Zobacz temat - [R75] Brak klimatyzacji na postoju.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brak klimatyzacji na postoju.

patrysgn - Pią Cze 29, 2012 00:17
Temat postu: [R75] Brak klimatyzacji na postoju.
Witam, mój problem polega na tym, że jeżeli auto stoi (np w korku) to nie działa klimatyzacja. W czasie jazdy wszystko jest dobrze i chłodzi tak jak należy. Natomiast na postoju klimatyzacja nie włącza wentylatora i tu tkwi chyba problem. Wiem, że wentylator jest sprawny bo czasami sam się włącza niezależnie od tego czy jest włączona klimatyzacja czy opcja ECON. Jeżeli wentylator się włączy na postoju (np w korku) to klimatyzacja działa. Powiedzcie proszę jak można wyeliminować ten problem bo jest to trochę męczące....
Aragorn - Pią Cze 29, 2012 09:09

...możliwe że wentylator nie chodzi na pierwszym biegu, więc dopiero gdy temperatura silnika go uruchamia na kolejnym zaczyna też schładzać klimę
pazdzi0h - Pią Cze 29, 2012 09:14

rozebrac wentylator i wymienic szczcotki, duzo postow juz o tym bylo, pewnie moderator zaraz zamknie temat

http://roverki.pl/index.p...cle/21-inne/464

haszczyc - Pią Cze 29, 2012 10:32

patrysgn, sprawdź pierw czy masz w ogóle 1 bieg najłatwiej to zrobić w ten sposób że uruchom klimatyzacje i wyjdź z samochodu i sprawdź czy działa ci wentylator, powinien ci chodzić na 1 biegu,

1 bieg chodzi cicho na filmiku moim masz 1 bieg: http://www.youtube.com/watch?v=FwaRANuHOwU

2 bieg chodzi bardzo głośno czyli tak jak na moim filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=FwaRANuHOwU

markozalko - Pią Cze 29, 2012 10:40

haszczyc, hehe widzę że ci się udało wymienić rezystor. Od razu lepiej co nie.
haszczyc - Pią Cze 29, 2012 10:49

markozalko, hoooo ideał ideał na prawdę od razu lepiej chłodzi i cisza nastała ! wreszcie mogę jeździć non stop z włączona klimatyzacja bez wstydu
patrysgn - Pią Cze 29, 2012 15:46

Generalnie po włączeniu klimy i ustawieniu LO (najniższa możliwa temperatura) i po wyjściu z auta to nic się nie dzieje...tzn wentylator nie chodzi...chyba faktycznie macie racje twierdząc, że to kwestia pierwszego biegu, którego najwyraźniej u mnie nie ma....wystarczy wymienić szczotki i to załatwi sprawę??
markozalko - Pią Cze 29, 2012 22:22

Ciesze się Haszczyc że się udało.

Ja powiem tak, że klim ana początku słabo trochę chłodzi ale może tak jest. Natomiast jak jechałem wczoraj w trasie gdzie na zewnątrz było 24-25 stopni a w środku ustawione na 22 to musiałem co jakiś czas wyłączać klimę bo za zimno mi było. Klima na dobrą sprawę zaczyna porządnie chłodzić gdzieś po 10-20 minutach.

haszczyc - Pią Cze 29, 2012 23:41

patrysgn, czyli reasumując w ogóle nie masz 1 biegu i 2 biegu? co do szczotek to już nie wiem :) trzeba kolegów pytać na forum a najlepiej poczytać odpowiednie tematy dużo jest napisane na temat wentylatora
patrysgn - Nie Lip 01, 2012 00:22

haszczyc napisał/a:
patrysgn, czyli reasumując w ogóle nie masz 1 biegu i 2 biegu? co do szczotek to już nie wiem :) trzeba kolegów pytać na forum a najlepiej poczytać odpowiednie tematy dużo jest napisane na temat wentylatora
Generalnie 1 biegu nie mam napewno...podejrzewam, że z 2 biegiem są problemy...bo jak już się włączy łaskawie wentylator to strasznie mocno się kręci....więc podejrzewam,że to już jest 3 bieg:/
haszczyc - Nie Lip 01, 2012 01:49

patrysgn, w Dieslu masz jedynie 2 Biegi więc ja obstawiam że padł ci rezystor i trzeba wymienić ;)
patrysgn - Nie Lip 01, 2012 18:24

haszczyc napisał/a:
patrysgn, w Dieslu masz jedynie 2 Biegi więc ja obstawiam że padł ci rezystor i trzeba wymienić ;)
A to droga sprawa jest? Tak orientacyjnie pytam....
PD - Nie Lip 01, 2012 18:25

ja mam taki problem ze jak wlacze klime owszem wlaczy sie pierwszy bieg a za moment wlacza sie 2 i juz na tym pracuje ciagle co powoduje duzy halas i spadek napiecia do 13v;/ przy jakiej temp. zew. chodzi wam na 1 biegu?
haszczyc - Nie Lip 01, 2012 19:13

patrysgn, koszt rezystora to 46,5 zł już z przesyłką :)
PD, włącza ci się drugi bieg w czasie jazdy?? u mnie jest tak że w czasie jazdy non stop chodzi 1 bieg, dopiero jak zatrzymam się to po jakimś czasie załącza się drugi bieg

patrysgn - Nie Lip 01, 2012 19:36

To proponowalibyście zacząć od wymiany rezystora czy wymiany szczotek?
haszczyc - Nie Lip 01, 2012 20:29

