Zobacz temat - [R75] Drżenie pedału gazu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Drżenie pedału gazu

markozalko - Sro Lut 29, 2012 08:36
Temat postu: [R75] Drżenie pedału gazu
Jadąc wczoraj w trasie myślałem że mnie cholera weźmie. Jechałem 80-100 km/h i trzymając nogę na gazie miałem wrażenie jakby mi stopę masowało do tego stopni że mi to przeszkadzało bo noga drętwiała trochę. Jak trzymałem lewą nogę obok sprzęgła też czułem drgania. Od czego może pedał gazu tak drżeć? Powiem jeszcze że jak odpalam samochód i trzymam sprzęgło tez czuję drgania na pedale. Podczas jazdy jak wciskam sprzęgło też czuć drgania ale z rana najbardziej jak odpalam. Wszystko jest nowe i nie wiem co chodzi. Wcześniej nie było tego. Ogólnie jak się auto przejedzie dłużej to wszystkie pedały chodzą jakoś ciężej.
sknerko - Sro Lut 29, 2012 09:20

Takie drżenie mi by sugerowało poduszki skrzyni/silnika
markozalko - Sro Lut 29, 2012 09:45

sknerko napisał/a:
Takie drżenie mi by sugerowało poduszki skrzyni/silnika

Może coś być z tym bo wcześniej tego nie miałem. Teraz jak mi skrzynie wyciągali to może coś uszkodzili i efekt jest taki. Na dalszą drogę masakra byłoby jechać. Przejechałem ok.180 km i miałem dość.

sknerko - Sro Lut 29, 2012 12:27

albo coś źle skręcili
markozalko - Sro Lut 29, 2012 13:14

sknerko napisał/a:
albo coś źle skręcili


Tylko miesiąc czasu po wymianie jeździłem i nic nie było takiego. A czy takie drgania no powiedzmy małe ale wyczuwalne to normalka? Czy kompletnie nic nie powinno się czuć trzymając nogę na gazie albo przy wciśniętym sprzęgle?

sknerko - Sro Lut 29, 2012 13:19

u mnie nic nie czuć ale mam benzynę, czuć było jak miałem zerwaną poduszkę silnika ale bardzo delikatnie
markozalko - Nie Mar 04, 2012 14:39

No raczej normalne to nie jest. Jak odebrałem auto chodziło super, wszystko leciutko i miękko. Nie mam pojęcia od czego może tak drżeć, w nogach czuć mrowienie podczas trasy i nie jest to zbyt przyjemne :)

[ Dodano: Nie Mar 04, 2012 08:11 ]
Czasem podczas jazdy auto wpada mi w wibracje w ok. 1800 obrotów. Raz w szybie innym razem w drzwiach gdzieś. Dwumasa nowa, czy takie zachowania też mogą być od poduszek?

[ Dodano: Nie Mar 04, 2012 14:39 ]
No nie wytrzymanie z tym jest. Nawet jak trzymam nogę przy sprzęgle to czuję jak drży podłoga. Może to coś z oponami? Będę czekał do wymiany i wtedy zobaczę.

sknerko - Nie Mar 04, 2012 15:42

jak by to były opony to drzało by zależnie od prędkości a jak zależy od obrotów to poduszka silnika albo wydech dotyka gdzieś do czegoś
markozalko - Nie Mar 04, 2012 19:04

Te drgania szyb są faktycznie od obrotów zależne. Kiedyś myślałem że to od dwumasy. Natomiast drżenie jest cały czas, nawet mam już schizy jak trzymam nogi jako pasażer wyciągnięte to też mnie denerwuje ten masaż, Wole wtedy nogi ugiąć i trzymać je bliżej ciała. A nie wiesz czy taką poduszkę to łatwo jest zdiagnozować żeby darmo nie wymieniać?
sknerko - Nie Mar 04, 2012 19:23

nie wiem jak jest w dieslu ale z reguły widać na oko zniszczoną gumę wkładu. Jedynie ta olejowa w kształcie gruszki to trochę gorzej zdiagnozować ale też się da. Myślę że każdy w miarę ogarnięty mechanik ci to zdiagnozuje a szczególnie jak miał do czynienia z dieslem BMW
markozalko - Nie Mar 04, 2012 19:38

Ok dzięki, postaram się tym zająć. A jeszcze jedno skoro dwumasa jest nowa to w przypadku takich dolegliwości pozostają tylko te poduszki i powiedzmy koła, opony. Czy jest coś jeszcze co ma na to wpływ.
sknerko - Nie Mar 04, 2012 21:35

przeguby ew. łożyska w skrzyni ale przy przegubach czy kołach albo tarczach hamulcowych to by występowało przy określonych prędkościach niezależnie od obrotów a łożyska skrzyni czy poduszki będą powodować drgania zależnie od obrotów

[ Dodano: Nie Mar 04, 2012 21:35 ]
Może być jeszcze np. koło pasowe od paska alternatora/klimy choć mało prawdopodobne

markozalko - Wto Mar 06, 2012 14:40

Czy ten wkład będzie dobry? http://moto.allegro.pl/po...2177599751.html
Zdiagnozowali mi wyrobiona w tym miejscu poduszkę i chcę to zrobić. Nie mogę nigdzie indziej znaleźć takich wkładów. Ktoś pisał w innym poście że kupowali wkłady firmy Tedgum ale nie wiem gdzie takie znaleźć.

Boncky - Wto Mar 06, 2012 14:50

markozalko napisał/a:
Czy ten wkład będzie dobry? http://moto.allegro.pl/po...2177599751.html
Zdiagnozowali mi wyrobiona w tym miejscu poduszkę i chcę to zrobić. Nie mogę nigdzie indziej znaleźć takich wkładów. Ktoś pisał w innym poście że kupowali wkłady firmy Tedgum ale nie wiem gdzie takie znaleźć.



http://tedgum.pl/sklep/pr...roducts_id=3336

markozalko - Wto Mar 06, 2012 14:58

Ok, dzięki bardzo, Boncky a czy jak Ty wymieniałeś ten wkład to miałeś odczuwałeś drgania na pedałach czy tylko na kierownicy. Ja czuję i tu i tu. Mechanik jeździł i mówi że on tam nic nie czuje a tez ma takiego rovera jak ja. Nie wiem czy ja już ześwirowałem czy co ale jak jadę dłużej to nogi mi drętwieją od tych drgań?
Boncky - Wto Mar 06, 2012 22:14

markozalko napisał/a:
Ok, dzięki bardzo, Boncky a czy jak Ty wymieniałeś ten wkład to miałeś odczuwałeś drgania na pedałach czy tylko na kierownicy. Ja czuję i tu i tu. Mechanik jeździł i mówi że on tam nic nie czuje a tez ma takiego rovera jak ja. Nie wiem czy ja już ześwirowałem czy co ale jak jadę dłużej to nogi mi drętwieją od tych drgań?


no drgania są albo ich nie ma to ja nie wiem co tam u Ciebie jest:) u mnie lekutko też gaz drgał, po wymianie znikł problem

markozalko - Sro Mar 07, 2012 07:54

Teraz gorzej jest trzymać nogę na podstawce obok sprzęgła, wystarczy że przejadę się kawałek np. 2 km i już mnie denerwuje te drżenie. Dziś jak auto prawowało dotknąłem ręką hamulca i też czuć drżenie na tym pedale. Gorzej jak po wymianie będzie jeszcze bardziej drżeć jak niektórym.
Boncky - Sro Mar 07, 2012 09:38

zlokalizuj i napraw, tak jak pisaliśmy - pierw poduszki. Takie drgania to nic dobrego dla autka...

może się skończyć to tak : http://www.youtube.com/watch?v=OZJjKenxpp8 w sumie te filmik to cała prawda o roverze :D nawet MG ma na kecie :D

markozalko - Pon Mar 12, 2012 14:29

Wymienili mi dziś tę poduszkę i powiem tak, że drżenie które miałem wczesnej raczej znikło (pisze raczej bo dopiero co odebrałem auto) ale za to przy ruszaniu coś pierdzi czy tez warczy jak auto wchodzi na obroty. Potem podczas jazdy już nie no może minimalnie czasem na drugim biegu. Co za ciort, czy taka poduszka tez musi się dotrzeć i wtedy ucichnie?
Boncky - Pon Mar 12, 2012 15:22

markozalko napisał/a:
Wymienili mi dziś tę poduszkę i powiem tak, że drżenie które miałem wczesnej raczej znikło (pisze raczej bo dopiero co odebrałem auto) ale za to przy ruszaniu coś pierdzi czy tez warczy jak auto wchodzi na obroty. Potem podczas jazdy już nie no może minimalnie czasem na drugim biegu. Co za ciort, czy taka poduszka tez musi się dotrzeć i wtedy ucichnie?


nic się nie dociera, może tylko guma trzeszczeć ale raczej byś tego nie słyszał... może nie dokręcone i na gwincie trzeszczy
Ty to masz przygody z tym autem...

markozalko - Pon Mar 12, 2012 15:29

Oj mam mówię ci i co jeździć się chce więc trzeba robić. Słuchaj jak tylko ruszyłem to usłyszałem ten dźwięk na bank jego nie było. Jak mechanik wsiadł i ruszał to twierdzi że nic nie słyszy, nie wiem czy udaje głupka czy co. Dość mam tego, zobaczę jak pojeżdżę. mam te poduszkę zużytą, aż tak strasznie nie była wyrobiona. Tylko ze ewidentnie coś pierdzi. Dziś rano np. jak odpaliłem auto to zaczęła aż kierownica warczeć więc stwierdziłem że się pogarsza sytuacja. Nic zobaczę jak pojeżdżę trochę.
sknerko - Pon Mar 12, 2012 15:36

