Zobacz temat - damiwr - [R75 - CDT ++]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - damiwr - [R75 - CDT ++]

damiwr - Pią Sty 31, 2014 13:03
Temat postu: damiwr - [R75 - CDT ++]
Auto zakupione od szpynor styczeń 2014

link do poprzednich danych :
http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0

Ze spraw co trzeba poprawić :

Z obecnych minusów :
- webasto czasem się zdarzy że nie odpali - zrobione
- czasem bendix puszcza - to nie chyba nie rozrusznik
- zapaliła się kontrolka poduchy - zrobione kostki pod siedzeniem
- lekko w rogu odchodzi pokrycie fotela kierowcy z tyłu - zrobione z fotelami
- na progach pojawiła się ruda, zrobione

Za tydzień rozbieram fotele i robię grzanie + sprawdzę kable pod fotelami + podkleję tapicerkę tą z tyłu. Maty już mam.
Przy okazji muszę pomyśleć coś o zegarku jest mi niezbędny w aucie.
Pasy pasażera średnio się zwijają,do zrobienia razem z fotelami będzie łatwiejsze dojście.

Foto z powrotu od szpyniora auto teraz wygląda tak :

LookMyWay - Pią Sty 31, 2014 17:20

Przód ma prześliczny, światełka + ten gril :oops:
rafalmis1 - Pią Sty 31, 2014 17:23

audio zostało ??
damiwr - Pią Sty 31, 2014 17:34

Oczywiście ale chyba będę musiał zlikwidować zabudowę w bagażniku ;( mało miejsca.
Wszystko jak będzie cieplej choć grzanie chcę zrobić bo komplet łącznie z instalacją mam a przyda się teraz jak nic.

rafalmis1 - Pią Sty 31, 2014 17:37

ale przeciez grzane dupcie były w tym samochodzie
damiwr - Pią Sty 31, 2014 17:55

rafalmis1 napisał/a:
ale przeciez grzane dupcie były w tym samochodzie


oryginalnie tylko welur

szpynior dał przyciski na konsole i kupił nie wiem skąd kompletną instalacje, jej też nie było, tylko że chciał skórę a ja doszedłem do wniosku że :

1. ciężko dostać w dobrym stanie skórę europejską :/ (szpynior też szukał)
2. w zimę jest zimniejsza a w lato cieplejsza niż welur.

Po za tym nie ma jeszcze instalacji położonej do foteli jak zrobię i nie będzie pasowało, będą dostępne podgrzewane welurowe a sam będę szukał jasnej skóry :)

longer86 - Pią Sty 31, 2014 17:57

LookMyWay napisał/a:
Przód ma prześliczny, światełka + ten gril :oops:

o tak grill przesliczny :) światełek zazdroszczę, odmładza autko że hohoho

LookMyWay - Pią Sty 31, 2014 20:36

Lekka korekta lakieru i autko jak marzenie :mrgreen:
szpynior - Pią Sty 31, 2014 20:58

LookMyWay, dobra myjnia i będzie ok. Auto jest po polerce, powłoce Diamodbrite, i ostatnio po twardym woskowaniu. Po porządnym umyciu lakier jak w nowym aucie .
LookMyWay - Pią Sty 31, 2014 21:04

Byle nie automatyczna :) Wpierw spojrzałem na zdjęcie dodane przez damiwr, a później zajrzałem co Ty robiłeś przy nim wcześniej, wybacz
szpynior - Pią Sty 31, 2014 21:11

LookMyWay, spoko spoko, lakier u mnie nigdy nie widział szczotek :) Albo ręczna albo parowa :)
damiwr - Pią Sty 31, 2014 21:30

szpynior napisał/a:
LookMyWay, dobra myjnia i będzie ok.


JAK ostatnio był umyty to ja pamiętam że nie można było się dostać taki mróz był że wszystko zamarzło ;)

LookMyWay napisał/a:
Wpierw spojrzałem na zdjęcie dodane przez damiwr


napisałem że to foto z powrotu od szpyniora po trasie 300 km. niedaleko od wawy:)

pelson91 - Pią Sty 31, 2014 21:57

damiwr napisał/a:
Oczywiście ale chyba będę musiał zlikwidować zabudowę w bagażniku ;(

Odkupię :)

damiwr - Nie Lut 02, 2014 17:58

pelson91 napisał/a:
Odkupię :)


dzięki za transakcję i mile spędzone chwile choć ja byłem zamotany bezpiecznikiem :/

pelson91 - Nie Lut 02, 2014 18:14

również dzięki ;) na razie będzie jeździło puste, w oczekiwaniu na lepsze czasy ;)
szpynior - Pon Lut 03, 2014 10:40

OOo szybkie dile
damiwr - Pon Lut 03, 2014 11:05

szpynior napisał/a:
OOo szybkie dile


ja bym chciał się przypomnieć że u nas też było szybko :D choć może za szybko bo się wszystkiego nie pozabierało ;) I zimno było.

