Zobacz temat - Rover 75..prosze o oceny.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 75..prosze o oceny.

jarko80 - Wto Cze 26, 2012 19:05
Temat postu: Rover 75..prosze o oceny.
Prosze o oceny tego autka..
http://allegro.pl/szlache...2438999931.html

rafalmis1 - Wto Cze 26, 2012 21:42

ja niewierze w przebieg, patrząc szczególnie na kierownice. Siedzenia z tyłu wytłuczone pewnie przez dzieci, powiedziałbym, ze na zdjęciu gorzej tylna kanapa wygląda niż siedzenie kierowcy, w niektórych miejscach tylne drzwi na elementach skórzanych zadarte. Tak poz tym straszny golas z niego. U mnie w miejscowości są 2 takie w takiej samej cenie w tym samym kolorze z tym samym silnikiem ale jeden ma podgrzewane fotele
sash997 - Wto Cze 26, 2012 22:47

miałem pisać że cosik golas jak na ten silnik...
pazdzi0h - Wto Cze 26, 2012 23:59

odradzam Kutno jako miejsce zakupu auta szczegolnie od handlarzy, sciemniaja strasznie w ogloszeniach, szkoda czasu i paliwa na jazde zeby ogladac auta "prezentujace sie w rzeczywistosci o wiele lepiej" a na miejscu rdza wpie.... :/ a tym to chyba ktos ziemniaki wozil na siedzeniach z pola...
jarko80 - Sro Cze 27, 2012 08:20

Panowie przymierzam sie do kupna 75,ale nie chcialbym sie nadziac na przekladke z anglika :cry: no co zwrocic uwage by nie dac ciala... :roll:
haszczyc - Sro Cze 27, 2012 10:36

jarko80, na nr VIN, światła, siedzenia
jarko80 - Sro Cze 27, 2012 21:47

kurcze zastanawiam sie na kupnem tego autka,poczytalem troszke forum i wiem ze odradzacie silnik 1.8..hmmaz taka lkapa z nim???
druga watpliwosc...mialem juz troszke aut w zyciu ale nigdy w automacie...a mam chec na to....czy warto???pomozcie!!

PawelSki99 - Sro Cze 27, 2012 22:17

Ja akurat mam manuala ale wiadomo mi że skrzynia automatyczna w roverze to dobra japońska konstrukcja raczej nie zawodna jak się o nią dba. Jeździłem sporo autem innej marki z automatem i jedno mogę powiedzieć jeśli automat to silnik powyżej 150KM
rafalmis1 - Sro Cze 27, 2012 22:20

ja jak kupowałem, to zależało mi na dynamice i wychodziłem z takiego założenia ze przy samochodzie ważącym 1600 kg silnik o pojemności 1800 ccm i 120 km nie jest wart uwagi, do tego wydaje mi się ze tak mały silnik potrafi spalić jak 2.5 (choć nie szukałem informacji na ten temat)
co do samochodu o którym piszesz, to odradziłbym ci, ponieważ jego utrzymanie jest złe, w przebieg nie wierze :!: wiesz i tekst, że można samochód sprawdzić na stacji, to tylko chwyt, bo ziomek już dawno wszystkie warsztaty ma załatwione w okolicy i powiedzą ci, ze wszytko OK. Mówię tak, bo sam miałem taką sytuacje. Mody chłopak pracujący na stacji, najpierw powiedział ze samochód jest w świetnym stanie, ponieważ to jego sąsiad sprzedaje, ja mu na to, że przecież sąsiada musisz zachwalać :D i chce zobaczyć sam samochód i jak popatrzyłem na silnik od spodu, to mi przeszło kupno, a samochód nadal na sprzedaż wiec dobrze zrobiłem

