Zobacz temat - [r75] Bmw scanner a parametry pracy silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Bmw scanner a parametry pracy silnika

stelman - Sob Lis 14, 2015 08:49
Temat postu: [r75] Bmw scanner a parametry pracy silnika
Witam!
Mam pytanie odnośnie BMW Scanner. Czy możliwy jest odczyt parametrów silnika w czasie rzeczywistym tym interfejsem? Mam taki interfejs ale nie potrafię wejść w tą opcję i nie wiem czy jest ona możliwa w roverku?

wellman - Sob Lis 14, 2015 11:34

Chyba niebałdzo, u mnie "Live Data" w oknie DME jest permanentnie nieaktywne. Nawet nie wszystkie BMW działają z tą opcją, podobno u nich granicą jest rocznik auta / wersja sterownika, może u nas też, choć wątpię. :-)

Jeśli chcesz podejrzeć szczegółowe parametry pracy silnika, zainwestuj w interfejs do INPA.

longer86 - Sob Lis 14, 2015 11:42

Kup inpe za 30 zeta. Przyda Ci się na przyszłość ;)
AdaskoC - Sob Lis 14, 2015 11:56

longer86, podeślesz linka z interfejsem który będzie odpowiedni dla inpy? To zamówię sobie zaraz :-)
stelman - Sob Lis 14, 2015 12:15

No właśnie ja mam tak samo zablokowaną tą opcje... A ten interfejs do inpy macie jakiś sprawdzony? Kiedyś próbowałem ale miałem problem z zainstalowaniem jakiegoś interfejsu. Chyba był jakiś badziewny. A wersja tej inpy może być jakakolwiek czy jakieś skrypty specjalne muszą być?
wellman - Sob Lis 14, 2015 12:34

stelman, mam taki: http://allegro.pl/interfe...5615202784.html

Chyba nawet kupowałem od tego samego sprzedawcy.

Łączy się bez problemu, musisz tylko dobrać właściwą wersję INPA+Ediabas (omówione tu: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=751022#751022). Najnowsza nie chciała gadać.

Będziesz mógł łączyć się, sprawdzić i usunąć błędy prawie we wszystkim, tylko trzeba trochę kombinować. Niektóre opcje działają spod E46, inne z E39, a niekiedy załapie nawet E53. :P

longer86 - Sob Lis 14, 2015 14:26

Powiem tak kupiłem pierwszy lepszy kabel który byl pod nazwa inpa i najtańszy, śmiga juz 2 lata i jest spoko. Co do inpy to któraś starsza wersja, nie pamięta dokladnie której używam, wszystko co potrzebuje znajduje w opcjach e46 w silniku m47. Natomiast sam kabel przyda się jak w końcu takie jedno cudo dostanie zielone swiatlo i będzie bezpieczne dla użytkowników ;)
marcin.misek - Sob Lis 14, 2015 15:28

A ja polecam najtańszy VAG KKL jaki jest na allegro. Wystarczy później tylko zamostkowy pin 7 i 8 w kablu i działa jak należny.

A przy odrobinie wiedzy i odpowiednich sterownikach można taki kabel przerobić na Galetto. Ot taka ciekawostka :)

AdaskoC - Sob Lis 14, 2015 18:05

To poprosił bym link Marcin do takiego który będzie ok. Bo jak ja kupie to mi nie będzie zaraz cos działać
MaReK - Sob Lis 14, 2015 22:09

marcin.misek napisał/a:
Ot taka ciekawostka :)

Jeszcze im kuźwa linki podaj :P

Nie słuchajcie go! Gada od rzeczy, pijany jest z rozpaczy... nie robił backupu ToAFA i wszystko musi pisać od zera ;/ Teraz ToAF pewnie na wielkanoc będzie...

longer86 - Sob Lis 14, 2015 22:29

Ehhh ten toaf... Znow będę musiał t4 ze strychu znosić i odkurzać...
stelman - Sob Lis 14, 2015 22:40

Ok to będzie trzeba zrobić jeszcze jedno podejście do inpy:P A ten kabel co kupie do inpy to już nie trzeba nic z nim robić w sensie mostkować pinów czy coś? Tak się upewniam:P A co do tego tajemniczego projektu Toaf to ja też czekam na rozwój sytuacji:P Chyba wiele osób już wyczekuje z niecierpliwością:P
wellman - Sob Lis 14, 2015 22:57

stelman, swojego mostkować nie musiałem. Działał po wyjęciu z koperty. :-)

MaReK napisał/a:
Jeszcze im kuźwa linki podaj :P


Yyyyy, nie pogardzę! :D

MaReK napisał/a:
nie robił backupu ToAFA i wszystko musi pisać od zera


MaReK, żartujesz, prawda? To tylko taki wybieg, żebyśmy dali Wam w spokoju pracować! :P Niezłą huśtawkę nastrojów nam tu fundujecie z tymi domniemaniami, półsłówkami... kilka razy dziennie odświeżam http://toaf.roverki.eu. :P

longer86 - Sob Lis 14, 2015 23:36

wellman napisał/a:
kilka razy dziennie odświeżam http://toaf.roverki.eu.

Łooo miliony odwiedzin mojego logo :D Toaf to fake... :D
stelman, kabel inpa i będzie dobrze, co do samej inpy poszukaj odpowiednio starej wersji na serwerach pewnego zwierzątka. I wg opisów zainstaluj sterowniki, powoli i do przodu ;)

wellman - Sob Lis 14, 2015 23:44

longer86, weź tam logo... zróbmy (chętnie się zaangażuję) od razu ładny serwis, fikcyjne zrzuty ekranu, opinie zadowolonych betatesterów, opisy funkcji, support, faq i formularz zamówień z płatnościami online. Do tego koniecznie wersja po angielsku dla kolegów z GB. :P

Jak się nazbiera w "przedsprzedaży" okrągła sumka, to będzie na opłacenie stworzenia prawdziwego TOAF... albo wycieczkę w jedną stronę w jakieś dalekie, ciepłe miejsce. :>

longer86 - Sob Lis 14, 2015 23:52

Toaf na wnuczka, to karalne :p
stelman - Nie Lis 15, 2015 10:20

sorki nie ten temat coś wpisałem. proszę o usuniecie posta
MaReK - Nie Lis 15, 2015 22:40

http://toaf2.roverki.eu/ czekam na pierwsze teksty, które można będzie wrzucić na stronę. Jak marcin.misek napisze program od nowa, to będzie można już gotową stronę tylko odpalić ;)
BetJar - Nie Lis 15, 2015 22:51

A po polskiemu nie chciało się napisać? Tak dla idioten language :-|
;)

wellman - Nie Lis 15, 2015 23:20

MaReK, daj chociaż jakieś zrzuty ekranu, żeby było o czym pisać. :D

No i... weź... mogłeś napisać, to by się jakiś fajny responsywny design zrobiło, a nie. :P

MaReK - Pon Lis 16, 2015 00:18

Design powinien być responsywny, tylko longer86 musi poprawić banner ;P

BetJar napisał/a:
A po polskiemu nie chciało się napisać? Tak dla idioten language :-|

Toć to tylko lorem ipsum :P Niby jest już polskie lorem ipsum, ale jakoś tak w bezsensowności widzę estetykę ;) To tylko projekt, którego jeszcze nikt oprócz Was - czyli już niestety wszystkich - nie widział ;)

longer86 - Pon Lis 16, 2015 00:27

Co mam poprawić? Nic nie wiem... A nie poprawie nie wiedząc bo ja nie Zbyszek nowak
MaReK - Pon Lis 16, 2015 00:28

No nie będziemy takiej dyskusji prowadzić tutaj. We wątku odpowiednim Ci napiszę :P
wellman - Pon Lis 16, 2015 07:40

To gdzie ten wątek odpowiedni? :P
Micros - Pon Lis 16, 2015 12:43

MaReK napisał/a:

Nie słuchajcie go! Gada od rzeczy, pijany jest z rozpaczy... nie robił backupu ToAFA i wszystko musi pisać od zera ;/ Teraz ToAF pewnie na wielkanoc będzie...


To już teraz rozumiem dlaczego nie odpisuje w temacie testów dla benzyny :p Nie ma czego testować chwilowo pewnie ;)

BetJar - Pon Lis 16, 2015 13:14

MaReK, toć przeca wim, że to lorem ipsum, na końcu wstawiłem buźkę ;)
marcin.misek - Wto Lis 17, 2015 23:05

Spokojnie...MaReK bredzi...
program jest.. w ciaglym rozwoju, dorwalem kolejny sterowik od V6 do testów i "gwałce" go z kazdej strony...
Micros, dostałeś PW, niedlugo dostaniesz wiecej...
A planowany termin udostepniena czegokolwiek to 6.12 :) , najpozniej to 24.12
Co do kabla pod INPE, nada sie kazdy KKL, trzeba mu tylko polaczyc pin 7 i 8. Ewentualnie dodatkowo skonfigurowac EDIABAS'a ;]

wellman - Wto Lis 17, 2015 23:14

marcin.misek, nawet nie wiesz, jak (zapewne nie tylko) mnie ta wiadomość ucieszyła. :D
pablo - Sro Lis 25, 2015 13:15

Żeby nie mnożyć tematów podpinam się pod ten wątek. Moja walka z INPA wciąż trwa. Zakupiłem kabelek inpa viaken do bmw. Zainstalowałem sterowniki ustawiłem COM 2 zgodnie z zaleceniami Viaken. Znalazłem INPĘ w wersji 4.4.7 bo z tego co czytałem na forum to nowsza wersja ma problemy z naszymi roverkami. Próba podłączenia i ... dupa. Plik obd2.ini prawidłowy bez błędów. Wszystko zgodnie z instrukcjami krążącymi w sieci. Zmiana na com1 też nic nie daje. Instalacja nowszej INPY 5.0.2 też nic nie daje. Nóżki we wtyku podginałem delikatnie dla lepszego styku i też cisza. Jak to ugryźć ?? ?
prebenny - Sro Lis 25, 2015 13:22

pablo zacznij od sprawdzenia w menedżerze urządzeń pod którym portem COM masz kabel (nazwa bodajże zaczyna się od FT231X).
longer86 - Sro Lis 25, 2015 14:09

A instalowales sterowniki kabla zdaje sie ftdi sie to zwalo
sash997 - Sro Lis 25, 2015 16:49

w moim przypadku podstawa bod INPA to świerzo postawiony windows XP i port com 1 bez tego walczyłem z inpą wiele godzin i dupa blada,teraz śmiga elegancko
pablo - Sro Lis 25, 2015 17:04

prebenny napisał/a:
pablo zacznij od sprawdzenia w menedżerze urządzeń pod którym portem COM masz kabel (nazwa bodajże zaczyna się od FT231X).

Hmm nie mam takiej nazwy. W menadżerze urządzeń mam " usb serial port com1" a w szczegółach sterownika mam ftdi czy jakoś tak jak pisał longer86 . Sterowniki dostałem na płytce viakena

sash997 napisał/a:
w moim przypadku podstawa bod INPA to świerzo postawiony windows XP i port com 1 bez tego walczyłem z inpą wiele godzin i dupa blada,teraz śmiga elegancko


No tu może być problem bo laptop służbowy i wolałbym nie ruszać systemu. Inny kabelek viakena VAG KKL z tego laptopa łączy się pięknie z webasto ( fakt że nie przez obd2 tylko bezpośrednio z piecykiem ) ale znaczy że sterowniki do kabelka są OK i port też.

sash997 - Sro Lis 25, 2015 18:35

stare lapki na którym możesz zrobić xp i używać tylko do inpy i np pasofta czy thermo testa kosztują grosze więc możesz pomyśleć też nad takim rozwiązaniem
prebenny - Sro Lis 25, 2015 18:43

sash997 ja po prostu mam wirtualną maszynę z XP i też działa ;) .
pablo - Sro Lis 25, 2015 19:14

Jutro przetestuję na innym lapku też z XP . W tym lapku mam RS232 ale niestety kabelek mam na usb.
A na jakiej wersji INPY pracujecie ?

longer86 - Sro Lis 25, 2015 19:55

4.4.7 na win Vista
MaReK - Czw Lis 26, 2015 00:12

Jak masz com1 to czemu ustawiasz na com2?
I co ustawiasz na com2? Plik ediabas.ini z c:/ediabas/bin/ediabas.ini poprawnie skonfigurowany pod OBD?

INPA działa swobodnie i na komputerze z WIN7,8,10 32 i 64bit.
5.0.2 także działa tylko ma problem z identyfikacją silnika DDE4.

Próbowałeś po instalacji oryginalnego pakietu INPA wrzucić wersję, którą udostępniłem?

marcin.misek - Czw Lis 26, 2015 00:34

A probowales uruchomic plik :
c:\Ediabas\Hardware\OBD\OBDSetup.exe ?
Ja zawsze to uruchamiam po instalacji, dodaje do systemowego PATH c:\Ediabas\bin i nigdy nie ma problemów z odpaleniem.
A do Ediabas.ini nawet nie zagladam...

MaReK - Czw Lis 26, 2015 00:39

Ediabas.ini powinien być domyślnie skonfigurowany pod OBD w zależności od wyboru instalacji. Warto też zaznaczyć, że używamy interfejsu na USB. We właściwościach wirtualnego portu szeregowego (COM1) warto zmienić parametry, z 4096 na 1024 oraz z 16ms na 1ms.
pablo - Czw Lis 26, 2015 08:42

Wydaje mi się że mam dobrze wszystko ustawione: Na końcu postu plik EDIABAS.ini do wglądu.

MaReK napisał/a:

Próbowałeś po instalacji oryginalnego pakietu INPA wrzucić wersję, którą udostępniłem?


A gdzie znaleźć tą wersję ?

malyk1990 - Czw Lis 26, 2015 14:18
Temat postu: kabel
Witam czy do programu TOAF nada sie taki kabel? :

http://allegro.pl/show_item.php?item=5001405797

marcin.misek - Czw Lis 26, 2015 16:52
Temat postu: Re: kabel
malyk1990 napisał/a:
Witam czy do programu TOAF nada sie taki kabel? :

http://allegro.pl/show_item.php?item=5001405797

Tak.
Jeszcze raz powtarzam..
Kazdy kabel od VAG / FIAT czy kij wie od czego który posiada linie K bedzie działał..
Wystarczy tylko zmostkowac pin 7 i 8.

pablo - Czw Lis 26, 2015 20:20

Rece mi opadły. Zainstalowalem kabelek i Inpe na innym laptopie z XP. Pieknie sie wszystko zainstalowało, zadnych bledow podczas instalacji , wszystko sprawdzone i ...... dupa , nawet sie nie probuje połączyć, tak jak by nie było kabla , fatum jakieś ? zastanawia mnie dlaczego sprzedawca kabla pisze ze kabel dziala tylko na com2
sTERYD - Czw Lis 26, 2015 20:44

a wszyscy szpece od inpy twierdzą, że lepiej na com1. Może spróbuj.
Ja tam nie wiem, zainstalowałem i poszło...

MaReK - Czw Lis 26, 2015 21:56

Pablo, a możesz mi udostępnić teamviewera i swój komp z podłączonym fejsem?
Dodatkowo, czy możesz ew. później zejść z takim setupem (internet + teamviewer) do auta i podłączyć interfejs pod obd?

Pozdrawiam,

marcin.misek napisał/a:
Tak.
Jeszcze raz powtarzam..
Kazdy kabel od VAG / FIAT czy kij wie od czego który posiada linie K bedzie działał..
Wystarczy tylko zmostkowac pin 7 i 8.


Napiszemy to na stronie głównej projektu ;) Tylko najpierw sprawdzimy czy zadziała. Należy tylko pamiętać, że on musi się wykrywać jako wirutalny port szeregowy - bo np. na takim popularnym ELM327 nie będzie szedł.

pablo - Czw Lis 26, 2015 22:07

MaReK napisał/a:
Pablo, a możesz mi udostępnić teamviewera i swój komp z podłączonym fejsem?
Dodatkowo, czy możesz ew. później zejść z takim setupem (internet + teamviewer) do auta i podłączyć interfejs pod obd?


Czy dziś jeszcze ? Jeżeli tak to musze tylko teamviewera zainstalować bo internet w garażu mi sięga

janio - Czw Lis 26, 2015 23:25

Osobiście nie wiele wiem o diagnostyce R75, słyszałem tylko o T4 i o czymś takim jak INPA.
Chciałem zapytać znawców tematu co można zrobić w naszych R75 takim oto ustrojstwem na smartfona?
http://viaken.pl/pl/nowy-...oscan-2013.html
Albo takim?
http://errecom.pl/pl/inte...oth-na-stn.html

malyk1990 - Pią Lis 27, 2015 00:39

witam dzisiaj bawiąc się inpa doszedłem to opcji ze można pojedynczo włączać światła tzn osobno podświetlenie zegarów ,przednich świate,ł samych stopów, pojedynczo kierunki i takie tam.

I moje pytanie jest czy jesteście w stanie stworzyć w swoim programie TOAF,
opcje gdy otworzy się drzwi to ze razem z podświetleniem podsufitki zapalają się zegary i tak samo z otworzenie drzwi z pilota ?

marcin.misek - Pią Lis 27, 2015 23:05

malyk1990 napisał/a:
I moje pytanie jest czy jesteście w stanie stworzyć w swoim programie TOAF,
opcje gdy otworzy się drzwi to ze razem z podświetleniem podsufitki zapalają się zegary i tak samo z otworzenie drzwi z pilota ?

Toś Pan nawymyślał :P

Oświetleniem wnętrza steruje BCU które to jest w zasadzie ciągle zasilane (chociażby aby obsłużyc piloty). Natomiast podświetlenie licznika realizowane jest przez LSM.
Z tego co wyśledziłem to po otwarciu pojazdu BCU nie wysyla żadnego komunikatu do LSM ze taka akcja nastąpiła, wiec skąd ma wiedziec że ma coś zapalic ?
Generalnie nie ma tutaj opcji Welcome Light ( czy jak to sie nazywa w innych pojazdach), ale tak samo jak nie bylo opcji DRL na dlugich a jednak jest takie jeden który udowodnił że da sie takie coś - HarryVIP
i to raczej do niego trzeba by bylo uderzac w tej sprawie, aczkolwiek nie posada On juz MG... ale moze coś wie ;]

longer86 - Pią Lis 27, 2015 23:24

Można by jedynie się pokusić o przekaźnik, po otwarciu auta zalaczal by obwód podświetlania kabiny, ale to juz po za toaf
MaReK - Sob Lis 28, 2015 18:07

pablo napisał/a:
Czy dziś jeszcze ? Jeżeli tak to musze tylko teamviewera zainstalować bo internet w garażu mi sięga

Wczoraj udało się potwierdzić, że Twój kabelek działa ale nie do końca jakbym tego oczekiwał. Dzisiaj, jak wezmę swój kabel, to spróbuję go sklonować u Ciebie. Musisz tylko troszkę wyżej umieścić laptopa, żeby sygnał wifi był mocniejszy ;)

Udało się też stwierdzić, że twoje wtryskiwacze nie są w najlepszej kondycji. Wydaje mi się, że aż 3 z 4. Ale dwa dochodzą do 3,00. Błąd z progówką to efekt chipa. Jeśli nie przerywa Ci auto podczas dynamicznego przyspieszania, można to zlekceważyć. A jeśli ma się nie pojawiać, należy usunąć go z DTC albo zakupić porządną pompkę ;)

Cytat:
Osobiście nie wiele wiem o diagnostyce R75, słyszałem tylko o T4 i o czymś takim jak INPA.