Może jak wymieniał jedną to zerwał druga poduchę
markozalko - Pon Mar 12, 2012 15:39

A już nic nie mówcie proszę bo mnie za ... strzeli.
sknerko - Pon Mar 12, 2012 15:41

a w ostrołęce naprawdę jest tak ciężko o mechaników?
markozalko - Pon Mar 12, 2012 15:47

Wiesz co już nie raz się przekonałem że jak chcę zrobić jakąś małą rzecz (np. naprawa pompki lub jej wymiana) to ci co są lepsi nie bawią się w takie rzeczy. A ci u których robię zawsze bardziej się bawią w starsze samochody. Choć ich kierownik ma passata nowszego i jemu robią i jeździ. Nie wiem co u mnie z tą poduszką, no ewidentnie przy ruszaniu wpada coś w wibracje. Raczej nie rozwalił innej poduszki aż tacy nie są :) Nie wiem może się ułoży to. Zobaczę jeszcze rano jak będzie zimny silnik czy będą jakieś odgłosy.
Boncky - Pon Mar 12, 2012 16:56

markozalko napisał/a:
Wiesz co już nie raz się przekonałem że jak chcę zrobić jakąś małą rzecz (np. naprawa pompki lub jej wymiana) to ci co są lepsi nie bawią się w takie rzeczy. A ci u których robię zawsze bardziej się bawią w starsze samochody. Choć ich kierownik ma passata nowszego i jemu robią i jeździ. Nie wiem co u mnie z tą poduszką, no ewidentnie przy ruszaniu wpada coś w wibracje. Raczej nie rozwalił innej poduszki aż tacy nie są :) Nie wiem może się ułoży to. Zobaczę jeszcze rano jak będzie zimny silnik czy będą jakieś odgłosy.



bardzo łatwo podczas wymiany jednej poduszki rozwalić drugą... szukaj po głosie:)

21matys - Pon Mar 12, 2012 17:13

Boncky napisał/a:
nawet MG ma na kecie :D
hehe faktycznie ale bardziej był powiedzila ze to Mega Głód ;p ;p
gustav.pl - Pon Mar 12, 2012 17:20

markozalko A propos mechaniorów. Może skontaktuj się np. z kolegą Kris-em.
On już kilka lat ma swoją 75-kę, to może poleci Ci jakiegoś sprawdzonego"magika".

markozalko - Pon Mar 12, 2012 18:54

Wiecie co wracałem potem do domu z parcy i powiem że już tak nie pierdziało, no może raz czy dwa. Ogólnie nie jest źle ale po prostu czuć że jest inaczej. Wiem że mam na punkcie auta pier.....a ale tak juz mam i tego nie zmieni. Chciałbym żeby wszytsko chodziło jak w zegarku ale niestety skorupa ma już 11 lat i swoje pzrejechane (252 tys.) i nic nie zrobi. Na okrągło coś się wymienia.
sknerko - Pon Mar 12, 2012 20:33

Boncky napisał/a:
bardzo łatwo podczas wymiany jednej poduszki rozwalić drugą... szukaj po głosie:)

fakt, wiem coś o tym.markozalko, a wymieniałeś całą poduszkę czy tylko wkład na Tedgum, bo jka wkład to ponoć bardzo ważne by ten nowy wcisnąć dokładnie tak jak stary tam był czyli ta "poprzeczka" gumowa musi być w tej samej pozycji jak stara bo w innej może spowodować uszkodzenie kolejnych poduch. Znalazłem takie info gdzieś na stronach z wkładem Tedgum

markozalko - Wto Mar 13, 2012 10:45

sknerko napisał/a:
Boncky napisał/a:
bardzo łatwo podczas wymiany jednej poduszki rozwalić drugą... szukaj po głosie:)

fakt, wiem coś o tym.markozalko, a wymieniałeś całą poduszkę czy tylko wkład na Tedgum, bo jka wkład to ponoć bardzo ważne by ten nowy wcisnąć dokładnie tak jak stary tam był czyli ta "poprzeczka" gumowa musi być w tej samej pozycji jak stara bo w innej może spowodować uszkodzenie kolejnych poduch. Znalazłem takie info gdzieś na stronach z wkładem Tedgum


Wymieniałem sam wkład tylko. Co do pozycji wsadzenia tego wkładu to chyba wiedzą mechanicy. Też głupio jest mówić mechanikowi co i jak ma robić. Pomyśli sobie że koleś sie naczytał i mądrzejszy chce być. W końcu powie sam se rób. Nie wiem moż ejakoś minimalnie wygięła sie ta łapa cała bo stary wkład jest ciut pogięty od wyciągania go. Zobaczę jak będzie.
Ale jakby była źle wsadzona to by się działo cały czas coś a nie tylko podczas ruszania. Nawet jak na postoju daję gaz tego nie ma dopiero jak ruszę z jedynki. potem już jest dobrze.

sknerko - Wto Mar 13, 2012 11:07

widać są jednak ludzie którzy potrafią to inaczej zamontować, bo by takich wzmianek nie było jak by każdy wiedział że ma być jak oryginał. Z drugiej strony zapytać nie zaszkodzi, w mordę ci nie da a to twoje auto i chcesz wiedzieć, najlepiej niech pokaże.
markozalko - Wto Mar 13, 2012 14:45

Dziś odpalałem rano samochód, to przy odpalaniu dość mocno szarpie silnikiem, takie jednorazowe. Potem jest sporo drgań ale jak się rozgrzeje znikają. Tylko przy ruszaniu i nawet z 2 z małych obrotów jak się wkręca to warczy podłoga. Co gorsze odpaliłem te auto rano i żeby jeszcze raz odpalić po przekręceniu kluczyka zaczęła mi skakać wskazówka od obrotów, potem na biegu jałowym obroty wyniosiły 450. Pojechałem do mechanika co robił mi te poduszke, tam oczywiście już chłopy złe. Jakiś błąd im wyskoczył 3505 ale skasowali niechcący. To błąd od świec. Nie wiem już myślałem że kupię całą poduchę u Tomiego ale narazie bede jeździł. Trzeb asię do warczenia przyzwyczaić.
Kris - Wto Mar 13, 2012 15:46

markozalko napisał/a:
Dziś odpalałem rano samochód, to przy odpalaniu dość mocno szarpie silnikiem, takie jednorazowe. Potem jest sporo drgań ale jak się rozgrzeje znikają. Tylko przy ruszaniu i nawet z 2 z małych obrotów jak się wkręca to warczy podłoga. Co gorsze odpaliłem te auto rano i żeby jeszcze raz odpalić po przekręceniu kluczyka zaczęła mi skakać wskazówka od obrotów, potem na biegu jałowym obroty wyniosiły 450. Pojechałem do mechanika co robił mi te poduszke, tam oczywiście już chłopy złe. Jakiś błąd im wyskoczył 3505 ale skasowali niechcący. To błąd od świec. Nie wiem już myślałem że kupię całą poduchę u Tomiego ale narazie bede jeździł. Trzeb asię do warczenia przyzwyczaić.


Zajedź do mnie po robocie i posłuchamy razem ;) co to tam może być. - tel Ci posłałem na priv

markozalko - Sro Mar 14, 2012 08:51

Nie no teraz jest gorzej niż było. Drżą mocno te takie co się zaciąga od słońca, jak jest auto na jałowym to drży-wczesniej tego nie było. Na 1 i 2 pierdzi jak się przyśpiesza i czuć te drżenie na gazie. Powiedzcie mi proszę czy jakbym kupił nową poduszkę (te gruche) o Tommiego w TomaTeam i wymienił to pomoże? Już mam dość tego albo gdzie mogę dobrze to sprawdzić w czym jest problem. Może ktoś zna kogoś takiego.
sknerko - Sro Mar 14, 2012 09:06

obejrzyj jak wygląda twoja nowa wciśnięta, czy tak jak tu? http://forum.roverki.eu/v...p=472503#472503 czy inaczej ją wcisnęli. Może trzeba tak powiercic tą gume u ciebie jak zrobił w tamtym wątku phuss.
markozalko - Sro Mar 14, 2012 09:22

Wiesz w moim przypadku to jest problem bo nawet nie mam gdzie wjechać na kanał żeby zdjąć osłonę silnika i zobaczyć. Swoją drogą myślałem że w Tedgum-ie już poprawili to niedoskonałości związane z tą poduszką ale jak mam stary ten wkład to dziury są a w tym nowym jest założona tak jak dostałem ją czyli te dziury są zalane gumą. Myślisz że jak zrobię dziury w nich to przestanie to dziać? Juz myślę o wyjeździe do starych babic do fachowca, bo nie wiem co z tym fantem zrobić.
sknerko - Sro Mar 14, 2012 09:43

Myślę że wycięcie może pomóc. A mechanik nie może Cie do kanału wpuścić i pokazać jak zrobił? jak jest fachowcem to się swojej roboty wstydzić nie powinien, tak bym mu powiedział to by mu na ambicje weszło he he
markozalko - Sro Mar 14, 2012 09:47

Wiesz ja tam zawsze gadam z kierownikiem i on zleca tym mechanikom. A powiedz mi czy żeby wyciąć te dziury to trzeb aodkręćać tę poduszkę czy wystarczy tak dziury wywiercić? A i jakie te dziury mają być tak na oko i po obu stronach? dzięki
haszczyc - Sro Mar 14, 2012 10:09

markozalko, mam to samo wydaje mi się że wina nie tkwi w poduszkach bo ja ta od skrzyni dolną kupiłem nową łapę i też dalej mam wibracje... i w sumie sam nie wiem przez to może być 2 osoby z forum twierdzą że to może być wina koła pasowego...
markozalko - Sro Mar 14, 2012 10:33

Wiesz ja kolo pasowe wymieniałem w tamtym roku więc to odrzucam, u mnie ewidentnie jest cos z poduszkami. Prezd wymianą miałem objawy inne a teraz mam gorzej. Czyli coś jest poruszone albo zrobione nie tak. Moż ete dziury we wkładzie by mogły nie wiem. Ja mam sporo wymienione a drżenie i wibracje są.
sknerko - Sro Mar 14, 2012 12:38

całe te cienkie gumy po bokach bym wyciął, nie wiem niestety czy da rade w aucie to zrobić czy trzeba wyciągnąć na stół.

