Zobacz temat - [MG ZR] Gdzie zamontować wskaźnik doładowania - propozycje
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [MG ZR] Gdzie zamontować wskaźnik doładowania - propozycje

Firq - Wto Kwi 03, 2012 21:18
Temat postu: [MG ZR] Gdzie zamontować wskaźnik doładowania - propozycje
Witam jako że ostatnio zamontowałem VNT w IDT musze kontrolować przez jakiś okres czasu ciśnienie na turbinie i w tym tygodniu będę miał układ elektroniczny sterujący tą turbiną i chce wiedzieć jak się zachowuje turbina z tym układem i nie uśmiecha mi się latajacy luźno po aucie wskaźnik i pomyślałem że gdzieś go zamontuje tylko nie mam pomysłu za bardzo gdzie.
Dodam że nie wchodzą w gre kubki przykręcane na wkret do deski :)
Zdjęcie poglądowe z neta ale mozecie tu zobaczyć i podać propozycje gdzie mógł by być zamontowany wskaźnik
Ps pod popielniczką mam zamontowane cb-radio :)

pelson91 - Wto Kwi 03, 2012 21:22

ja bym sypnął po lewej od zegarka, ale jak mówisz że kubki nie wchodzą w grę to sam nie wiem... Szkoda że CB masz pod popielniczką, bo to wydawałoby się idealne miejsce na wskaźnik doładowania
Firq - Wto Kwi 03, 2012 21:31

no tez tak myślałem o tym miejscu gdzie CB ale moge cb przenieść i tam wskaźnik zamontować ale wtedy gdzie zamontować CB żeby było pod ręką i nie przeszkadzało ?
pelson91 - Wto Kwi 03, 2012 21:34

Firq napisał/a:
gdzie zamontować CB żeby było pod ręką i nie przeszkadzało ?

Ja bym przykręcił do tunelu środkowego, z prawej strony. Pasażer nie powinien narzekać na jakieś niedogodności, a miałbyś w zasięgu ręki CB

Firq - Wto Kwi 03, 2012 21:38

no jest to jakas opcja :) ja myślałem nawet żeby zaślepić kratki środkowe i tam wsadzić wskaźnik albo wskaźniki ale idzie lato i nawiew z klimy najbardziej smakuje ze środkowej kratki wiec znowu dylemat ;]
camaro17 - Wto Kwi 03, 2012 21:55

Firq, fajnie że taki temat założyłeś, bo sam stoję przed dużym dylematem gdzie zamontować wskaźnik TURBO do tego posiadam jeszcze od temp. oleju :) wszystko AG z z serii PEAK

ostatnio nawet troszeczkę przeglądałem obcojęzyczne fora w poszukiwaniu inspiracji i natrafiłem na takie ot opcje :




Firq - Wto Kwi 03, 2012 22:06

właśnie o takie pomysły mi chodziło camaro17, :) To jest jakiś pomysł :) czekamy na dalsze propozycje :D
Pływak - Wto Kwi 03, 2012 22:13

W słupek wmontuj bo to chyba najlepsza lokalizacja na zegar. Trochę roboty jest ale najlepszy efekt jeśli chodzi o efektywność i efektowność bo masz go na wysokości wzroku. Na necie znajdziesz masę opisów jak ładnie wmontować kubek w słupek za pomocą żywicy i włókna :)
Firq - Wto Kwi 03, 2012 22:15

no fajny pomysł Pływak, ale chciał bym go mieć gdzieś niżej żeby mi wieczorem po oczach ni bił :) gdzieś w desce najlepiej
Pływak - Wto Kwi 03, 2012 22:20

Zawsze możesz przyciemnić trochę podświetlenie zegara.
Markzo - Wto Kwi 03, 2012 23:28

zaraz za kierwonicą lub w ramce przed zegarami :)
Firq - Sro Kwi 04, 2012 06:56

Markzo, tzn gdzie za raz za kierą ??
Remigiusz - Sro Kwi 04, 2012 07:15

Jest kilka opcji ja uważam ze kubek i dać po boku zegarów jest najlepsza opcja. Próbowałem na rożne sposoby i na słupki nie widzę nic bo się trzeba patrzeć w bok, pod schowkiem tez miałem i kicha nic nie widać w czasie jazdy :wink:

Co do tego ze wali po oczach to zamontuj sobie potencjometr z 10KOhm i masz regulacje ściemniania. Ja u siebie w nocy go zawsze skręcam albo całkiem wyłączam jak uważam ze mi nie trzeba i mnie razi.