No to już coś tam wiesz ;) Poczytaj jeszcze o galletto, zwłaszcza że masz diesla :)

janio napisał/a:
Chciałem zapytać znawców tematu co można zrobić w naszych R75 takim oto ustrojstwem na smartfona?
http://viaken.pl/pl/nowy-...oscan-2013.html
Albo takim?
http://errecom.pl/pl/inte...oth-na-stn.html

Po premierze TOAF'a, jak marcin.misek zarobi pierwszy milion, na pewno weźmie się za obsługę protokołu DS2 przy użyciu ELM'a :) Wtedy te dwa powyższe linki będą się do czegoś nadawać, bo tak póki co można sobie popatrzeć na bieżące odczyty prędkości lub obrotów.

malyk1990 napisał/a:
witam dzisiaj bawiąc się inpa doszedłem to opcji ze można pojedynczo włączać światła tzn osobno podświetlenie zegarów ,przednich świate,ł samych stopów, pojedynczo kierunki i takie tam.

Witamy w roku 2009 ;)

malyk1990 napisał/a:
I moje pytanie jest czy jesteście w stanie stworzyć w swoim programie TOAF,
opcje gdy otworzy się drzwi to ze razem z podświetleniem podsufitki zapalają się zegary i tak samo z otworzenie drzwi z pilota ?

Nawet nie wiem czy jest tak w nowych BMW ;) Na pewno jest tak w Fieście MK7 :P W starszych BMW były WL (światła mijania witały Cię, tak samo jak odprowadzały po zamknięciu auta) i mruganie kierunkami przy otwieraniu i zamykaniu. U nas jest podobnie. Zapalenie odpowiedniego bitu przy DRL'ach (moduł świateł) powodowało, że na stałe świeciły się kierunki z przodu. Dodatkowo nie działało prawidłowo włączanie świateł drogowych i przy zamykaniu/otwieraniu nie było sygnalizacji kierunkami. Odpowiednia modyfikacja - ta właśnie - którą wykonał HarryVip (również metodą prób i błędów) spowodowało, że wszystko wróciło do normy i mamy DRL'e :)

longer86 napisał/a:
Można by jedynie się pokusić o przekaźnik, po otwarciu auta zalaczal by obwód podświetlania kabiny, ale to juz po za toaf

Ale to już rzeźba w instalacji, a chcemy przecież mieć wszystko fabryczne ;)

marcin.misek napisał/a:
nie posada On juz MG... ale moze coś wie ;]

wie na pewno, ale testować nie ma na czym - no chyba, że na Kyronie ;)

Teraz pozostaje jeszcze zapalanie całych kloszy z tyłu, bez ingerencji fizycznej w instalacje ;)

BetJar - Sob Lis 28, 2015 19:48

MaReK napisał/a:
Teraz pozostaje jeszcze zapalanie całych kloszy z tyłu, bez ingerencji fizycznej w instalacje

No i jeszcze DRL'e po starcie silnika.

pelson91 - Sob Lis 28, 2015 20:05

BetJar napisał/a:
No i jeszcze DRL'e po starcie silnika.
zapłonu ;) DRLe startują jak przekręcisz kluczyk w pozycję 3
longer86 - Sob Lis 28, 2015 20:14

U mnie drl zapalają się w pozycji 2 czyli razem z kontrolkami na zegarach, zaczynając liczyć pozycje od 0.

Co do zapalania sie zegarów po otwarciu auta to większość vagow nowych, zapalają się po otwarciu wskazówki i wyswietlacz

pelson91 - Sob Lis 28, 2015 20:50

longer86 napisał/a:
mnie drl zapalają się w pozycji 2 czyli razem z kontrolkami na zegarach, zaczynając liczyć pozycje od 0.
to miałem na myśli, kontrolki + świece żarowe + DRLe, nie trzeba odpalać silnika
MaReK - Sob Lis 28, 2015 21:18

Myślę, że pelson91 źle zrozumiałeś Betjara. Jemu chodzi o to, że pozostało do znalezienia właśnie ta opcja - DRL po silniku ;)
BetJar - Nie Lis 29, 2015 07:07

pelson91, dokładnie tak jak MaReK napisał,
MaReK napisał/a:
Jemu chodzi o to, że pozostało do znalezienia właśnie ta opcja - DRL po silniku
czyli zapłon -> start silnika -> DRL'e.
sknerko - Nie Lis 29, 2015 14:54

BetJar no ja tak mam i mój zięć i Kosaa ale nam włączył T4
MaReK - Nie Lis 29, 2015 16:26

sknerko napisał/a:
BetJar no ja tak mam i mój zięć i Kosaa ale nam włączył T4

Jeśli T4 to na pewno nie DRLe ;) Włączył Wam po prostu światła automatyczne bez udziału włącznika po starcie silnika. A DRL'e to światła długie z obniżoną mocą świecenia do 20%.

sknerko - Nie Lis 29, 2015 18:04

MaReK napisał/a:
Włączył Wam po prostu światła automatyczne bez udziału włącznika po starcie silnika.
To co? Toaf tez to włącza? bo coś mi się wydaje ze nie.
Ja nie chce dziennych w długich, raz że nie mam ochoty wymieniać żarówek a dwa że mi się zwyczajnie nie podoba. Ksenon zmieniam 10 razy rzadziej jak żarówki a każda żarówka jak pracuje tak jak w długich dziennych skraca swój żywot niestety. Potrzebuję mieć możliwość włączania normalnych po odpaleniu silnika. Dotychczas longer86 nie potrafił tego zrobić.

longer86 - Nie Lis 29, 2015 18:13

Wsad od tomasa75400 przerzucony żywcem w inny lsm spowodował ze swiatla tez wlaczaja sie po odpaleniu silnika, wiec na chwile obecna to nie problem ;)
sknerko - Nie Lis 29, 2015 18:22

eee tam wsad, jak robic to porządnie powinna być opcja tym bardziej że T4 ma taką
sTERYD - Nie Lis 29, 2015 19:31

ale T4 też przerzuca cały wsad
longer86 - Nie Lis 29, 2015 19:41

Dodam, że z tego wsadu, wystarczy wyciąć cześć i jest to gotowe rozwiązanie, resztę ustawień nadal można wtedy toafem edytować, bo tak u tomson'a wyłączyliśmy błędy oświetlenia tablicy rejestracyjnej jak włożył led
sknerko - Nie Lis 29, 2015 20:06

sTERYD napisał/a:
ale T4 też przerzuca cały wsad
Ale toaf nie zawsze przewala wsad tylko włącza opcje. przecież nie robimy drugiego T4.
longer86 napisał/a:
Dodam, że z tego wsadu, wystarczy wyciąć cześć i jest to gotowe rozwiązanie, resztę ustawień nadal można wtedy toafem edytować, bo tak u tomson'a wyłączyliśmy błędy oświetlenia tablicy rejestracyjnej jak włożył led
Mi chodzi o to, że jeżeli ma być możliwość włączenia np. bezużytecznych świateł policyjnych to niech będzie użytkowe włączanie świateł po odpaleniu. życzę wam odpalać auto z włączonymi światłami przy -25 i słabym aku bo stał tydzień. Mnie to spotkało jak chciałem do pracy jechać.
marcin.misek - Nie Lis 29, 2015 20:07

W TOAFie jest mozliwosc ustawienia opcji Kanadyskiej ( skandynawskiej ) to ona wlasnie powodje odpalenie swiateł po odpaleniu silnika
generalnie są 4 ocpej w dziale Swiatła autoatyczne :
-brak
-DRL
-po zaplonie
-po silniku
moza wybrac co sie chce ;]

i tez jest to realizowane poprzez zmiana calego kodowania ( inaczej sie nie da)

sknerko - Nie Lis 29, 2015 20:10

marcin.misek napisał/a:
W TOAFie jest mozliwosc ustawienia opcji Kanadyskiej ( skandynawskiej ) to ona wlasnie powodje odpalenie swiateł po odpaleniu silnika
generalnie są 4 ocpej w dziale Swiatła autoatyczne :
-brak
-DRL
-po zaplonie
-po silniku
moza wybrac co sie chce

i tez jest to realizowane poprzez zmiana calego kodowania ( inaczej sie nie da)

No i brawo tak powinno być a jak to jest realizowane to już jest sprawa drugorzędna

MaReK - Pon Lis 30, 2015 00:06

sknerko napisał/a:
To co? Toaf tez to włącza? bo coś mi się wydaje ze nie.

też potrafi. Potrafi to także bmwscanner z użyciem https://lsmcode.roverki.eu/

sknerko napisał/a:
Ja nie chce dziennych w długich, raz że nie mam ochoty wymieniać żarówek a dwa że mi się zwyczajnie nie podoba. Ksenon zmieniam 10 razy rzadziej jak żarówki a każda żarówka jak pracuje tak jak w długich dziennych skraca swój żywot niestety. Potrzebuję mieć możliwość włączania normalnych po odpaleniu silnika. Dotychczas longer86 nie potrafił tego zrobić.

Ja jeszcze nie wymieniałem (prócz widzi mi się barwy światła) żarówek od świateł drogowych, a żarniki już kilka razy na przestrzeni tych 8 lat jak posiadam auto. Dlatego używam DRL w dzień, zgodnie z ich przeznaczeniem - czyli oszczędzając właśnie żarnik.

sknerko napisał/a:
życzę wam odpalać auto z włączonymi światłami przy -25 i słabym aku bo stał tydzień. Mnie to spotkało jak chciałem do pracy jechać.

Odkąd opcja DRL istnieje minęła jedna zima ;) Nie była jakaś sroga, ale aku żyje i dawał radę ;)
Poza tym, można DRLe zgasić przełączając się na pozycje.

W każdym razie to jest opcja, która jest dostępna i może z niej skorzystać kto chce. Chodziło mi tylko oto aby pojęcie DRL nie podciągać pod włączanie świateł automatyczne ;)

sknerko napisał/a:
Ale toaf nie zawsze przewala wsad tylko włącza opcje. przecież nie robimy drugiego T4.

Robimy coś więcej ;)

sknerko - Pon Lis 30, 2015 11:19

MaReK napisał/a:
Ja jeszcze nie wymieniałem (prócz widzi mi się barwy światła) żarówek od świateł drogowych,
A ile czasu jeździłeś na tych żarówkach jako dziennych?
MaReK napisał/a:
a żarniki już kilka razy na przestrzeni tych 8 lat jak posiadam auto. Dlatego używam DRL w dzień, zgodnie z ich przeznaczeniem - czyli oszczędzając właśnie żarnik.

Ja przez 8 lat wymieniłem żarniki raz ale zrobiłem przez ten czas tylko 50kkm, długich nie zmieniałem bo ich używam sporadycznie.
MaReK napisał/a:
Odkąd opcja DRL istnieje minęła jedna zima Nie była jakaś sroga, ale aku żyje i dawał radę
Poza tym, można DRLe zgasić przełączając się na pozycje.

ja pisałem o opcji włączonych świateł krótkich po przekręceniu kluczyka, fakt można na postojówki jak masz w głowie że przekręcasz kluczyk i nie odpala (u mnie takie coś nie może mieć miejsca) i jak przekręciłem kluczyk to światła zapalił i nie odpalił, nawet nie zakręcił, ogarnąłem się włączyłem postojówki i zakręcił ale żeby odpalić to już musiałem prostownikiem go ok 20min potraktować.
O dziennych wtedy nie było mowy a i teraz na takich za wielu z nas nie jeździ.
MaReK napisał/a:
Chodziło mi tylko oto aby pojęcie DRL nie podciągać pod włączanie świateł automatyczne
automatyczne światła bez podświetlania zegarów i bez funkcji jasna droga do domu są rozwiązaniem świateł dziennych w tamtych czasach.
MaReK napisał/a:
Robimy coś więcej
No i brawo, dlatego wspominam co moim zdaniem by się przydało w tym sofcie.
MaReK - Pon Lis 30, 2015 13:19

Cytat:
A ile czasu jeździłeś na tych żarówkach jako dziennych?

Od zeszłej zimy. Z przerwami kilkunastogodzinnymi jak T4 podepnę i mi ustawienia wykosi, albo jak coś grzebie i testuje razem z grupą TOAFową.

sknerko napisał/a:
ja pisałem o opcji włączonych świateł krótkich po przekręceniu kluczyka, fakt można na postojówki jak masz w głowie że przekręcasz kluczyk i nie odpala (u mnie takie coś nie może mieć miejsca) i jak przekręciłem kluczyk to światła zapalił i nie odpalił, nawet nie zakręcił, ogarnąłem się włączyłem postojówki i zakręcił ale żeby odpalić to już musiałem prostownikiem go ok 20min potraktować.

To musiałeś mieć jakieś trafione już aku. Mnie się w życiu zdarzyło raz, żeby mi auto na mrozie nie odpaliło. Tak, to generalnie ja odpalałem sąsiadów ;) Dieslowski aku musi mieć więcej mocy trochę z uwagi na świeczki, pompki i takie tam. Zobaczymy jak będzie z tą zimą ;) Czy DRLe pokonają mrozy czy będzie na odwrót ;)

sknerko napisał/a:
O dziennych wtedy nie było mowy a i teraz na takich za wielu z nas nie jeździ.

Bo nie wielu ma możliwość włączenia tego. Jednak patrząc na statystyki powodzenia kodowania na stronie lsmcode to jednak trochę ludzi na tym już jeździ. Jak TOAF będzie dostępny już dla wszystkich i po kablu za 15 zl, to pewnie się zrobi tego więcej. A może ja będę miał kiedyś dużo czasu i zrobię (przy pomocy marcina.misek) batalię z bitami w module LSM i zapale klosze z tyłu i odpalę DRLy po silniku ;)

sknerko napisał/a:
automatyczne światła bez podświetlania zegarów i bez funkcji jasna droga do domu są rozwiązaniem świateł dziennych w tamtych czasach.

W tamtych czasach BMW już znało te DRL jako właśnie drogowe z 30% obniżką mocy.

Dlatego w nomenklaturze fanów BMW, TOAFa oraz użytkowników tutaj DRL to właśnie takie rozwiązanie. To czym piszesz, to światła mijania zapalane automatycznie.

pablo - Pon Lis 30, 2015 19:52

MaReK napisał/a:

Wczoraj udało się potwierdzić, że Twój kabelek działa ale nie do końca jakbym tego oczekiwał. Dzisiaj, jak wezmę swój kabel, to spróbuję go sklonować u Ciebie. Musisz tylko troszkę wyżej umieścić laptopa, żeby sygnał wifi był mocniejszy ;)

Udało się też stwierdzić, że twoje wtryskiwacze nie są w najlepszej kondycji. Wydaje mi się, że aż 3 z 4. Ale dwa dochodzą do 3,00. Błąd z progówką to efekt chipa. Jeśli nie przerywa Ci auto podczas dynamicznego przyspieszania, można to zlekceważyć. A jeśli ma się nie pojawiać, należy usunąć go z DTC albo zakupić porządną pompkę ;)


MaReK jeszcze raz wielkie dzięki za 2 wieczory które poświęciłeś ma zmagania z moim kabelkiem i INPĄ. Dzięki temu wiem jakie problemy mój roverek ( chodzi o te nieszczęsne wtryski) chociaż żeby nie diagnostyka INPĄ nawet bym nie wiedział że są w złym stanie bo auto tego nie zdradzało.
Nie wiem tylko jakie powinny być prawidłowe wartości w INPA sprawnych wtryskiwaczy jak będę wymieniał .

longer86 - Pon Lis 30, 2015 21:11

pablo, poniżej 2.0 są do przyjęcia, moje aktualnie utrzymują poziom max do 0.8
wellman - Nie Gru 06, 2015 23:31

Cytat:
A planowany termin udostepniena czegokolwiek to 6.12 :) , najpozniej to 24.12


Kierowniku, nie to żebym się dopominał czy coś, tak tylko niezobowiązująco dopytuję. ;-)

AdaskoC - Nie Gru 06, 2015 23:53

wellman, wellman... Nie było mowy którego roku :-D
longer86 - Nie Gru 06, 2015 23:57

o to to właśnie AdaskoC,
MaReK - Pon Gru 07, 2015 00:03

Niestety. TOAFa nie będzie. Do marcin.misek napisał angielski guru od T4 i zaproponował zapłatę jednorazową za nieudostępnienie programu. Dodatkowo wysłał mu emulator T4 i Marcin zawiesił projekt. Niestety, ja go nie mam, bo chętnie bym pociągnął to dalej :/
wellman - Pon Gru 07, 2015 00:13

MaReK, do 1 kwietnie jeszcze trochę zostało. :>

Aaaaale na wypadek, gdyby to miało na fakcie polegać, to zróbmy ściepę forumową i przebijmy ofertę angolową (chociaż chętnie bym też takiego przy okazji trochę obił, oczywiście przyjacielsko i wyłącznie profilaktycznie). :-) Taki crowfounding na miarę naszych potrzeb i możliwości, o!

Chociaż, biorąc pod uwagę, że marcin.misek od początku chciał udostępnić TOAF za free... jakoś w to ni mogę uwierzyć. Przecie to swój chłop, nie sprzedałby się tak za byle emulator T4, skoro sam zrobił coś dużo lepszego. -,-

longer86, AdaskoC, no i świąteczny nastrój prysł.

MaReK - Pon Gru 07, 2015 00:36

Chyba poszła spora kasa, skoro marcin.misek właśnie piszę oprogramowanie do Saaba ;/
longer86 - Pon Gru 07, 2015 00:44

MaReK napisał/a:
Saaba


mądre posunięcie, zwłaszcza że saab nie istnieje już i przyda się wsparcie serwisowe

wellman - Pon Gru 07, 2015 00:49

MaReK, toć w przypadku Saaba jest łatwiej niż u nas. Płyty WIS/TIS w sieci latają, sam interfejs Tech2 też niby "zamknięty" jak T4, ale chociaż jest powszechniej dostępny i istnieje kilka "podróbek". No i są ciekawe projekty takie jak SaabOpenTech.

Coś mie tu kręcisz. :P

MaReK - Pon Gru 07, 2015 00:58

Nie wiem, co ma a czego nie ma saab. Ale marcin.misek wszedł w posiadanie ładnego 95 i sobie przy nim dłubie, jak przy naszych R ;/

Rovera już oddał w rozliczeniu w komisie w którym nabył S95.
Dodatkowo fotka z umowy wskazuje jednoznacznie, że Marcin zobowiązał się do nieupubliczniania TOAFa i nieudostępniania nikomu jego źródeł.

Ponieważ ja sam nie posiadam żadnych kopii programu, więc mogę jedynie bazować na pierwszych produktach Marcina, które są dość ułomne.

zedziczek - Pon Gru 07, 2015 01:29

szkoda, ale wiadomo każdy ma swoją cenę :) chłopina się napracował i pewnie zasłużył na wynagrodzenie ;) smutną rzeczą jest natomiast fakt jak działa mafia T4 ;)
BetJar - Pon Gru 07, 2015 07:09

MaReK napisał/a:
Do marcin.misek napisał angielski guru od T4 i zaproponował zapłatę jednorazową.......Marcin zawiesił projekt

MaReK napisał/a:
...Marcin zobowiązał się do nieupubliczniania TOAFa...

Coś MaReK gubisz się w zeznaniach. ;)

MaReK napisał/a:
Chyba poszła spora kasa, skoro marcin.misek właśnie piszę oprogramowanie do Saaba

Kto pisze? Marcin pisze czy Ty piszę? :twisted:

wellman napisał/a:
MaReK, do 1 kwietnie jeszcze trochę zostało.

wellman napisał/a:
Chociaż, biorąc pod uwagę, że marcin.misek od początku chciał udostępnić TOAF za free... jakoś w to ni mogę uwierzyć. Przecie to swój chłop, nie sprzedałby się tak za byle emulator T4, skoro sam zrobił coś dużo lepszego.

