Zobacz temat - [R 200 1.6 16V `98r.] Opony zimowe i felgi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 1.6 16V `98r.] Opony zimowe i felgi

wild_weasel - Nie Sie 10, 2008 10:59
Temat postu: [R 200 1.6 16V `98r.] Opony zimowe i felgi
Witam,
Przymierzam się powoli do zakupu opon zimowych, zanim ceny urosną przed sezonem ;)
Myślę o Dębicy Frigo 2 lub ewentualnie Michelin Alpin A3 - ceny są atrakcyjne :cool: A może Firestone Winterhawk?
Jakieś sugestie? Obecne na forum tematy już przeczytałem, ale może w tym sezonie nosić się będzie coś innego? :mrgreen:
Chcę również dokupić stalowe felgi na zimę - wolę drugi komplet kół, nie samych opon. Oczywiście używane. Jak można sprawdzić felgi, czy wszystko z nimi w porządku? W zwykłym zakładzie wyważającym koła? Czy coś jeszcze powinienem wiedzieć przed zakupem używanych felg stalowych?
Z góry dzięki za podpowiedzi.

marcinmarcin - Nie Sie 10, 2008 11:20
Temat postu: Re: [R 200 1.6 16V `98r.] Opony zimowe i felgi
Dwa ostatnie sezony jeździłem na Dębicy Frigo 2. Muszę powiedzieć że bardzo ładnie trzyma się drogi na każdym rodzaju nawierzchni, nawet na błocie pośniegowym. Minusem są miekkie brzegi - auto bujało się trochę.
Brt - Nie Sie 10, 2008 13:35

tych opon nie znam, wiec sie nie wypowiem. A co do felg, to w każdym zakładzie oponiarskim Ci je sprawdzą ;) Wyważenie + bicia.
bialy114 - Nie Sie 10, 2008 20:54

Na poznańskiej giełdzie jest taki stragan - gość prowadzi tylko stalówki. Brałem od niego komplet do R600 - nie zawiodłem się.
Co do opon - zajrzyj tu: http://opony.interia.pl/p...model=Frigo%202
Z prawej strony masz ranking :wink:
Dostawca opon ten sam, bo opony.com i opony.interia to ten sam sklep (dostawa w cenie)

secio - Nie Sie 10, 2008 20:59

wild_weasel napisał/a:
Myślę o Dębicy Frigo 2


Mam takie zalozone na zimowe stalowki i nie narzekam. Nie bylo zadnych problemow na zimowych, gorskich drogach w Beskidach.

Mariusz

ZBYCHO - Nie Sie 10, 2008 21:22

zeszłej zimy zakupiłem Fulde Kristall Montero 2 i z czystym sumieniem mogę polecić, oponki nieźle trzymają się zasnieżonej nawierzchni a i na suchej nie hałasują za bardzo, a są tańsze od Michelin
wild_weasel - Nie Sie 10, 2008 22:07

Dziękuję, dziękuję wszystkim za odzew :D
Strategię mam taką: albo kupić coś taniego i poprawnego (Dębica, ew. Firestone), albo się wykosztować na Michelin.
Widzę, że Dębica Frigo 2 zbiera poprawne oceny. Jeśli nie znajdzie się lobby twierdzące, że warto wydać 40zł/szt więcej na Michelin, chyba zostanę przy krajowym produkcie :)
ZBYCHO, tam gdzie wskazałem Fulda jest tylko 10zł/szt tańsza niż Michelin.
Na Allegro znalazłem dwóch gości ze stalówkami (w Poznaniu), dlatego pytam o możliwość sprawdzenia. 60-75zł za sztukę to drogo? Nie wiem, niestety, ile kosztują prawidłowe felgi.

bialy114 - Nie Sie 10, 2008 22:30

wild_weasel napisał/a:
60-75zł za sztukę to drogo?