jarko80 - Sro Cze 27, 2012 22:45

rozumiem..co do dynamiki to az tak bardzo mi nie zalezy,poprostu potrzebuje autka ktore mnie z zona i przyszlym dzieciaczkiem tam gdzie chce..a ze mi sie podoba bardzo 75-tak....ten akurat egzemplarz juz sobie odpuscilem,ale szukam dalej...nie napalam sie,bo juz mi to przeszlo,wiec czekam na inne auto..interesuje mnie jasny srodek i mam nadzieje ze taki znajde..ale caly czas mam metlik w glowie...manual czy automat...ehhh
pazdzi0h - Sro Cze 27, 2012 23:16

zastanow sie nad kombi r75 to tez bardzo ladne auto, ja troche zaluje, ze kupilem sedana, jestem w podobnej sytuacji jak Ty, ja zona i miesieczne dziecko, do bagaznika wchodzi stelarz wozka i obok gondola ale ciezko juz wlozyc cos jeszcze, mozna jedynie jakies male reklamowki upchac kolo stelarza
Gonia - Pią Cze 29, 2012 02:40

pazdzi0h napisał/a:
zastanow sie nad kombi r75 to tez bardzo ladne auto, ja troche zaluje, ze kupilem sedana, jestem w podobnej sytuacji jak Ty, ja zona i miesieczne dziecko, do bagaznika wchodzi stelarz wozka i obok gondola ale ciezko juz wlozyc cos jeszcze, mozna jedynie jakies male reklamowki upchac kolo stelarza


Potwierdzam. Sedan może trochę ładniejszy ale kombi dużo praktyczniejszy...

poprzedni...



obecny...



A w kwestii koloru, proponowała bym tak jak nasz poprzedni...



[ Dodano: Pią Cze 29, 2012 02:40 ]
W kwestii wyposażenia szukaj samochodu, który posiada conajmniej:
- elektryczne szyby x4,
- klimatronik,
- elektryczną regulację foteli (fotel kierowcy ma wtedy więcej regulacji, również kąt siedziska),
- komputer pokładowy.

Reszta wyposażenia zależnie od preferencji.

P.S. Wydaje mi się, że kombi ma trochę mniej wygodną tylną kanapę... albo mi się tylko wydaje.

pazdzi0h - Pią Cze 29, 2012 09:01

ja mam wlasnie taki srodek jak pokazuje Gonia i bardzo mi sie podoba, maly minus - cholernie nagrzewa sie w lato

a i warto dodac , ze kolo kierownicy w tym kolorze najdluzej trzyma fason

Gonia - Pią Cze 29, 2012 14:44

pazdzi0h napisał/a:
ja mam wlasnie taki srodek jak pokazuje Gonia i bardzo mi sie podoba, maly minus - cholernie nagrzewa sie w lato

a i warto dodac , ze kolo kierownicy w tym kolorze najdluzej trzyma fason


U mnie na półce leży taka nowa, oryginalna kierownica, którą sprowadziliśmy do poprzedniego auta. Potem czekaliśmy na gałkę... aż w końcu sprzedaliśmy auto nie zmieniając jej :) ... ale kierownica została.

[ Dodano: Pią Cze 29, 2012 14:44 ]
Z naszą kierownicą generalnie było wszystko O.Ki. ale lubię mieć idealnie :)

jarko80 - Pią Cze 29, 2012 16:05

To co napisala GONIA to jestem za,przyda sie jeszcze tempomacik :wink: zastanawialem sie nad jasnym srodkiem...Ale...ladnie to wyglada,tylko ze malo praktyczne..

[ Dodano: Pią Cze 29, 2012 16:05 ]
a co pow iecie na to cus???
http://otomoto.pl/rover-7...-C24000073.html

HiS - Pią Cze 29, 2012 16:39

Gonia napisał/a:

Potwierdzam. Sedan może trochę ładniejszy ale kombi dużo praktyczniejszy...