Zabudowa znikła audio naprawione pa paru drobnych usterkach gra gitara :)
Dzięki dobremu kontaktowi ze szpyniorem poznaje autko coraz lepiej.

szpynior - Pon Lut 03, 2014 20:43

i niech bestia służy :)
emes - Wto Lut 04, 2014 11:24

Szybkie deale mówicie :D
Kiedy szpynior zadzwonił po raz pierwszy to nawet by mi przez myśl nie przeszło, że zamkniemy obie sprawy w tydzień :D

damiwr - Wto Lut 04, 2014 11:28

emes napisał/a:
że zamkniemy obie sprawy w tydzień :D


i tylko ty zostałeś bez auta :D

emes - Wto Lut 04, 2014 11:38

damiwr, spoko mam jeszcze 400 :P A kolejne będzie w swoim czasie :D
damiwr - Wto Lut 11, 2014 22:12

emes, Wiem :) szerokości i pewnie do zobaczenia :D

[ Dodano: Wto Lut 11, 2014 22:12 ]
W poniedziałek 10.02

Wymiana rozrusznika.
Montaż instalacji pod fotele.
Montaż mat do grzania pupki ;)
Naprawa złączek pod fotelami.

Porządek z kablami od AUDIO !! !
Umocowanie wzmaka i kondensatora w bagażniku ( docelowo i tak będzie jeszcze w innym miejscu)

okazyjnie zdechło otwieranie auta z pilota ( okazało się że ścieżki w nadajniku w okolicy ręcznego już pozdychały trzeba było położyć ścieżki )

Nie polecam kładzenia instalacji pod fotele 16h pracy :D i środek w mak :D ale watro było bo teraz wtyczki idą tak jak ma być.

longer86 - Wto Lut 11, 2014 23:04

współczuje, ale dla efektu warto ;) choć wiosna bardziej za oknem ;) to przyszły sezon w pełni ciepły ;)
damiwr - Wto Lut 11, 2014 23:12

longer86 napisał/a:
choć wiosna bardziej za oknem


no u mnie zima nadchodzi zresztą w sobotę na nartach moja córa śmigała :D

longer86 - Wto Lut 11, 2014 23:23

no to z jednej strony pozazdrościć warunków a z drugiej odpowiada mi te +5 st. C i słońce
damiwr - Nie Lut 16, 2014 22:47

Dziś foteczka z powrotu ze spotu na bemowie :D


szpynior - Pon Lut 17, 2014 10:10

damiwr, spalanie do sprawdzenia, bo tak nisko nigdy nie palił :) I widzę iż poduchy zrobione :) Co było ?
damiwr - Pon Lut 17, 2014 10:22

szpynior napisał/a:
spalanie do sprawdzenia, bo tak nisko nigdy nie palił :)


To wskaźnik spalania płynu do spryskiwaczy :D

A tak naprawdę prosta od Kajki tempomat i chwilowe po restarcie. Ale ładnie się widzi taki wyniki.

szpynior napisał/a:
I widzę iż poduchy zrobione :) Co było ?


No kablownica pod siedzeniami, ale RAVE miał złe kolory kabli dopiero Autodata ogarnęła temat z kolorami. polutowane kable na sztywno i problem znikł.

Po za tym to co dzwoniłem odnośnie pilota to przy okazji demontażu patrz wyżej. Przy tylko odłączeniu kabelka od odbiornika. Zdechły dwie ścieżki, tak były już skorodowane . Na szczęście położenie nowych ścieżek i wysuszenie odbiornika naprawiło problem.

MaReK - Wto Lut 18, 2014 22:20

Wskazanie jest takie, bo komputer jest po czipsie ;) Podlane ma jak po tsunami to i głupoty wskazuje :) Dystrybutor prawdę Ci powie ;)

damiwr napisał/a:
No kablownica pod siedzeniami, ale RAVE miał złe kolory kabli dopiero Autodata ogarnęła temat z kolorami. polutowane kable na sztywno i problem znikł.

