Zobacz temat - [mg zr+] bebny na jaki kolor
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [mg zr+] bebny na jaki kolor

xtomekx - Czw Wrz 18, 2008 19:34
Temat postu: [mg zr+] bebny na jaki kolor
witam moge proscic o porada na jaki kolor pomalowac bebny kolor mojego mg to yellow trophy mysle nad kolorem:

1-zolty
2-czerwony
3-srebrny

arczi83 - Czw Wrz 18, 2008 19:48

xtomekx napisał/a:
na jaki kolor pomalowac bebny kolor mojego mg to yellow trophy

masz bębny? :lol:
Jak już chcesz malować na jakiś kolor, to najlepszy z tych wszystkich (wg mnie)będzie żółty, nie będzie tak kontrastował z kolorem auta jak np czerwony

szeryff - Pią Wrz 19, 2008 16:37

ja mam pomalowane na czarno i bardzo ładnie wygłada.. nie rzuca sie w oczy i jest oryginalnie...
thef - Pią Wrz 19, 2008 16:52

szeryff napisał/a:
ja mam pomalowane na czarno i bardzo ładnie wygłada.. nie rzuca sie w oczy i jest oryginalnie...
Popieram - czarny będzie wyglądał najładniej. Rzucające się w oczy bębny trochę trącą wiejskim tuningiem. Ewentualnie srebrny, byle nie błyszczący, jak psu to i owo na wiosnę, pod kolor felg. No, ale to Twoje bębny więc i Twój będzie wybór ich koloru ;) .
Siwus181 - Pią Wrz 19, 2008 17:39

Również proponuję czarny. Będzie bardzo fajnie wyglądać.
xtomekx - Pią Wrz 19, 2008 18:06

wybrac czarny czy zolty pod kolor karoseri tez ladnie bedzie wygladal tak:

[ Dodano: Pią Wrz 19, 2008 18:07 ]
wybrac czarny czy zolty pod kolor karoseri tez ladnie bedzie wygladal tak:

http://cgi.ebay.co.uk/200...id=p3286.c0.m14

marcinmarcin - Pią Wrz 19, 2008 18:21
Temat postu: Re: [mg zr+] bebny na jaki kolor
xtomekx napisał/a:
witam moge proscic o porada na jaki kolor pomalowac bebny kolor mojego mg

Chłopie, zmartwię Cię niestety :( w serii ZR 160 miał zawsze hamulce tarczowe z tyłu. Sprawdź dobrze, co kombinowali z twoim autem, może (oby) tylko belka tylna była zmieniona....

xtomekx - Pią Wrz 19, 2008 18:33

kurde sprawdzilem jeszcze raz i mam bebny z tylu i z przodu :/ tylko ze z przodu sa bardzo duze a z przodu male :/

[ Dodano: Pią Wrz 19, 2008 18:33 ]
mg jest z 2001 roku

zouza - Pią Wrz 19, 2008 18:48

xtomekx, eeee nie sądzę, że masz bębny z przodu :lol:
szeryff - Pią Wrz 19, 2008 18:51

z tyłu bębny by mogły być, bo to pewnie masz karte z pierwszych modeli.. ale z przodu.. :shock: nie możliwe... masz jakieś zdjęcie samochodu?
xtomekx - Pią Wrz 19, 2008 18:53

to jak w koncu marcin pisze ze powinienem miec bebnowe z przodu a tarczowe z tylu a mam takie same na przodzie jak i na tyle tylko ze na przod sa duze a tyl male :/ przejechalem juz troche tym zr i nie wiedzialem o tym nic mi sie z hamulcami nie dzieje i co teraz zrobic :(
szeryff - Pią Wrz 19, 2008 18:56

napewno masz tarczówki.... nie ma takiej możliwości abyś miał bębny z przodu.. chyba że dali Ci hamulce od malucha :lol:
zouza - Pią Wrz 19, 2008 18:59