I tej wersji się trzymajmy, zresztą pozostaje jeszcze druga data 24.12. :mrgreen:
Poczekam na wersję Marcina. :P


MaReK - Pon Gru 07, 2015 18:19

BetJar napisał/a:
Coś MaReK gubisz się w zeznaniach. ;)

Dlaczego?
Zawiesił pracę nad rozwojem programu, a do tego zobowiązał się nie upubliczniać tego co już powstało.
Cytat:
Kto pisze? Marcin pisze czy Ty piszę? :twisted:

Pisze - literówka :) Ja nie piszę, bo nie potrafię, ale może marcin.misek mnie nauczy i dalej ja będę pisał :P
BetJar napisał/a:
I tej wersji się trzymajmy, zresztą pozostaje jeszcze druga data 24.12. :mrgreen:
Poczekam na wersję Marcina. :P

Jak skończy wertować forum saab'a ;)

wellman - Pon Gru 07, 2015 18:55

MaReK, skoro tak się upierasz przy tej wersji to... marcin.misek nie musi udostępniać kodu źródłowego, wystarczy kilka podpowiedzi, w tym mapa bitowa BCU i jak poradzić sobie z sekwencją zapisu do niego. Z pewnością znajdą się chętni do kontynuowania pracy, mnie już możesz liczyć. :P

No i nie ściemniaj, że nie potrafisz! Lsmcoder z HarryVip zrobiliście. Wiem, że to nieporównywalnie prostsze, ale jednak. :>

Pomijając to - nadal Ci nie wierzę. Kasa za "zawieszenie" musiałaby być astronomiczna. Inaczej by się to zwyczajnie nie opłacało. Gdyby nawet wprowadzić opłaty i podstawowa wersja TOAF kosztowała - powiedzmy - chociaż 100 zł / licencję, a pełna - strzelam 500 zł - to jest to jakiś stały dochód i zarówno z PL, UK i innych krajów EU, gdyby się istnienie takiego narzędzia rozniosło - byłby bardzo, bardzo ładny.

Utrzymuję jednak, że marcin.misek skoro nie był łasy na szmal wcześniej, nie byłby i teraz, a jeśli nawet - to rachunek ekonomiczny byłby prosty i bardziej opłaca się to sprzedawać niż jednorazowo schować do szafy... no chyba, że za kasę równą rocznej pensji prezesa banku, nowy dom i jeszcze nowszy samochód, a wtedy to by nie kupił byle Saaba. :P

prebenny - Pon Gru 07, 2015 18:59

Oczywiście wersja na rynek brytyjski (anglojęzyczna) odpowiednio przewalutowana - 100 zł = 100gbp :D
zedziczek - Pon Gru 07, 2015 19:22

wellman zapominasz chyba, że w UK mają kilkadziesiąt tysięcy aut które mogłyby ten program objąć, jest klika kilkunastu osób posiadających T4 wystaczy, że zbiórkę zrobili, przy pełnej diagnostyce auta potrafią zawołać 100 nie mówiąc już o wymianie licznika, podpięciu kluczy czy takie tam ich dochody by spadły pewnie sporo więc woleli uśmiercić program, miśkowi jedynie pogratulować bo to co się stało świadczy o tym jedynie, że ma łeb na karku i stworzył coś dobrego, no i połączył przyjemne z pożytecznym, on też musi żyć :)

Sytuacja mi przypomina historię z przed kilku lat kiedy to firma angielska wykupiła konkurencyjną fabryke w PL produkującą jedne z najlepszych kół do pociągów, następnie odrazu ją zamkneli ;)

MaReK - Pon Gru 07, 2015 19:23

wellman napisał/a:
MaReK, skoro tak się upierasz przy tej wersji to... marcin.misek nie musi udostępniać kodu źródłowego,

Nie może.

wellman napisał/a:
wystarczy kilka podpowiedzi, w tym mapa bitowa BCU i jak poradzić sobie z sekwencją zapisu do niego.

Eee co? :)
To się robi już dzięki Marcinowi można to zrobić na około, ale... karkołomne ;)
W sensie kodować można. Mapę bitową udostępnił kiedyś dawno temu Omitec.

wellman napisał/a:
No i nie ściemniaj, że nie potrafisz! Lsmcoder z HarryVip zrobiliście. Wiem, że to nieporównywalnie prostsze, ale jednak. :>

Potrafiliśmy korzystając z oprogramowania już istniejącego - BMWSCanner.
Taki program właśnie stworzył Marcin.

wellman napisał/a:
Gdyby nawet wprowadzić opłaty i podstawowa wersja TOAF kosztowała - powiedzmy - chociaż 100 zł / licencję, a pełna - strzelam 500 zł - to jest to jakiś stały dochód i zarówno z PL, UK i innych krajów EU, gdyby się istnienie takiego narzędzia rozniosło - byłby bardzo, bardzo ładny.

Rejestracja działalności, podatki, sratki... do tego, pewne rozwiązania są typowe dla T4 i Omiteca. Ta firma w odróżnieniu od Rovera istnieje i może rościć sobie pewne prawa ;)

Finał będzie taki, że to nie będzie Toaf tylko RovekWDupie i też znajdzie amatorów. Nawet za 300 zł z uwiązaniem do VINu auta pójdzie ;)

wellman - Pon Gru 07, 2015 19:34

zedziczek, no właśnie o tym ciągle myślę! :-) Gdyby chociaż jeden na kilku właścicieli tych setek aut kupił TOAF jego autor zarobiłby nieporównywalnie więcej niż byliby w stanie jednorazowo zaoferować wszyscy posiadacze T4 razem wzięci.

No chyyba, że - jak napisałem - byłyby to pieniądze takie, że mógłby dostatnio żyć do późnej starości, a w to szczerze wątpię.

MaReK, piętrzysz problemy.

Nie trzeba rejestrować działalności, można skorzystać z dobrodziejstwa takiego jak stowarzyszenie, które ma przecież prawo zarabiać na swojej działalności lub podpisać umowę dystrybucji z kimś, kto już działalność posiada (polecam się na przyszłość :P ).

Jeśli tworzone oprogramowanie nie wykorzystuje gotowych fragmentów kodu chronionych prawem autorskim i funkcjonuje w oparciu o wiedzę zdobytą samodzielnie (lub jeśli ktoś lubi nazywać mądrze "reverse engineering") to nikt by się nie przyczepił... bo i o co? :-)

Patrząc logicznie - gdyby było tak, jak napisałeś to wszystkie firmy produkujące interfejsy diagnostyczne i "nieoryginalne" oprogramowanie pozwalające na ingerencję w elektronikę auta byłyby na cenzurowanym.

No, my tu sobie gadu-gadu, a tymczasem TOAF zapewne nabywa ostatnich szlifów przed oficjalną premierą! :D

longer86 - Pon Gru 07, 2015 19:50

Chciałbym wierzyć, ze toaf sie pojawi, ale będąc na miejscu miska to tez wolalbym jakis haha z góry niz babrac sie w sprzedaż a wiadomo jaki jest Internet sprzeda jedna i pojawi sie miliony kopii.
marcin.misek - Pon Gru 07, 2015 20:26

Dobra.. chyba czas zebym i ja się wtrącił do dyskusji...
Generalnie kolega MaReK robi was w bambuko... niestety nikt nie dał mi
$ na MG ZT V8... a szkoda :(

Licencja pozostaje darmowa - taka miała być i taka będzie, odpłatne będzie kilka funkcji jak dodawanie pilotów.

wellman napisał/a:
w tym mapa bitowa BCU i jak poradzić sobie z sekwencją zapisu do niego

Mapa jest.. sekwencja zapisu jest tak sama jak w kazdym innym module od BMW.. problemem jest tutaj procedura dostępu do BCU, ale dzieki "reverse engineering" udalo się to wszystko załatwić...
I nie wiem czy wiecie.. ale do BCU moze sie dostac nawet BMW Scanner... ale nie bede zdradzał jak to zrobić ;]
Co wiecej.. przy pomocy malego emulatora mozna zmusic oprogramowanie Delphi Autocom zmusic do działania z Roverem ;] ale to juz inna historia ;]

Wszystko niestety trwa.. brak dokumentacji, brak czegokolwiek, "reverse engineering", w kazdym przypadku... niby moduły z BMW ale Angole maczały tam palce.. i czasami różni się to i owo.. Siedzę właśnie nad module ATC (klima) i rozgryzam każdy bajt( bit) po kolei...


MaReK - strona skonczona ? I czemu w temacie o wymianie licznika takie odejscie od tematu.. wez to wydziel..

A dla zachety .. maly obrazek ;]


A na dodatek w moim laptopie siada klawiatura... przestaje dzialać 1 , n wogole juz nie dziala.. i za kazdym razem musze uzywać CTR+V ... ale juz jedzie nowa.. bo z tym nie a sie pracowac ;]

MD - Pon Gru 07, 2015 20:34

marcin.misek, pójdę chyba dać za Ciebie na Mszę na Jasnej Górze. Namówię na to też Dzieja. :D

A jak będzie wyglądać obsługa samego programu? Wymagany starszy komputer, czy całość będzie kompatybilna np. z Windowsem 8.1?

marcin.misek - Pon Gru 07, 2015 20:46

MD napisał/a:
A jak będzie wyglądać obsługa samego programu? Wymagany starszy komputer, czy całość będzie kompatybilna np. z Windowsem 8.1?

MaReK twierdzi ze dziala wszystko nawet na Windows 10.. ja osobiscie mam tylko XP wiec nie moge stwierdzic czy dziala gdzie indziej..
Longer86 ma chyba win7 albo viste.. i tez mu dziala.. generalnie nie powinno byc problemów z dzialaniem na jakimkolwiek windowsie ;]
A z odrobiną zamozapracia udaloby sie zrobic wersje linuxową ;]

Co do samej obslugi.. raczej łatwa.. ale bede musial napisac prosta instrukcja obsługi.. albo MaReK napisze;]
To bedzie pierwsza wersja.. wiec poki co bez wodotrysków typu wykresy... ale bedzie mozna zapisac dane Live Data i z nich zrobic wykres.. jak ktos bedize chciał :P

sash997 - Pon Gru 07, 2015 20:51

ok więc jeśli angole Marcinowi nie dali to my mu dajmy,robimy ściepe jak program ujrzy światło dzienne? ktoś chętny? :twisted:
wellman - Pon Gru 07, 2015 20:57

marcin.misek, wiedziałem! :D

Skoro zamierzasz jednak udostępnić swoją pracę za darmo, to myślę, że dobrze byłoby chociaż, żebyśmy - w drodze dobrowolnych wpłat, każdy wg. własnych możliwości i uznania - wynagrodzili Ci przynajmniej częściowo poświęcony czas. :-) Tylko numer konta byś musiał tu gdzieś wrzucić. :-)

marcin.misek napisał/a:
MaReK - strona skonczona ?


W kwestii strony, jeśli byłaby taka potrzeba, tym bardziej mogę pomóc. ;-)

[EDIT]

sash997, ja! :-)

MD - Pon Gru 07, 2015 21:01

sash997, to jak ze składką klubową. Korzystam z zasobów? Płacę. Też się piszę, załatwmy to po gentlemańsku. ;)
marcin.misek - Pon Gru 07, 2015 21:09

wellman napisał/a:
Tylko numer konta byś musiał tu gdzieś wrzucić. :-)


Dla chcących w programie bedzie link do darowizny PayPal.. to w zasadzie bylo z myślą o Angolach... :P nie chcą sie dzielić swoją wiedzą.. niech płacą :P

Cytat:
W kwestii strony, jeśli byłaby taka potrzeba, tym bardziej mogę pomóc. ;-)

W tej kwestii działa MaReK i Longer86, ja nie mam czasu.. a moja wiedza z PHP i web designu leży nieużywana dobrych pare lat..

MaReK - Pon Gru 07, 2015 21:56

marcin.misek napisał/a:
Dobra.. chyba czas zebym i ja się wtrącił do dyskusji...

I po kiego grzyba... :P ?

marcin.misek napisał/a:
Generalnie kolega MaReK robi was w bambuko... niestety nikt nie dał mi
$ na MG ZT V8... a szkoda :(

Ić Ty! Zepsułeś tak fajnie zapowiadającą się wkrętarkę ;)

marcin.misek napisał/a:
"reverse engineering" udalo się to wszystko załatwić...

:P

marcin.misek napisał/a:
Siedzę właśnie nad module ATC (klima) i rozgryzam każdy bajt( bit) po kolei...

A co chcesz tam osiągnąć ;) ?

marcin.misek napisał/a:
MaReK - strona skonczona ? I czemu w temacie o wymianie licznika takie odejscie od tematu.. wez to wydziel..

Robi się... ciągle coś wymyślasz, nie starcza mi już godzin w dobie, żeby Twoje zachcianki spełniać :P Wpadnie moderator i wydzieli ;)

marcin.misek napisał/a:
A dla zachety .. maly obrazek ;]

Ładny! Czyli jednak będzie beżowe tło?

marcin.misek napisał/a:
A na dodatek w moim laptopie siada klawiatura... przestaje dzialać 1 , n wogole juz nie dziala.. i za kazdym razem musze uzywać CTR+V ... ale juz jedzie nowa.. bo z tym nie a sie pracowac ;]

Mówiłem żebyś nie pił nad klawiaturą. Rozumiem czystą wódę, ale nie kolorowe z palemką...

MD napisał/a:
A jak będzie wyglądać obsługa samego programu? Wymagany starszy komputer, czy całość będzie kompatybilna np. z Windowsem 8.1?

Chodzi i na 64bit Windows 10 :)
Jak znajdę dyskietki, sprawdzę czy 3.11 go obsłuży ;)

marcin.misek napisał/a:
albo MaReK napisze;]

Bardzo wybitna intelektualnie jednostka będzie miała problem ze skumaniem tego oprogramowania. Instrukcja musi być, ale to raczej pro forma. Co innego opisówka błędów - tutaj trzeba będzie popracować oraz funkcje ukryte ;)

wellman napisał/a:
marcin.misek, wiedziałem! :D

Ale trochę się przestraszyłeś ;P

marcin.misek napisał/a:
W tej kwestii działa MaReK i Longer86, ja nie mam czasu.. a moja wiedza z PHP i web designu leży nieużywana dobrych pare lat..

No mały team, ale dajemy jakoś radę ;)
Cała brać roverkowa przyda się do testowania :) Oczywiście "szeptany" marketing też mile widziany.

Możemy też zrobić jakiś konkurs na bannery ruchome (flash/gif) promujące Toafa. Zawsze to jakaś odskocznia :P

BetJar - Pon Gru 07, 2015 23:41


longer86 - Pon Gru 07, 2015 23:52

MaReK napisał/a:
marcin.misek napisał/a:
A na dodatek w moim laptopie siada klawiatura... przestaje dzialać 1 , n wogole juz nie dziala.. i za kazdym razem musze uzywać CTR+V ... ale juz jedzie nowa.. bo z tym nie a sie pracowac ;]

Mówiłem żebyś nie pił nad klawiaturą. Rozumiem czystą wódę, ale nie kolorowe z palemką...


Daj mu żyć paliwo musi być :P

MaReK napisał/a:
MD napisał/a:
A jak będzie wyglądać obsługa samego programu? Wymagany starszy komputer, czy całość będzie kompatybilna np. z Windowsem 8.1?

Chodzi i na 64bit Windows 10 :)
Jak znajdę dyskietki, sprawdzę czy 3.11 go obsłuży ;)


Potwierdzam, wszystkie dotychczasowe dokonania śmigały też na Win Vista.
i jak widać samochód nadal zachował swoje funkcje
MaReK napisał/a:
wellman napisał/a:
marcin.misek, wiedziałem! :D

Ale trochę się przestraszyłeś ;P


a faktycznie już rybki łykały haczyk :mrgreen:
MaReK napisał/a:
marcin.misek napisał/a:
W tej kwestii działa MaReK i Longer86, ja nie mam czasu.. a moja wiedza z PHP i web designu leży nieużywana dobrych pare lat..

No mały team, ale dajemy jakoś radę ;)
Cała brać roverkowa przyda się do testowania :) Oczywiście "szeptany" marketing też mile widziany.


ja tam tylko wspomagam graficznie :P ale to też pomoc :P
ludu wyczekujcie

zedziczek - Wto Gru 08, 2015 01:45

Mała zmiana tematu ;)

marcin.misek napisał/a:

Co wiecej.. przy pomocy malego emulatora mozna zmusic oprogramowanie Delphi Autocom do działania z Roverem ;]


coś więcej można prosić odnośnie tego ? :)

pawel0812 - Wto Gru 08, 2015 06:40

Czy TOAF bedzie dzialal z kablem elm 237
Harry - Wto Gru 08, 2015 07:35

marcin.misek napisał/a:
Co wiecej.. przy pomocy malego emulatora mozna zmusic oprogramowanie Delphi Autocom zmusic do działania z Roverem ;] ale to juz inna historia ;]

która też może być ciekawa :wink:

MD - Wto Gru 08, 2015 14:15

MaReK napisał/a:
ja tam tylko wspomagam graficznie :P ale to też pomoc :P
ludu wyczekujcie


W kwestii obróbki graficznej, designu i wszystkiego tego, co ładne, proste i czytelne toooo chętnie pomogę. Nawet bardzo chętnie. ;)

wellman - Wto Gru 08, 2015 14:29

MD napisał/a:
W kwestii obróbki graficznej, designu i wszystkiego tego, co ładne, proste i czytelne toooo chętnie pomogę. Nawet bardzo chętnie. ;)


Pierwszy byłem, ustaw się w kolejce! :P

MD - Wto Gru 08, 2015 18:26

wellman, będziemy się bić o to? :D
marcin.misek - Wto Gru 08, 2015 19:53

pawel0812 napisał/a:
Czy TOAF bedzie dzialal z kablem elm 237

z mojej wiedzy wynka ze ELM327 niedziala w trybie RAW.. przez co nie uda sie go
wykorzystac..
Harry napisał/a:
która też może być ciekawa :wink:


tym zajmę sie juz po TOAFie ;] .. w styczniu ;]

adam_26 - Wto Gru 08, 2015 20:01

[quote="marcin.misek"]
pawel0812 napisał/a:

Harry napisał/a:
która też może być ciekawa :wink:


tym zajmę sie juz po TOAFie ;] .. w styczniu ;]

O i mnie też to ciekawi :P i wiadomo już dodatkowo że TOAFa można szukać będzie pod choinką :mrgreen:

longer86 - Wto Gru 08, 2015 21:17

MD napisał/a:
wellman, będziemy się bić o to? :D


Zalać wam basen kisielem?
:)

Funkcja juz obstawiona

adam_26 - Sro Gru 09, 2015 20:29

widzieliście tą fotę marcin.misek na face ??
https://www.facebook.com/...00017411&type=3 :mrgreen:

longer86 - Sro Gru 09, 2015 20:34

a no widzieli....

MArcin zgrywa wszystkie sterowniki i robi zabudowę w bagażniku All in one ECU

marcin.misek - Sro Gru 09, 2015 20:41

adam_26 napisał/a:
widzieliście tą fotę marcin.misek na face ??

i juz mnie znalezli..... :P

longer86 - Sro Gru 09, 2015 21:20

Profesora prosto odszukać, z takim bling bling na klacie :P
karolj - Czw Gru 10, 2015 00:52

marcin.misek: rozumiem, że to co tam stoi, to piersióweczka z whiskaczem, a nie jakieś perfumy? :)
MaReK - Czw Gru 10, 2015 09:58

karolj napisał/a:
to piersióweczka z whiskaczem, a nie jakieś perfumy?

