Zobacz temat - Nowe Fotele do mojego R214 Si
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Nowe Fotele do mojego R214 Si

zyga87 - Sro Kwi 20, 2011 07:43
Temat postu: Nowe Fotele do mojego R214 Si
Co powiecie na te fotele kupilem okazyjnie sa ogolnie od audi A4 cabrio i w weekend zamierzam je zamontowac tylko pytanie jest nastepujace wie moze ktos jak je podlaczyc ? bo sa podgrzewane i maja tez sterowanie elektryczne ale nie moge ich rozszyfrowac :)
Krzysi3k - Sro Kwi 20, 2011 09:03

Myślisz, że one Ci podejdą? Dużo rzeźby i to nie koniecznie, a kostek nigdzie nie podłączysz, bo nie było elektryki w siedzeniach w R200... tak samo ogrzewanie. Sam wszystko grzebać musisz :) A kostka od airbaga ma inny kształt, więc przerobić musisz :)
bonus89 - Sro Kwi 20, 2011 09:10

Nooo jestem ciekaw jak Ty to tam upchasz :P
imejdz - Sro Kwi 20, 2011 11:18

bonus89 napisał/a:
Nooo jestem ciekaw jak Ty to tam upchasz
trochę taśmy, drutu i będzie git ;)

zyga87, Okazyjnie to Cie ze dwa razy wiecej wyniesie:) elektryki nie wepniesz, i mocowania do przerobienia. Najlepiej jak sprzedaż je w odpowiedniej cenie i kupisz fotele od mg zr :)

BoloSr - Sro Kwi 20, 2011 11:36

tak czytam co wy tu piszecie i jakos tego nie poge pojac ale spoko moze stary jestem i sie nieznam :)
koles dorwal cos i chce wsadzic do auta i prosi o pomoc a wy tu mowicie ze to drozej i gorzej :(
toc moze ma swoje polamane i z tych swoich wyciagnie prowadnice ktore dopasuje do tych foteli i bedzie cacy i wcele nie drogo :)
co z elektryka to wiadomo jak czegos nie ma to trza dorobic albo i nie i tyle w temacie a nie zniechecac kogos :(

Brt - Sro Kwi 20, 2011 11:47

BoloSr, dobrze prawisz :ok: nie było pytania czy Wam sie podobają czy nie, tylko jak je założyć.

Elektrykę trzeba samemu od nowa zrobić (najlepiej od akumulatora przez przekaźnik, żeby działało tylko po włączeniu stacyjki i oczywiście z bezpiecznikami po drodze)... co do "poduszek" to wg mnie bardzo ryzykowne jest ich podpinanie ... układ fabryczny nie jest przygotowany do współpracy z nimi a to może się źle skończyć .... jeśli juz, to wyjąłbym napinacze z obecnych foteli i próbował jakoś je zamontować. Samą mechanikę trzeba BARDZO STARANNIE wykonać ... podczas, odpukać, wypadku na fotele działają potężne siły i wszelkie zaniedbania w tym temacie mogą drogo kosztować. Na to zwróciłbym szczególną uwagę przy takiej przekładce :ok:

adamsky - Sro Kwi 20, 2011 11:50

BoloSr napisał/a:
tak czytam co wy tu piszecie i jakos tego nie poge pojac ale spoko moze stary jestem i sie nieznam :)

nie znasz się :P
BoloSr napisał/a:
prosi o pomoc a wy tu mowicie ze to drozej i gorzej :(

właśnie ! bądźmy obiektywni i wspierajmy nowe inicjatywy !
zyga87, ta w avatarze 214 to Twoja? pochwalisz się jakimiś zdjęciami ??
zyga87 napisał/a:
wie moze ktos jak je podlaczyc ?
chyba raczej nikt, bo nikt nie rzeźbił foteli od A3 do Rovera.
zyga87 napisał/a:
bo sa podgrzewane i maja tez sterowanie elektryczne ale nie moge ich rozszyfrowac

tutaj będziesz miał problem chyba... ja bym wszedł na forum A3 popytał o schematy elektryczne i jak już bym miał to wtedy zacząłbym myśleć jak to wsadzić i przerobić do Rovera.

Ja Ci życzę powodzenia ! :)

Pływak - Sro Kwi 20, 2011 11:57

imejdz napisał/a:
Najlepiej jak sprzedaż je w odpowiedniej cenie i kupisz fotele od mg zr :)

Taaa i bedzie kolejny na forum pseudo ZR wiejacy nuda na kilometr. Nie wiem dlaczego ale zauwazylem, ze jak ktos chce zrobic cos nowego to zaraz podnosza sie glosy, ze nie warto, ze drogo, ze lepiej to lepiej tamto, a ja powiem jedno wole ogladac takie kombinacje niz po raz setny foty relacji z doczepiania gratow z ZR do zwyklej 2setki.