Moim zdaniem - normalna cena. Można pokusić się o "potargowanie" do 50 PLN/szt - jeśli będziesz brał 4 szt.

gpredki - Pon Sie 11, 2008 00:22

Te Micheliny nie warte sa tej kasy. Dla mnie porazka na calej lini. Osttanio testowalem Continentale TS810 i sa bardzo ok (zobacz czy sa w Twoim rozmiarze).

Pozdrawiam

wild_weasel - Pon Sie 11, 2008 08:06

gpredki, dlaczego Micheliny to porażka? Są za drogie, czy są po prostu gorsze niż Frigo? Tam gdzie wskazałem różnica jest tylko 40zł/szt, to nie jest przepaść.
gpredki - Pon Sie 11, 2008 10:03

Po prostu ta firma zaczela robic teraz bardzo kiepskie opony jak na swoja marke, zarowno letnie jak i zimowe. Frigo 2 sa ok, ale to stara technologia (bodajze Goodyear Ultragrip 5), Micheliny sa wedlug mnie nawet gorsze od nich. Jakie inne opony masz dostepne w cenie tych Michelinow? Moze na jakis jezdzilem to CI doradze.
Brt - Pon Sie 11, 2008 10:23

za 142PLN są Klebery Krisalp HP - kol. giewu na nich jeździ i o ile pamiętam to sobie chwali. Kojarzę też z jakiegoś testu, że dobrze wypadły.
Jeżdżę na Fuldach Kristall Montero 2 i też nie narzekam - zimę przejeździłem bez problemów.
patrząc na ceny to fulda kosztuje 174PLN (opony.com) a Goodyear Ultra grip 7 - 183PLN. Goodyeary od zawsze były na pierwszych miejscach w testach. Jeśli masz do wydana 180PLN/oponę to z Goodyearów napewno będziesz zadowolony ;)

gpredki - Pon Sie 11, 2008 10:27

Bierz Ultragrip 7 (jesli beda Ultragrip 7+ to wez je). Chyba najlepsze zimowki w tej klasie.
Stacho - Pon Sie 11, 2008 12:24
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Witam,
Ja jesienią zeszłego roku miałem ten sam dylemat - jakie opony. Po przeczytaniu bardzo wielu oponii ze strony opony.interia.pl i innych, zdecydowałem się na opony Firestone WINTERHAWK i nie żałuję, sprawują się bdb-potwierdzając opinie użytkowników. "Użytkowników"- mam na myśli takich, którzy zimą jeżdżą bardzo dużo, po kilkadziesiąt tys.km, a nie kierowców "niedzielnych". Nie należy się sugerować opiniami typu: kupiłem opony firmy...... i nie narzekam, polecam innym. Pozdr..... :wink:

gpredki - Pon Sie 11, 2008 12:34

Mi opony wystarczaja na 1 zime :) Troszke ich juz przetestowalem, wiec moge cos tam doradzic ;)
ZBYCHO - Pon Sie 11, 2008 16:45

kupując oponki miałem do wyboru Firestone`y lub Fuldy i znajomy doradził mi Fulde, warte swojej ceny
wild_weasel - Sob Sie 23, 2008 13:58

Zajrzałem po raz kolejny na opony.com i znalazłem Goodyeary Ultra Grip 7+ w mocno atrakcyjnej cenie: http://www.opony.com/opon...a_grip_7_.html.
Dzięki, gpredki, za podpowiedź. Czy ktoś jeszcze zna te opony z autopsji i może z czystym sumieniem polecić?
Aha, wyjaśni mi ktoś skąd się bierze różnica w cenie opon z indeksem 82 i 86 aż 69zł?? No i dlaczego 7+ jest 35zł tańsza niż 7?

gpredki - Sob Sie 23, 2008 19:13

Inny indeks nosnosci, normalna sprawa, ze te z 86 sa drozsze. Tak samo jest z indeksami predkosci, te z wyzszym sa zawsze drozsze. Czemu sa tansze? Moze mieli inne ceny przy dostawach, 7+ jest nowsza.
wild_weasel - Pią Paź 03, 2008 23:09