Bo są różne wersje RAVE'a :) Też się kiedyś na coś nabrałem. A potem znalazłem inną wersję, tam były rozgraniczenia na R75 Export, NieExport 2003 od 2004 itp. itd. Nie wiem tylko czy kolory wiązek by się im chciało zmieniać ;)

Widzę damiwr, że ładnie ciśniesz z poprawkami ;)
Pojechałbyś go shamować, bo nie wiem ile wypluje... tam seria była troszkę zaniżona, może serię doprowadzisz do 116KM ;D

damiwr - Wto Lut 18, 2014 22:52

MaReK, byłem w niedzielę że zamiarem spotkania się po 5 latach z szefem wszystkich pomysłów ....

dobrych i złych ...

... moja pupohamowania wykazuje odpowiednie odczucia z jazdy i mi wystarczy

realne ŚREDNIE spalanie po 2 tankowaniach do 1 odbicia 7l/100km

mapę chyba mam taką jak ty ostatnią na 142KM tak przynajmniej szpynior twierdził jak go zabierałem ja nie grzebałem w mapach jeszcze ;)

teraz czas zrobić coś z zębami na dwumasie , wydechem, opony letnie, wentylator i ogranąć przegląd + ubezpieczenie :D

po za tym zegarek wraca na swoje miejsce już mam zamówiony (myślę gdzie dać wskaźnik doładowania) i delikatne dodatki do wnętrza których brakuje np. dzyndzelek wysuwający się w drzwiach lub metalowa osłonka tego dzyndzelka w drzwiach kierowcy.

a i muszę przeprać tapicerkę bo wymaga myci po pracach nad fotelami, oczywiście musi być cieplej.

no i ostatnie jak będzie ciepło te progi choć to delikatnie ale trzeba ogarnąć bo potem to już tylko gorzej może być.

szpynior - Wto Lut 18, 2014 23:09

damiwr, eee nie jest tak źle :) wentylator się kręci :) spalanie 7 litrów to optymalne. Turbo dmucha jak seria po pod kręceniu będzie lepiej :) ale to i tak nic w porównaniu do spalania 15 litrów benzyny :)
damiwr - Wto Lut 18, 2014 23:21

Cytat:
damiwr, eee nie jest tak źle :) wentylator się kręci :) spalanie 7 litrów to optymalne. Turbo dmucha jak seria po pod kręceniu będzie lepiej :) ale to i tak nic w porównaniu do spalania 15 litrów benzyny :)


:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: TAK ZGADZAM SIĘ w 100% :razz: :razz: :razz: :razz:

Markzo - Czw Lut 20, 2014 14:21

Pamiętasz może, jakie kolory tych kabli były? od poduszek pod fotelami ;)
damiwr - Pon Mar 03, 2014 23:07

Markzo napisał/a:
Pamiętasz może, jakie kolory tych kabli były? od poduszek pod fotelami ;)


widać na foto ;) czerwone i złote/brązowe ale jak chcesz dokładne info to pisz sprawdzę w autodacie jak będę miał do niej dostęp.

[ Dodano: Nie Lut 23, 2014 22:23 ]
Dziś z okazji ciepła dokonałem paru napraw które mnie drażniły.

Grzanie lusterka kierowcy - okazało się że korozja tak postąpiła iż żabki rozsypały mi się w rękach :/ wymiana - Działa :D
Wymiana szpetnej zaślepki w drzwiach kierowcy i naprawa dzyndzelka który się nie chował :o po zamknięciu auta.
Dołożenie dzyndzelka do drzwi pasażera, poprawienie boczka, nie łapała go jedna spinka.

Jeszcze zegarek. ale to na kolejne cieplejsze dni ;)

[ Dodano: Pon Mar 03, 2014 23:07 ]
Dziś otrzymałem 4 18 :D z Empiku ;)

i dwumasę która albo zostanie pozbawiona wieńca albo zamontowana w całości, zależność jest w jakim stanie moja.

greg-si - Wto Mar 04, 2014 18:55

Czyli co, jednak będą 18' na lato :)
damiwr - Wto Mar 04, 2014 21:55

greg-si, Tak jak wypiaskuje i pomaluję będzie bajka :D

a teraz nabiera siły na przegląd i ubezpieczenie :D

MatiNitro - Wto Mar 04, 2014 21:59

damiwr, wziąłeś 18" od szpynior'a?
Kolor zmieniasz felg czy odnawiasz?

damiwr - Wto Mar 04, 2014 22:11

MatiNitro napisał/a:
damiwr, wziąłeś 18" od szpynior'a?
kupiłem w zestawie z autem :D

a opony są od emesa ZT :D TOYO ;]

Cytat:
Kolor zmieniasz felg czy odnawiasz?