A Marcinowi to nie robi różnicy... może być i woda brzozowa ;)

adam_26 - Pią Gru 11, 2015 16:50

Pytanie do marcin.misek da radę połączyć się z ECU przez OBD2 na ostro kabelkami np przez autocoma. Zakładam że ECU wyjęte z auta i podpięte samo do OBD. Uwaliło mi sterowanie VISem balance i muszę zmusić ECU żeby zaczął gadać znowu :P Chodzi mi o to żeby sobie sterować wyjściami na stole a nie w aucie.
marcin.misek - Sob Gru 12, 2015 06:22

Ecu mozesz podlaczyc na stole, nir ma z tym problemu. Mam na stole podlaczone ecu od 1.8 i od v6.
Inne moduly, bcu,lsm, trzeba podlaczac przez licznik

dawidd - Sob Gru 12, 2015 06:33

jest jakiś przybliżony termin wpuszczenia programu do sieci?
wellman - Sob Gru 12, 2015 11:25

dawidd, niby jest, możemy się spodziewać TOAF-a pod choinką. Tylko - jeśli wierzyć towarzyszowi Dłuższemu - nie wiadomo którego roku. ;-)
longer86 - Sob Gru 12, 2015 12:12

Mnie w to nie mieszajcie :p decyzja kiedy dzieło jest gotowe należy tylko do artysty.
tomi24lbn - Nie Gru 13, 2015 16:16

Witam
Czy będzie możliwość zmiany języka IPK (komputera pokładowego)??

marcin.misek - Nie Gru 13, 2015 17:10

tomi24lbn napisał/a:
Witam
Czy będzie możliwość zmiany języka IPK (komputera pokładowego)??

Tak.

sTERYD - Nie Gru 13, 2015 17:13

ale nie na polski ;)
adam_26 - Nie Gru 13, 2015 17:14

marcin.misek napisał/a:
tomi24lbn napisał/a:
Witam
Czy będzie możliwość zmiany języka IPK (komputera pokładowego)??

Tak.
a język POLSKI też będzie ?? :P
sTERYD - Nie Gru 13, 2015 17:18

Takiej opcji nie przewidział producent, więc nie da jej się włączyć, chyba że ktoś napisze nowy interfejs i wgra go sobie.
adam_26 - Nie Gru 13, 2015 17:24

O tym oczywiście wiem że takiego angole nie przewidzieli ale myślę że nasz Profesor
Coding Group
jest lepszy :P i da radę :lol: :lol:

marcin.misek - Nie Gru 13, 2015 17:31

Nawet jesli.. to i tak sie to nie uda przez OBD :]
adam_26 - Nie Gru 13, 2015 17:45

U nas to się znajdą i tacy co się zechcą lutować pod zegary dla takich efektów. Wiedziałem że jesteś lepszy hehe ;)
tomi24lbn - Nie Gru 13, 2015 18:35

Na jakim kablu ma śmigać INPA, Vag KLL??
MaReK - Nie Gru 13, 2015 19:06

marcin.misek napisał/a:
Nawet jesli.. to i tak sie to nie uda przez OBD :]

Jak podsłuchamy jak robi update winkfp, to i może się uda coś zrobić ;)
Chociaż nie sądzę aby to było dostępne w updatcie (jeśli nawet taki jest).
Trzeba by tego scalaka z PCB podpiąć pod jakiś programator i program, który się z nim skomunikuje. Tylko co tam siedzi? ELMOS nic nam nie poda na tacy :)

marcin.misek - Nie Gru 13, 2015 19:10

MaReK napisał/a:
Tylko co tam siedzi?

no wlasnie nie wiem co tam jest. to Ty rozbierasz te liczniki jak opętany, powinienez wiedziec co tam jest ;]

Ale skoro prawie wszedize jest ELMOS, to tam pewnie tez.. a tego bedize ciezko "oszukac";/

sknerko - Nie Gru 13, 2015 19:37

Już nie przesadzajcie z tym językiem polskim, może jeszcze :P ma robić? :mrgreen:
prebenny - Nie Gru 13, 2015 19:41

Oj tam sknerko :P

Język językiem ale jakby się udało do tego dobić może by była opcja ogarnąć logo roverków przy uruchamianiu ;) A tak bardziej serio może udałoby się 'dorobić' ekranik chwilowego spalania.

sknerko - Nie Gru 13, 2015 19:44

prebenny napisał/a:
udałoby się 'dorobić' ekranik chwilowego spalania.
Nooooo to byłby dobry bajer
sash997 - Nie Gru 13, 2015 20:16

tomi24lbn, INPA jak i NCS śmiga na kablu vag kkl bardzo dobrze
MD - Nie Gru 13, 2015 22:02

sknerko, prebenny,
To byłaby najlepsza opcja: np. prędkość bieżąca, pozioma kreska, a poniżej spalanie chwilowe i spalanie średnie czy też inna informacja.

marcin.misek - Nie Gru 13, 2015 22:29

MD napisał/a:
To byłaby najlepsza opcja: np. prędkość bieżąca, pozioma kreska, a poniżej spalanie chwilowe i spalanie średnie czy też inna informacja.


Widze macie szerokie plany... a próbował ktos z was w ogóle zabawy z wyświetlaczem w IKE ?

MaReK - Nie Gru 13, 2015 22:46

Ja ;)
longer86 - Nie Gru 13, 2015 22:53

Marecki. A caly język zegarów jest zapisany w tym samym chipie co vin i przebieg? Masz może jakis caly eeprom zgrany? Wyslalbys na Emila? Bo zdaje sie ze chłopaki widza prace nad toafem napalili się jak szczerbaty na sucharki ;)
marcin.misek - Nie Gru 13, 2015 23:24

EEPROM ma 256 bajtów.. ciezko bedzie tam zmiescic kilka jezyków ;]
Calosc jest pewnie w pamieci procesora.. z ktorego to chyba jeszcse nikt nie zgral zawartosci, a nawet jesli to nie udalo mi sie tego znalezc;]

longer86 - Nie Gru 13, 2015 23:31

Nikt nie zgral, a nie znalazłeś... Masz takie cudo odczytane
MD - Pon Gru 14, 2015 00:02

Najlepiej byłoby wpiąć się w zespół przewodów zasilających ekran i dojść do tego, w jaki sposób pisksele są czyszczone oraz wyświetlane. Wtedy przy pomocy zestawu np. dwóch lub trzech przełączników oraz dodatkowego układu scalonego można by potężnie rozbudować komputer - włączając w to całe menu itd.

Tylko kto to rozpracuje... :D

wellman - Pon Gru 14, 2015 00:10

MD, a nie prościej byłoby po prostu porozumieć się z IKE przez k-bus jakimś interfejsem (np. http://www.reslers.de/IBUS/) podłączonym przez usb do stacji multi z androidem lub modułu opartego np. na raspberry, względnie arduino lub cokolwiek, co da się prosto programować?

Jak się zrobi trochę luźniej w terminarzu, sam mam plan się w coś takiego pobawić. ;-)

MaReK - Pon Gru 14, 2015 01:00

longer86, nie, nie jest tam zapisany ;)
MD - Pon Gru 14, 2015 08:12

wellman, jeżeli podziałasz na tyle, by dojść do etapu prostego kodowania interface to podejrzewam,że na to będę mógł się już pisać - na szybko ogarnę jak to się robi i chętnie pomogę. Chyba, że będziesz chciał stworzyć jakąś mini-platformę - sprzedaż układu do wpięcia i dowolne osoby na forum mogłyby na własną rękę pisać własne oprogramowanie do tego.

Taki MD Dizajn Modyfikejszyn.

marcin.misek - Pon Gru 14, 2015 21:01

Czyli..
potrzebne jest urzadzenie ktore mozna podpiąc pod linie I/K-bus i dodatkowo bedzie mozna je roszerzyc o dodatkowe moduly ( fragmenty programu )

Ciezka praca, trzeba opracowac jakis język skryptowy pozwalajacy na wyswietlanie, pobieranie danych, no i sposob jak to zaladowac w wygodny sposb do urzadenia. Oraz metode aktywacji urządzenia ( najlepsze było by aby podłączyc to pod istniejący guzik od komputera pokładowego w manetce) ;]

A jak sie juz czlowiek dostanie do I/K-bus, to mozna by sie nawet pokusić o wyświetlanie nazw utworów ze zmieniarki, odległości czujników PDC, generalnie wszystko co leci po I/K-bus mozna by przerzucic na wyświetlacz;]

Chyba tez się tym zajmę :)

wellman - Pon Gru 14, 2015 21:14

marcin.misek, oj tam ciężka... jeden brytyjski kolega już sobie z tym całkiem fajnie poradził. :P Na forach BMW też temat jest już częściowo rozpracowany. Biblioteki do komunikacji przez IBUS do androida i raspberry istnieją. Mamy więc całkiem solidne podstawy! :-)
marcin.misek - Pon Gru 14, 2015 21:16

wellman napisał/a:
Biblioteki do komunikacji przez IBUS do androida i raspberry istnieją

A masz jakies linki ?

wellman - Pon Gru 14, 2015 21:24

Na Androida np.
https://github.com/TrentSeed/BMW_E46_Android_RPi_IBUS_Controller

Do raspberry fajnie wygląda taki moduł:
http://pibus.info/

MD - Pon Gru 14, 2015 21:24

marcin.misek, najlepiej zrobić jakiś prosty skrypt, który miałby przewidziane X linijek tekstu o określonej wielkości tak, aby ludzie mogli w ten sposób tworzyć własne komunikaty. Skrypt tłumaczyłby to z naszego na maszynowe.

Jeżeli ktoś chciałby się pobawić - nie korzystałby z tego skryptu, tylko kodował, które piksele mają się świecić - np. po to, by jedna linijka miała czarne literki i żółte tło.

Tu takie małe ciekawostki:
Dane o ruchu: https://www.youtube.com/watch?v=cJ_tJKlMh4E
YT gościa, który zrobił np. błękitny komputer czy quad bi-xenon w naszych limuzynach: https://www.youtube.com/c...f6R8aXAw/videos

Manetka ma ten problem, że posiada tylko jeden przycisk. Gdyby zrobić trzy - np. pod kierownicą, można by tworzyć już menu z listami wyboru - góra, dół, akcja (krótkie: użyj, długie: resetuj/kasuj/ustaw).

W sumie to granica, po przekroczeniu której... cóż. Co za problem wrzucić tam opcje właśnie podglądu pracy czujek, włączania/wyłączania DRL, leniwych kierunków czy czegoś podobnego? Gdyby udało się czymś w to wpiąć, możliwości byłyby ogromne.

A pierwszy byłbym do pomocy z ekranem do jazdy na co dzień - prędkość i poniżej spalanie chwilowe (czyli średnie spalanie z ostatniej sekundy na przykład - żeby nie skakało), ewentualnie inne przydatne rzeczy jak dokładna temperatura płynu chłodniczego.
No i rysuneczki - zrobienie zarysu rzutu górnego tyłu auta i przesuwających się po ekranie kwadracików do parktronika byłoby po prostu bajeranckie. :D

Albo każde odpalenie co np. 8h postoju, wyskakiwałby ekran: "Morin', today is...,"

Tylko czekałbym na modyfikejszyn Dłuższego "It's -18*C, f....n' cold, isn't it?" :D


wellman, poszedłbym dalej. Komunikacja przez BT takiego ustrojstwa z dowolnym urządzeniem androidowym - czy to tablet zamiast auta (sparowany jako onboard multimedia, żeby np. wyświetlać muzykę na komputerku) czy też z telefonem. Ta druga opcja mogłaby być o tyle fajna, że moduł mógłby wysyłać paczkę informacji np. co jakiś czas przez BT, jeżeli telefon byłby sparowany i w zasięgu. Efekt? Nudzisz się u lekarza i możesz podejrzeć w dedykowanej appce ostatnie parametry samochodu.

longer86 - Pon Gru 14, 2015 21:37

Ja widzę ze to zmierza do zaimplementowania toafa jako stałego elementu w aucie z możliwością zmiany ustawień, np chcesz 5 ruchow wycieraczek to pyk guzikami w opcje i kodujesz na bieżąco.
marcin.misek - Pon Gru 14, 2015 21:44

wellman, ja nie widzę nic ciekawego w tych bibliotekach, ot jakaś prosta obsługa radia.. brak bibliotek do obsługi wyświetlacza... które są tutaj niezbędne..
Opracowanie tego co jest w tych bibliotekach jest do znalezienia w internecie, brak natomiast szczegółowego opisu funkcji typu DrawLine, DrawShape, gdzieś tam na brytyjskim forum jest coś opisane.. ale bardzo chaotycznie.

MD napisał/a:
który zrobił np. błękitny komputer
- ciekawe... ale to chyba tylko zmiana podświetlenia, bo jest kolor czerwony a brak żółtego...

MD napisał/a:
Dane o ruchu:

i od tego trzeba zacząć, od TraficMaster, bo on potrafi wysyłać dowolne komunikaty na IPK. Mam taki w szafce.. ale w tą zimnice nie chce mi sie siedzenie w samochodzie i sniffowac I/K-Busa. Jak tylko dorwę IPK z wyświetlaczem będę go "gwałcił" dniami i nocami ;]

wellman - Pon Gru 14, 2015 21:53

marcin.misek, ależ nie mówiłem, że to jest gotowe, tylko brać i rysować :-) Gdyby to tak było, już bym siedział w garażu i rzeźbił. :P

Prosta obsługa radia... okazuje się, że do wyświetlacza w naszych IPK można się dobrać w podobny sposób jak do wyświetlacza w bawarskich radyjkach.

Wspominali o tym panowie tu:

http://www.the75andztclub...?t=74555&page=6

a tu trochę z bmw:

http://www.bimmerforums.c...html#post970835

To oczywiście lata świetlne od jakiegokolwiek efektu produkcyjnego, ale nie można mówić, że trzeba wszystko odkrywać od zera.

marcin.misek napisał/a:
Opracowanie tego co jest w tych bibliotekach jest do znalezienia w internecie


Raczej trudno znaleźć w internecie coś, czego nie ma w internecie. ;-)

marcin.misek - Pon Gru 14, 2015 22:04

Widzialem te stronki, wysyalalem te komunikaty na 100 roznych sposobów, nigy nic nie zadzialalo..
Nie wiem czemu..
Do obslugi wyświetlacza używaja modułu o adresie $3B.. natomiast IPK ma adres $80. Czyzby zatem wyswietlacz to osobny moduł ?
Muszę to sprawdzić....

wellman napisał/a:
Raczej trudno znaleźć w internecie coś, czego nie ma w internecie. ;-)

Chodzilo mi o to ze te same dane są w innych miejscach ;]

MD - Pon Gru 14, 2015 22:08

longer86, niekoniecznie cały. Ale sprzedawanie gotowego modułu z niestandardowym komputerem, posiadającego bazowe oprogramowanie i podstawowe elementy TOAF pozwoliłby odkuć nieco swoją ciężką pracę nad softem - po prostu cały zestaw kosztowałby X PLN i dwa razy tyle w GBP dla fanów T4. :D

TOAF niekoniecznie będziesz mieć przy sobie w każdej sytuacji, a taka możliwość wejścia w opcje samochodu - ot tak, na parkingu - mogłaby być ciekawa. :)

longer86 - Pon Gru 14, 2015 22:54

MD, bardziej mialem na myśli coś na styl uwaga uwaga grupy vag gdzie z wyświetlacza na radiu masz dostęp do podstawowej konfiguracji auta.

Ktos wyżej pisal o wyswietlaczu ze jest błękitny. W zasadzie lutujace Ledy (są tam bikolor) można by zrobić dowolna konfiguracje kolorow sam myślałem o bialo czerwonym, problemem jest filtr zastosowany jako integralna czesc oryginalnego wyświetlacza i jest on niebieski, blekit który jest na wyświetlaczu i jaśniejsze znaki to efekt uzyskany po montażu białych Led. Jak was ciekawi więcej to szukajcie na fb klarzy dials

MD - Wto Gru 15, 2015 00:08

longer86, szkoda, że u nas w ogóle tło nie jest czarne, tylko lekko się tli. O ile w słoneczny dzień tego nie widać, o tyle w nocy na maksymalnej jasności daje po paczałkach i wygląda słabo.
prebenny - Wto Gru 15, 2015 00:13

MD myśleliśmy z Longerem zrobić czarno-białe. Panel klimy mi się udało ale niestety radio i wyświetlacze licznika mają niebieski filtr w panelu LCD i jak dasz białą diodę pod spód to wychodzą białe cyfry i niebieskie/błękitne tło.
MD - Wto Gru 15, 2015 00:16

prebenny, a nałożenie od przodu jakiegoś filtra polaryzacyjnego czy czegokolwiek, co wycinałoby tło przez jego ściemnienie? W ciągu dnia nie widać tła, chodzi mi o trwałe uzyskanie tego efektu - nawet w nocy.
prebenny - Wto Gru 15, 2015 09:10

Ciężko mi MD powiedzieć, bo kiepski ze mnie spec od LCD. Mogę powiedzieć tyle co widać po rozebraniu licznika/radia. W obydwu przypadkach panel LCD ma niebieski filtr (jak poświecisz latarką 'pod spód' to ewidentnie wyświetlacz jest niebieski. W radiu do tego jest oddzielnie filtr pomarańczowy w postaci jakby wyciętej kartki + czerwone LEDy.

W panelu klimy była pełna kultura - 'przezroczysty' panel + pomarańczowy filtr i ledy. Wystarczyło zmienić LEDy na białe i zrobić biały filtr - działa i wygląda elegancko.

dawidd - Wto Gru 15, 2015 10:55

MD napisał/a:
W ciągu dnia nie widać tła, chodzi mi o trwałe uzyskanie tego efektu - nawet w nocy.
u mnie nie mam tego problemu, mam już drugi licznik i w zadnym tego efektu nie bylo
longer86 - Wto Gru 15, 2015 13:27

Nalozysz filt polaryzacyjny czy cokolwiek na kolor czerwony to sciemnisz tlo jak i napisy/ ikonki bo tlo to ten sam kolor . Po prostu wyświetlacz jest jaki jest i nie filtruje dokladnie i blask diody rozświetla go od spodu.
MD - Wto Gru 15, 2015 15:35

Eh, szkoda. Bo jak przeglądałem Roewe, to tam zastosowane są inne wyświetlacze i nie da rady przełożyć czegoś nowszego od Chinoli.
AdaskoC - Wto Gru 15, 2015 15:59

MD, potrzeba mi logo firmy wymyślić i zrobić :D Tzn jakiś zarys mam :P

Jak się tak oferujesz publicznie to zapraszam :)

zedziczek - Wto Gru 15, 2015 19:02

http://www.yoycart.com/Product/22372692921/

niestety tylko zdjęcia ;)

http://www.xcar.com.cn/bb...hp?tid=20803600

MD - Sro Gru 16, 2015 00:49

Widać na nich wyraźnie niebieski filtr ekranu - zresztą, normalnie także go widać. A gdyby zastosować jakiś filtr pomarańczowy? Nie nasyciłoby to barw i nie ściemniło tła tak, żeby poprawić kontrast?
prebenny - Sro Gru 16, 2015 00:55

MD w radiu masz dodatkowy pomarańczowy filtr. Efekt zdeka kiepski.

Tu gościu dał białe ledy pod IPK i wyświetlacz.
https://www.youtube.com/watch?v=dcFQlJzNEUA
http://www.the75andztclub...ad.php?t=162196

MD - Sro Gru 16, 2015 01:06

prebenny, MDusie nie mogą pokombinować, niedobrze. :/

A nie ma uniwersalnych ekranów bez tego filtra, w takim rozmiarze jak nasze?

prebenny - Sro Gru 16, 2015 15:55

Możesz MD poszukać czy jest jakiś dostępny panel pod kontroler NEC D16430AGF (przynajmniej taki jest u nas).
malyk1990 - Sro Gru 16, 2015 17:10

Moze odbiegam od tematu, ale moim Roverku podświetlenia wyglądają tak :) :

https://forum.roverki.eu/garage.php?mode=manage_vehicle_gallery&CID=14513

Wyświetlacza od radia nie zmieniałem ponieważ brakło mi czasu :P

prebenny - Sro Gru 16, 2015 17:45

malyk1990 wrzuć zdjęcia na jakiś host (np postimg.org). Do garażu nie mamy dostępu:
Sorry But You Do Not Appear To Be The Vehicle Owner

malyk1990 - Sro Gru 16, 2015 18:23

oto i link :) :

http://postimg.org/gallery/3b4ubcwuy/


zdjęcia nie najlepszej jakości ale nie jest źle.

prebenny - Sro Gru 16, 2015 19:05

To widzę, że zaraz będę miał coś bardzo podobnego (jestem w trakcie kombinacji z montażem licznika z wyświetlaczem) :P

LEDy już przelutowane na biały neutral i panel klimy już zrobiony identycznie ;)

Wyświetlacze na razie zostają czerwone (może coś się ruszy w temacie żeby były czarno-białe jak panel klimy). Docelowo też wpadną na odo białe neutral a na górę biało-czerwone.

sknerko - Czw Gru 17, 2015 11:06

I powiedzcie że wam się takie żółte zegary podobają? i takie białe podświetlenie na środkowej konsoli? Kurna przecież to nie VW ani Honda, to wygląda okropnie.
prebenny - Czw Gru 17, 2015 11:08

sknerko co kto lubi :)

U mnie wyszło tak:







Widziałem ładniejsze ale i tak jest niebo lepiej jak czerwone (które mnie akurat wkurzało, bo lubię jeździć nocą i albo było za ciemno i nie widać skali albo było widać skalę ale było za jasno).

sknerko - Czw Gru 17, 2015 11:20

zegary mogły by być ale czasomierz brzydko. Czy ty czasem nie nosisz okularów z filtrem?
prebenny - Czw Gru 17, 2015 11:22

sknerko zegarek wygląda tak samo - kwestia wydaje mi się pod jakim kątem zdjęcie robione i jakie mój mega super aparat w pralce kolory złapie :P
wellman - Czw Gru 17, 2015 11:24

sknerko, zgadzam się z Tobą w 100%.