[ Dodano: Sro Mar 14, 2012 12:38 ]
markozalko napisał/a:
Wiesz ja tam zawsze gadam z kierownikiem i on zleca tym mechanikom.

To kierasa za dupę i niech śmiga z tobą do kanału a mechanik pokaże jak zrobił i tyle. Kurna płacisz im to wymagasz tak?

Boncky - Sro Mar 14, 2012 12:42

dziury w poduszcze na pewno nie rozwiążą problemu, jest on gdzie indziej, ciężko jednak tak zdiagnozować... możemy strzelać... ja bym posłuchał dobrze i znalazł winowajcę
sknerko - Sro Mar 14, 2012 12:45

Mnie się też wydaje, że to druga/inna poducha łupła i po tym co mi się przypomina, że czytałem na forum to stawiam na tą olejowa gruszkę
markozalko - Sro Mar 14, 2012 14:00

Ale zobaczcie, wcześniej miałem drgania podczas jazdy odczuwalne na pedale gazu i ogólnieczułem wibracje. Teraz podczas ruszania i po zmianie na 2 jak się rozpędza auto to słychać pierdzenie takie i czuć jak drży podłoga.dzieje się to w zakresie od 1400-1800 obrotów. Na innych biegach nie ma tego. Więc od czego jest takie zachowanie i tylko na tych biegach? Jakbym nie wymieniał tego wkładu to bym nie miałe tego co teraz bo jest jeszcze gorzej. A co mechanicy i ten kierownik mają mnie dość, bo według nich jest wsio ok i oni nic nie zepsuli. I bądź tu mądry,
sknerko - Sro Mar 14, 2012 14:04

markozalko napisał/a:
A co mechanicy i ten kierownik mają mnie dość, bo według nich jest wsio ok i oni nic nie zepsuli.

markozalko, ale pewnie twojej kasy jeszcze dość nie maja ;>

markozalko - Sro Mar 14, 2012 14:06

sknerko napisał/a:
markozalko napisał/a:
A co mechanicy i ten kierownik mają mnie dość, bo według nich jest wsio ok i oni nic nie zepsuli.

markozalko, ale pewnie twojej kasy jeszcze dość nie maja ;>


Oj uwierz nie chcą i mnie i mojej kasy :) :)

Boncky - Sro Mar 14, 2012 14:31

możesz to nagrać ? słychać to będzie ? też bym zaczął do gruchy to trzeszczenie to zawieszenie czy silnik ? idzie w rytm obrotów ?
markozalko - Sro Mar 14, 2012 16:26

Nagrywac tego nie ma sensu bo nie będzie slychać. Słuchaj przed wymianą było tak ż epodczas jazdy nagle zaczęło drżeć w szybie z przodu, czasem na desce gdzieś innym razem z tyłu w drzwiach. Ostatnio jak odpaliłem rano to aż kierownica warczała jakoś. Jak się rozgrzał silnik trochę to było ok. No i teraz jest tak ze jak auto stoi na jałowym to chodzi ciuchutko i równiótko. obroty ma w porządku i wtryski wsio ok bo wczoraj badali mi. Tylko jak ruszam to czuć takie właśnie jakaś guma wpadała w wpibracje i tak warczała. Jak się rozpędzam i nawert na 2 biegu z nisższych obrotów to też warczy, podłoga drży. To jest ewidentnie coś albo z poduszką lub z czymś innym ale nie od silnika. Gadałem dziś z Mariuszem 418 i mówił że może coś z półośkami. Fakt jest taki że ta wymiana wkładu jedne polepszyła ale więcej popsuła.
A ta grucha to ta co wkład w niej wymieniałem? Warczenie idzie w rytm obrotów ale tak do 1800 przy wyższych jest ok. Przed wymianą wogóle mi nie warczało tylko drgało.

[ Dodano: Sro Mar 14, 2012 16:26 ]
Jeszcze jedno mi się przypomniało że podczas odpalania i gaszenia silnikiem zatelepie. Wcześniej tego nie było. Czyli coś źle się trzyma silnik.

Boncky - Sro Mar 14, 2012 21:23

poduszka gruszka
markozalko - Czw Mar 15, 2012 08:07

Boncky napisał/a:
poduszka gruszka


Ale to jest ta poduszka w której wymieniałem ten wkład czy jakaś inna? Masz może jakieś linki żeby zobaczyć jak to wygląda i ile kosztuje?
Nie da się jeździć teraz bo jest masakra. Chciałem żeby było lepiej a spieprzyli mi totalnie.

Kris - Czw Mar 15, 2012 08:12

markozalko napisał/a:
Boncky napisał/a:
poduszka gruszka


Ale to jest ta poduszka w której wymieniałem ten wkład czy jakaś inna? Masz może jakieś linki żeby zobaczyć jak to wygląda i ile kosztuje?
Nie da się jeździć teraz bo jest masakra. Chciałem żeby było lepiej a spieprzyli mi totalnie.


Ale to na zimnym masz tylko tak? Czy teraz to już na !@!$#łym nawet?

markozalko - Czw Mar 15, 2012 08:30

Na zimny silniku tak jak jest chłodno na dworzu to okropnie jest. Na ciepłym mniej ale też. To dźwięk jakby twardą gumą tarł o drugę gumę. Na bank to jest coś z zawieszeniem silnika. Ciekawe czy ten Mariusz 418 zrobi takie cos od ręki?
Kris - Czw Mar 15, 2012 08:44

markozalko napisał/a:
Na zimny silniku tak jak jest chłodno na dworzu to okropnie jest. Na ciepłym mniej ale też. To dźwięk jakby twardą gumą tarł o drugę gumę. Na bank to jest coś z zawieszeniem silnika. Ciekawe czy ten Mariusz 418 zrobi takie cos od ręki?


Musisz jego zapytać

sknerko - Czw Mar 15, 2012 08:50

markozalko napisał/a:
Ale to jest ta poduszka w której wymieniałem ten wkład czy jakaś inna? Masz może jakieś linki żeby zobaczyć jak to wygląda i ile kosztuje?

http://forum.roverki.eu/v...p=543290#543290

markozalko - Czw Mar 15, 2012 08:58

Ok dzięki, z tego wynika że nowej u nas nie kupi tylko używki.
sknerko - Czw Mar 15, 2012 09:28

Zobacz czy od Land Rovera Freelandera nie pasuje bo na forum nie ma jednoznacznej odpowiedzi albo dopytaj tych co zakładali.
Do Freela dostaniesz nową bez problemu na Allegro albo tu http://www.landrover.eu.c...GUMA_SILNIK_TD4
Albo w Landstore.pl

markozalko - Czw Mar 15, 2012 11:17

Ja p....... to takie drogie jest szokoza!!!
sknerko - Czw Mar 15, 2012 11:49

Bo to gumowo-olejowa jest
markozalko - Czw Mar 15, 2012 13:02

Dla mnie to raczej ewidentnie jest coś nie tak z tym wkładem z Tedgumu. Albo źle wsadzony albo trzeba te dziury wyciąć, bo to jest drżenie właśnie twardej gumy. Wibracje które były to już ich nie ma ale ta warcząca guma jest. Na postoju jak dodaję gazu nic nie warczy a wystarczy jechać i będzie. Nawet na 3 jak mam mniejsze obroty i dodam gwałtownie gazu to tez pierdzi.
Boncky - Czw Mar 15, 2012 13:44

markozalko napisał/a:
Dla mnie to raczej ewidentnie jest coś nie tak z tym wkładem z Tedgumu. Albo źle wsadzony albo trzeba te dziury wyciąć, bo to jest drżenie właśnie twardej gumy. Wibracje które były to już ich nie ma ale ta warcząca guma jest. Na postoju jak dodaję gazu nic nie warczy a wystarczy jechać i będzie. Nawet na 3 jak mam mniejsze obroty i dodam gwałtownie gazu to tez pierdzi.


gruszka droga no takie auto masZ:P z Landka pasuje tylko trzeba tulejke stalową ściągnać, co do drgania to w czym jest problem ? wjeżdżasz na kanał odpalasz i ktoś widzi i słyszy czy to ona, ręczny trochę gazu i silnik trzęsie autem i wszystko widać, 5 min roboty...

markozalko - Czw Mar 15, 2012 13:51

Umówiony jestem na poniedziałek do innych speców, zobaczę co tam wymyślą.
sash997 - Czw Mar 15, 2012 15:39

a ja wam powiem że ten wkład wcisnąłem po ukosie i nic nie drży...
markozalko - Czw Mar 15, 2012 15:57

ja powiem że na postoju to ładnie chodzi i nie telepie ale jak ruszam i daję gazu z obrotów 1200 do 1800 to normalnie słychać jak jakaś twarda guma dostaje wibracji i podłoga drży.
haszczyc - Pią Mar 16, 2012 10:44

markozalko, a poprzedni wkład był mocno uszkodzony?
markozalko - Pią Mar 16, 2012 10:56

haszczyc napisał/a:
markozalko, a poprzedni wkład był mocno uszkodzony?