"Może" to wg mnie mało powiedziane, przyznaje kombi praktyczniejszy ale wygląd... bezdyskusyjnie sedan, kombi dla mnie jest jak karawan na trumny.

pazdzi0h - Pią Cze 29, 2012 16:58

HiS napisał/a:
Gonia napisał/a:

Potwierdzam. Sedan może trochę ładniejszy ale kombi dużo praktyczniejszy...


"Może" to wg mnie mało powiedziane, przyznaje kombi praktyczniejszy ale wygląd... bezdyskusyjnie sedan, kombi dla mnie jest jak karawan na trumny.


ladny, dobre wyposazenie, przebieg nie realny... podziel przebieg przez 13 lat i sam sobie odpowiedz kto tyle jezdzi autem...

Gonia - Sob Cze 30, 2012 10:40

jarko80 napisał/a:

a co pow iecie na to cus???
http://otomoto.pl/rover-7...-C24000073.html


Mam mieszane uczucia. Z jednej strony lampy są ładne, białe (w domyśle niewypalone) co może sugerować, że faktycznie może nie mieć duż najechane, natomiast fotel kierowcy jest trochę wygnieciony.

W kwestii wypasu, to chyba pełna opcja (bo ksenony były chyba wtedy niedostępne).

Natomiast z jednego powodu auto mi się nie podoba... kolor. 75-ka powinna być ciemna aby kolor nadwozia kontrastował z chromami. A ten kolor określamy żartobliwie "majtkowym" :)

[ Dodano: Sob Cze 30, 2012 10:36 ]
pazdzi0h napisał/a:
HiS napisał/a:
Gonia napisał/a:

Potwierdzam. Sedan może trochę ładniejszy ale kombi dużo praktyczniejszy...


"Może" to wg mnie mało powiedziane, przyznaje kombi praktyczniejszy ale wygląd... bezdyskusyjnie sedan, kombi dla mnie jest jak karawan na trumny.


ladny, dobre wyposazenie, przebieg nie realny... podziel przebieg przez 13 lat i sam sobie odpowiedz kto tyle jezdzi autem...


Nasze cabrio z 95 roku ma w tej chwili 152 000 :)

Spotkałam już w życiu parę autek, które po 10 lub kilkunastu latach miały przebieg 25-50 kkm. Wszystkie były u pierwszego właściciela, więc jestem w stanie uwierzyć w mały przebieg samochodu z dużym, benzynowym silnikiem.

Gdyby to był diesel, to bym nie uwierzyła... w przypadku benzyny, trzeba to zwryfikować T4, stanem tapicerki, przełączników czy innych elementów.

[ Dodano: Sob Cze 30, 2012 10:40 ]
HiS napisał/a:
Gonia napisał/a:

Potwierdzam. Sedan może trochę ładniejszy ale kombi dużo praktyczniejszy...


"Może" to wg mnie mało powiedziane, przyznaje kombi praktyczniejszy ale wygląd... bezdyskusyjnie sedan, kombi dla mnie jest jak karawan na trumny.


Do zalet kombi można dodać to, że się lepiej prowadzi, bo ma lepiej rozłożoną masę na obie osie, niż sedan :P

Pawkaz - Sob Cze 30, 2012 23:59

Gonia napisał/a:
Spotkałam już w życiu parę autek, które po 10 lub kilkunastu latach miały przebieg 25-50 kkm.

Swieta prawda.Rodzice kolegi maja wozidelko z 2003 r, zakupione w salonie, ktore ma najechane 70 tys km.

Oskar - Nie Lip 01, 2012 00:10

Pawkaz, he he 70 tyś to jeszcze dużo, mój wujek ma Toyotę corolle z 2005 roku ma ją od nowości i zrobił nią zaledwie 14 tyś km. tak więc można, można :wink:
HiS - Nie Lip 01, 2012 08:43

Moi dziadkowie już 20 letnim fiatem 126p, zrobili dopiero 25.000 ;) więcej stoi w garażu i więcej na niego chuchają niż nim jeżdżą :P choć to ich główne auto do "podróżowania".