Pomarańczowe podświetlenie świetnie pasuje do stylistyki R75. Białe/niebieskie/żółte/zielone może ewentualnie współgrać z czarnym wnętrzem i charakterem MG ZT, ale z ciepłym, drewnianym wykończeniem R75 już niekoniecznie.

prebenny, też dużo jeżdżę w nocy i bardzo mi odpowiada takie "retro" podświetlenie. :D Ale - jak napisałeś - każdy lubi to co ma. ;-)

Zastanawiam się tylko jak przyciemnić tło wyświetlacza bez uszczerbku dla jasności liter. Eksperymentowałem trochę z komórkami D i 60-61 wg. rozpiski MaReK-a, ale udało mi się tylko rozjaśnić. Nie umiem ściemniać. :P

sknerko - Czw Gru 17, 2015 11:43

okulary z filtrem powodują takie efekty jak opisujesz prebenny wiem bo mam takie okulary a kiedyś miałem bez filtra i nie było kłopotu

[ Dodano: Czw Gru 17, 2015 11:43 ]
jedynie ciepły biały podświetlenie jest dla mnie do zaakceptowania. zimny biały i inne zimne kolory i beżowe skóry plus drewno mają się do siebie jak u świni siodło.

prebenny - Czw Gru 17, 2015 11:49

sknerko tu mam akurat białe neutralne (zimnych też nie chciałem).
MD - Czw Gru 17, 2015 11:54

wellman, bo tło zawsze będzie minimalnie prześwitywać. Jedyny sposób to nałożenie lekko ściemniającego filtra, który przyciemni minimalnie i literki i tło. O ile w nocy to będzie pół biedy, o tyle nie wiem, jak to będzie wyglądać za dnia...
wellman - Czw Gru 17, 2015 12:16

MD, skąd wziąć taki filtr? :-) Nawet jeśli przyciemni i tło i literki, to zawsze można spróbować rozjaśnić literki i będzie akurat.
sknerko - Czw Gru 17, 2015 12:31

prebenny napisał/a:
sknerko tu mam akurat białe neutralne (zimnych też nie chciałem).
To akurat domyśliłem się od razu i dlatego pisałem o ciepłym białym.
MD - Czw Gru 17, 2015 13:34

wellman, nie wiem czy rozmiarowo pasowałby ten pomarańczowy z dużego radia. Ewentualnie po prostu folia przyciemniająca do szyb - może o brązowym zabarwieniu dla bardziej soczystych kolorów. Jeżeli nie chcesz kleić folii na ekran, można wtedy na kawałek jakiegoś celofanu i po prostu coś takiego przystawić.
wellman - Czw Gru 17, 2015 19:56

MD, myślałem, że masz spotkałeś w jakimś sklepie filtry do lcd w formie sztywnej folii do docięcia. :P Filtr z ekranu z radia alpine będzie za mały.
longer86 - Czw Gru 17, 2015 21:12

Jak białe cieple zegary w 75 są do bani to wszyscy popełnicie harakiri jak wjadą u mnie tarcze i czerwone podświetlenie... :p łącznie z konsola i wszystkimi przelacznikami... Bedzie czaaaad !
wellman - Czw Gru 17, 2015 23:45

longer86, w Twojej "Red Queen" będzie pasować wszystko co czerwone! :P My tu prowadzimy poważną dyskusję o profanowaniu dziwnymi wariantami podświetlenia klasycznego, ortodoksyjnego R75. ;-)
MD - Pią Gru 18, 2015 00:49

wellman, porozmawiajmy o oświetleniu ambientowym. Planuję takie w swoim aucie - pomarańczowe, dwie po dwie diody w lampkach oświetlające od góry przestrzeń w aucie, po jednej w klamce i może nad nogami jakieś. Chodzi mi o delikatną, rozproszoną poświatę, więc pewnie nie obejdzie się bez nacinanych kawałków plexi. Widziałem to na żywo w BMW i powiem tylko, że takie coś wygląda prze-ge-nial-nie. A do tego w 75 pod ściemniacz podpięte są nawet diody w przyciskach, więc poprowadzenie kabelków do takich bajerów jest dość proste - podpinając je pod oświetlenie kokpitu można w morku ściemnić ambient razem z zegarami, jeżeli będzie przeszkadzać.
longer86 - Pią Gru 18, 2015 01:16

mnie to zaciekawiło w octavii na górnej lampce są 2 małe diody jakby za malutką soczewką i rzucają taką delikatną poświatę na konsolę środkową i tunel, nie szuka się niczego po omacku, a zarazem nie przeszkadza to przy jeździe w nocy
prebenny - Pią Gru 18, 2015 08:06

Nie wiem czy na takie coś bym się zdecydował. Jeżeli lekka poświata to może faktycznie nie przeszkadza ale.
sknerko - Pią Gru 18, 2015 08:15

longer86 napisał/a:
wszyscy popełnicie harakiri jak wjadą u mnie tarcze i czerwone podświetlenie..
Dla mnie czerwone jest ok bo nie jest zimnym kolorem i teraz mam czerwone podświetlenie w 2DIN i nawet ładnie się komponuje.

[ Dodano: Pią Gru 18, 2015 08:12 ]
longer86 napisał/a:
rzucają taką delikatną poświatę na konsolę środkową i tunel, nie szuka się niczego po omacku, a zarazem nie przeszkadza to przy jeździe w nocy
Wystarczy jedna, dwie diody standardowe w lampce sufitowej skierowane na konsole i powinno działać. Diody same z siebie maja soczewkę i skupiają światło a jak dobierzesz dobrze rezystor to nie będzie razić w oczy

[ Dodano: Pią Gru 18, 2015 08:15 ]
i jeszcze mały microswitch i będzie można wyłączać na żądanie

longer86 - Pią Gru 18, 2015 09:37

sknerko napisał/a:
Diody same z siebie maja soczewkę i skupiają światło a jak dobierzesz dobrze rezystor to nie będzie razić w oczy

Niekoniecznie, jeśli to np smd. Musialbym się przyjrzeć jak to tam dokładnie wygląda

MD - Pią Gru 18, 2015 11:48

Się nie znacie. :D

Ambient lightning przez 2 diody w lampce jest tworzony przez diody mocno zagłębione. Pod nimi znajdują się plastikowe tulejki, czasem też soczewka. Chodzi o to, że trzeba być niemalże pod diodą, by ją zobaczyć - dzięki temu w podsufitce widać lekką poświatę wewnątrz tych tulejek i nic nie oślepia, a takie widmowe światło na kokpit i tunel nie dość, że wygląda cudnie, to zupełnie nie przeszkadza i w nocy pozwala lepiej wkładać kubek do uchwytu. ;)

Myślałem o kompletnym przeszczepieniu tego fragmentu lampki z BMW, ale ostatecznie postanowiłem, że będę kombinować sam - albo w miejscu przycisku od szyberdachu, albo pod szkłem klosza, np. w narożnikach.

sknerko - Pią Gru 18, 2015 12:07

sknerko napisał/a:
dwie diody standardowe

longer86 napisał/a:
Niekoniecznie, jeśli to np smd

Przecież napisałem standardowe, znaczy zwykłe przewlekane z soczewką.
MD napisał/a:
Ambient lightning przez 2 diody w lampce jest tworzony przez diody mocno zagłębione. Pod nimi znajdują się plastikowe tulejki, czasem też soczewka.
Domowym sposobem realizujesz to, wkładając diodę w kawałek pleksi od boku, żeby nie świeciła bezpośrednio i matowiąc boki lub oklejając folią aluminiową żeby odbijały strumień światła.
MD - Pią Gru 18, 2015 12:54

sknerko, no właśnie coś w ten deseń chcę podziałać. I są to diody z soczewką - nawet oświetlenie klamek w E39 jest realizowane przez jedną diodę z soczewką, przy czym tam dochodzi jeszcze kawałek ponacinanego plastiku, rozpraszającego światło podobnie do ringów w przednich reflektorach.
wellman - Pią Gru 18, 2015 14:31

MD, u siebie mam już podświetlenie na nogi z przodu. Diody SMD przyklejone na gorąco do płytki z klosza takiego jak ma lampka podświetlenia bagażnika i ta płytka umieszczona w osłonie nad nogami kierowcy i pasażera. Zasilanie podpięte stronami pod lampkę w podsufitce, więc ściemnianie działa.

Z tyłu podobnie, diody umieszczone pod fotelami, nie wymagają już większego rozproszenia. ;-)

Nad podświetleniem w klamkach się zastanawiałem, ale jeszcze do tego nie dojrzałem. ;-)

MaReK - Pią Gru 18, 2015 20:15

wygląda jak "vibovit edition" ;) Kiedyś jak byłem mały, to były takie witaminy dla dzieci - VIBOVIT. Zamiast to pić, pasjami jadłem ;) Ten proszek miał właśnie taki kolor jak te zegary i podświetlenia ze zdjęć ;)

Jakoś fabryczny design rovera i mg mi się podoba ;)
A te zmiany to chyba bardziej "patrz jak umiem zmienić sobie podświetlenie" ;)

To już lepsze te czarno białe, ale to znowu takie smutne ;)

A jak tam parametry w BMWScannerze, bo temat zszedł z kursu ;)

adam_26 - Sob Gru 19, 2015 17:28

MaReK napisał/a:


A jak tam parametry w BMWScannerze, bo temat zszedł z kursu ;)
No właśnie wy tu o kolorkach a na TOAF już się coś pojawia :P http://toaf2.roverki.eu/index.php
jest już tło i pierwsze grafiki :mrgreen: w oczekiwaniu zamówiłem sobie kabelek do INPY :roll: :D

longer86 - Sob Gru 19, 2015 22:01

A skąd ty ? Ta strona? Marek? Cos mnie ominęło?
BetJar - Sob Gru 19, 2015 23:03

adam_26 napisał/a:
jest już tło i pierwsze grafiki

longer86 napisał/a:
Cos mnie ominęło?

To już było 7-go grudnia.

adam_26 - Sob Gru 19, 2015 23:28

no nie mówię nie, ja ostatnio widziałem jak był tylko surowy szkic z białym tłem :D a dziś powstał opis bo rano go nie było :P longer86 nie śpij pewnie wellman, z MD zabrali ci robotę za plecami ;-)
longer86 - Sob Gru 19, 2015 23:37

Grafiki na stronie są moje tylko gdzies mnie ominęło kiedy się adres strony ujawnil i przez kogo?
wellman - Sob Gru 19, 2015 23:42

adam_26, niestety nie jesteśmy w to z MD zaangażowani. :-)

longer86, jak to "przez kogo"? Wrzucił to na forum sam guru MaReK, o tu: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=899108#899108

:-)

BetJar - Nie Gru 20, 2015 02:31

Oooo... nawet 15-go listopada, wiedziałem że MaReK zapodał.
MD - Nie Gru 20, 2015 15:05

adam_26, potwierdzam, łapki do tego niestety nie przyłożyłem. :c
BetJar - Nie Gru 20, 2015 20:40

Cytat:
Kto będzie mógł korzystać z programu TOAF?

Każdy posiadacz samochodu marki ROVER 75/MG ZT.


Angole też ??

marcin.misek - Nie Gru 20, 2015 23:03

BetJar napisał/a:
Angole też ??

Co gorsza, Niemcy również ;]

longer86 - Nie Gru 20, 2015 23:50

Będzie glosno o roverkach, propaganda juz dawno poszla, obawiam sie, ze na niemcach i angilach sie nie skończy ;)
MD - Pon Gru 21, 2015 03:20

longer86, wersje tłumaczone na inne języki wprowadzić za symboliczną opłatą. ;) Ich będzie stać na takie drobne, a twórcy w sumie dostaną dodatkowy napiwek za swoją ciężką pracę.
janio - Pon Gru 21, 2015 09:10

Chciałem zapytać wtajemniczonych w projekt, czy TOAF będzie można uruchomić pod systemem Linux, powiedzmy OpenMandriva Lx?
Markzo - Pon Gru 21, 2015 09:19

Sluchajcie a pscan.eu coś Wam mówi? widze na forum rovertech, że też biorą się ostro za diagnostyke wszystkkich modeli, nawet memsa 2 i memsa z mini...
longer86 - Pon Gru 21, 2015 11:24

Markzo napisał/a:
Sluchajcie a pscan.eu coś Wam mówi? widze na forum rovertech, że też biorą się ostro za diagnostyke wszystkkich modeli, nawet memsa 2 i memsa z mini...


A mówi Ci coś 145£ które kasują? Toaf for free... Tylko kabel za 50zl.
No i pscan pewnie nadal nie rusza gm6 w 75 :)

MD też myślałem jak tu zarobić, ale skoro tworca Marcin uznał ze free to obca wersja językowa byla by glupota gdyby byla platna. Do tego toaf ma być prosty w tłumaczeniu, żeby mogl go przetłumaczyć użytkownicy na swój własny jezyk

Markzo - Pon Gru 21, 2015 11:31

longer86 napisał/a:

A mówi Ci coś 145£ które kasują? Toaf for free... Tylko kabel za 50zl.
No i pscan pewnie nadal nie rusza gm6 w 75

longer ja nie mam pojęcia co rusza czego nie, widzę, że się tam co chwila pokazuje info o tym dlatego pytam ;)

MD - Pon Gru 21, 2015 11:51

longer86, opłata dotyczyłaby tłumaczenia, nie samego programu. Zapłacenie 2-3 funiciachy czy dolce amerykańkie nie będzie dla nich zabójcze - a wręcz śmieszne. ;) Choć mnożąc wszystko minimum razy 4 i razy wszystkich użytkowników, trochę PLNów na boku się uskłada.
Harry - Pon Gru 21, 2015 11:58

longer86 napisał/a:
MD też myślałem jak tu zarobić, ale skoro tworca Marcin uznał ze free


zawsze może być free dla klubowiczów :wink: ale to już od autora zależy

zedziczek - Pon Gru 21, 2015 12:27

Jeden autor ale ilu menadżerów :)
MD - Pon Gru 21, 2015 12:47

zedziczek, taki projekt wymaga całego organu strategicznego, badającego rynek oraz zapewniającego wparcie graficzne. Poszukujemy czterech urodzajnych dziewczyn, 1,45-1,65m wzrostu, miseczka D lub wyżej, w celu wsparcia cielesnego - przytulania, miziania i donoszenia alkoholu.
Wstępne analizy przewidują, iż produktywność programisty wzrośnie o ok. 69%, co pozwoli szybciej ujrzeć TOAF. Co więcej, groźba odebrania wsparcia pomoże wywrzeć wpływ na rozpracowaniu IPK i stworzeniu customowego komputera z zaimplementowanym TOAF.*

* "Panie władzo, jaki dowód za pomarańczowe postojówki? Niech pan poczeka. *Myk myk w menu komputera.* Proszę, pozycyjne są już ustawowe, usterka usunięta na miejscu, proszę dowód do łapki."

longer86 - Pon Gru 21, 2015 14:22

Za chwile jeszcze dojdzie ze za klikniecie w każdy guzik w programie będzie 10gr.
:cry:

marcin.misek - Pon Gru 21, 2015 17:21

Ale wy ciezkie teorie tworzycie :P
MD napisał/a:
Poszukujemy czterech urodzajnych dziewczyn, 1,45-1,65m wzrostu, miseczka D lub wyżej, w celu wsparcia cielesnego - przytulania, miziania i donoszenia alkoholu.

Jestem za ! :P

Co do tlumaczen - w zasadzie mozna bezboleśnie dodac każdy nowy język... Ale jest jedno ale..
Jako ze producent powinien miec jakąkolwiek kontrole nad programem , tlumaczenie musi przejsc weryfikacje aby dodać to jako oficjalne tłumaczenie.

Micros - Sro Gru 23, 2015 10:17

marcin.misek napisał/a:

Jako ze producent powinien miec jakąkolwiek kontrole nad programem , tlumaczenie musi przejsc weryfikacje aby dodać to jako oficjalne tłumaczenie.


Popieram :)

AdaskoC - Sro Gru 23, 2015 15:38

marcin.misek, bardzo dobrze że chcesz pomagać innym. Ale moim zdaniem udostępnienie tego za FREE to trochę głupota, trzeba szanować siebie i swój czas.

Nie chodzi tu o klubowiczów, ale o to że warsztaty zaraz to dorwą, Ty będziesz z tego miał godziny spędzone na ciężkiej pracy, a warsztaty kupę kasy z diagnostyki.