co do szczotek to nie wiem musisz poczytać tematy o szczotkach dużo tego na forum:)
pazdzi0h - Nie Lip 01, 2012 20:50

szczotki Bosha kupilem po 14 zl za szt na allegro
PD - Nie Lip 01, 2012 21:09

haszczyc nawet jak jezdze to caly czas 2 bieg z tym ze po miescie nie wiem jak w trasie...
no i jeszcze zostaje kwestia ze wlaczam klime tylko w takich warunkach jak dzis a bylo ponad 30 stopni wiec moze to tez wplywa na to ze caly czas ten 2 bieg.
a jak masz drugi bieg to jakie masz napiecie na biegu jalowym? (9 rozdzial na wyswietraczu)

markozalko - Wto Lip 03, 2012 07:06

PD napisał/a:
haszczyc nawet jak jezdze to caly czas 2 bieg z tym ze po miescie nie wiem jak w trasie...
no i jeszcze zostaje kwestia ze wlaczam klime tylko w takich warunkach jak dzis a bylo ponad 30 stopni wiec moze to tez wplywa na to ze caly czas ten 2 bieg.
a jak masz drugi bieg to jakie masz napiecie na biegu jalowym? (9 rozdzial na wyswietraczu)


U mnie przez 2 lata chodził tylko 2 bieg. Jak włączyłem klimę to wiatrak nie działał, dopiero za jakieś 15 sekund się uruchamiał i to jak śmigło odrzutowca. Po tych dwóch latach zaczął się włączać i zaraz wyłączać i dlatego mnie to zainteresowało. Okazało się że rezystor spalony. W trasie czy na postoju cały czas chodził na tym 2 biegu. Podjedź do jakiegoś elektryka niech sprawdzi czy to rezystor.

PD - Wto Lip 03, 2012 18:35

dziala 1 bieg poniewaz na zaplonie jak wlacze klime to wlacza sie bieg wolny czyli pierwszy...
tylko zastanawia mnie czy u was tez tak jest iz praktyczne klima chodzi tylko na szybszym biegu, bo 2 bieg mocno obciaza mi instalacje elekryczna i napiecie na biegu jalowy potrafi spasc nawet do 12,5 V...

a dzisiaj to odwalilem numer, wydawalo mi sie ze slabo mi klima chlodzi i pojechalem nabic i wyszlo ze mialem 490g hehe a na pasie przednim pisze 450 +- 50g, ale juz wymienil calosc itp. na szczescie skasowal tylko 100;]

markozalko - Sro Lip 04, 2012 13:46

PD napisał/a:
d
a dzisiaj to odwalilem numer, wydawalo mi sie ze slabo mi klima chlodzi i pojechalem nabic i wyszlo ze mialem 490g hehe a na pasie przednim pisze 450 +- 50g, ale juz wymienil calosc itp. na szczescie skasowal tylko 100;]


Miałeś szczęście bo mnie skasowali 150 zł a miałem czynnika 400 g.

automechanik - Sro Lip 04, 2012 17:20

Macie przynajmniej oczyszczony czynnik,odparowaną wilgoć i wymienione ( mam nadzieję filtry przeciwpyłkowe bo wchodzi to w zakres obsługi klimatyzacji)
Pawel1984 - Czw Cze 11, 2015 13:37

Witam kolegów. Przepraszam ze sie wtrącam, ale ja tez mam problem z klimatyzacja na postoju.
W czasie jazdy jest wszystko ok, ale gdy sie zatrzymuje przestaje dzialac klima.
Sprężarka załacza sie na 2-3 sekundy co kawalem ale nie dochladza kabiny. Prosze o podpowiedz co moze sie dziac.

longer86 - Czw Cze 11, 2015 14:43

wentylator działa? jak nie to sprężarka uzyskuje za duże ciśnienie, wentylator nie schładza skraplacza i presostat rozłącza sprzęgło kompresora
Pawel1984 - Czw Cze 11, 2015 14:59

Dzieki za podpowiedz, musze dokladnie sprawdzic ten wentylator.
Takie objawy mam tylko na rozgrzanym silniku. Zaraz po odpaleniu auta wszystko dziala jak nalezy, tak mi sie wydaje. Dopiero po osiagnieciu wyzszej temperatury plynu chlodzacego zaczyna szalec sprezarka na postoju. Moze masz racje i tu zawinil wentylator. pozdrawiam

radareks - Wto Cze 16, 2015 11:26

Witam Panowie mam pytanko do osób które wymieniały kompresor w R 75 z silnikiem 2,0 V6
Według rave-a należy odkręcić mocowanie rury wodnej od chłodnicy dwie śruby i mocowanie chłodnicy oleju od miski również dwie śruby.
Pytanie jest takie czy to wystarczy czy trzeba tą chłodnice zdemontować całkowicie, czy tylko wystarczy odchylić, bo o odkręcaniu przewodów olejowych nic tam nie napisali.
Musze wymienić kompresor i zastanawiam się czy sobie z tym sam poradzę, czy jest tak dużo rozbierania że lepiej zostawić to jakiemuś mechanikowi. Oczywiście nowy(używany :) ) kompresor będzie sprawdzony i dalsze czynności będzie wykonywał serwis klimatyzacji ale kolega ma tyle roboty że woli abym sobie sam wymienił ten kompresor.
Pytałem w innym wątku ale nikt nie odpowiada.