Mechanik jak przeglądał moje poduszki tylko w tej wynalazł uszkodzenia. Na moje oko to były bardzo małe te uszkodzenia, w dwóch miejscach była guma pęknięta ale nie było to jakieś wielkie uszkodzenie. Guma była cała nie powyrywana. Najgorsze czy to ta poduszka czy inna tak mnie daje popalić.

sknerko - Pią Mar 16, 2012 11:38

markozalko napisał/a:
w dwóch miejscach była guma pęknięta ale nie było to jakieś wielkie uszkodzenie. Guma była cała nie powyrywana.

Tak wystarczy, moja też była delikatnie pęknięta a waliło jak młotkiem

markozalko - Pią Mar 16, 2012 11:56

Tylko ze u mnie nie waiło nic tylko drżało i czasem pierdziało.
sknerko - Pią Mar 16, 2012 11:59

No głównie drżało i pierdziało a jak ruszalem i trochę wiecej gazu to huknęło jak młotkiem, przy zmianie biegu tez czasem puknęło ale drżało cały czas
markozalko - Pon Mar 19, 2012 15:57

No i lipa. Kolejne 80 zł poszło za wycięcie dziur w tym wkładzie i nic nie pomogło. Jak pierdziało i drżało tak pierdzi i drży dalej. No co za h...
Sprawdzili inne poduszki i jest ok. Dziwne bo to wszystko zaczęło się właśnie po wymianie tego wkładu.

sknerko - Pon Mar 19, 2012 16:01

Jedź gdzie indziej bo jak coś spieprzyli to na bank sami tego ci nie pokarzą.
markozalko - Pon Mar 19, 2012 17:46

No właśnie byłem dziś w innym miejscu i tez lipa. Ci się znają lepiej i nic nie znaleźli.
Mówi koleś że mam małą dziurę gdzieś na wydechu bo sadza się zbiera ale ten dźwięk jest jakiś taki gumowo-wibracyjny. Nie wiem muszę chyba jechać do tego gościa z warszawy.

[ Dodano: Pon Mar 19, 2012 16:37 ]
Może to coś nie tak z tym wkładem.Kurde żebym wiedział to kupiłbym inną używkę i podmienił, ale znów kasę wydawać może na darmo :( :( :(

[ Dodano: Pon Mar 19, 2012 17:46 ]
A jakie są objawy zużytych półosi albo przegubów? Może tu szukać przyczyny skoro nikt nie może się poznać?

haszczyc - Pon Mar 19, 2012 19:51

u mnie drżenie karoserii uspokaja się na biegu jałowym jak pokręcę go do 1000rtm obrotów...
markozalko - Pon Mar 19, 2012 22:01

U mnie jest tak, że jak stoję na biegu jałowym to delikatnie drży np. lusterko te co się w nim przegląda. Jak dodam minimalnie gazu ustaje drżenie. To to jest pikuś. Najgorzej jak ruszam albo daję bardziej gazu z zakresu obrotów 1200-wzwyż to wpada podłoga w wibracje i czuje właśnie jakby jakaś guma drżała. Powyżej 2000 ustępuje. Tak jest na każdym biegu jak dodam mocniej gazu. Jak będę dawał pomału to ujdzie. Nie wiem dla mnie to jest dziwne bo było majstrowane przy tej poduszce i ani wkład ani wycięcie dziur nic nie zmieniło to może ten wkład jest za twardy. Z ciekawości wsadziłbym ten swój stary wkład ale znów komuś zapłać za to. Do dupy z tym. Może nowa poducha cała np. z Tomateam by pomogła, ale jak kupię i nie pomoże :(
haszczyc - Pon Mar 19, 2012 22:08

markozalko, ja mam nowa poduche z tomateam i nie polecam po wymianie mam wieksze wibracje niz wczesniej mialem... ja postaram sie wjechac gdzies na kanal i zdiagnozowac dokladniej czy to ta poduszka jest odpowiedzialna czy tez nie...
markozalko - Wto Mar 20, 2012 06:51

Tylko u ciebie jak piszesz są tylko wibracje. Ja mam z kolei gorzej niż na starej bo, ja się wkręcam na obroty to podłoga wpada w drgania i nie tylko, czuć i słychać jakiś warkot. Już się zastanawiam czy nie jechać niech mi zamienią na starą i porównam. Tylko, że znów kurde trzeba płacić. Ja pierdziele co tu zrobić jak i nowa poduszka nie pomaga

[ Dodano: Wto Mar 20, 2012 06:51 ]
Może trzeba kupić najlepiej jakąś używkę i zamienić. Może ta guma z której była robiona na początku jest inna niż robią teraz.

haszczyc - Wto Mar 20, 2012 15:37

markozalko, poszukaj jakiegoś kanału i sam zmień wymiana tej poduszki jest bardzo łatwa..
markozalko - Wto Mar 20, 2012 15:48

haszczyc napisał/a:
markozalko, poszukaj jakiegoś kanału i sam zmień wymiana tej poduszki jest bardzo łatwa..

Łatwo ci mówić jak się nie ma pojęcia jak w moim przypadku to se mogę zrobić. Gadałem z kolegą i ma mi wykręcić ze swojego na części rovera tylko ż ebenzyna, tę poduszkę i pojade do mechanik ai podmienie. Widzisz jak to jest chcialem taniej ale sie nie da. Jeszcze trochę i z samą poduszką wyniesie mnie z 700 zł. Szkoda gadać.

sknerko - Wto Mar 20, 2012 15:56

A ten kolega nie może ci tego wymienić? jak wykręca zwe swojego to raczej i w twoim pogrzebie bez kłopotu. Benzynowa poducha jest trochę bardziej miękka fabrycznie ale drgać nie powinien jeżeli to to.
markozalko - Wto Mar 20, 2012 16:17

Nie pomyślałem o tym. Spróbuję pogadać z nim. dzięki za podpowiedź. Jak myślisz tak na chłopski rozum, skoro pzred wymianą tego wkłądu były wibracje a po wymianie zaczęło się pierdzenie i drżenei w podłodze to chyba tu trzeba szukać przyczyny? Mi tak się wydawało,i niestety po zrobieniu tych dziu i 80 zł za to, nic nie pomogło. To może właśnie wymiana na inną poduszkę pomoże. Mam nadzieje!
haszczyc - Wto Mar 20, 2012 17:32

od tomateam dostałem taka do benzyny http://imageshack.us/phot...0118095146.jpg/
markozalko - Sro Mar 21, 2012 19:10

Faktycznie calkiem inna niż oryginalna. Chyba najlepiej wsadzić dobrą używkę.

[ Dodano: Sro Mar 21, 2012 19:10 ]
No niestety kolegi poduszka też się nie nadaje. Sam nie wiem czy kupować używkę i próbować z nią czy jechać 250 km żeby usłyszeć że może to jets to a może nie? :( :(

haszczyc - Sro Mar 21, 2012 19:32

markozalko, kupując na allegro używana poduszkę masz przecież prawo zwrotu do 10 dni więc sprawdzisz w taki sposób ... jak nie pomoże to odeślesz...
markozalko - Sob Mar 24, 2012 10:43

No i dzięki bogu nie kupowałem kolejnej poduszki bo przejechałem się do kolegi 260 km w obie strony i dowiedziałem się że mam do wymiany prawa olejową. Widać jak nic że jest pęknięta, a te cielaki u mnie tego nie zauważyli. Szkoda gadać. Mam pytanie czy dużo jest roboty żeby taką wymienić poduchę, czy jest coś skomplikowanego?
haszczyc - Sob Mar 24, 2012 11:15

markozalko, a powiedz mi jedno bo sam też ja gołym okiem sprawdzałem wygląda na ok i jak załączę silnik to za poduszka ta olejowa nie ma wibracji tzn widać że tłumi bo przed poduszka są wibracje a jak u ciebie było? może tym mam się nie sugerować hm

[ Dodano: Sob Mar 24, 2012 11:15 ]
http://forum.roverki.eu/v...p=433138#433138

markozalko - Sob Mar 24, 2012 11:46

Wiesz co u mnie tylko spojrzał i mówi że to ta. Wziął nawet jakimś łomem odgiął ją i pokazał mi pęknięcie w linii pozimowej. Teraz jak sie rozgrzeje auto to takie mam drgania że szok. jak ruszam z jedynki i nie trzymam kierownicy to trzęsie się i warczy a jak dodam mocniej gazu z zakresu obrotów 1200-1800 to aż podłoga się trzęsie. Nie wiem może wcześniej miałem objawy padającej właśnie tej poduszki a wymieniałem ten wkład.