Ja pare ładnych lat temu też większość za free robiłem, aż pogadałem z mechanikiem który się dorobił sporych pieniędzy. Powiedział mi prosto "Jesteś Frajer to robisz za Frajer" i tyle :) Wtedy coś we mnie pękło :evil:

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak ten temat jest już znany wśród mechaników i jak na niego czyhają niektórzy :)

Przemyśl sprawę chłopie rozsądnie, żebyś sobie później nie pluł w brodę :)

Bo później po udostępnieniu to na Ciebie :dupa: wypną co niektórzy.
Przekonałem się już na własnej skórze kilka razy, aż się nie nauczyłem :)

AfricaTwin - Sro Gru 23, 2015 18:33

@AdaśkoC oczywiście masz rację, ale w takim razie cena za ten soft powinna być dla warsztatów dużo wyższa, niż dla kogoś, kto sam będzie grzebał. Dla takiej osoby powiedzmy 150 PLN to już jest jakiś wydatek, dla firmy żaden. Skoro cena dla forumowiczów będzie x, to dla warsztatów 8x lub 10x.
Należy też pomyśleć o tym, że skoro autor będzie pobierał za swoją pracę kasę, to trzeba koniecznie za ten dochód uiścić podatek.

adam_26 - Sro Gru 23, 2015 21:20

Nie wiem czy by nie było dobrą opcją przypisywanie programu do VIN i żeby tylko na tym konkretnie chodziło jak komuś będzie zależało to o takie coś wystąpi do marcina a wtedy marcin myk myk może coś tam napisać żeby działał na ten vin ale nie wiem jak to technicznie jest wykonalne w sensie takim żeby jakieś mendy tego nie odblokowały sobie ale z kolei wtedy marcin będzie miał zawracanie dupy często więc za to by się należał jakiś profit. Ale wszystko jest w rękach naszego profesora ;)
longer86 - Sro Gru 23, 2015 21:38

Vin to byl jeden z pomysłów, które sugerowalem juz na poczatku, ale bylo by to pisanie vinu dla każdego pobranego programu, faktycznie dawało by to kontrole, ale bylo by czasochłonne, istnieje taka stronka jak toaf.roverki.eu gdzie widnieje jakies tam pierwsze logo, po udostepnieniu strony na ang forum w szybkim tempie bylo 2000 odwiedzin. A to nieliczna czesc użytkowników tam zalogowanych którzy są napaleni na toafa. Adasko poruszył wazna kwestie, o ile szczytny cel pomocy użytkownikom R za free o tyle nie fair bedzie zarabianie na toafie w warsztatach. Bo jak wiadomo kabel w gniazdo i 50 zl będą chcieli.
sebol11 - Sro Gru 23, 2015 22:20

Wersja komercyjna powinna być płatna ale moim zdaniem szkoda na to zachodu bo utrudni to tylko życie Marcina a jak ktoś będzie sobie chciał z tym poradzić to i tak to zrobi jak nie sam to przy pomocy kogoś kto ma na ten temat pojęcie.Zaraz będą po sieci krążyły cracki i inne tego typu duperele.
zedziczek - Sro Gru 23, 2015 23:22

sam VIN nie jest zabezpieczeniem :p co za problem założyć nowego emaila ? :) ale VIN i np MAC karty sieciowej to już by utudniło życie :) autorowi nie co również ;)
sebol11 - Sro Gru 23, 2015 23:53

Zobaczymy jutro jak to będzie - data wielkiej premiery :D
MD - Czw Gru 24, 2015 00:20

No... 2-3 numery VIN na dany adres MAC i po sprawie. ;) Uczciwe wobec użytkowników - mogą sobie podpiąć narzędzie do dwóch autek jak mają albo ze znajomym/znajomą na spółkę, a dla firm będzie zapłata za komercyjne wykorzystywanie TOAF. Zawsze znajdzie się jakieś obejście, ale nie każdy jest na tyle rozgarnięty i przynajmniej część swoje zapłaci.
prebenny - Czw Gru 24, 2015 07:50

MD przede wszystkim legalność takiego rozwiązania. Oczywiście, że znajdą się mirki, co będą w stodole crackować ale większe warsztaty raczej sobie nie pozwolą na używanie nieoryginalnego programu.
sebol11 - Czw Gru 24, 2015 09:46

MD napisał/a:
Zawsze znajdzie się jakieś obejście, ale nie każdy jest na tyle rozgarnięty i przynajmniej część swoje zapłaci.

Przede wszystkim nie każdy jest złodziejem i dużo warsztatów zapłaciłoby bez kombinacji ;)

karolj - Czw Gru 24, 2015 12:24

Panowie, przecież zmiana MAC-a na karcie to minuta roboty. Nie mówię, że nie należy szukać sposobu zabezpieczenia, ale uważam że nie można przekombinować. Bo w efekcie to użytkownik, który kupi sobie soft legalnie będzie miał kłopot chociażby przy zmianie laptopa, a jak ktoś sobie scrackuje soft, to będzie korzystał bez ograniczeń i w dodatku dużo wygodniej niż ten, co zapłacił.
sebol11 - Czw Gru 24, 2015 12:55

Nie ma co debatować - z niecierpliwością czekamy na premierę i powiem szczerz ,że ja "siedzę jak na szpilkach" bo muszę ABS zdiagnozować ;)
AfricaTwin - Pią Gru 25, 2015 00:03

a może program tylko w formie online i jakaś kontrola user/vin ??
MaReK - Pią Gru 25, 2015 00:22

AfricaTwin napisał/a:
Program wyłącznie online

Bez sensu ;) Takie oprogramowanie to kula u nogi ;)
Wiem, bo używam kilku takich do obsługi innych marek.

Na początku było wiele teorii jak ten program skomercjalizować, żeby dawał zyski...
Po przeanalizowaniu wielu za i przeciw, biorąc pod uwagę co potrafi "scrackowany" BMWScanner oraz INPA, mijałoby się to z celem, żeby go aż tak ograniczać. Dlatego niech on będzie dostępny w podstawowej wersji dla wszystkich (prywatny Kowalski i firmowy warsztat), za dodatkowe usługi - modyfikacja sterownika silnika oraz np. dopisanie IMMO czy pilota używanego - paypalowa krucjata ;)

Wystarczy, że nad programem będzie jakaś kontrola, sukcesywnie będą pojawiać się nowe wersje pozbawione bug;ów lub wzbogacone o nowe opcje i też nie będzie źle. Autor programu stratny nie będzie, a po tym jak program rozejdzie się po świecie (bo zainteresowanie jest spore) na pewno zostanie doceniony przez wiele osób. Dlatego w Toafie jest przycisk "DONATE", z którego jestem pewien że wiele osób na świecie skorzysta - prócz Polaków ;) Polacy są przyzwyczajeni do tego, że im się należy ;P Oczywiście z wyjątkiem szanownych Klubowiczów i sympatków ROVERki.pl, którzy na pewno skorzystają z tego przycisku i symboliczne kilka złotych oddadzą za poświęcony czas :P

A jak już pierwsze mln zlotych marcin.misek zgarnie i kupi sobie furę z marki żyjącej, to pewnie przygotuje oprogramowanie serwisowe za grubą kasę. Będzie największą instytucją wspierającą ROVERki.pl i to dzięki niemu głównie będziemy śmigać po torach w Poznaniu czy Jastrzębiu za Radomiem ;)

Także nie ma co menadżerować na tym etapie ;) Program się kończy, strona internetowa powoli także, systemy płatności on-line i będzie można startować.
Obawiam się też, że podkurzeni angielscy guru od T4 będą chcieli zareagować i wypuszczą "rzekomo" istniejące oprogramowanie emulujące kabelek od T4 ;)
Wtedy każdy będzie na kablu od INPA mógł odpalić T4 - jakby nie było oprogramowanie serwisowe. Jednak debilne i dzięki temu marcin.misek mógłby śmiało doposażyć TOAF'a w brakujące funkcje.

Cierpliwości Panie i Panowie... wszak cierpliwość jest kluczem do szczęścia :P

Btw. z tego co wiem, to TOAF bardzo ładnie diagnozuje ABS robiąc także logi.
Nie wiem czy dla silników diesla nie ma też przygotowanej hamowni drogowej, obliczającej moc na kołach ;D

AfricaTwin - Pią Gru 25, 2015 01:00

ok, uspokoiłeś mnie trochę Marq :mrgreen:

pamiętajcie tylko o tym, że każdy taki dochód jest w naszym kraju opodatkowany. Chyba nikt nie chce, by Marcina jak Al'a Capone zamknięto za nie płacenie podatków !! Byłaby to niepowetowana strata.
Winter is coming - Nadchodzą ciężkie czasy ... demokracja zagrożona, TK, służby, prawo itp się sypie. "Krótki" steruje marionetkami ale US czuwa !! ! I nie przepuści nikomu.

Czekam z utęsknieniem na Wasze dzieło. I nacisnę magiczny guziczek by Was wspomóc $

longer86 - Pią Gru 25, 2015 01:04

MaReK napisał/a:
śmigać po torach w Poznaniu


Nad tym właśnie prowadzę rozmowę z jednym z członków automobilklubu WLKP który należy do komisji rewizyjnej, może gdyby zrobić coś roverkowego i wmieszać w to automobilklub to poznań stałby się bardziej przystępnym miejscem :P ale to już osobny temat.

Co do Tematu wyżej, w sumie używając różnego softu mozna było dużo rzeczy zrobić w R, największym ograniczeniem było GM6 ale z tego warsztaty wielkich zyskówraczej nie mają a bardziej funkcja ta przyda się nam roverkowiczom, skończą się wycieczki po 50-100 km do najbliższego t4

adam_26 - Pią Gru 25, 2015 01:49

W sumie to zapomniałem o przycisku "DONATE" uważam że to załatwi sprawę myślę że wielu z nas skorzysta z niego i marcinowi się zrekompensuje poświęcony czas.
sebol11 - Pią Gru 25, 2015 12:23

adam_26, ja skorzystam na 100% bo moim zdaniem to jest podstawą aby z czystym sumieniem korzystać z tego programu wiedząc ile kosztuje wizyta na T4 ;)
czort - Wto Gru 29, 2015 15:49

TOAF i co dalej, temat ucichł, czy jakiś inny otwarty??
longer86 - Wto Gru 29, 2015 19:03

Każdy ma tez swoje zajęcia, nie siedzi 24h przed kompem swiatek piatek i niedziele ;)
wellman - Wto Gru 29, 2015 21:39

longer86, nie unoś się tak. :-) Kolega tylko grzecznie zapytał, zapewne w związku z wcześniejszymi zapowiedziami.

Też się zastanawiałem czy tematu nie odświeżyć... ale po czasie doszedłem do wniosku, że "jak będzie to będzie" i dałem se siana, co się będę narzucać. ;-)

longer86 - Wto Gru 29, 2015 22:06

Ja tam się nie unoszę , pelen luz, sam czekam na jakieś postępy, bo jestem ciekawy reakcji świata... Balonik spekulacji wznosi sie bardzo wysoko i niedługo pęcnie :p przepraszam jeśli to źle zabrzmiało, za make są te emotki :p
czort - Wto Gru 29, 2015 22:14

Ja tam wcale się nie gniewam
BetJar - Wto Gru 29, 2015 23:24

Na forum Rover 75 And MG ZT Owners Club jest ładny obrazek:
http://www.the75andztclub...t=224472&page=4
TOAF-a.

sebol11 - Wto Gru 29, 2015 23:39

Czyli oni już mają :(
prebenny - Wto Gru 29, 2015 23:53

MaReK Twoja złowroga propaganda działa:
http://www.the75andztclub...93&postcount=40 :hahaha:

Sebol11 nie mają - zobacz kto wkleił screena. Nie kto inny jak nasz Marcin.Misek.

sebol11 - Sro Gru 30, 2015 00:16

prebenny napisał/a:

[b]Sebol11
nie mają - zobacz kto wkleił screena. Nie kto inny jak nasz Marcin.Misek.


:oops:

MaReK - Czw Gru 31, 2015 00:07

Marcin przebiera nogami już żeby program wypuścić, a ja go stopuję, zarówno stroną www jak i tym, że należy program pozbawić jak największej ilości fakapów. Bo nie ma nic gorszego, jak zły PR na samym wstępie. Program i tak wiele robi dobrego, ale to co złe, to oczywiście znajdzie się na świeczniku i będzie wykorzystywane przez wszystkich oponentów tegoż oprogramowania.

A propaganda pewnie, że działa. Mówiłem Marcinowi, żeby nie zdradzał się, to nie... on prawy jak sprawiedliwość ;)

prebenny - Czw Gru 31, 2015 00:17

No cóż nie da się nie zgodzić, że programu z błędami wypuszczać nie przystoi :)
karolj - Czw Gru 31, 2015 00:18

Od tego wrzuconego screena to aż się gęba cieszy ;)
klimasonor - Czw Gru 31, 2015 09:44

MaReK napisał/a:
Program i tak wiele robi dobrego, ale to co złe, to oczywiście znajdzie się na świeczniku i będzie wykorzystywane przez wszystkich oponentów tegoż oprogramowania.


Porostu tworzy się wersje Beta, robi się temat testy i spostrzeżenia do programu i użytkownicy wskazują Marcinowi co w nim nie działa tak jak powinno a On w miarę wolnego czasu go poprawia i wypuszcza coraz to lepszy program aż do Finalnej wersji :)

adam_26 - Czw Gru 31, 2015 11:22

Angole teraz chyba sobie zjadają paznokcie na tłumaczeniu Polskiego :D Ja się nie dziwię chłopakom że się się wstrzymują z premierą przecież gdyby ktoś sobie coś spieprzył tym programem w aucie przez jakiś błąd to później by tylko pretensja była, i problem nie potrzebny, musi wszystko hulać jak trzeba żeby każdy mógł używać.
prebenny - Czw Gru 31, 2015 11:27

Ciekawsze jest to, że nagle znalazła się alternatywa (co to tam 150 funtów):

http://www.the75andztclub...ad.php?t=234003

longer86 - Czw Gru 31, 2015 13:55

W licencji toafa ktora notabene jest w pl i ang stoi jak byk... Using toaf at own risk
wellman - Czw Gru 31, 2015 14:20

longer86, gdzie ta licencja? Najchętniej poczytałbym sobie po kliknięciu odpowiedniego guziczka lub pozycji w menu samego TOAF-a. :D Da się to zaaranżować? :P
longer86 - Czw Gru 31, 2015 15:27

To misek decyduje :p krotka prowizoryczna licencje tlumaczylem stad wiem, natomias jak beny wyżej podal w uk zawrzalo... Odsylam do lektury :p
AfricaTwin - Czw Gru 31, 2015 20:20

Nie ma co ludzi na siłę uszczęśliwiać. Chcą wydawać 150 czy 200 funciaków, niech wydają.
Wy róbcie swoje.

Szczęśliwego Nowego Roku ! z TOAF :mrgreen: :mrgreen:

MaReK - Czw Gru 31, 2015 23:38

klimasonor napisał/a:
Porostu tworzy się wersje Beta, robi się temat testy i spostrzeżenia do programu i użytkownicy wskazują Marcinowi co w nim nie działa tak jak powinno a On w miarę wolnego czasu go poprawia i wypuszcza coraz to lepszy program aż do Finalnej wersji :)

Wersja BETA jest teraz, ale nie chodzi o to aby pokazać półprodukt, który będzie pożywką dla hejterów TOAFa i czcicieli T4 i jego pochodnych :) Chodzi o to, aby projekt był spójny, działał na tyle ile działa T4 procentowo, wszystkiego na dziś dzień mieć nie będzie, ale będzie miał też to czego T4 nie ma :) Dlatego słusznie zauważył użytkownik ichniejszego forum, że to dwa osobne projekty. W sumie namawiam marcin.misek aby zrobił opcję, której na chwilę obecną nie ma, a która dla nich jest tak bardzo istotna - przywrócenie fabryki na podstawie kodów ZCS w każdym możliwym module. To się zrobić da i marcin.misek na pewno to ogarnie. Na razie trzeba wyeliminować błędy wynikające z pośpiechu i nieuwagi. Takich jest trochę i nie można tego zwalić na "beta testy". Najważniejsze, że spodobała się szata graficzna tegoż produktu ;)

Dzisiaj pokusiłem się o zrobienie filmiku z dzieła marcina.



W kwestii licencji, myślę, że to nie jest tajemnicą:

Kod:

1. Przedmiotem umowy licencyjnej jest prawo do użytkowania programu TOAF TOOL zwanego dalej PROGRAMEM.
2. Autor PROGRAMU Marcin Misek, zwany dalej AUTOREM udziela licencji na użytkowanie PROGRAMU osobie fizycznej lub prawnej, zwanej dalej UŻYTKOWNIKIEM.
3. W imieniu AUTORA może występować osoba fizyczna lub prawna zwana DYSTRYBUTOREM, kooperująca z AUTOREM na zasadach odrębnej umowy.
4. Za udzielenie licencji nie jest pobierana opłata.
5. Licencja udzielana jest na czas nieokreślony (LICENCJA WIECZYSTA).
6. Jedynym i wyłącznym posiadaczem praw autorskich i majątkowych do PROGRAMU jest jego AUTOR. Prawa te nie są przekazywane UŻYTKOWNIKOWI.
7. UŻYTKOWNIK nie ma prawa dokonywać jakichkolwiek zmian w PROGRAMIE; modyfikować, dekompilować, deasemblować, rozdzielać, odłączać jakichkolwiek części PROGRAMU.
8. UŻYTKOWNIK nie ma prawa odsprzedawać, wynajmować lub przekazywać odpłatnie PROGRAMU.
9. UŻYTKOWNIK ma prawo do uruchomiania i używania PROGRAMU na dowolnej liczbie stanowisk komputerowych.
10. AUTOR podkreśla, że zostało włożone maksimum wysiłku, aby PROGRAM był wolny od błędów. Nie wyklucza to jednak, że w programie pojawią się błędy, mimo że był on gruntownie testowany.
11. AUTOR nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek ewentualne szkody bezpośrednie lub pośrednie, wynikłe z użytkowania PROGRAMU.
12. UŻYTKOWNIK używa programu wyłączenie na własne ryzyko.
13. Naruszenie warunków licencji powoduje utratę praw licencyjnych.
14. Warunki Licencji są publiczne i ogólnie dostępne.
15. UŻYTKOWNIK, który decyduje się na instalację PROGRAMU, potwierdza tym samym znajomość Umowy licencyjnej oraz wyraża bezapelacyjną zgodę na wszelkie jej postanowienia.
16. Niniejsze Warunki Licencji stanowią prawnie wiążącą umowę pomiędzy UŻYTKOWNIKIEM a AUTOREM.


wellman napisał/a:
Najchętniej poczytałbym sobie po kliknięciu odpowiedniego guziczka lub pozycji w menu samego TOAF-a. :D Da się to zaaranżować? :P

Tak to jest zrobione. Z resztą na filmiku chyba to nawet widać :P

AfricaTwin napisał/a:
Nie ma co ludzi na siłę uszczęśliwiać. Chcą wydawać 150 czy 200 funciaków, niech wydają.

Dokładnie tak ;) Równie dobrze, mogą sobie i T4 kupić, natomiast ich argumentacja, że TOAF jest "nielegalny" śmieszy mnie ;)

AfricaTwin napisał/a:

Szczęśliwego Nowego Roku ! z TOAF :mrgreen: :mrgreen:

Dokładnie! Najlepszego!

fredup - Pią Sty 01, 2016 11:43
Temat postu: VT4 propaganda!
Cześć, jestem wyrzutkiem z brytyjskiego miejscu, widziałem niektóre z Twoich postów tam na wątku VT4. I nie myślę że wszystko, co zostało powiedziane, VT4 tylko został sprzedany do innego przedsiębiorcy (członkiem kartelu) i jest to tylko propaganda. Boją TOAF i wiem, że warunki życia w "t4 Guru" są zagrożone. Są po prostu przestraszony starcy;)
Ja i inni oczekują na TOAF i dziękuję za waszą pracę.

sebol11 - Pią Sty 01, 2016 14:09

No mógłby już się TOAF publicznie pojawić bo mam już dosyć jazdy bez prędkościomierza i ABS ;)
Ps.z fartem w Nowym Roku panowie !

sTERYD - Pią Sty 01, 2016 14:25

fredup, You can write English in here, cause the translator's Polish is not perfect.
Most of us will understand it much better than translator's Polish; )
I'm not sure, but the vt4 seems to be some hardware key emulating version of omitec product that is why it requires specific configuration of computer.
Nevertheless as I saw TOAF it is really something worth to wait for.

fredup - Pią Sty 01, 2016 15:04

sTERYD napisał/a:
fredup, You can write English in here, cause the translator's Polish is not perfect.
Most of us will understand it much better than translator's Polish; )
I'm not sure, but the vt4 seems to be some hardware key emulating version of omitec product that is why it requires specific configuration of computer.
Nevertheless as I saw TOAF it is really something worth to wait for.


Thanks! It is a bit of a struggle,I have to break out an old computer to post on here as mine just won't log in :roll:

I see the T4 operators are accusing each other of piracy now:-
"Why ask Brian Mark? - He has had nothing to do with the development apart from pirating my software and passing the beta version around as his own work!"

As I said they are very frightened by the prospect of self diagnosis. :mrgreen:

longer86 - Pią Sty 01, 2016 15:56

As I wrote before they try to sell vt4 because toaf is coming, I think that vt4 was ready earlier than december 2015 but there was no need to talk about that.
fredup - Nie Sty 03, 2016 17:00

Will any of these cables be compatible with TOAF ?
MPPS
Galletto
BMW scanner 1.4.0
Or a VAG -KKL with pins 7and 8 soldered together?
Thanks!

prebenny - Nie Sty 03, 2016 17:45

It will work with Inpa or VAG KKL with bridged/soldered 7 and 8th pins.
MaReK - Nie Sty 03, 2016 19:20

Widzę, że trzeba ten temat nieco oczyścić i chyba zmienić mu nazwę ;)
Wiele z BMWScannerem nie ma już wspólnego ;)

Jeśli chodzi o kabel, to chyba każdy w oparciu o FTDI. Może zrobimy taki ukłon w stronę przyszłych userów TOAF'a i damy instrukcję wraz z oprogramowaniem i zawartością sprawdzonego kabla INPOwego ;) Wtedy można sobie każdy kabelek odpowiednio zmodyfikować.