Tu masz jeszcze kilka opcji:







Firq - Sro Kwi 04, 2012 07:18

troche rzeźby z włóknem szklanym ale efekt fajny i jak dla mnie foto nr 1 to jak narazie najlepszy pomysł później camaro17, w kratkach
Markzo - Sro Kwi 04, 2012 09:23

http://www.evasivemotorsp...s/ati_e92_a.jpg
http://www.velocityfactor...BMW335i_001.jpg
mistrzowskie:
http://www.movwi.com/imag...r/cluster_2.JPG

Generalnie cos w ten desen, tylko ja bym podciął ten plastik za kierownicą i osadził głębiej wskaźnik ;) powinno byc elegancko i estetycznie ;)

Firq - Sro Kwi 04, 2012 18:35

Markzo, masz racje to trzecie mistrzostwo świata :)
Brt - Sro Kwi 04, 2012 22:11

fakt .. to 3 to max ... ale taką rzeźbę zrobić lekko nie będzie ... ja miałem kubek na desce z lewej strony i nie na wkręta i myślę, że zupełnie przyzwoicie to wyglądało a i było dobrze widoczne.

http://forum.roverki.eu/v...p=100947#100947

Raptile - Sro Kwi 04, 2012 22:59

Też tak mialem
Firq - Czw Kwi 05, 2012 07:10

u nas ten nr III cieżko by było wsadzić bo miejsca mało niestety w zegarach ;/ może usune popielniczke i gdzieś wyżej pójdzie CB radio a wskaźnik-i niżej wtedy ...
Krzysi3k - Pią Kwi 06, 2012 10:06

A ja mam w schowku :)
Jak mi potrzeba to otwieram schowek i wiem wszystko o doładowaniu :D

zelu - Pią Kwi 06, 2012 10:40

ja mam u siebie takie cos (obecnie jest lepiej wykonczone ;)))



Firq - Pon Kwi 09, 2012 17:40

a może by zlikwidować zapalniczkę i w to miejsce wskaźnik podłączyć ??
zelu - Pon Kwi 09, 2012 17:56

poczatkowo mialem pod zapalniczka w kubelku skierowane na kierowceale bylo to kiepskie bo zanim sie tam spojrzalo i odczytalo to sporo czasu mijalo
Firq - Pon Kwi 09, 2012 18:00

może i masz racje ale tam wydaje mi sie najłatwiej będzie :D
camaro17 - Czw Kwi 12, 2012 22:02

Firq, specjalnie dla Ciebie najświeższe fotki znalezione na sieci, niektóre zdjęcia nawet ciekawie wyglądają :) co ty na to ?













no i standard na słupku :




Firq - Czw Kwi 12, 2012 22:33

camaro17, na słupku jak dla mnie to lipa jakoś mi się nie podoba ale te w nawiewie to superanckie :) z tym że środkowy nawiew chce mieć wolny bo idzie lato i klima najbardziej smakuje ze środkowych kratek :) ja zamontowałem u mnie w miejscy zapalniczki koło popielniczki :)
camaro17 - Sob Kwi 21, 2012 12:44

Firq, to jak będziesz miał chwilkę to zapodaj fotkę w temacie za dnia :) ja może po weekendzie coś pokaże od siebie z wnętrza :) bo nowego gaugerka już dostałem, mogę jedynie napisać iż trochę poszalałem w temacie bo szrapnelem się na 80mm :)

[ Dodano: Sob Kwi 21, 2012 12:44 ]
Firq, i jak tam ?? ? masz zdjęcia swego gaugerka :) ja zamieszczam filmik jak to u mnie działa

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Kozik - Nie Kwi 22, 2012 11:41

a u mnie tak to teraz wygląda, obramówka jest niebieska (druga którą miałem zapasową) i wszystko jeszcze nie wykończone bo nie miałem czasu przemalować na czarno ;) ale lepiej to wygląda niż wcześniej


Markzo - Nie Kwi 22, 2012 13:55

zaaacnie :D teraz tam tylko boosta wsadzic, zeby wskaznik mial co pokazywac :P