Co do tematu zapytaj na forum Audi o schematy pociagniecie zasilania do podgrzewania i regulacji nie powinno byc jakos wybitnie trudne jesli oczywisce masz czas i umiejetnosci.

Raptile - Sro Kwi 20, 2011 12:20

Pływak napisał/a:

Taaa i bedzie kolejny na forum pseudo ZR wiejacy nuda na kilometr.


:sad:

3mam kciuki za nowe fotele bo wyglądają sw33taśni<3 ;)

faecd - Sro Kwi 20, 2011 13:21

adamsky8811, wez nie pitol glupot takich jak
Cytat:
zyga87, ta w avatarze 214 to Twoja? pochwalisz się jakimiś zdjęciami ??


Temat tego nie dotyczy, chcesz cos od kolegi napisz na pw

zyga87, A patrzales czy prowadnice maja taki sam rozstaw jak te z roveriana?

Moze wyjmij aktualny fotel i poprostu wsadz ten od audi a potem wrzuc fotke jak to wyglada.

Bardzo mozliwe, ze bedziesz musial szkielet roverowego fotela pociac i przyspawac do Audianowego ;)

Harry - Sro Kwi 20, 2011 17:39

może Ci się uda jakoś mocowanie fotela, szyny z roverowskiego fotela do audi
zyga87 - Sro Kwi 20, 2011 18:30
Temat postu: Nowe Fotele do mojego R214 Si RE.
Dzięki chłopaki za wsparcie :razz:
Do foteli mam oryginalne szyny wiec jak obecne nie będą pasowały to wymontuje stare i wstawię te od audi. nie zamierzam podpiąć airbagu bo pewnie by nie miało dalszego sensu zależny mi bardziej na samym sterowaniu i ogrzewaniu przyda się w zimę :grin: . co do wielkości fotele są szarsze od oryginalnych ale mieszczą się i zamykają drzwi to podstawa myślę ,dopiero w sobotę będą przymiarki wiec zrobię foto i się pochwale :wink:

leszczu - Czw Kwi 21, 2011 14:27

Cytat:
dopiero w sobotę będą przymiarki wiec zrobię foto i się pochwale :wink:

I to koniecznie. :mrgreen: Jestem bardzo ciekawy jak ci to wyjdzie. :wink:

zyga87 - Czw Kwi 21, 2011 22:00
Temat postu: Nowe Fotele do mojego R214 Si RE ,RE
Więc dzisiaj byłem zrobić przymiarkę i myślę że prezentują się ciekawie , fakt trzeba będzie troszkę porzeźbić ale jest to wykonalne. Jutro zamierzam już je zamontować również przedstawię zdjęcia .

Oto zdjęcia z przymiarki :grin:

kamax_19 - Czw Kwi 21, 2011 22:09

Mi się podoba takie przeróbki są przynajmniej czymś innym... Do kompletu jeszcze przydała by się tylnia kanapa bo tak będzie to dziewnie wyglądać.

:brawo: :ok:

slax - Czw Kwi 21, 2011 22:10

dla mnie bomba :cool: tylko zrobić to z głową i będzie cacy, powodzenia
marcin316 - Czw Kwi 21, 2011 23:03

Pasowałoby dodać jakieś czerwone akcenty na boczkach bądź desce... pod kolor foteli.
bonus89 - Czw Kwi 21, 2011 23:06

fajnie tylko chłopaki nie zwracacie uwagi na coś ważnego, fajnie że fotele weszły, ale bez odkręcenia schowka bocznego w drzwiach na bank się nie zamkną drzwi, o ile zamkną się w ogóle z wykręconym schowkiem
zyga87 - Pią Kwi 22, 2011 07:19
Temat postu: Nowe Fotele do mojego R214 Si RE ,RE ,RE
Tak mam również tylna kanapę w takiej skórze lecz nie pasuje wiec będę musiał po prostu przerzucić narzutę na stare fotele i będzie dobrze. zamierzam również wstawić akcenty czerwone zamiast tych drewno-podobnych ozdób i w tapicerkę drzwi z przodu jak i z tylu :grin:

Tak kolega ma rację trzeba usunąć boczny schowek z drzwi bo się nie zamkną ,ale po jego demontażu zamykają się idealnie :)

faecd - Nie Kwi 24, 2011 13:21

zyga87, bedize kociarsko.

Juz sie uporales z mocowaniem?