[ Dodano: Sob Mar 24, 2012 11:46 ]
Jestem tylko ciekaw czy walnięta ta poduszka ma wpływ na drgania wyczuwalne na pedale gazu i sprzęgła, nie spytałem się?

sknerko - Sob Mar 24, 2012 16:20

mówiłem już dawno ze to ta olejowa poduszka http://forum.roverki.eu/v...p=707365#707365 . Zepsuli ja jak walczyli ze sprzęgłem albo przy wymianie poduszki, swoją drogą pokazałbym im łomem jak tobie pokazali uszkodzoną poduszkę i ich zgnoił że nie umieją prostej rzeczy zdiagnozować. Boncki i ja nie widząc i nie słysząc auta zdiagnozowaliśmy poduchę a te partacze nie umieją w aucie znaleźć mając je przed nosem....... ręce opadają

[ Dodano: Sob Mar 24, 2012 16:20 ]
markozalko napisał/a:
Jestem tylko ciekaw czy walnięta ta poduszka ma wpływ na drgania wyczuwalne na pedale gazu i sprzęgła, nie spytałem się?

Pewnie ze może to być tak wyczuwalne.

haszczyc - Nie Mar 25, 2012 10:37

markozalko, kiedy będziesz ją wymieniać ?
markozalko - Wto Mar 27, 2012 08:14

haszczyc napisał/a:
markozalko, kiedy będziesz ją wymieniać ?

Wiesz co jutro ma mi chłopak wysłać tę poduszkę, to nie wiem kiedy przyjdzie. Myślę że do środy powinna dojść, a potem do mechanika. Tylko mam teraz dylemat czy jechać do tych co zawsze - znam ich ale tej poduchy mi nie zdiagnozowali. Nie wiem czy to jest jak dla mechanika dużo roboty czy nie. Jak tylko zrobię dam znać jak jest.

[ Dodano: Wto Mar 27, 2012 08:14 ]
Czytałem o wymianie tej gruszki i jak rozumiem ona jest po prostu wkręcana jak powiedzmy jakaś nakrętka na śrubę? Pytam żeby powiedzieć tym moim partakaom.

haszczyc - Wto Mar 27, 2012 17:27

nie mam pojęcia nigdy nie wymieniałem czekam na twój los jak ja wymienisz czy pomoże czy nie :P
PD - Wto Mar 27, 2012 23:28

tak ona jest wkrecana w podstawe
markozalko - Pią Mar 30, 2012 18:37

Jestem po wymianie tej poduszki - gruszki. Faktycznie była trochę naderwana a przy jej wyciąganiu urwała się całkiem. Wrażenia.... cóż szczerze myslałem że będzi super ale jest ok. Czasem zadrży podłoga jak się da więcej gazu ale to nie to co było wczesniej. Czuć jakieś drgania na karoserii, lecz to może być i od tego wkąłdu co wymienialem. Przy ruszaniu tez mi raz tak zadrżało tylko lżej niż przed wymianą. Trudno trzeba jeździć. W sumie z tymi poduszkami wyszło mnie za wszystko 550 zł szok.

[ Dodano: Pią Mar 30, 2012 18:37 ]
Nie wiem czy przyczyną tych drżeń i pierdzenia jest ten wkład z tedgumu czy poduszka używana jaką założyli mi. A moż ejeszcze jakaś jest naderwana. Czy to możliwe żeby tyle poduszek na raz szlag trafił. :(

haszczyc - Pią Mar 30, 2012 18:50

markozalko, czytając opinie o wkładzie z TEDGUMU inni mieli problem z drżeniem ...
markozalko - Pią Mar 30, 2012 19:11

haszczyc napisał/a:
markozalko, czytając opinie o wkładzie z TEDGUMU inni mieli problem z drżeniem ...

Też o tym czytałem i miałem rozmiate myśli przed jego wymianą. Teraz już po ptakach. Ja chcaiłbym się dowiedzięc czy inni co mają ten wkłąd, mają tylko drżenia powiedzmy na postoju, czy podczas jazdy, czy jak jest w moim przypadku - ruszając słychac jak jakaś guma wpada w wibrację, czuć to równiez na kierownicy i tak się równiez dzieje jak cisnę mocniej pedął gazu tylko wtedy drży podłoga. Mocniej to mocno powiedziane, ciut bardziej będzie dobrze. Te podczas jazdy już bym się pzryzwyczaił, najgorsze jak się rusza, i na skręconych kołach to jest głośniejsze. Ręce opadają jak nie można czegoś zdiagnozować.

sknerko - Pią Mar 30, 2012 19:22

ja mam tedgum i nic nie drży ale ja mam benzynę
markozalko - Pią Mar 30, 2012 19:25

Widzisz u mnie może jest walnięte co inne i tak mnie diagnozują, moż eto może tamto. Kasy idzie a efektu brak, choć teraz jest ciut ciut lepiej niż wcześniej, czyli jakby z poduszkami walka.... tylko na razie przegrywam.
sknerko - Pią Mar 30, 2012 19:31

Powiem ci że mam dobrego mechanika a z Land Roverem podobnie walczę: poduszka silnika, wydech, podpory wału i nadal drży mi auto choć bardzo delikatnie. Znajdę przyczynę, na razie wyeliminowałem wszystko co było widać jadę na kompa czy tam nie ma jakiejś przyczyny zobaczymy to taki OT na pocieszenie. Land trochę tańszy w tych naprawach.
markozalko - Pią Mar 30, 2012 19:35

Mi robi mechanik który też ma takiego rovera jak ja i co jadę do niego to się dziwi. Mówi ja tam w sowim nic nie robiłem i jeżdżę. Fakt ma mniejszy przebieg ale szlag trafia mnie, bo czuję że mają mnie dość bo regularnie u nich jestem.
sash997 - Pią Mar 30, 2012 19:40

poprostu trafiłeś na wersje specjalną warsztatową :razz: we wszystkich markach aut sie takie trafiają... niektóre nawet do końca gwarancji nie wytrzymują z cudami jakie sie w nich dzieją, a to to a to tamto i tak wkoło :shock:
haszczyc - Nie Kwi 01, 2012 15:24

markozalko, a mógłbyś wrzucić zdjęcie tej uszkodzonej poduszki tzn gruszki ?
markozalko - Nie Kwi 01, 2012 15:33

Chodzi ci o tą olejową rozumiem? Niestety nie mam jej bo nie wziąłem jej od mechanika. Mówi ż eprzy wyciąganiu się rozwaliła całkiem a tak była trochę uszkodzona. Co z tego jak nadal mam pierdzenie, fakt że mniej, ale jest. Może teraz to ten wkłąd, tylko już szkoda mi kasy żeby znów w coś ładować, a niech się rozsypie i spokój!
SeniorA - Nie Kwi 01, 2012 17:18

markozalko napisał/a:
A moż ejeszcze jakaś jest naderwana. Czy to możliwe żeby tyle poduszek na raz szlag trafił.
jest jeszcze poduszka lewa przy skrzyni . Jak nie wymieni się jednej uszkodzonej to lecą następne.
markozalko - Nie Kwi 01, 2012 18:19

Powiem szczerze że już lachę na to położyłem. Ileż to można ładować kasy w samochód. Żebym miał pojęcie i warunki to można było by się bawić a tak .....Trudno się mówi niech pierdzi, taki los :(
sknerko - Nie Kwi 01, 2012 18:35

sprawdzić powinieneś czy nie jest zerwana ta ostatnia poducha bo jak jest to za chwile powtórka z rozrywki i wszystkie znowu będziesz wymieniał. Ale nie koniecznie u tych twoich "fachmanów" bym diagnozował
markozalko - Nie Kwi 01, 2012 18:54

Ale ta ostatnia poducha to znaczy która? Ni eiwem moze u mnie teraz jest ta akustyka od tego wkąłdu z tedgumu. i co w takim przypadku też coś z tym robić?
sknerko - Nie Kwi 01, 2012 19:00

SeniorA napisał/a:
jest jeszcze poduszka lewa przy skrzyni . Jak nie wymieni się jednej uszkodzonej to lecą następne.
mowa o tej, a tedgumową zostaw w spokoju
haszczyc - Nie Kwi 01, 2012 19:04

sknerko, pokażesz zdjęcie z allegro o którą ci konkretnie poduszkę silnika chodzi?
markozalko - Nie Kwi 01, 2012 19:26

No właśnie o jaką chodzi? Pewnie znów trzeba ściągać tą jeb....ą osłonę silnika. Moi majstry tego nie lubią!

[ Dodano: Nie Kwi 01, 2012 19:14 ]
Mma prośbę. Może ktoś mi napisać albo dać jakiś rysunek ile i gdzie mieści się w 75 tych poduszek?