szeryff, :hahaha: dokładnie to samo powiedział Dawid jak mu przeczytałam.
szeryff - Pią Wrz 19, 2008 19:00

ja innej możliwości nie widze... hehe :lol:
xtomekx - Pią Wrz 19, 2008 19:23

ej sorry wiecie 1 autko nie znam sie tak jeszcze mam tarczowe z przodu i z tylu hahaha :P a chodzilo mi o pomalowanie zaciskow myslalem ze to sa bebny smiechu warte
Brt - Pią Wrz 19, 2008 19:25

xtomekx, to co widzisz u siebie to hamulce tarczowe i czasem tej swiecącej tarczy nie maluj :mrgreen: malujesz tylko zaciski a tarczę na czas malowania musisz jakoś zasłonić. W hamulcach bębnowych z zewnątrz nie widać elementów ciernych ;)

tu masz fotki:
http://forum.roverki.eu/v...anie+zacisk%F3w

pierwsze kilka fotek to tarcze a poniżej bębny ;)

PS. Ja bym pomalował na żółto ;)

xtomekx - Pią Wrz 19, 2008 22:12

dzieki za pomoc :cool:
maniaq - Sob Wrz 20, 2008 19:35

dzis zmieniajac klocki pomyslalem czy by nie machnac zaciskow na jakis kolorek , bo je oczyscilem ale sa takei matowo czarne /szare nijakie.

moj kolor autka to pbt - czyli perlowy czarny

i teraz widze 2 opcje , albo czarny albo szaro/srebrny pod kolor felgi.

z watku wklejonego powyzej widzialem czarne bebny, ale sam nie wiem... ktos podrzuci jak malowal na srebrno ? albo czarne zaciski foto przez kolo felge zrobione ?

Brt - Sob Wrz 20, 2008 20:55

maniaq napisał/a:
ktos podrzuci jak malowal na srebrno ?


jutro :lol: ;) ale tylko 15" ;) niestety nie są za czyste w tej chwili. Ja bym pomalował na czarno raczej :hm:

maniaq - Sob Wrz 20, 2008 21:02

bede wdzieczny, ale tak sobie mysle ze skoro mam czarne autko, a zaciski czarne sie szybko przykurza , pyl z klockow itp to wyjda i tak szare ...

a srebrne pod felge jakby dobrze dobrac to moze ladniej by bylo ? tak sobie glosno mysle ;)

Brt - Sob Wrz 20, 2008 21:14

srebrne zaciski dośc szybko łapia pył z klocków i robię sie brunatno srebrne ;) ale i tak lepsze niż rdzawo brunatne jak wczesniej ;) myślę głosno, że jednak czarna wersja bedzie "lepszejsza" w Twoim przypadku ;)
maniaq - Sob Wrz 20, 2008 21:27

tylko ze zaciski nigdy nie beda mialy blysku, pyl bedzie lapal do czarnych jednakowo , ale z czarnych zrobia sie szaro-czarne , wiec dlatego chyba juz lepiej sreberko, ktore i tak zmatowieje a felgi nie mam na lustro przeciez ;)

... hm?? zle kombinuje ?

Brt - Sob Wrz 20, 2008 21:28

zrób ankietę :P :mrg: ja wybiorę czarne ;)
maniaq - Sob Wrz 20, 2008 21:37

ok !

kto za czarnym porsze nacisnac guzik i podniesc reke ... :rotfl:

jutro sie okaze :)

Siwus181 - Sob Wrz 20, 2008 23:14

Są dwie opcje... Jak pomalujesz na czarno to od pyłków zrobią się szare. Jak pomalujesz na srebrno to od pyłków zrobią sie prawie czarne :mrgreen:
marcin8c - Nie Wrz 21, 2008 12:40

wiec dlatego zrob na rozowo :lol:
zouza - Nie Wrz 21, 2008 12:42

marcin8c napisał/a:
wiec dlatego zrob na rozowo :lol:


i do tego różowe wentylki i różową gałkę zmiany biegów z tesco :serducha:

Brt - Nie Wrz 21, 2008 13:20

zouza napisał/a:
i różową gałkę zmiany biegów z tesco
z niebieskim podświetleniem :lol:
zouza - Nie Wrz 21, 2008 13:21

Brt napisał/a:
zouza napisał/a:
i różową gałkę zmiany biegów z tesco
z niebieskim podświetleniem :lol:


Brt ty to w ogóle nie masz gustu, do różowej gałki nie pasuje niebieskie podświetlenie :foch:

Brt - Nie Wrz 21, 2008 13:27

zielone :roll: ?? :mrg:
marcin8c - Nie Wrz 21, 2008 16:42

no jak mozna nie wiedziec ze do rozowego pasuje turkusowy :lol:
Brt - Pon Wrz 22, 2008 15:45

co prawda dzień później, ale są ;)
Adrian355 - Pon Wrz 22, 2008 17:20

Brt ja pier.. icze... Ty te felgi to chyba co niedziele malujesz i polerujesz szczoteczką do zębów !! ?? Normalnie jak w Photoshopie masz te felgi :) Ja dopiero w Focusie na wiosnę chyba pomaluję :razz:
Brt - Pon Wrz 22, 2008 17:53

:lol: po prostu zostały dobrze pomalowane i co jakiś czas są woskowane, przez co brud się tak ich nie czepia. Żeby je umyć, wystarczy przejechać karcherem i ewentualnie przetrzeć suchą szmatką (przy mocnym brudzie) ;)
Adrian355 - Pon Wrz 22, 2008 19:25

Na krawężniki chyba też uważasz :)

PS. Czym woskujesz felgi ?? ;>

Brt - Pon Wrz 22, 2008 20:12

ogólnie uważam ;) przydają się w tym przypadku odrobinę wystające opony, oraz rant ochronny na oponie ;) Nie pamiętam czym woskuję hehe :mrg: jakieś mleczko, które wygrało test w tygodniku motor ;) łatwo się nakłada i poleruje ;)
maniaq - Pon Wrz 22, 2008 23:25

podziekowal, ja kupilem 2 kolory bo w neidziele chialem machnac, ale pogodas byla taka ... ze nic nie zrobielm przy autku :/

poczeka do nastepnej wolnej chwili - pewnie weekendu . moze zrobie mu foty i pokoloruje w kompie ;)

podziekowal koledze :D

benio_bicos - Wto Wrz 23, 2008 00:25

maniaq jak pomalujesz wklej fotki :lol:
może i ja się skuszę na malowanie :?: kiedyś :mrgreen:
jak tylko dostanę swojego ZR :cry:

Rozan99 - Sro Wrz 24, 2008 13:30

Nie maluj wcale a jak już to na czarno.
maniaq - Sro Lis 19, 2008 12:07

podnosze temat :)

probki

Brt - Sro Lis 19, 2008 12:43

:ok: :D moje obecnie podobnie wygladają :) Na wiosnę zrobie swoim dokładniejsze szlifowanie i ponowne malowanie :) teraz tylko przedmuchane i nasmarowanie śruby pływające. Zużycie klocków równomierne, tarcze ok wiec wygląda, że wsio OK :)
maniaq - Sro Lis 19, 2008 12:53

ja pomalowalem na probe, zeby zobaczyc jak wyjdzie, bo malowane pod kolor letniej felgi ;)

ja niestety musze sie dobrac do tylu, bo cos wewnetrzny klocek mocniej sie wytarl :/ ale plus taki ze tyl wtedy pomaluje heheh :D

[ Dodano: Pon Kwi 27, 2009 11:45 ]
wyczyszczone i pomalowane wszystkei zaciski, probke foto wrzuce w garazu , zeby nie obciazac forum ;) wiec zapraszam


ps . sory za brudne autko ale smigalem jako fotoreporter po rajdzie "szutry", wiec i kolor pylu nieunikniony ;)