Dziś nie wiem bo jutro przegląd i ubezpieczenie ;(

a tak naprawdę nie wiem czy tak poryte ranty styknie piaskować czy trzeba będzie uzupełniać nie znam się :( wszystko wyjdzie w praniu po jutrzejszym dniu.

a jeszcze dwumasa po drodze :( a raczej wieniec

greg-si - Sro Mar 05, 2014 18:28

Zarzuć foty tych felg.
Jakby co bym zgarną i zawiózł razem ze swoimi.

damiwr - Czw Mar 06, 2014 23:55

Postaram się ;)

Przegląd przeszedł szybciutko ;) i bezboleśnie.

A ubezpieczenie też nie boli aż tak bardzo 416 zł. za rok da się żyć ;]

[ Dodano: Czw Mar 06, 2014 23:52 ]
Tutaj fotki felg da się to naprawić już się dowiedziałem ;)

I jeszcze niestety dziś przygoda ...

Podczas jazdy ok 80km. za RENO :evil: dostałem kamyczkiem. Jechałem sam, ale jak by ktoś jechał ze mną uszy by mu zwiędły. Było : @$%&#%$#@%$#%$

Jednak po 30 min. zaleciałem po drodze do auto szyb pan powiedział, że pęknie na 75% więc kciuki i jazda. Po 1h i zabiegach szybka ma tylko maluteńki znaczek że był kamyczek udało się naprawić :lol:

Foto poniżej.

[ Dodano: Czw Mar 06, 2014 23:53 ]
jeszcze felgi

[ Dodano: Czw Mar 06, 2014 23:55 ]
2 raz

rafalmis1 - Pią Mar 07, 2014 02:30

Czym będziesz uzupełniał dziury w felgach??
damiwr - Wto Mar 11, 2014 13:24

byłem wczoraj kolo powiedział że można tę najgorszą dziurkę wyprowadzić spokojnie bez uzupełniania ;) ale jeszcze się zastanawiam nad ogółem ;]

[ Dodano: Wto Mar 11, 2014 13:24 ]
Dziś auto zabierają na zabieg kosmetyczny usunięcia tego + zabezpieczenie :

po naprawię zrobię fotki bo ma być ciepło

pelson91 - Wto Mar 11, 2014 15:01

hah, to jest PIKUŚ ;)
bioly - Wto Mar 11, 2014 16:30

Dobrze ze u mnie na progach jest plastik to nie widac co sie tam kryje :D
longer86 - Wto Mar 11, 2014 16:46

hah w tym samym miejscu zrobiłem wczoraj dziurę palcem wskazującym... dobrze że nie jestem sam z tą bolączką ;)
pelson91 - Wto Mar 11, 2014 17:06

aż dziw bierze że takie auta tak rdzewieją...
haszczyc - Wto Mar 11, 2014 17:13

u mnie progi bardzo zdrowe są zero rdzy hm
pelson91 - Wto Mar 11, 2014 17:13

pogadamy za 4 lata :D (o ile jeszcze będziesz go miał)
damiwr - Wto Mar 11, 2014 22:15

ja wiem brak gumek od lewarka !! ! tam jest tak to rozwiązane że może być lekko woda i dlatego rdzewieje jak ktoś nie zadba,zabezpieczy to tak będzie.

Na szczęście do ogarnięcia w szybkim czasie, niestety nie dość że, nie mam czasu na nic to jeszcze auta nie mam.

SAJGON

rafalmis1 - Sro Mar 12, 2014 14:55

haszczyc, ściągnij plastik w progu i zaglądnij do środka, możesz się zdziwić :wink:
haszczyc - Sro Mar 12, 2014 16:14

rafalmis1, ściągałem już nie raz jest ok :roll: moim zdaniem progi rdzewieją z tego względu że jak się nie ma tych podkładek pod lewarek łatwo tam się dostaje piasek woda i pewnie od wewnątrz go pożera rdza
pelson91 - Sro Mar 12, 2014 16:16

ważne żeby zeżarło tego progu pod spodem, co jest pod poszyciem. poszycie można przespawać w całości, ale ingerencja w konstrukcje auta w postaci naprawy/wymiany progu właściwego jest moim zdaniem trochę ryzykowna
damiwr - Czw Mar 13, 2014 21:58

Długo walczyłem z myślami, ale skończyło się tak jak na foto ;)

nie jest gładko jest baranek z zabezpieczeniem.