Dobra, odświeżę zagadnienie. Raz jeszcze proszę o wypowiedź zimowych kierowców ;)
Waham się między Continental ContiWinterContact TS800 (171zł), Goodyear Ultra Grip 7+ (184zł), Kleber KRISALP HP 2 (154zł). Najchętniej pierwsze lub drugie. Różnica w cenie nie jest zastraszająca.
Kierownicy robiący duże przebiegi w zimowych warunkach - co polecicie młodemu na pierwszy zimowy sezon z Roverkiem? :roll: Goodyeary czy Continentale? Teraz jeżdżę na ContiPremiumContact 2 i są świetne.
Wybaczcie ciągłe męczenie tego samego, ale jestem zdezorientowany i muszę się odwołać do opinii bardziej doświadczonych driverów :D

Tomi - Sob Paź 04, 2008 08:56

wild_weasel napisał/a:
Dobra, odświeżę zagadnienie. Raz jeszcze proszę o wypowiedź zimowych kierowców ;)
Waham się między Continental ContiWinterContact TS800 (171zł), Goodyear Ultra Grip 7+ (184zł), Kleber KRISALP HP 2 (154zł). Najchętniej pierwsze lub drugie. Różnica w cenie nie jest zastraszająca.
Kierownicy robiący duże przebiegi w zimowych warunkach - co polecicie młodemu na pierwszy zimowy sezon z Roverkiem? :roll: Goodyeary czy Continentale? Teraz jeżdżę na ContiPremiumContact 2 i są świetne.
Wybaczcie ciągłe męczenie tego samego, ale jestem zdezorientowany i muszę się odwołać do opinii bardziej doświadczonych driverów :D


Opony muszą być przede wszystkim nowe (z tego sezonu), uważaj na promocje, bo często wiążą się w wyprzedażą "leżaków"

Ja mam Kleber Krisalp... i mogą być. Pamiętam, że dobrze mi się jeździło na Barum Polaris.

wild_weasel - Pon Paź 06, 2008 08:47

Tomi napisał/a:
Opony muszą być przede wszystkim nowe (z tego sezonu), uważaj na promocje, bo często wiążą się w wyprzedażą "leżaków"

Tzn. chodzi o to, by na ok. czteroletni okres żywotności opona nie spędziła roku w magazynie, bo krócej będę na niej jeździł, zgadza się? Czy takie "leżakowanie" opony z połowy 2007 może pogarszać jej właściwości?

Brt - Pon Paź 06, 2008 09:13

jeśli stały a nie leżały i były w suchtym magazynie to moim zdaniem nie.
Nilbul - Pon Paź 06, 2008 22:29

I teraz jest promocja, ale opony z 2007r 35 tydzień.
Może i warto jak ktoś dużo jeździ :)

DUNLOP M3

niuton - Wto Paź 07, 2008 19:48

Uniroyal MS Plus 66 195/60R15 88 T
data produkcji: 4607
ja mysle o tych, uniroyale letni pasuja mi baaardzo, wdze dobre opinie i mysle inwestowac dalej w te firme. Opony z konca tamtego roku to chyba nie jest zły pomysł?
Z opony.com

sTERYD - Sro Paź 08, 2008 08:44

niuton napisał/a:
Uniroyal MS Plus 66

totalna porażka... :/ na śniegu nie da się na nich jeździć :sad:

wild_weasel - Sro Paź 08, 2008 09:08

gpredki napisał/a:
Continentale TS810

Szykuję się na Continental ContiWinterContact. Mam jednak pytanie - wizulanie TS800 i TS 780 różnią się mocno. Znalazłem za dokładnie tę samą cenę 180zł/szt. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat róznic między jodełką a plastrem miodu albo wskazanych opon?