Ale to jeszcze trochę trzeba poczekać. Na razie marcin.misek jest jedynym koderem i zgłaszane na bieżąco błędy, poprawki czy też nowe rozwiązania musi ogarniać sam. Biorąc pod uwagę ostatni gorący okres oraz życie prywatne i zawodowe - niezwiązane z branżą - to i tak nieźle, że jesteśmy na tym etapie.

Sądzę, że nie ma się co oglądać na obce fora i dyskusje tam. Wiadomo, że taki produkt powstaje i jak powstanie to będzie.

A póki co musimy korzystać z pscana, virtual T4 lub T4 ;)
A jak już TOAF zostanie skończony, to potem marcin.misek napisze emulator T4.

longer86 - Nie Sty 03, 2016 20:04

Profesor może wszystko... ;)
zedziczek - Pon Sty 04, 2016 19:39

nie będę ukrywał, że nie ogarniam tematu jak co niektórzy tutaj :p dlatego moje pytanie, czy da się ustawić oczekiwaną rezystancję przy sprawdzaniu żarówek przez canbus ?
longer86 - Pon Sty 04, 2016 19:46

Nie da sie, możesz włączyć/wyłączyć monitorowanie poszczególnych zarowek
zedziczek - Pon Sty 04, 2016 23:38

dzięki, czyli chyba dalej rezystory ;)
fredup - Wto Sty 05, 2016 18:23

MaReK napisał/a:

A póki co musimy korzystać z pscana, virtual T4 lub T4 ;)
A jak już TOAF zostanie skończony, to potem marcin.misek napisze emulator T4.


If this is to be a future project then how about coding it as an android app. It will give you more control and ease of distribution. Could use an OTG cable to connect to a tablet, will make old T4 look like the dinosaur it is :)

MaReK - Wto Sty 05, 2016 23:59

Cytat:
If this is to be a future project then how about coding it as an android app. It will give you more control and ease of distribution. Could use an OTG cable to connect to a tablet, will make old T4 look like the dinosaur it is :)


Okay ;) But first TOAF for apk android :)

Marcin.Misek kupiłeś już sobie książkę o programowaniu na Androida ;) ?

fredup - Wto Sty 12, 2016 16:46

The ability to add a"used" key is interesting!
Are you changing one of the ten pre programmed key slots?
How will the used keys transponder be known without the owner having a key reader?
Or is it just the RF unlocking that will be on offer?

sTERYD - Wto Sty 12, 2016 18:10

The bcu has 8 slots for keys, so U don't have to replace the previous, unless U want.
ID is possible to get with a ipk programming set or with a car (not tested yet).

MaReK - Wto Sty 12, 2016 23:05

Any key fob has unique number. We know how any number assigned to any BCU;) We can add a keyfob to different cars :) provided that a keyfob working with the same frequency as the receiver in the car.

But "add keyfob" isn't the same "add transponder" :( It's not so easy via OBD.


Steryd o co chodzi z tym IPK? Że musi być jako gateway dla BCU i Portu OBD?

sTERYD - Wto Sty 12, 2016 23:28

chodziło mi o to, że powinno da się odczytać id obcego klucza przez OBD w samochodzie, (ostatecznie ten obcy klucz też musi skubaniec rozpoznać) ale nie sprawdziłem jeszcze tego.
MaReK - Sro Sty 13, 2016 00:48

Da się odczytać ID obecnego klucza w aucie. Da się też odczytać, czy się nowy, dopisany klucz "przyjął" czy też nie. Da się to zrobić VIA obd.
fredup - Pią Sty 22, 2016 12:09

What B.HP. will the remaps be?
MaReK - Sob Sty 23, 2016 13:29

Cytat:
What B.HP. will the remaps be?

Please write clearly what you mean. I don't understand you.
You're asking about increase engine power after tuning?

longer86 - Sob Sty 23, 2016 13:32

Marecki podejrzewam ze właśnie o to chodzi... O moc po chipie.
fredup - Wto Sty 26, 2016 13:53

Because I'm reading with Google translate on it changes what I write. It comes out incomprehensible.
What HP are the remaps going to be?
Watching the video of TOAF in action it would seem that we copy our cars map and then send you it so that it can be tuned and then re-loaded?

[ Dodano: Wto Sty 26, 2016 13:53 ]
I can donate a professional 170hp map to the project if you wish.
Who should I email it to?

longer86 - Wto Sty 26, 2016 14:04

Is it map to CDT/CDTi? We have few maps which we made. But generaly not tested on dyno.
MaReK - Wto Sty 26, 2016 17:23

Hi,

170 hp to our engines is too much to risk.
This can be only as an option to request a mad owner :)

We own several types of maps:

148 hp - CDT 2.0 Diesel (115 hp) manual
140 hp - CDT 2.0 Diesel (116 hp) automatic
156 hp - diesel 2.0 CDTI (131 hp) manual before lift
162 hp - 2.0.CDTi Diesel (136 hp) manual after lift
152 hp - CDT 2.0 Diesel (136 hp) automatic after lift

Measurements taken some time ago with a dynamometer road - DYNOMET. Everything depends on the quality of your engine.

In TOAF will be ready maps for a given version of the motor or gearbox. Just as it solved OMITEC.

170 hp is the "STAGE 2". Risky. In my opinion.
But I don't believe in 170 HP :)

If you want you can attach the .bin to a private message.
I can compare the value of your maps with ours.

A long time ago in my MG got ~170 hp, but the program was poorly written because it was horrible smoke and my fuel pump gone :)

adam_26 - Czw Sty 28, 2016 17:25

Chłopaki TOAF ugryzł by taki temat żeby klimatronik sam się włączał automatycznie z ostatnimi ustawieniami ale po przekroczeniu zadanej temperatury płynu chłodzącego :?: Wiem że to oznaki lenistwa ale nie trzeba by tego klikać codziennie przy takiej pogodzie jesień zima :P :mrgreen:
MD - Czw Sty 28, 2016 18:52

adam_26, chyba nie do końca zrozumiałem - w jakim celu?
adam_26 - Czw Sty 28, 2016 19:01

MD napisał/a:
adam_26, chyba nie do końca zrozumiałem - w jakim celu?

MD bo nie ma po co włączać klimatronika do póki się motor nie rozgrzeje, a jak go się nie wyłączy to następnym razem się włącza od razu po zapłonie i w konsekwencji np ja co dziennie robię tak że go włączam w połowie drogi do pracy i z pracy, wtedy szybciej motor się nagrzewa i też dmucha od razu ciepłym a nie zimnym ;) Tylko klikać go muszę 2 razy dziennie :P

longer86 - Czw Sty 28, 2016 19:24

toaf jest do konfiguracji modułów a nie znaczących zmian softu, gdzie takiej opcji w oryginale nie ma, jeśli jesteś zbyt leniwy na klikanie przycisku to ratuje Cię jedynie przekaźnik z termostatem i rzeźba w instalacji
dawidd - Czw Sty 28, 2016 19:48

a tak swoja droga jest jakiś przewidywany termin udostępnienia toaf'a?
sTERYD - Czw Sty 28, 2016 23:13

Ten dzień jest coraz bliżej ;)
MaReK - Pią Sty 29, 2016 00:44

TOAF nie może wyjść na Świat bez dopięcia kwestii bezpieczeństwa konfiguracji modułów.
Nie chciałbym, aby jakiś obcokrajowiec wywalił sobie możliwość uruchomienia auta, bo chciał sprawdzić jakąś opcję w programie. Ta opcja została wprowadzona ale nie została gruntownie przetestowana. To samo dotyczy BCU. Program nie może dać się sprowokować i musi sprawdzać pewne warunki. Nad tym pracują wszyscy testerzy TOAF'a. A marcin.misek dzielnie wprowadza nowe poprawki oraz koduje nowe rzeczy zgodnie z sugestiami ;) Ostatnia rzecz, to tłumaczenia. Tłumaczenia z inżynierskiego na nasze, potem nasze angielskie, a potem jeszcze z angielskiego na nasze. Powychodziły takie kwiatki, że wstyd to pokazać. Testerów musi być ograniczona ilość aby móc jeszcze zapanować nad programem. Poza tym, muszą to być osoby, które już w tym jakiś czas siedzą, nie jest im obca nomenklatura programisty i mają szersze pojęcie w zakresie hardware-software samochodowych rozwiązań elektronicznych. Nie mogą to być też panikarze, którzy w momencie np. włączenia syrenki alarmowej brudzą spodnie i uciekają w popłochu z auta...

To wszystko musi trwać. TOAF wyjdzie i tak w pierwszej wersji uboższy o kilka funkcji, żeby ludzie już mogli mieć narzędzie do diagnostyki/konfiguracji. Poczekamy na sugestie i opinie, a także dopieścimy resztę opcji, które nie działają teraz, a mają być. Wtedy presja na marcina będzie mniejsza. Musicie pamiętać, że zgodnie z obietnicą na stronie http://toaf.roverki.eu/ pierwsze wersje zostaną wysłane mailem za granicę, do osób, które wsparły projekt wpłacając na paypal'a. Dopiero później będzie oficjalne dodanie pliku do działu download na stronie. Za granicę, bo 99% wpłat to są wpłaty od naszych kolegów/koleżanek spoza Polski ;) Co było do przewidzenia, bo u nas raczej panuje zasada "biorę nie daje" ;)

Pozdrawiam,

wellman - Pią Sty 29, 2016 00:54

MaReK napisał/a:
pierwsze wersje zostaną wysłane mailem za granicę, do osób, które wsparły projekt wpłacając na paypal'a.


Ale tylko do tych co wsparli z zagranicy, czy do wszystkich, bo nawet jeśli 99% jest z zagranicy, to temu 1% byłoby bardzo przykro, wiem co mówię! ;-)

MaReK - Pią Sty 29, 2016 09:52

wellman napisał/a:
Ale tylko do tych co wsparli z zagranicy, czy do wszystkich

W komunikacie na stronie jest wyraźnie napisane, że wszystkim którzy wpłacili ;)
Z mojego postu wynika, że 99% wpłat jest od kolegów z zagranicy ;) Specjalnie go tak skonstruowałem :P aby nakreślić skalę tego zjawiska, które przewidziałem przed uruchomieniem strony :P

klimasonor - Pią Sty 29, 2016 10:53

wellman napisał/a:
MaReK napisał/a:
pierwsze wersje zostaną wysłane mailem za granicę, do osób, które wsparły projekt wpłacając na paypal'a.


Ale tylko do tych co wsparli z zagranicy, czy do wszystkich, bo nawet jeśli 99% jest z zagranicy, to temu 1% byłoby bardzo przykro, wiem co mówię! ;-)


Masz rację mi tez byłoby przykro :razz:

zdzichu - Pią Sty 29, 2016 16:18

A czy TOAF będzie gadał z frelkiem td4?
borsuk88 - Pią Sty 29, 2016 16:24

No cóż my w Polsce nie zarabiamy w euro - z mojej śmiesznej pensji ledwo starcza na życie, dziecko itp kosztuje, ale jak uda mi się parę groszy odłożyć na bank ,co bede mógł dam! Tez czekam na program -chociaż jestem zielony w te klocki , ale do podstawowej diagnostyki przyda sie jak nie wiem co!
MaReK - Pią Sty 29, 2016 22:57

zdzichu napisał/a:
A czy TOAF będzie gadał z frelkiem td4?

W pierwszej odsłonie nie! A potem jak dostaniemy frelka na testy, może gadać ;)

borsuk88 napisał/a:
No cóż my w Polsce nie zarabiamy w euro - z mojej śmiesznej pensji ledwo starcza na życie,

Nikt nie oczekuje wysokich wpłat. Wsparcie to też 10 zł ;) Spokojnie ;) Taką kwotę można zorganizować :) Podobnie jak składkę na Klub ;)

borsuk88 napisał/a:
ez czekam na program -chociaż jestem zielony w te klocki , ale do podstawowej diagnostyki przyda sie jak nie wiem co!

Dlatego właśnie musimy program zabezpieczyć tak, aby nie wyrządził Ci krzywdy w aucie ;)

sebol11 - Pią Sty 29, 2016 23:44

MaReK, mimo ,że ja program dzięki uprzejmości Marcina testuje już jakiś czas to tylko czekam żeby ukazało się konto na które mogę wpłacić na wsparcie projektu bo nie mam konta na PayPalu a już mam przeznaczoną jakąś tam kwotę na początek którą chcę przelać.Myślę ,że gdyby na stronie był podany już jakiś numer konta to wpłat z PL byłoby znacznie więcej.
MaReK - Sob Sty 30, 2016 00:26

sebol11, a masz kartę płatniczą? :)

cytując witrynę donacji paypal'a

Cytat:

Nie masz konta PayPal?
Użyj karty debetowej lub kredytowej.

malyk1990 - Sob Sty 30, 2016 01:36

Ja juz jakieś dwa tygodnie temu wysłałem darowiznę ☺ :mrgreen: także cierpliwie czekam. Pozdrawiam.
AfricaTwin - Nie Sty 31, 2016 16:53

Jak obiecałem, tak zrobiłem. Poszła pierwsza wpłata. :mrgreen:
fredup - Czw Lut 11, 2016 18:08

Did you all get this by the way?
Service reset and digital mph changing program.
http://www.the75andztclub...ad.php?t=227943

longer86 - Czw Lut 11, 2016 18:57

Yes we know about It. But toaf have same option so we don't need Phil's soft ;)
adam_26 - Sob Lut 13, 2016 21:35

dzieje się coś https://www.facebook.com/...?type=3&theater czyżby Profesor zaczynał gadać ze swoim Roverem po Polsku :razz: ??
marcin.misek - Sob Lut 13, 2016 21:38

Spokojnie, to tylko przymiarki do zabaw z LCD;]

W prosty sposob mozna by opracowac urzadzenie wyswietlajace dodatkowe informacje na LCD, jak chociażby analogowy zegarek ;]

malyk1990 - Nie Lut 14, 2016 13:43

Na kiedy przewidywany termin.?
MaReK - Nie Lut 14, 2016 18:10

Już kończę elektronikę. Zaraz marcin.misek opracuje program i dołączymy w gratisie do TOAF'a ;)
Balas87 - Nie Lut 14, 2016 19:54

Jaka będzie cena tego TOAF-a ?
prebenny - Nie Lut 14, 2016 20:06

TOAF będzie darmowy.

Jedynie za opcje chip-tuningu i dodania kluczyka będą płatne.

fredup - Sob Mar 05, 2016 14:02

Its gone very quiet! :P
MaReK - Sob Mar 05, 2016 16:32

Because TOAF project was fake :P
wellman - Sob Mar 05, 2016 16:49

MaReK napisał/a:
Because TOAF project was fake :P


a Ty znowu swoje. :P

longer86 - Sob Mar 05, 2016 16:50

Santa is fake too :p
MaReK - Sob Mar 05, 2016 17:06

wellman napisał/a:
a Ty znowu swoje. :P

Fredup wie o co chodzi :)

fredup - Nie Mar 06, 2016 10:30

MaReK napisał/a:
wellman napisał/a:
a Ty znowu swoje. :P

Fredup wie o co chodzi :)


Ssshhhhh its a secret! ;)

wellman - Nie Mar 06, 2016 10:38

longer86 napisał/a:
Santa is fake too :p


...but somehow brings the gifts :P

MaReK napisał/a:
Fredup wie o co chodzi :)


z nami, zwykłymi klubowiczami, takich sekretów nie masz! -,- Moment, jakie to było słowo, to modne takie... chwila, chwila.... o, mam! Dyskryminacja!! :P

longer86 - Nie Mar 06, 2016 13:36

Shaw...?
fredup - Wto Mar 15, 2016 12:09

Not long now! ;)


alpacino napisał/a:
dawidd napisał/a:
Jest jakiś przybliżony termin udostępnienia programu TOAF?


Prawdopodobnie 01.04.2016 ... ;)

christopher7 - Wto Mar 15, 2016 15:20
Temat postu: [r75] Bmw scanner a parametry pracy silnika
alpacino napisał/a:
dawidd napisał/a:
Jest jakiś przybliżony termin udostępnienia programu TOAF?


Prawdopodobnie 01.04.2016 ... ;)


1 kwietnia 2016? Na prima aprilis :mrgreen: ?

wellman - Wto Mar 15, 2016 15:28

christopher7, i pewnie żeby większy wałek nam odwinąć, ku ogólnemu zaskoczeniu, właśnie 1 kwietnia NAPRAWDĘ tą premierę zrobią, podczas gdy my będziemy przekonani, że jesteśmy robieni w balona. :P
christopher7 - Wto Mar 15, 2016 15:32

wellman, to byłby najlepszy psikus 2016...
Ale w to nie wierzę :roll:

sknerko - Wto Mar 15, 2016 15:42

Akurat po MaReK bym sie tego spodziewal
adam_26 - Wto Mar 15, 2016 17:13

Może chociaż na zlocie się doczekamy premiery ;) Od razu by zakropił to wydarzenie :D :?:
fredup - Pon Mar 21, 2016 14:00

Not looking good! :o
http://www.the75andztclub...ad.php?t=240350

christopher7 - Pon Mar 21, 2016 14:16
Temat postu: [r75] Bmw scanner a parametry pracy silnika
fredup napisał/a:
Not looking good! :o
http://www.the75andztclub...ad.php?t=240350

Chyba słynna brytyjska flegma ma się ku końcowi...

longer86 - Pon Mar 21, 2016 14:18

toaf ma się dobrze
już dawno markowi pisałem o wypuszczeniu uproszczonej wersji

MaReK - Pon Mar 21, 2016 16:37

Nie można wypuszczać bubla, bo wtedy damy satysfakcję obrońcom T4 i innych produktów związanych z tym tworem. Wersja pierwsza i oficjalna już zbliża się do końca. Ponieważ 1 kwietnia to święto, może nie pojawić się link do programu, ale jak tylko powrócimy z rodzinnych wojaży, powinna się udać udostępnić.

marcin.misek niczym Walter White :P pracuje nocami, nie śpi i walczy o dobre imię tego skromnego produktu jakim jest TOAF. To wszystko tak długo trwa tylko i wyłącznie z uwagi na dobro przyszłych użytkowników TOAF'a i ich samochodów ;)

AdaskoC - Pon Mar 21, 2016 22:55

A Ci co czekają z niecierpliwością na TOAF'a... muszę Was nakręcić i powiedzieć, że działa bardzo fajnie i szybko oraz jest prosty w obsłudze :twisted:
christopher7 - Pon Mar 21, 2016 23:36
Temat postu: [r75] Bmw scanner a parametry pracy silnika
AdaskoC napisał/a:
A Ci co czekają z niecierpliwością na TOAF'a... muszę Was nakręcić i powiedzieć, że działa bardzo fajnie i szybko oraz jest prosty w obsłudze :twisted:

Wiemy :P

marcin.misek - Wto Mar 22, 2016 00:46

A to maly wykresik z OpenOffice Calc utworzony z danych odczytanych przez TOAF'a. Prawdopodobnie rysowanie wykresów będzie wbudowane w TOAFa , ale jeszcze nie teraz ;]


Wykres
Dane :
Kod:
Nr;Pozycja pedału gazu;Ciśnienie paliwa wstępnego;Obroty silnika;Rzeczywiste ciśnienie na listwie CR;
1;0,00 %;3,58 bar;778,00 1/min;296,83 bar;
2;0,00 %;3,58 bar;782,00 1/min;307,06 bar;
3;0,71 %;3,58 bar;781,00 1/min;296,83 bar;
4;4,45 %;3,58 bar;825,00 1/min;307,06 bar;
5;6,59 %;3,58 bar;869,00 1/min;296,83 bar;
6;8,37 %;3,56 bar;1012,00 1/min;317,30 bar;
7;9,44 %;3,54 bar;1250,00 1/min;327,53 bar;
8;10,87 %;3,53 bar;1378,00 1/min;327,53 bar;
9;12,83 %;3,51 bar;1502,00 1/min;337,77 bar;
10;14,43 %;3,50 bar;1629,00 1/min;348,00 bar;
11;15,32 %;3,50 bar;1701,00 1/min;358,24 bar;
12;17,29 %;3,49 bar;1788,00 1/min;378,71 bar;
13;19,96 %;3,46 bar;1912,00 1/min;399,18 bar;
14;21,74 %;3,45 bar;2100,00 1/min;429,89 bar;
15;23,17 %;3,43 bar;2257,00 1/min;481,06 bar;
16;26,20 %;3,40 bar;2472,00 1/min;542,48 bar;
17;30,48 %;3,36 bar;2870,00 1/min;665,30 bar;
18;35,65 %;3,29 bar;3432,00 1/min;777,89 bar;
19;40,28 %;3,21 bar;3926,00 1/min;839,30 bar;
20;52,76 %;3,11 bar;4522,00 1/min;962,13 bar;
21;68,44 %;3,02 bar;4855,00 1/min;624,36 bar;
22;82,70 %;3,01 bar;4858,00 1/min;634,60 bar;
23;7,84 %;3,03 bar;4617,00 1/min;685,77 bar;
24;0,00 %;3,21 bar;3594,00 1/min;501,54 bar;
25;0,00 %;3,35 bar;2709,00 1/min;409,42 bar;
26;0,00 %;3,45 bar;1977,00 1/min;368,47 bar;
27;0,00 %;3,52 bar;1336,00 1/min;276,36 bar;
28;0,00 %;3,56 bar;878,00 1/min;276,36 bar;
29;0,00 %;3,57 bar;785,00 1/min;296,83 bar;
30;0,00 %;3,57 bar;765,00 1/min;296,83 bar;
31;0,00 %;3,57 bar;772,00 1/min;296,83 bar;
32;0,00 %;3,57 bar;776,00 1/min;296,83 bar;


Generalnie projekt ma sie dobrze. Wszystko zmierza ku końcowi, aczkolwiek pojawia się coraz więcej pomysłów i ktoś w końcu musi powiedzieć "Dość".