Rowan - Pią Mar 14, 2014 09:09

R75 od 2001r. prod. nie rdzewieje ;) Fakt autentyczny sprawdzony na kilku egzemplarzach :wink: Nie mam pojęcia czy to jest spowodowane... :)
rafalmis1 - Pią Mar 14, 2014 10:16

U mnie na samym końcu już wyszło rude troszkę. Od wewnątrz nadkola
damiwr - Pią Mar 14, 2014 10:32

chyba lepiej zabić to w zalążku niż czekać bo to postępuje dość szybko :/
MaReK - Pią Mar 14, 2014 11:06

A jak zabić wychodzącą rdzę? Pojawiającą się na ścianach nadkola?
Kiedyś były takie preparaty, które były jednocześnie zabezpieczeniem oraz rdzobójcze ;)

damiwr - Pon Mar 31, 2014 21:52

Nie znam się na tym ale w zależności ile jej jest ,albo trzesz zabezpieczasz malujesz ,albo wycinasz spawasz zabezpieczasz malujesz, albo wymieniasz zabezpieczasz malujesz.

[ Dodano: Nie Mar 23, 2014 23:36 ]
a tutaj przyczyna rdzy :(

[ Dodano: Pon Mar 31, 2014 21:52 ]
dziś odebrałem felgi z piaskowania, prostowania :( i malowania w oryginał może lekko jaśniejszy ;) jutro zakładamy choć nie wiem czy nie za wcześnie.

a wiecie że felga jest made in poland ??

greg-si - Wto Kwi 01, 2014 17:54

I kto Ci robił fele? Jaki koszt?
damiwr - Wto Kwi 01, 2014 20:57

greg-si napisał/a:
I kto Ci robił fele? Jaki koszt?


jak już nie było wyjścia to ALLUART, mówiłem że chcę zrobić koszt z prostowaniem jednej sztuki 350 zł. :D

oto efekt tylko auto brudne :(

MatiNitro - Wto Kwi 01, 2014 21:00

damiwr, tak krzywo auto stoi czy tak wysoko rzeczywiście przód jest?
damiwr - Wto Kwi 01, 2014 21:13

stoi tyłem w dole :) i foto jest strasznej jakości postaram się umyć auto i środek doprowadzić do porządku choć nie jest jeszcze za ciepło na takie prace.

A i takie info, 18 i opona 45 ciś. 2.5 zmienia odczucia z jazdy o 180 :idea:

szczelina w tylnym nadkolu jest mniejsza ale auto jest równe, choć w sobotę pewnie sprawdzę tak na 100%

szpynior - Wto Kwi 01, 2014 21:38

damiwr napisał/a:
A i takie info, 18 i opona 45 ciś. 2.5 zmienia odczucia z jazdy o 180


Wg Ciebie na + czy -, bo odczucia bywają różnie .

pelson91 - Wto Kwi 01, 2014 21:48

damiwr napisał/a:
szczelina w tylnym nadkolu jest mniejsza ale auto jest równe, choć w sobotę pewnie sprawdzę tak na 100%

no coś w tym jest bo u mnie szczeliny w nadkolach z przodu i z tyłu wyglądają proporcjonalnie a rożnica w faktycznej wysokości jest rzędu 2-3cm

damiwr - Wto Kwi 01, 2014 22:00

szpynior napisał/a:
Wg Ciebie na + czy -, bo odczucia bywają różnie .


mh ostatnie tak porównywalne odczucia miałem prowadząc LEON cupra :mrgreen:

tylko że tamto to rajdówka była i zawieszeniowo kamyczek na ulicy wydawał się cegłówką :D moja pierwsza asfaltowa szykana z prędkością ok 140 ah wspomnienia.

moje odczucia są pozytywne, albo wygoda i komfort albo lans.

TERAZ trzeba trzymać kierownicę non stop, bo jak wjedziesz w nierówność to opona nie zniweluje tylko jedzie :arrow: :)

i chyba łożysko mi się jedno skończyło :/ (lub opony :?: )ale to razem z dwumasą tylko jeszcze nie ustaliłem kiedy. Auto zabiorą na cały dzień a ja muszę czymś jeździć na rower jeszcze za zimno.
i ten tłumik jeszcze dziś byłem u magika ale nie było go a tel. poza zasięgiem. chcę sprawdzić czy jakiś środkowy popluwacz nie zniweluje tego bulgotu w aucie. w mieście jest spoko ale 130 trasa jest męczące.

rafalmis1 - Sro Kwi 02, 2014 19:25

ja też odczuwam różnice po zmianie kół na letnie. Spalanie na dystansie 180 kilometrów. Ustawione tak, ze mniej więcej pokazuje spalanie gazu :-D


damiwr - Czw Kwi 03, 2014 11:11

Pięknie ;)

Różnica od ziemi do nadkola 3 cm między przodem a tyłem.

ale widać że równo stoi ;)


jak będę wymieniał dwumasę za dwa tygodnie jeszcze posprawdzam czym należy się zając w najbliższym czasie :) oblukam również jak zniwelować nierówność.