[ Dodano: Nie Kwi 01, 2012 19:26 ]
Jeszcze jedno, bo już mnie to wk....a, czy mozna podnieść auto na podnośkiku i ruszać w locie, a mechanik z dołu będzie patrzył i słuchał czy coś wpada w wibracje i pierdzi? Czy to się nie uda bo nie ma takiego obciążenia jak ruszanie po drodze?

sknerko - Nie Kwi 01, 2012 19:33

przesadzacie teraz to tak trudno wpisać w allegro poduszka rover 75 lewa?
proszę http://allegro.pl/rover-7...2204466759.html
markozalko, proszę tu masz schemat przy okazji lewej poduszki http://www.tomateam.pl/sk...l=silnik&c=1644
swoją drogą na allegro schematy też znajdziesz a nawet całe komplety poduszek, wpisałem w szukajkę allegrowa poduszka silnika rover 75 i znalazłem. Nie no powiem wam ze mi ręce opadają jak wy nie dajecie rady szukać na allegro

[ Dodano: Nie Kwi 01, 2012 19:32 ]
markozalko napisał/a:
Jeszcze jedno, bo już mnie to wk....a, czy mozna podnieść auto na podnośkiku i ruszać w locie, a mechanik z dołu będzie patrzył i słuchał czy coś wpada w wibracje i pierdzi? Czy to się nie uda bo nie ma takiego obciążenia jak ruszanie po drodze?

zawsze można, w moim freelu tak mi drżenie wydechu sprawdzali

[ Dodano: Nie Kwi 01, 2012 19:33 ]
a jak bez obciążenia nie będzie dźwięku to na 99% poduszka silnika

markozalko - Nie Kwi 01, 2012 19:48

Dobra Sknerko, a powiedz mi czy gołym okiem poduszkę skrzyni biegów (rozumiem że się nazywa lewa poduszka) można wyczaić? Czy znów muszę wydaać ze 200 zł i ją założyć i okaże się że to nie to??? Pytam bo ręce mi opadają
sknerko - Nie Kwi 01, 2012 19:58

Wiesz ja nie mam diesla więc nie widziałem tej poduszki na oczy ale patrząc na nią na fotkach to trzeba kawał breszki i naciągnąć i będzie widać czy jest sztywna, czy nie jest spękana, czy inne. Pęknięcia dyskwalifikują jednoznacznie taka poduchę a sprężystość porównać z tą nową tedgumu i wiesz czy jest nie taka jak powinna być.

[ Dodano: Nie Kwi 01, 2012 19:58 ]
markozalko napisał/a:
Czy znów muszę wydaać ze 200 zł i ją założyć i okaże się że to nie to???

po co 200pln poducha kosztuje używana kilkadziesiąt złotych i w taką z dość młodego rocznika bym zainwestował chyba że są wkłady tedgumu to bym taki wkład przemyślał. Za wymianę tez nie powinni więcej jak 50pln wziąć, w moim freelu za wymianę poduchy 20pln mi policzył

markozalko - Nie Kwi 01, 2012 20:08

Powiem ci że wcześniej też nie liczyli mnie za wiele, ale teraz chyba odrabiają. Za wymianę ostatniej, czyli olejowej zapłaciłe 65 zł.I teraz dolicz koszt poduchy, przesyłka, wymiana i znów będzie coś koło tego. AAAA plus wzrok mechanika - bezcenne, Qwa znów jest :) :)
darox - Nie Kwi 01, 2012 20:33

Witam

Odnośnie lewej poduszki,jest to poduszka olejowa jeśli będzie dziurawa i olej z niej
ujdzie robi się miękka to podczas przyspieszania będzie strasznie nadwoziem telepać.Miałem ten problem,najlepiej ją wyjąć i sprawdzić,bez wyjmowania to trochę ciężko jak jest mokra to wymiana.

markozalko - Nie Kwi 01, 2012 20:40

To w takim razie jak dał link Skerno do poduszki, jak ja zrozumiałem że jest to poduszka od skrzyni biegów. Ja pitole nerw mi brak :) ::)
Moż ektoś ma KONKRETNY schemat rozmieszczenia poduch w R 75 CDT

haszczyc - Nie Kwi 01, 2012 20:47

markozalko, http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001744
SeniorA - Nie Kwi 01, 2012 20:47

darox napisał/a:
Odnośnie lewej poduszki,jest to poduszka olejowa
to nie jest olejowa , to jest ta co sknerko pokazał na allegro .darox, Ty chyba mylisz strony auta.
haszczyc - Nie Kwi 01, 2012 20:48

Mam rozumieć że jeśli ta poduszka - gruszka jest pęknięta leciutko to olej ucieknie? tak jak u Mirka? http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=488877
markozalko - Nie Kwi 01, 2012 20:53

haszczyc napisał/a:
markozalko, czyli jak ten mechanik rozerwał ci ta poduszkę starą przy wyciąganiu oleju żadnego w niej nie było??

Stary a myślisz że ja to wiem!! Nie wiem sorki :) Może on nie wiedział że olej jest w takiej poduszce, Qwa nie mam sił na to.

sknerko - Nie Kwi 01, 2012 20:56

darox, ręce opadają, lewa strona auta to ta co siedzi kierowca w Polsce, prawa to strona pasażera w Polsce. Poduszka olejowa jest po prawej stronie.
darox - Nie Kwi 01, 2012 21:04

Link podany przez sknerko pokazuje dokładnie lewą poduszkę na której wisi skrzynia biegów i jest to poduszka olejowa!.Wiem bo sam ją wyciągałem,miala malą dziurę przy sprawdzaniu sączył się olej i zasysała powietrze.Nic mi się nie pomyliło.

[ Dodano: Nie Kwi 01, 2012 21:04 ]
Po prawej stronie tez jest olejowa to nie podlega dyskusji.Wiem jak sie okresla lewą i prawą strone auta :)

automechanik - Nie Kwi 01, 2012 21:49

darox, ma rację obydwie poduszki są olejowe
SeniorA - Nie Kwi 01, 2012 22:17

automechanik napisał/a:
darox, ma rację obydwie poduszki są olejowe
tak ma rację , tylko jedną nazywa się olejową a drugą lewą poduszką lub lewym wspornikiem ( hydramount i left-hand mounting ).
markozalko - Pon Kwi 02, 2012 10:21

Ależ draka się zrobiła :) :)
To podsumowując są poduszki: ta od spodu co wkład z tedgumu wymieniałem, prawa gruszka olejowa i ta lewa o którą tyle awantury. Dobrze rozumuję? To jeśli wymienię tą lewą (to jest lewa ale która trzyma skrzynię? czy jest inna lewa) to będę miał wszytstkie poduchy wymienione? Mnie trochę dziwi fakt , że jak tylko wymienili mi wkład Tedgumu, to te dźwięki towarzyszą mi do dziś.

haszczyc - Pon Kwi 02, 2012 10:25

markozalko, obok gruszki tej co wymieniłeś jest obok druga ;) trzecia jest ta co wymieniłeś z wkładem z TEDGUMU, czwarta jest tak jak by pod obok skrzynki z akumulatorem :) wiec w sumie dużo ci nie zostało do wymiany wszystkich może się skusisz ? :lol:
markozalko - Pon Kwi 02, 2012 10:38

No ta co się ją ściąga z łapą żeby gruszkę wymienić jes ok, zostaje tylko ta pod skrzynią - lewa. Gorzej jak nawymieniam a się okaże że to ta z Tedgumu. Najgorsze że nie mam jak tego sprawdzić.
haszczyc - Pon Kwi 02, 2012 10:51

markozalko, jak do Maja nic nie wymyślisz to ja będę w okolicach Mławy :) to może coś wspólnie wymyślimy :)
apples - Pon Kwi 02, 2012 10:57

markozalko napisał/a:
prawa gruszka olejowa
Ta poduszka nie jest w całości olejowa. Góra (1/3) jest gumowa, a dół (2/3) wypełniona olejem. Najczęściej urywa się na styku tych dwóch połączeń. Przykładem pełnej poduszki olejowej jest poduszka we Freelanderze i taką mam założoną u siebie.



markozalko, szukaj na forum bo były tematy na ten temat. Wałkujesz w koło to samo.

Linki ze zdjęciami http://forum.roverki.eu/v...p=433138#433138 i http://forum.roverki.eu/v...p=488537#488537

sknerko - Pon Kwi 02, 2012 10:58

Nie wymieniaj od razu tej kolo skrzyni, najpierw zdiagnozuj bo może jest dobra a jest jeszcze oprócz wszystkich wymienionych wcześniej, mały wkład w tej łapie co masz Tedgum wciśnięty mi ostatnio właśnie we Freelanderze wymieniali całą łapę bo ten mały się od oleju rozpuścił a u ciebie może się zużył. Mechanik mi powiedział że te małe wkłady się nigdy nie psuja a u mnie jednak padł. I jeżeli mówisz, że to od czasu jak tą łapę ruszali to może coś z tym małym wkładem masz tam nie tak.
apples - Pon Kwi 02, 2012 11:03

sknerko napisał/a:
mały wkład w tej łapie

markozalko, aby zaoszczędzić zbędnych pytań to masz rozwiązanie z zamiennikiem jeśli to faktycznie mały wkład http://forum.roverki.eu/v...p=660572#660572

markozalko - Pon Kwi 02, 2012 11:03

[quote="apples"]
markozalko napisał/a:


markozalko, szukaj na forum bo były tematy na ten temat. Wałkujesz w koło to samo.

Weź się nie denerwuj jak latam z tym jak głupi po warsztatach i jak pierdziało tak pierdzi. Ty potrafisz sam naprawić swoje auto a ja niestety nie umiem.

apples - Pon Kwi 02, 2012 11:06

markozalko napisał/a:
Weź się nie denerwuj jak latam z tym jak głupi po warsztatach i jak pierdziało tak pierdzi. Ty potrafisz sam naprawić swoje auto a ja niestety nie umiem.
Nie denerwuje się. :) Zwracam tylko uwagę, że wiele jest już na forum.