[ Dodano: Sro Paź 08, 2008 11:09 ]
Dobra, pozawracam Wam głowę jeszcze trochę :mrgreen:
Zauwazyłem właśnie, że mam opony letnie 195/50/R15, czyli o 8,5mm niższej średnicy. Oznacza to, że kółka kręcą się szybciej i mam lepszy start oraz zawyżoną prędkość, tak?
Gdybym chciał na zimę coś szerszego, o zbliżonej średnicy do danych producenta, skutkiem będzie mały docisk auta (zauważalna róznica?) oraz problemy ze znalezieniem zamiennika na R14, dobrze myślę? :D No i czy 185 można założyć do tych samych stalówek co 175?

Brt - Sro Paź 08, 2008 11:33

wild_weasel napisał/a:
Zauwazyłem właśnie, że mam opony letnie 195/50/R15, czyli o 8,5mm niższej średnicy. Oznacza to, że kółka kręcą się szybciej i mam lepszy start oraz zawyżoną prędkość, tak?

tak
wild_weasel napisał/a:
Gdybym chciał na zimę coś szerszego, o zbliżonej średnicy do danych producenta, skutkiem będzie mały docisk auta (zauważalna róznica?) oraz problemy ze znalezieniem zamiennika na R14, dobrze myślę?

nie rozumiem :mrg: standard to 175/65 R14 mozesz założyć 185/65 R14 a mozesz też 185/60 R14 a czy wejdą na felgi to musiałbyś podać rozmiar (szerokość) felgi ;) wydaje mi sie, że na felgę o szerokości 5 cali mozna zakłądać opony 185. Można znaleźć w necie jakie rozmiary na jakie felgi można zakładać ;)

giewu - Sro Paź 08, 2008 11:36

Brt napisał/a:
Można znaleźć w necie jakie rozmiary na jakie felgi można zakładać ;)

można na przykład na TEJ stronie :cool:

wild_weasel - Sro Paź 08, 2008 11:58

Dzięki, giewu, teraz już wszystko jasne :D
Brt, chodziło mi o znalezienie zamiennika na R14, ale o zbliżonej średnicy koła i jednocześnie szerokości pasującej do felgi dla 175, czyli 5". Kolega post niżej już wszystko mi wyjasnił :)
Dobra, nie będę kombinował. Założę seryjne 175/65/R14 na felgi 5". Najwyżej będę miał opony jak w kolarzówce :rotfl:

Brt - Sro Paź 08, 2008 12:09

wild_weasel napisał/a:
Najwyżej będę miał opony jak w kolarzówce
:lol: :ok: dużo mniej lubię swoje autko na zimówkach z powodu a) gorszego wyglądu b) gorszego prowadzenia :bezradny: ale cóż bezpieczeństwo ważniejsze ;)
wild_weasel - Sro Paź 08, 2008 12:12

Ze względu na powyższe właśnie nie będę wymyślał z szerokimi oponami. Mam tylko nadzieję, że wąskie koła utrzymają mnie w zakręcie :lol:
Brt, na zimę masz stalówki czy alufelgi do tych wąskich cudów?

Brt - Sro Paź 08, 2008 12:16

Stalówki :blee: myślę, że 185/65 R14 też dałby radę na tych felgach. Będą odrobinę wieksze niż w serii, ale zimą to akurat zaleta ;) Tylko nie wiem jak ceny w porównaniu do 175/65 R14 :hm:
A co do zakrętów, to pierwsza jazda po zmianie opon to lepiej bez szaleństw ;) Ja w zeszłym roku omc nie wyleciałem z ronda hehehe :mrg: prędkość bezpieczna w zakręcie spada o kilkanaście km/h po zmianie na zimówki.

wild_weasel - Sro Paź 08, 2008 12:32

Ceny 185/65/R14 nie odbiegają tak mocno od normy.
Czy znajdzie się ktoś, kto mi odradzi jazdę na zimówkach szerokości 185? Czy różnica w przyczepności będzie aż tak znacząca?