MatiNitro - Czw Kwi 03, 2014 19:48

damiwr, jaki Ty masz kod lakieru? Autko nieźle wygląda na tych 18'' z ZT ale bardziej bym widział ten drugi model na nim :)
damiwr - Wto Kwi 22, 2014 22:58

kolor jest raz zielony raz niebieski a raz jaki mi się podoba :mrgreen: a to za sprawą szpyniora i jego powłoki na lakier :D a kolor muszę z czytać z tabliczki w dowodzie niebieski :smile:

[ Dodano: Czw Kwi 03, 2014 22:54 ]
MatiNitro napisał/a:
widział ten drugi model


mniej mi się podobają ale to jak zawsze kwestia gustu.

[ Dodano: Sob Kwi 05, 2014 21:38 ]
z tabliczki

ROVER ATLANTIC BLUE PEARL/MICA JEY/1255 1999 - METALLIC

:D

[ Dodano: Nie Kwi 06, 2014 23:01 ]
Dziś został wyprany w środku po zimowej ingerencji :D i małe foto jak wygląda teraz.

[ Dodano: Wto Kwi 22, 2014 22:58 ]
A więc doczekało się moje cudo dwumas, bo stara już niestety nie domagała i okazało się że to już ostatnie chwile nie tylko wieńca.

Po za tym wywaliłem dwubiegowy wentyl teraz jest oryginał 3 biegi, nowe szczotki + komutator, wszystko śmiga.

Niestety okazyjnie, padł czujnik ABS tył. zamówiony.

Brak też owiewek. Na miasto powrócą.

rafalmis1 - Sro Kwi 23, 2014 00:10

Ja chce się przejechać :mrgreen:
No i jak, wieniec jest na stałe czy można wymienić sam wieniec??

damiwr - Sob Maj 24, 2014 21:09

rafalmis1 napisał/a:
wieniec jest na stałe czy można wymienić sam wieniec??


można zbić a na gorąco założyć ale jak miałem całość w lepszym stanie to skończyło się na całości.

[ Dodano: Sob Maj 24, 2014 21:09 ]
Dziś w aucie wymieniłem wentylator na dwubiegowy z przeróbką instalacji, niestety było masę roboty. ale udało się to ogarnąć.

Włożyłem mocjniejszą pompkę do spryskiwaczy lamp.

Poprawiłem wiązki od ABS-u.

Odgrzybiłem klimatyzację.

Przegląd przed zlotowy zaczęty.

sknerko - Sob Maj 24, 2014 21:47

co to za mocniejsza pompka sprysków? Roverowska była za słaba? moja jak trzepnie strumieniem to auta za mną szyby myją :mrgreen:
damiwr - Sob Maj 24, 2014 22:07

sknerko napisał/a:
Roverowska była za słaba?
,

lamp :D

była za słaba dałem taką jak jest od szyb :D bo skądś tam miałem.

sknerko - Sob Maj 24, 2014 22:13

nie no.... ta od szyb lamp nie umyje, ale przecież pompka do lamp to nie problem bo pasuje z BMW więc po kiego dawać na lampy taką od szyb?

[ Dodano: Sob Maj 24, 2014 22:13 ]
ja mam rovera oryginał na lampy

damiwr - Sob Cze 21, 2014 02:56

sknerko napisał/a:
po kiego dawać na lampy taką od szyb?


bo taką miałem drugą a tamta zdechła :D i teraz ładnie chlapie :)

[ Dodano: Czw Cze 05, 2014 16:34 ]
Wczoraj był ważny dzień dla eR :D obrazek poniżej przedstawia dlaczego ...

[ Dodano: Sob Cze 21, 2014 02:56 ]
hamowania wypluła 142 KM to z 116 niezły wynik.

longer86 - Sob Cze 21, 2014 09:55

a kto Ci robił mapki? zmieniałeś coś przy Turbinie?
szpynior - Sob Cze 21, 2014 10:32

damiwr, 142 na mniejszej mapie z ori turbo :) podkrec troche Boosta i inne mapki :)
damiwr - Sob Cze 21, 2014 17:27

longer86 napisał/a:
a kto Ci robił mapki?