Sprawdź dwumasę, półośki i podporę półosi.

haszczyc - Pon Kwi 02, 2012 11:08

a może problem jest w tym że wkład z tedgumu musi być tak samo wprasowany jak oryginalny wtedy zachowa swoje idealne właściwości mi to też mechanik mówił i tak samo na forum to poruszali...
markozalko - Pon Kwi 02, 2012 11:11

Wkąłd jest wsadzony tak jak oryginał. A co do sprawdzenie dwumasy i półosiek..... j ato se mogę sprawdzić najwiecej. Skoro dwumasa nowa jest myślę że jest ok. Najgorsze jest właśnie to że nie mam gdzie pojechać żeby to cholerstwo ustalić. Mechanicy ręce rozłożą i zadowolone.
darox - Pon Kwi 02, 2012 14:21

Tak wygląda lewa poduszka skrzyni biegów.
Czerwonym okręgiem zaznaczyłem gdzie znajduje się olej,czerwona strzałka gdzie jest dziura nawet widać brązową krople oleju.Na dole dwie gumowe osłony.


haszczyc - Wto Kwi 03, 2012 10:10

pytanie jak dostać się do tej lewej poduszki, dojście do niej jest bardzo trudne czyżby trzeba było coś demontować ?
darox - Wto Kwi 03, 2012 10:38

Demontujesz płytę silnika (jeśli jest) wyjmujesz aku,demontujesz skrzynkę akumulatora i ukazuje się poduszka.Następnie trzeba podlewarować skrzynie biegów (z wyczuciem) żeby odciążyć poduszkę,bierzemy komplet kluczy najlepiej nasadowe z przedłużkami i do dzieła.Czas wymiany w wolnym tempie około godziny.
haszczyc - Wto Kwi 03, 2012 11:00

darox, o właśnie o to mi chodziło, a powiedź mi wizualnie żeby ją sprawdzić też musiałbym to demontować ? wczoraj próbowałem ja sprawdzić i nie ma możliwości bez demontażu...
darox - Wto Kwi 03, 2012 12:18

Bez demontażu to trochę ciężko,mi się udało rękę wsunąć i namacać palcem :) była mokra.Diagnoza była trafna,tak jak pisałem wcześniej przy uszkodzonej poduszce podczas przyspieszania bardzo telepie autem.
markozalko - Wto Kwi 03, 2012 16:42

Wiecie co mam tego dość. Postanowiłem jednak kupić używkę tej dolnej poduszki co wkład wymieniałem. Wszystko zaczęło się po wymianie tego wkładu więc może z nim jest coś nie tak. Jakby było coś z dwumasą to byłoby słychać metaliczne dźwięki i to przy ruszniu jak mi mówili. U mnie słychać ewidedntnie gumę wpadającą w wibracje i najgorzej podczas ruszania. Nie wiem czy ma toś wspólnego ale jak pisałem w innym poście, teraz znów poodczas skrętu w prawo coś pierdzi w kierownicy. Całe auto mam pierdzące dajcie spokój :) :)

[ Dodano: Wto Kwi 03, 2012 16:03 ]
Kurcze myślałem że kupię dobrą używkę ale ten sprzedawca nie sprzedaje używanych.
Faktycznie mówi że jest różnica w gumie do diesla i benzyny.

Mam prośbę. Może ma ktoś dobrą używkę żeby mi podesłać a jak ją wymienię i będzie ok to kasę wyślę. Nie wiedzę innej możliwości jak tylko podmiana, a za nową 400 zł nie będę płacił. Co z tego jak kupię nową i nadal będzie lipa. Ja dam sobie palca uciąć że problem tkwi właśnie w tym wkładzie.

[ Dodano: Wto Kwi 03, 2012 16:42 ]
Zauważyłem że na niektórych tych poduszkach (wkładach) są liter T i M. Ja na tym starym mam napis M. Czyżby to były opisy do diesla i benzyny??

automechanik - Wto Kwi 03, 2012 22:05

Podstawowymi poduszkami zawieszenia zespołu napędowego(silnik-skrzynia) są poduszki olejowe lewa przy skrzyni i prawa tzw. gruszka. Odpowiadaja one za to by silnik nie przenosił drgań na nadwozie oprócz oczywiście funkcji nośnej.
Dwie pozostałe, czyli prawa górna i dolna są poduszkami reakcyjnymi, czyli stabilizują zespół napędowy przy przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem.
Reasumując jeśli drgania i wibracje są przenoszone na nadwozie na postoju i w czasie jazdy należy sprawdzić poduszki olejowe. Jeśli natomiast drgania występują w czasie jazdy (głównie przyspieszanie hamowanie silnikiem) a na postoju jest cisza sprawdzić poduszki reakcyjne. Czasem zużycie(uszkodzenie) lewej poduszki może także w czasie jazdy powodować wibracje.

[ Dodano: Wto Kwi 03, 2012 22:05 ]
Jeśli chodzi o dolną poduszkę między poduszką dla benzyny i dla diesla jest różnica w ustawieniu dużej tulei, wynika ona z tego, że w benzynie i w dieslu pracuje ona pod innym kątem.

markozalko - Sro Kwi 04, 2012 09:02

Czyli u mnie wychodzi na to że jednak poduszka dolna z tym wkąłdem. Teraz tylko pytanie czy kupić używkę z roku 2000 za 80 zł żeby sprawdzić czy to pomoże czy kupić nową w TomaTeam za 300 zł. Tylko co wtedy jak to nie ta? Bądź tu mądry jak inaczej się nie da sprawdzić tylko wymienić.
haszczyc - Sro Kwi 04, 2012 09:41

markozalko, a u TomaTeam maja do Diesla? jak ja zamawiałem to nie było...
markozalko - Sro Kwi 04, 2012 09:57

Nie wiem czy mają jeszcze nie dzwoniłem. Wiem jedno że musze to zrobić bo się nie da tak jeździć. Myślałem o używce ale koszt jej + wymiana... za chwile znów ją strzeli i będę musiał kupić nową. Masakra, jabkybm od razu nową kupił to byłoby ok, a tak to sobie zaoszczędziłem. Na postoju jak daję gaz nic nie pierdzi ani nie drży tylko podczas jazdy jak dodaję gaz i podczas ruszania.
haszczyc - Sro Kwi 04, 2012 10:01

markozalko, wiesz będę kolejną osobą twierdzić że tą dolną masz dobrą sprawdź wymacaj tą lewą poduszkę i sprawdź czy nie masz zacieków, kolejny raz podkreślam że tą dolną możesz wymienić samemu wystarczy kanał a na pewno jakiś tam masz albo u znajomego w garażu :) jeśli nie chcesz bawić się w koszta nowej poduszki to zamów na allegro w końcu masz 14 dni na zwrot jedynie będziesz stratny x2 na przesyłce i tyle..
markozalko - Sro Kwi 04, 2012 10:19

Sam sobie nie zrobię bo nie mam gdzie i nie mam pojęcia o tym. Słuchaj cała ta sparwa zaczęłą się u mnie po wymianie właśnie tego wkąłdu. Wcześniej drżało ale nie pierdziało. Więc moim zdaniem wina leży tu. A u TomaTeam będa poduszki po świętach. Maskara bo jakby nie robił to w plecy.

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2012 10:19 ]
A powiedz czy jak tylko bym wyjął akumulator to poduszkę tą namacam? Nie chce już jechać do mechanika bo mnie wyklną.

haszczyc - Sro Kwi 04, 2012 10:44

markozalko, nie musisz wyciągać akumulatora wymacasz ją bez problemów tylko że masz pierw taka jak by osłonę gumową na poduszce i za ta osłoną gumową jest ta olejowa poduszka :)
markozalko - Sro Kwi 04, 2012 10:53

Powiem ci że jak miałem wywaloną prawa olejową to zadnego oleju tam nie bylo - suchutko. A żeby tą lewą wyłapać to z której strony łapę wsadzać? Widzisz ja się nie ma pojęcia ani komu pomóc to ma się takie problemy :(
haszczyc - Sro Kwi 04, 2012 10:59

markozalko, może oleju już dawno tam nie było, a ty masz webasto? bo jeśli tak to chyba ciężko będzie się do niej dostać, ja webasta nie mam dlatego jest mi łatwiej czyli ona jest jak by za webasto w tych okolicach spróbuj może się uda ją wymacać
markozalko - Sro Kwi 04, 2012 12:25

haszczyc napisał/a:
markozalko, może oleju już dawno tam nie było, a ty masz webasto? bo jeśli tak to chyba ciężko będzie się do niej dostać, ja webasta nie mam dlatego jest mi łatwiej czyli ona jest jak by za webasto w tych okolicach spróbuj może się uda ją wymacać


Mam webasto ale jakby go nie było hehe (nie działa), ja to tam nic nie widzę, ciemna jak w ......... Żeby coś ujrzeć to bankowo trzeba rozbierać.

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2012 12:25 ]
darox napisał/a:
przy uszkodzonej poduszce podczas przyspieszania bardzo telepie autem.