Brt - Sro Paź 08, 2008 12:38

wild_weasel napisał/a:
Czy różnica w przyczepności będzie aż tak znacząca?
moim zdaniem będą ok. Węższe lepiej se radzą w śniegu i wodzie, ale róznica bedzie niewielka a pozatym to nie irlandia tylko polska więc i dni suchych jest sporo ;)
wild_weasel - Sro Paź 08, 2008 12:44

Przeliczyłem - koło będzie o 13mm wyższe, tj. 2,2%. Czy tak można? I co za to grozi :lol: No i nigdzie nie ma 5,5" 4x100 do Roverka.
Jak z upierdliwym dzieckiem, nie? :mrgreen:

Brt - Sro Paź 08, 2008 13:05

niby można max +/- 2%, ale .... to tylko niby ;) auto będzie odrobine wolniejsze i troszkę mniej będzie prędkościomierz przekłamywał ;) i nic pozatym :) Sam chyba następne zimówki kupię 185 a nie 175 :) ;)
wild_weasel napisał/a:
ak z upierdliwym dzieckiem, nie? :mrg:

Bywają gorsze przypadki :lol: :P

[ Dodano: Sro Paź 08, 2008 13:06 ]
letnie opony wolałbym 195/55 R15 ale ceny są o 30% wyższe niż dla 195/50, a tak rozrzutny to nie jestem ;)

gpredki - Sro Paź 08, 2008 22:12

Ludzie, co Wy macie z tymi wezszymi oponami na zime?? Jezdzicie caly czas po gorach, po kopnym sniegu? Jak sie zalozy opony 2-3 rozmiary wezsze to chyba nie dziwne, ze sa problemy z trakcja i prowadzeniem. Teraz zimowki dobrze spisuja sie na mokrym i na suchym, technologia poszla do przodu. Pare lat temu nie bylo zimowek z indeksem Vi W, teraz mozna je bez problemow kupic.
wild_weasel - Czw Paź 09, 2008 12:09

gpredki, a Ty jakie masz na zimę? Jakimi parametrami (x1/x2/x3) różnią się letnie i zimówki w Twoim Roverku?
Jakoś też nie bardzo czuję ochotę przesiadać sie z 195 na 175...

brendiks - Czw Paź 09, 2008 16:14

http://forum.roverki.eu/v...ht=opony+zimowe

Może to ci pomoże :)

Bierz UG7+
Zajebiste opnki :)

Link pod koniec dyskusji

wild_weasel - Czw Paź 09, 2008 22:56

brendiks, dzięki :D Temat znam, właśnie nastawiłem się na Goodyeary UG 7 lub 7+. Tylko że chyba wezmę w rozmiarze 185/60/R14. Jak wcześniej pisałem teraz mam 195/50/R15 i taka przesiadka na wąskie gumki mogłaby mnie sporo nerwów kosztować :mrgreen:
gpredki - Pią Paź 10, 2008 01:23

wild_weasel napisał/a:
gpredki, a Ty jakie masz na zimę? Jakimi parametrami (x1/x2/x3) różnią się letnie i zimówki w Twoim Roverku?
Jakoś też nie bardzo czuję ochotę przesiadać sie z 195 na 175...


Kupuje 185/60R14, takie same jak letnie. W innych autach tez nie zmieniam rozmiaru. Nie wyobrazam sobie przejscia w drugim samochodzie (230KM) z 205 na 185, to dopiero bylo by niebezpieczne.

mundek131 - Pon Lis 17, 2008 00:38

podepnę sie pod temat :
ja upatrzyłam sobie takie, co o nich powiecie, bo nie widziałam opinii na naszym forum o nich.http://www.opony.com/opony/55363_nokian_wr_g2.htm

faecd - Pon Lis 17, 2008 00:39

nokiany sa b.dobre kupuj:)
mundek131 - Pon Lis 17, 2008 00:40

podepnę sie pod temat :
ja upatrzyłam sobie takie, co o nich powiecie, bo nie widziałam opinii na naszym forum o nich.
http://www.opony.com/opony/55363_nokian_wr_g2.html