Mapy MaReK

szpynior napisał/a:
podkrec troche Boosta


styka więcej nie potrzeba :)

longer86 - Sob Cze 21, 2014 17:36

ok to wiem czego moge sie po moim spodziewać ;) choć gesto mi po głowie skrecenie turbo chodzi
szpynior - Sob Cze 21, 2014 20:03

damiwr, a miałeś po zakupie mapki zmieniane ?
damiwr - Nie Cze 22, 2014 01:55

szpynior, nie tak jak było tak jest ... chodzi o mapy
szpynior - Nie Cze 22, 2014 08:15

No to moim zdaniem bardzo ładny wynik. Lecz pamiętaj można więcej :)
damiwr - Nie Cze 22, 2014 21:54

Foto z wyniku.
szpynior - Nie Cze 22, 2014 22:52

Fajny moment :)
MaReK - Pon Cze 23, 2014 08:58

Ale to jest mod dedykowany dla szpyniora ;)

Tam jeszcze można by trochę dłubnąć. Jak się damiwr nie boisz, mogę Ci podesłać modyfikację okrzykniętą "Kambodża". Wypluwa ok. 157KM i 379Nm (na moim aucie) czy jakoś tak, bo już nie pamiętam, a kartki poginęły. Osobiście nie polecam, bo dwumas tego nie znosi dobrze.

Trzeba jeszcze pamiętać, że auto szpyniora, a teraz damiwra nie trzymało serii na hamowni. Nie wiadomo jaki byłby wynik na seryjnych mapach. Tak czy inaczej, źle nie jest ;)
Oby tylko dymem nie sadził i spalanie miał w normie.

damiwr - Nie Lip 12, 2015 00:12

MaReK napisał/a:
Oby tylko dymem nie sadził i spalanie miał w normie.


dym jest powyżej 65% wciśniętego gazu ...

a do tego momentu auto się spoko zbiera więc nie dymi dla mnie wcale.

a spalanie średnie 8L na 100 cykl mieszany

[ Dodano: Nie Lip 12, 2015 00:12 ]
Auto ma nowego właściciela ... mam nadzieję że dotrzyma słowa i będzie klubowiczem i dalej będzie ciągnął temat.

Ja ze swojej strony dołożę starań by klub wspomagać jak tylko się da ...

Teraz w domu jeździ autobus ESPACE :oops:

Ale ROVER w planach :mrgreen:

:twisted:

do zobaczyska na drodze ... :arrow: :idea: :?: :!: ;-)

n0name - Czw Kwi 07, 2016 17:54

Cześć :-)

jestem nowym nabywcą Roverka 75 od Damiwr.

Będę starał się w mare możliwości updatować Was o wszystkich naprawach i modyfikacjach.

Pozdrawiam wszystkich.

adam_26 - Czw Kwi 07, 2016 18:18

fajnie że kontynuujesz temat :ok: jakieś plany masz już ??
n0name - Czw Kwi 07, 2016 18:46

Dziękuję,

Zapraszam do zaglądania co slychać u "nas" :) .

Do tej pory:
- filtry
- olej
- klocki przód tył
- ogólny przegląd
- OC (1100 PLN...)

W planie:
- wymiana głośnika od na drzwiach od strony kierowcy
- wachacz prawy przedni
- progi (zachodzą rudą - jakieś pomysły)?
- trzeba zajrzeć dokładnie w ręczny i sprawdzić dlaczego nie działa tak jak powinien
- wizyta w british cars w celu aktualizacji info o aktualnym stanie reszty :)

Planuje też dostać dostęp do garażu:
https://forum.roverki.eu/garage.php?mode=view_vehicle&CID=13599

I dodawać szczegóły modyfikacji i napraw.

Co polecacie do wykonania w kwesti np. konserwacji auta/lakieru/wszystkiego wykonywać i co jaki okres czasu?

Pozdrawiam

prebenny - Czw Kwi 07, 2016 19:12

Co do ręcznego to napisz do kolegi Longer86 on Ci wytłumaczy o co chodzi. Problemem jest 'rozciągający' się kompensator (ta 'przejściówka' z 1 linki z wajchy na 2 linki do kół).
n0name - Czw Kwi 07, 2016 20:00

prebenny napisał/a:
Co do ręcznego to napisz do kolegi Longer86 on Ci wytłumaczy o co chodzi. Problemem jest 'rozciągający' się kompensator (ta 'przejściówka' z 1 linki z wajchy na 2 linki do kół).


Serdeczne dzięki, napisałem i czekam na info :)

- progi (zachodzą rudą - jakieś pomysły)? Znalazłem nowe w dobrym stanie w niedużej cenie kupić je na zapas i powalczyć o regeneracje obecnych? Czy od razu wsadzać te nowe? Orientujecie się jaki może być tego koszt ?
- Co polecacie do wykonania w kwesti np. konserwacji auta/lakieru/wszystkiego wykonywać i co jaki okres czasu?

pelson91 - Pią Kwi 08, 2016 06:34

n0name, wszystkiego dowiesz się w british cars ;)


a skad wziales nowe progi do 75? jak robilem w swoim to nie moglem namierzyc tego elementu

longer86 - Pią Kwi 08, 2016 09:32

n0name napisał/a:
Znalazłem nowe w dobrym stanie w niedużej cenie kupić
nowe używane, bo nowe to z automatu powinny miec bardzo dobry stan ;)
n0name - Pią Kwi 08, 2016 13:45

pelson91, longer86

Wprowadziłem Was w błąd, od dzisiaj będe pisał precyzyjniej :-) .