Napisz proszę czy podczas ruszania tez miałeś takie pierdzenie jakiejś gumy, która wpadała w wibrację czy tylko podczas jazdy przy przyśpieszaniu? Podczas ruszania dźwięk jest inny niż podczas jazdy, nie wiem może przy ruszaniu więcej silnik ma pracy?
Te drżenia znikają przy obrotach ok. 2000, u ciebie tez tak bylo?

darox - Sro Kwi 04, 2012 15:10

Nie, podczas ruszania żadnego "pierdzenia" nie było , szukałem przyczyny tego telepania zacząłem od poduszek ale pominąłem właśnie tą na skrzyni.Trudno na odległość stwierdzić co u Ciebie ''pierdzi'' ale czytając temat od początku a zaczęło się od wymiany tego wkładu to ja bym tu przyczyny szukał to po pierwsze,po drugie to jak patrzyłem na ten wkład z tedgumu to ja osobiście bym go nie kupił, wolał bym używkę ale to jest moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać. Decyzje musisz podjąć sam.Poduszkę do skrzyni kupiłem używaną i nie narzekam.Szkoda że daleko mieszkasz bo bym Ci to ogarnął :) nie takie rzezby się robiło :P

Pozdro

markozalko - Sro Kwi 04, 2012 15:25

Właśnie w tym kłopot, ze kto się zna dlaeko mieszka. Ja własnie dlatego się uparłem tego wkładu bo tylko po pierwszym ruszeniu po jego wymianie nastąpiło te pierdzenie - guma wpada w wibracje. Czuć to poprostu, że to guma. Więc ja chyba też za tym jestem ż emus to wymienić. Zobaczymy po świętach bo wtedy będą w sklepie.
hvil - Sro Kwi 04, 2012 21:44

koledzy mi telepie silnikiem a raczej samochodem po załączeniu przedniego wiatraka, czy to możliwe by silnik wentylatora działał a coś z ułożyskowaniem się stało że telepie?? i kiera drży?
haszczyc - Czw Kwi 05, 2012 12:44

markozalko, ja w garażu choć nie mam kanału wszedłem pod samochód i ta poduszka dolna skrzyni dobrze tłumi wibracje :) i można to sprawdzić bez kanału i nawet wymienić tą poduszkę bez kanału ;) moje wstępne przypuszczenia obstawiają tą lewą poduszkę gdyż od niej mam wibrację tak mi się wydaję jeśli ktoś ma webasto to sprawdzenie tej poduchy wizualnie chyba jest niemożliwe
markozalko - Czw Kwi 05, 2012 14:25

haszczyc napisał/a:
markozalko, ja w garażu choć nie mam kanału wszedłem pod samochód i ta poduszka dolna skrzyni dobrze tłumi wibracje :) i można to sprawdzić bez kanału i nawet wymienić tą poduszkę bez kanału ;) moje wstępne przypuszczenia obstawiają tą lewą poduszkę gdyż od niej mam wibrację tak mi się wydaję jeśli ktoś ma webasto to sprawdzenie tej poduchy wizualnie chyba jest niemożliwe


Tylko żeby zobaczyć trzeba zdjąć osłonę a to bez kanału ciężko będzie. Słuchaj j anie mówię że w garażu i moja by tłumiła, bo jak daję gazu na postoju jest ok. Wszystko się zaczyna jak ruszam i podczas jazdy gazuję. Czyli tego w garażu nie sprawdzisz, nawet jak auto podniesiesz to odciążysz układ napędowy i lipa. Poczekam i zamówię po świętach nową poduchę i będę wiedział. Jak nie pomoże to wymienię i lewą. Huk z tym i tak wsadziłem tyle w taką drobnostkę więc mi sio ryba.

haszczyc - Sob Kwi 07, 2012 19:11

markozalko, osłonę ściągnąłem bez problemów w garażu, na razie ją wyrzuciłem bo jest cała uszkodzona muszę kupić nowa, parę zdjęć z dzisiaj, będę zamawiać tą lewą poduszkę to sobie sam ją wymienię bo po zdemontowaniu obudowy akumulatora to dostęp do poduszki jest idealny






sknerko - Sob Kwi 07, 2012 19:29

haszczyc napisał/a:
markozalko, osłonę ściągnąłem bez problemów w garażu, na razie ją wyrzuciłem bo jest cała uszkodzona muszę kupić nowa, parę zdjęć z dzisiaj, będę zamawiać tą lewą poduszkę to sobie sam ją wymienię bo po zdemontowaniu obudowy akumulatora to dostęp do poduszki jest idealny

No właśnie trochę odwagi i da się samemu zaoszczędzić masę kasy a wkład można zawsze kazać wcisnąć obojętnie jakiemu mechanikowi za piwo. Miałem drżące ręce i strach jak diabli jak rozbierałem cały przód żeby sobie wentylator naprawić i po 5h pracy piłem piwo zadowolony z zaoszczędzenia kilku stów

markozalko - Sob Kwi 07, 2012 19:44

Cieszę się że Wam się udało coś zrobić dla swojego autka. Ja jak pisałem nie mam warunków (ani garażu ani kanału). Mogę sobie ewentualnie coś tam pogrzebać i nic poza tym. Kiedyś chciałem sprawdzić filtr powietrza to sruba mi wpadła do środka - dzięki Bogu wyjąłem. Wtedy stweirdziłem że nie będę nic ruszał. Jakieś 1,5 miesiąca temu chciałem sprawdzić płyn i dolać w pompce, myślałem że korka nie zakręce, krzywo mi się wkręcał a noc się robiła. Rano miałem jechać w trase. Nie nadaje się do tego, wolę zapłacić i mieć z głowy. Trudno się mówi. Inny płaci żeby coś zjeść dobrego a ja sam se zrobię :)

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2012 19:44 ]
ps. nie mówiąc nic o narzędziach i kluczach :)

sknerko - Sob Kwi 07, 2012 20:38

markozalko, ja też nie mam garażu a pompkę sprzęgła wyjmowaliśmy i wkładaliśmy razem z Zukowatym przy -15stC i działa. Tobie by trzeba dać klucz do łapki stanąć obok na parkingu i pokazać ze też potrafisz, wierz mi ciężko się przełamać ale jest to do zrobienia. Albo na zlot jedź zobaczysz co można na parkingu i nawet po paru głębszych zrobić zwykłymi narzędziami z Tesco :mrgreen:
markozalko - Pon Kwi 09, 2012 08:24

Co do pompki to kanału nie trzeba to wiem. Co do reszty...... cóż na pewno masz rację że coś tam bym sam zrobił, ale chyba nie chcę albo się boję, że coś zepsuję zamiast zrobić. Przynajmniej mechanicy na mnie zarobią, choć mają mnie po dziurki w nosie hehe.
ps. a do wyjęcia tej dolnej poduszki to trzeba silnik podwieszać?

sknerko - Pon Kwi 09, 2012 12:35

markozalko napisał/a:
ps. a do wyjęcia tej dolnej poduszki to trzeba silnik podwieszać?
do zadnej nie trzeba podwieszać wystarczy lewarek i kawałek deski aby silnik podeprzeć żeby nie spadł
markozalko - Pią Kwi 27, 2012 17:37

Dostałem dziś nową poduszkę dolną z TomaTeam, jest taka sama z wyglądu jak moja stara. Haszczyc na zdjęciu wcześniej pokazał całkiem inną, może dlatego że to do benzyny była. W poniedziałek jadę na wymianę bo mnie h.. strzeli. Tylko zastanawia mnie te cholerne drżenie na pedałach. Jak wciskam sprzęgło to czuć te wibracje. Napiszcie mi proszę bo już się pogubiłem jak jest z łożyskiem oporowym. Czytałem że takie drżenie to właśnie wina łożyska oporowego. Tylko czy to jest łożysko występuje na wyprzęgliku który mam nowy czy jest jeszcze inne w skrzyni i to od tego drży. Powiem że gwizdy mam ze skrzyni i jak wcisnę sprzęgło podczas jazdy to gwizdy znikają. Czy są 2 te łożyska oporowe??
jesse - Pią Kwi 27, 2012 18:35

lozysko jest tylko jedno na wysprzegliku a drzec moze tez luzny walek sprzeglowy w skrzyni biegow ktory wlasnie jest na lozysku w obudowie skrzyni i tez powodowac moze drzenie pedalu sprzegla
haszczyc - Pią Kwi 27, 2012 18:54

markozalko, fakt mam od benzyny ta dolną poduszkę, ale po wymianie gruszki olejowej jest znaczna poprawa muszę jeszcze dwie pozostałe poduszki wymienić bo są lekko pęknięte
markozalko - Pon Kwi 30, 2012 09:09

haszczyc napisał/a:
markozalko, fakt mam od benzyny ta dolną poduszkę, ale po wymianie gruszki olejowej jest znaczna poprawa muszę jeszcze dwie pozostałe poduszki wymienić bo są lekko pęknięte


Tylko zauważ jak ja piszę, że u mnie podczas ruszania i przyśpieszania takie jaja odchodzą a na postoju no czuć lekkie drgania ale to mi nie przeszkadza. Nie mogę się doczekać poniedziałku jak mi to wymienią mam nadzieję że w końcu się uspokoi moja wędrówka z poduszkami.

[ Dodano: Pon Kwi 30, 2012 09:09 ]
I po kłopocie, żebym wiedział w życiu nie zamówiłbym tego wkładu. Szkoda mojej kasy i nerw, o wzroków mechaników co patrzą się jak na furiata. Nareszcie nic nie pierdzi a pedały może ciut drżą ale mam to teraz gdzieś. Ważne że nie pierdzi i nie drży podczas przyśpieszanai i ruszania.