Nowal - Nie Kwi 24, 2011 13:52

zyga87, Ty masz boczki z R25? Jak one będą wyglądać bez schowków?
Fajne się to prezentuje, ale czasu pewnie pochłonie sporo. Czekam na zdjęcia jak będzie już wszystko gotowe :)

zyga87 - Pon Kwi 25, 2011 09:48
Temat postu: Nowe Fotele do mojego R214 Si RE ,RE ,RE,Re
Wie Tak już fotele zostały wstawione przy pomocy dobrego kolegi i jego warsztatu:)
do foteli są dospawane odpowiedniej grubości kątowniki i zamontowane w oryginalnych miejscach:)
Tak to prawda nie będzie schowka w drzwiach ale myślałem nad zanitowaniem tego lub wkręcenia wkrętów by miało jakiś to efekt ale jeszcze nie wiem :) jak na razie prezentuje się tak

jeszcze zostanie obszycie tylnej kanapy i boczków drzwi i będzie myślę świetnie leżało :lol:

bonus89 - Pon Kwi 25, 2011 10:36

Nie no sztos to wygląda! Tylko rób coś z boczkami żeby tych dziur nie było!
Nowal - Pon Kwi 25, 2011 10:57

zyga87 napisał/a:
myślałem nad zanitowaniem tego lub wkręcenia wkrętów by miało jakiś to efekt

Dobry pomysł na założenie śrubek ozdobnych. Będzie wyglądało jak mocowanie, ale musisz założyć żeby się przekonać :)
Wygląda świetnie i zapewne dużo wygodniejsze są niż oryginalne ;)
Dobra robota!

Raptile - Pon Kwi 25, 2011 12:04

Jak sie wchodzi do tyłu :hmm: ?
Pływak - Pon Kwi 25, 2011 12:06

Normalnie tak jak w każdym 2/3 drzwiowym aucie przechylając fotel do przodu?
kamax_19 - Pon Kwi 25, 2011 12:19

zyga87, No tylko pogratulować ale pełen efekt będzie jak już będzie taka sama tylna kanapa no i może w boczkach na drzwiach też by się przydała taka skórka... :grin:
leszczu - Pon Kwi 25, 2011 12:23

No kurde, nigdy bym się nie spodziewał takiej zmiany. :grin:
Krzysi3k - Pon Kwi 25, 2011 16:25

No, no! Kozak efekt :)
zyga87 - Pon Kwi 25, 2011 16:45
Temat postu: Nowe Fotele do mojego R214 Si RE
Do tyłu wchodzi sie jak do 3 drzwiowego auta . fotele normalnie się składają chodź nie tak bardzo jak w oryginalne bo to od wersji cabrio :)
świetnie sie siedzi i znakomicie trzymaja na zakretach :) tak myśle że w tym tygodniu ukończe prace :)

dobryziom - Wto Kwi 26, 2011 12:20

no i rewelka cyknij jakieś foto mocowań
har0 - Wto Kwi 26, 2011 15:37

efekt rewelacyjny :) jeszcze tylko kanapa no i może boczki drzwi do zrobienia i nie to auto :D
adamsky - Wto Cze 21, 2011 21:08

zyga87,
udało Ci się zrobić kanapę ? pochwalisz się jakimiś zdjęciami ? :)

Bordos - Wto Cze 21, 2011 21:28

Kolego super robota:) Gratuluje pomysłu i determinacji ;)

Teraz wyjmuj, rób fotkę mocowań, rysunki techniczne i kwestia niewygodnych foteli w R200 będzie rozwiązana :mrgreen:

BorysOpole - Pią Cze 24, 2011 18:52

Brawo super wykonane foteliki pierwsza klasa bardzo mi się podoba
zyga87 - Pią Gru 09, 2011 00:23
Temat postu: Nowe Fotele do mojego R214 Si re
A wiec ukonczone prace jak widac na zdjeciach jeszcze zrobie fotki tylu mam nadzieje ze sie podoba
leszczu - Pią Gru 09, 2011 12:58

Wszystko fajnie, ale ten mieszek i blenda nad zaślepką poduszki pasażera wyglądają okropnie. :/
Obicie boczków tez nie wygląda najlepiej. :/

Jago - Pon Gru 26, 2011 18:10

Na zywo napewno lepiej to wyglada aczkolwiek efekt bylby lepszy gdybys dorwal identyczny kolor foteli;) co do foteli to jakbys sprzedawal taniutko to daj znac hehe zajefajne:)
Lukasz_Konin - Pon Gru 26, 2011 20:19

czyzby auto na sprzedaz ? bo zdjecia z Tablicy.pl