Pelson Longer

Progi - znalazłem podobno zdrowe(igła), jade je obejrzeć w przyszlym tygodniu.
Jeżeli zdecyduje się na ich wymiane, rozumiem, że kolejnośc jest taka:
- lakierowanie
- wymiana

Słyszałem też, że niektórzy proponują wyprodukowanie progów (blacharze) jednak, pytanie jak jest z ich jakościa? czy lepiej kupić z R75 z 2005r po wypadku jak są zdrowe? Czy "wyprodukować"?

Pozdrawiam,

longer86 - Pią Kwi 08, 2016 14:36

Najpierw wymieniają progi, spawają a zaś lakierujesz, to nie zderzak tego się od tak nie sciaga.
n0name - Pią Kwi 08, 2016 16:36

Ok, rozumiem :-) .

Lepiej kupić z padniętego R75 (2002-2005) czy na zamówienie u blacharza? Jak uważacie?
Gdzie niedzwoniłem dowiedzieć się ile by kosztowała wymiana sama - słysze komentarze "Panu się nie opłaca" "stare auto" - bzdury ! moja 75tka będzie jedną z tych nieśmiertelnych :-)

Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Kwi 08, 2016 16:36 ]
A co wy uważacie o wymianie progów i innych nienajtańszych naprawach w naszych R75?
Warto? - ja wychodze z założenia, że warto natomiast merytorycznie nie mam żadnych argumentów.

longer86 - Pią Kwi 08, 2016 18:33

jestem na etapie że tego auta ciężko się będzie pozbyć, wychodzę z założenia że więcej mi nie jest potrzebne, będę jeździł aż zajadę. Po za tym teraz każdy patrzy na wygląd a mój odbiega od seryjnego.

Ja upiłem używane progi za 400, i wspawanie liczą u mnie po 150-200 za stronę, jeszcze tego nie robiłem

plus oczywiscie koszty malowania

n0name - Sob Lut 18, 2017 23:31

Ja też jestem na tym etapie - tym bardziej, że zakupując auto było konkretnie doinwestowane.

W takim wypadku mam nadzieję, że te progi będą okej.

Znacie dobrego blacharza w okolicach Warszawy w rozsądnej cenie?

Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Kwi 08, 2016 19:23 ]
jeszcze informacje, co do części i ewentualnych napraw - jadę w przyszłym tygodniu do British Cars wiem, że muszę zrobić wachacz prawy, końcówkę drążka z lewej strony.

Szukać samemu czy zdać się na Pana Mariusza?

Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Cze 08, 2016 16:58 ]
Cześć,

16.06 umówiony na:

Wachacz przedni prawy (aluminiowy)
końcówka drążka przednia prawa
ręczny - diagnoza i naprawa (napisze co padło)
kierunek przedni prawy (na zderzaku, padła żarówka)

Zamówiłem głośniki:

Infinity REF 6530s - na przód, poprzednie spalily się przy pomocy mojej malutkiej córeczki :)

[ Dodano: Sob Lut 18, 2017 23:31 ]
zrobione:
Wahacz prawy aluminiowy
Wahacz lewy aluminiowy
Tuleje wachacza przed. Dolna x2
Końcówka drążka
Geometria

Wydane: 1620 PLN w British Cars u Pana Mariusza.

[ Dodano: Sob Lut 18, 2017 23:21 ]
Cześć,

W między czasie:
- wymiana tarczy tylnych + klocki dzięki czemu do sprawności wrócił hamulec ręczny - tarczobemben na poprzednich tarczach był poniżej minimalnej i nie łapał ok 600 PLN
- wymiana wysprzęglika 850 PLN
- wymiana świateł postojowych na Led canbus 6000K (powiem Wam, że pięknie świecą i świetnie komponują się z xenonem!) system canbus zlikwidował "miganie" oraz błąd na komputerze, który wywołują zwykłe ledy 20 PLN
- naprawiony błąd na komputerze dotyczący poduszek powietrznych. 50 PLN

Wszystkie naprawy i wymiany dokonywane w British Cars u Mariusza potwierdzone książką serwisową.

Co w planie?
Odzywają się progi - chciałbym coś z nimi zrobić jak najszybciej