[ Dodano: Pon Lis 17, 2008 00:50 ]
z tego co poczytałam to ważna jest też masa auta.

wild_weasel - Pon Lis 17, 2008 10:05

Ja też znalazłem w necie dobre opinie o Nokianach, o masie auta natomiast nie... :hm:
Tu jest link do przykładowego testu KLIK
mundek131, gratuluję odpowiedzialnego podejścia - nie szukasz oszczędności na oponach :ok:

blue827 - Pon Lis 17, 2008 11:07

Też polecam Nokiany , są dostępne z podwyższonym indeksem nośności np 95 XL (690kg), więc są wytrzymalsze na obciążenia, co ma znaczenie na naszych dziurawych i popękanych drogach. Letnie mam Nokiany G2 i są poprostu rewelacyjne , więc zimowe też kupiłem nokiany WR G2, narazie czekają nie założone, mam tylko nadzieję że uda mi się naprawić wydech jeszcze przed zimą :(
mundek131 - Pon Lis 17, 2008 11:43

jeśli określają datę produkcji :1708 tzn ,że to jest 17 tydzień roku 2008?

a gdzie to jest napisane, gdzies na oponie?

Brt - Pon Lis 17, 2008 11:58

mundek131 napisał/a:
a gdzie to jest napisane, gdzies na oponie?

tak :) zazwyczaj w takim owalnym "oczku" gdzieś z boku opony

mundek131 - Sro Lis 19, 2008 15:12

a letnie też mają takie oznaczenie? bo moje nie mają, chciałam sobie sprawdzć jak długo już moje jeżdżą , ale nie mam tego oznaczenia.
giewu - Sro Lis 19, 2008 15:14

mundek131 napisał/a:
a letnie też mają takie oznaczenie?

każda opona powinna mieć wytłoczoną datę produkcji ...

tom214Si - Sro Lis 19, 2008 18:54

może są ale na wewnętrznych bokach... :>
mundek131 - Czw Lis 20, 2008 23:29

No to się okaże , jak będziemy zakładać zimówki :mrgreen: , już niebawem
niuton - Sro Lis 26, 2008 19:50

Zakupiłem, Googyear Ultra Grip 7+
Jutro założe bo kolejki i na jutro mogłem sie dopiero zapisac, hehe. Pojezdze i napisze jak to smiga, bo polecane bardzo. Ciekawe czy koszt opony jest uzasadniony.

gpredki - Sro Lis 26, 2008 20:32

Swietne opony, bedziesz zadowolony. Tylko niestety maja taka wade, ze gdy sie troche zuzyja to sprawuja sie duzo gorzej. Ale poki co jezdzic :)
niuton - Pon Gru 22, 2008 23:19

No rzeczywiscie daja rade, naprawde fajnie trzymaja, bo na sniegu tez spawdzałem choc nie było wiele. Mam nadzieje ze nie sprawuja sie fajnie "póki co" bo gosc wyzej straszy:)
mundek131 - Wto Gru 23, 2008 02:56

po założeniu kozaczków, jakis czas temu sprawdziłam swoje letnie i o dziwo 2006 rocznik, nówki pirellki. :mrgreen:
wild_weasel - Wto Gru 23, 2008 07:47

mundek131 napisał/a:
po założeniu kozaczków

Kozaczków? To na czym jeździ teraz mój Roverek, płci męskiej? :mrg:
Z tego co ja zauważyłem, wskazane Goodyeary spisują się naprawdę dobrze nawet na nieco wilgotnej nawierzchni. Trzymają się drogi, dość późno zaczynają piszczeć (tylko raz :roll: ). Dziś będę je testował w dłuższej trasie, mam nadzieję, że się spiszą na medal :D

Brt - Wto Gru 23, 2008 11:37

wild_weasel napisał/a:
To na czym jeździ teraz mój Roverek, płci męskiej?

na traperkach :P