Dobranoc. Pozdrowienia dla UK :-]

longer86 - Wto Mar 22, 2016 08:44

Nasza mala hamownia :p z takim wykresami można grzebać.
wellman - Wto Mar 22, 2016 14:03

marcin.misek, MaReK, no rzućcie coś gawiedzi, jakiś filmik z toafem, nowy zrzut ekranu, coś co znowu podsyci nadzieję w oczekujących, bo chyba trochę znowu przygasa. ;-)

Albo... albo po prostu zaaranżujcie jakiś wyciek-przeciek, wersję "to jest nieoficjalna beta - jak coś uwalisz to nie miej pretensji", co by się odważni mogli pobawić. Świat będzie Wam wdzięczny. :D Skoro AdaskoC i christopher7 dostali, to inni też by chcieli, no nie? :P

sash997 - Wto Mar 22, 2016 14:27

to ja podsycę :D
https://www.youtube.com/watch?v=MzP1PO9vllg

Punx - Wto Mar 22, 2016 14:51

Ja cie mam identyczny tablet !! ! Oooo i owłosione łapska podobne do moich :)
longer86 - Wto Mar 22, 2016 16:21

sash pozwolisz że wrzucę ten film na 75&ZT uk?

Operator kamery ADHD Award... jak w banku :D

wellman - Wto Mar 22, 2016 16:34

Tej, skoro TOAF-a już teraz ma longer86, AdaskoC, christopher7, Punx i pewnie też sash997, a prawdopodobnie to nie jest kompletna lista... to co za problem, żeby miał jeszcze ktoś? :P Rozszerzcie trochę tę zacną grupę testową! :-)
longer86 - Wto Mar 22, 2016 16:38

TOAF'a mam od początku projektu praktycznie, jeszcze zanim to się zaczęło TOAF nazywać i wyglądało jak arkusz z excella z dziwnymi cyframi

słuzyło wtedy do konfiguracji tylko BCU

Adasko dostał od Marka a pozostali to sam nie wiedziałem, że mają, więc nawet nie potwierdzę, wypowie sie może Marcin albo wszechmogący ;)

sash997 - Wto Mar 22, 2016 17:21

ja tam niemam toafa bo mi nie potrzebny(jak narazie bo niemam roveru) to raz a dwa to niby skąd bym go miał mieć :)mają go tylko beta testerzy sprawdzający poprawność działania
longer myśle że punx sie nie obrazi a anglikom niech ślina leci :D

wellman - Wto Mar 22, 2016 17:27

sash997, ale masz mrożący krew filmik z tabletem, "owłosionymi łapami" Punx-a i TOAF-em w rolach głównych. :P

No i skoro Tobie TOAF niepotrzebny to ok, nie chcesz mieć - nie musisz... ale ja bym chętnie takiego TOAF-a przytulił i też sobie potestował trochę, o! ;-)

Punx - Wto Mar 22, 2016 17:28

Kutfa jakie tam ADHD, zwyczajnie filmowane w extremalnych warunkach: przy -5st C (wewnątrz samochodu), w lewej ręce nienajlzejszy aparat Panasonic'a, na kolanach tablet, a prawe łapsko stara się trafić z miniaturowe przyciski :) To jest wersja zrobiona pod myszkę a nie na dotykowce ... do tego co jakiś czas rozłączało mi się microUSB i traciłem łączność .... trzeba się nieźle odsuwać do tylu żeby kadr uchwycić :)

Ale oscariuszem nie pogardzę, chętnie wypije kilka butelek zacnego gleborzuta


Sash proszę nie wrzucaj tych filmików co je robiłem po tym jak mi szybera na solardach przerobiłeś i dołożyłeś hydrauliczne otwieranie/zamykanie klapy. Jeszcze się ludzie rzuca na podobne przeróbki ... skończymy doposażać moje auto o elektryczny dociąg drzwi i kilka innych bajerów to się sam pochwale :) Mam już pomysł na następnego MOD'a ... przerobimy komorę kola zapasowego na powiększenie baku paliwa ... mam assistance to zapasowka mi nie potrzebna

AdaskoC - Wto Mar 22, 2016 18:39

Ja mam od Marcina :-) juz daaawno temu, a dopiero zdobyłem sie kabla i mam okazje przetestować ten zacny program :-)
wellman - Wto Mar 22, 2016 18:42

AdaskoC, tak po prostu zapytałeś i dostałeś? O.o To jest szansa, że jak ładnie poproszę samego Wielkiego Mistrza, to też dostąpię tej łaski? :-)
prebenny - Wto Mar 22, 2016 19:29

Dziwne. Wszyscy mają błąd glow device (ja, Longer, Sash :o a ja w zeszłym roku świece wymieniałem ;) ).
longer86 - Wto Mar 22, 2016 19:50

To może masz styrany przekaźnik :lol:
AdaskoC - Wto Mar 22, 2016 19:55

longer86 napisał/a:
To może masz styrany przekaźnik


A Te przekaźniki lubią sobie zgnić :)

Punx - Wto Mar 22, 2016 20:04

A gdzie ich szukać coby sprawdzić czy nie śmierdzi zgnilizną ?
longer86 - Wto Mar 22, 2016 20:12

Przekaźnik świec żarowych jest w podszybiu po stronie pasażera w jednym plastikowym pojemniku razem z ecu
Punx - Wto Mar 22, 2016 20:15

Tam gdzie filtr pozakabinowy ?
prebenny - Wto Mar 22, 2016 20:36

Tak
Punx - Wto Mar 22, 2016 20:39

A to ja na dniach będę ten filtr wymieniał to zerknę ile tam wody i czy przekaźnik wystaje ponad poziom czy już utopiony ...
sebol11 - Wto Mar 22, 2016 20:41

wellman, poproś a pewnie dostaniesz bo Marcin jest bardzo pomocny :))
adam_26 - Wto Mar 22, 2016 21:06

Jaki jest tytuł tego 1 kawałka z filmu :mrgreen: bo fajny jakiś ale ta tapeta wieśwagena to nie przystoi na takim tablecie :twisted:
Punx - Wto Mar 22, 2016 21:10

https://www.youtube.com/watch?v=sK2BfDn7u_Y

To nie wieś wagen to prawie bentlejkontinental tylko lepszy :)

sash997 - Wto Mar 22, 2016 21:21

punx pokazywałem Ci kiedyś ten przekaźnik świec co jest w puszce razem z kompem silnika, co do świec to mi ten błąd zginął po wymianie świec(wszystkie 4 były uwalone) po roku znów sie pojawił ale olałem już to bo miałem już sprawne webasto i świece już nie były potrzebne
ok sorry za offtop a teraz coś na temat i pytanie do twórców TOAFa
czy jest możliwość wyłączenia immo programowo w R75 ??
pytam bo nie jednemu taki bajer by sie przydał,mi osobiście przydała sie taka opcja w audi ale w tym sprzęcie wyłączenie immo to jeden przycisk :D

marcin.misek - Wto Mar 22, 2016 21:26

Ku mojemu zdziwieniu TOAF'a ma już wiecej osób niz myślałem.. a moze nie pamietam komu wysyłałem.
Napewno ma go "grupa wsparcia" z forum ( oni mają najnowszą), plus pare osób (min. Punx, AdaskoC, Micros , ktoś kto maił problem z ABS ale nie pamietam kto, chyba sebol11).

Ale wciąz mi brakuje kogoś z silnikiem 1.8 z turbo lub bez turbo.

Póki co nie udało sie bezpośrenio TOAFem uwalić żadneo modułu, wiec chyba nie jest najgorzej.
Były co prawda problemy z pilotami ale zawsze udalo sie przywrócic backup BCU i działał wszystko jak należy.

longer86, umieściłeś gdzies linka na do filmu na angielskim forum ?

Punx - Wto Mar 22, 2016 21:29

Ej to jak ma iść w świat to może zrobić filmik bez delirium ręki operatora :) Ale do tego potrzebna wersja co to poprawnie wyskaluje okienko, bo o ile grudniowa była pod tym względem OK, to te najnowsze wywalają mi okno poza rozdzielczość pulpitu ?! (o wiele więcej niż 2048x1536)
sknerko - Wto Mar 22, 2016 21:30

ja mam 1.8 w freelu i w r45 niestety
Punx - Wto Mar 22, 2016 21:33

Ale przecież był tu już ktoś z 1.8 i to chyba z Wrocławia - agitowałem go żeby do Ciebie Marcin udał się na diagnostykę ... nie odezwał się ?
AdaskoC - Wto Mar 22, 2016 21:34

marcin.misek napisał/a:
Ale wciąz mi brakuje kogoś z silnikiem 1.8 z turbo lub bez turbo.


Dżelo ma 1.8T :)

marcin.misek - Wto Mar 22, 2016 21:35

Film z TOAF'a miał nakręcic MaReK, ale poki co musze tak zrobic program zeby podczas kręcenia sie nie wywalił;]
Punx napisał/a:
to te najnowsze wywalają mi okno poza rozdzielczość pulpitu

I nie wiem czemu, wielkość okna programu się nie zmieniła...
Albo zmieniło się coś w windowsie, albo coś zmieniłem w programie i nie wiem co ;/

Punx - Wto Mar 22, 2016 21:40

A może sobie walniemy taką mapke jak Phaetonowcy https://www.google.com/ma...I4.kPBmR0GIa0ss ?

Z uzupełnionymi danymi samochodu, silnika ... będzie łatwiej zobrazować kto w okolicy jakim szrotem jeździ :)


@marcin.misek

ale jak odpalam starą wersję to jest OK, a te nowsze już niestety wyłażą poza ekran ... sam zresztą widziałeś jak u Ciebie byłem ... no i przydałaby się inna czcionka/możliwość ustawiania jej w ini.

sknerko - Wto Mar 22, 2016 21:42

Przecież jest mapa na forum
Punx - Wto Mar 22, 2016 21:43

?? ? To ja nigdy do niej nie trafiłem a forum odwiedzam dość często od kilq lat
dzelo23 - Wto Mar 22, 2016 21:45

No mam 1.8 turbo mam też kompa z 1.8 i wolnego kompa z 1.8 turbo i 546km do Strzegomia :d
Jak coś trzeba to mogę kompy podesłać (kompletne zestawy do odpalenia 1.8 i 1.8 turbo) mogę też podjechać do wawy do MaRkA jak jest taka potrzeba.

sknerko - Wto Mar 22, 2016 21:51

Punx, na pasku, u góry strony, tuż obok loga klubu, napis MAPA
Punx - Wto Mar 22, 2016 21:57

Właśnie ją zauważyłem :) , u mnie jest problem z tym menu bo część grafik jest skopana i wyświetla się jakiś podły tekst w stylu "Nie masz wiadomości", logo przesunięte itd.

Po prze klikaniu mapy większość punktów na mapie to: brak grafiki/avatara (undefined) i napis "Brak użytkowników 0"

Nie ma mnie i kilku znajomych na liście markerów więc zakładam, że na mapie tez mnie nie będzie, ale to pewnie dlatego że nie jestem klubowiczem :)

Przeglądarka chrome w najnowszej wersji ...

fredup - Wto Mar 22, 2016 21:58

I have just read the UK thread and see that the "Traders" are like a pack of dogs,they are starting to worry now and are getting aggressive. In the past someone offered FREE T4 services and they BANNED him.

They pretend to be everyone's friend and spout all the time about how good they are to people when their only aim is to put their hands in peoples pockets.

"The friendly ONE" what a joke and the complete opposite is true they are a truly a despicable lot who have lost their way.

I know of one trader who actually did do stuff for free and can see that charging £120 to press a button and load "an off the peg" remap is too much but he was forced to charge this or undercut the other traders and in the end he shut up shop rather than do what he knew was wrong.

TOAF will be ready when its ready what do they want for nothing?

wellman - Wto Mar 22, 2016 22:00

Rzeczywiście, jest mapa, też wcześniej nie zwróciłem uwagi. :-) Ale humoru to mi ona nie poprawiła. Drugiego tak pustego pod względem forumowo-klubowym miejsca w kraju nie ma. O.o

Punx, u mnie w ff też sporo znaczników jest "undefined". To pewnie użytkownicy, którzy już się z forum wyprowadzili.

MaReK - Wto Mar 22, 2016 23:21

Film będzie. Kręcony z trzech lub dwóch kamer, może nawet drona zatrudnię do tego ;) Dodatkowo jeszcze film z pulpitu. Potem szybki montaż, może jakiś "lektor" po Polsku o co chodzi i napisy w ENG dla obcokrajowców. Najważniejsze jednak jest, aby marcin.misek poprawił wszystkie funkcje programu, żeby nie było ściemy i nic się nie wywalało.

Punx napisał/a:
Po prze klikaniu mapy większość punktów na mapie to: brak grafiki/avatara (undefined) i napis "Brak użytkowników 0"


To wynik błędu skryptu od mapy, ale... nie mogłem się doszukać gdzie leży problem.

fredup, dokładnie tak! Toaf będzie, wtedy kiedy błędy zostaną wyeliminowane do minimum.

Pozdrawiam,

longer86 - Wto Mar 22, 2016 23:30

marcin link wrzuciłem, tak żeby im zamknąć japy, ale podnieśli głos ze mam oplacic subskrypcje na ich forum, bo wytargali sami z naszego forum link do stronki i maja jakies żale. Sami zaczęli temat a teraz halo,że padla odpowiedz. Zreszta napisałem im ze posty ram sa tylko informacja a to kilka osób od nich traktuje ich forum jako źródło zarobku
sash997 - Wto Mar 22, 2016 23:34

ponawiam pytanie dotyczące immo, podejrzewam że Toaf tego nie potrafi ale jest to możliwe w R75?? tzn programowe wyłączenie immobilajzera?
longer86 - Wto Mar 22, 2016 23:58

Pewnie gdzies to jest sash , ale nikt do tego chyba jeszcze nie dotarł
MD - Sro Mar 23, 2016 00:05

MaReK, może z lektorskim głosem przydam się chociażby do tego, skoro inne rzeczy mi nie wychodzą. :D

Dynamiczne najazdy kamery i color grading też będzie?

marcin.misek - Sro Mar 23, 2016 00:46

sash997 napisał/a:
tzn programowe wyłączenie immobilajzera?

wszędzie gdzie czytałem padała odpowiedz że łatwiej dorobic nowa pastylke do EWs'a niż wyłączyć immo.
Aczkolwiek pewnie jest to "wiedza tajemna" i nikt nie powie ze da się tak zrobic.

Celowałbym bardziej w zaadaptowanie obcego ECU do EWS'a, oraz dopisanie nowej pastylki poprzez port OBD( bez wyjmowania EWS'a)

MD - Sro Mar 23, 2016 02:37

marcin.misek, gdzieś w dokumentacji Rovera czytałem, że sam EWS może być tylko raz programowany i nie można wprowadzać w nim zmian - można natomiast dopisać max 10 kluczyków. A czy sprawy immo nie można by załatwić poprzez umieszczenie pastylki przy stacyjce, w obrębie anteny EWS?
AdaskoC - Sro Mar 23, 2016 06:44

MaReK, moj znajomy ma taki super głos lektorski ze szok :-) Jak będziecie potrzebowali, to Was ze sobą umówię i się dogadacie :-)
marcin.misek - Sro Mar 23, 2016 06:45

MD napisał/a:
sam EWS może być tylko raz programowany

Dlatego prędzej uda się dostosować ECU do EWS'a niz EWS do ECU
MD napisał/a:
A czy sprawy immo nie można by załatwić poprzez umieszczenie pastylki przy stacyjce, w obrębie anteny EWS?

To tak.. jak najbardziej.

AdaskoC - Sro Mar 23, 2016 07:42

MD napisał/a:
A czy sprawy immo nie można by załatwić poprzez umieszczenie pastylki przy stacyjce, w obrębie anteny EWS?


Ale to będzie to samo, co byś dał złodziejowi kluczyk do auta :-)

sebol11 - Sro Mar 23, 2016 10:36

longer86, ja mam od Marcina :)) Szkoda ,że Marcin mieszka tak daleko bo z chęcią w ramach projektu zrobiłbym mu jakieś fajne okulary co by sobie tak wzroku chłopak nie niszczył siedząc tyle godzin przed kompem.
malyk1990 - Sro Mar 23, 2016 10:54

a co z tym??

,,W drodze rewanżu możemy obiecać, że na podane w systemie paypal e-maile wyślemy linki do programu na kilkanaście dni przed jego oficjalną premierą." ??

fredup - Sro Mar 23, 2016 12:02

Would be a good idea to update the TOAF website's news section.We can see there is a lot going on but its spread all over the internet and looking a little chaotic.
Just a suggestion I know your busy! ;)

klimasonor - Sro Mar 23, 2016 15:07

marcin.misek napisał/a:


Ale wciąz mi brakuje kogoś z silnikiem 1.8 z turbo lub bez turbo.



Jak by co to ja mam 1.8 bez turbo i mogę pomóc w czymś ;)

sknerko - Sro Mar 23, 2016 15:08

Ja V6 z elektrycznymi fotelami :)
fredup - Czw Mar 31, 2016 11:50

prebenny,longer86 you will be far more welcome here and the "Traders" are equals without "Moderators" to back them up should they decide to comment.
Whatever you write will be seen by everyone as well.
http://forums.mg-rover.or...rimmer-bros-90/

[ Dodano: Czw Mar 31, 2016 11:49 ]
Is it Christmas tomorrow? :mrgreen:

[ Dodano: Czw Mar 31, 2016 11:50 ]
Is it Christmas tomorrow? :mrgreen:

AfricaTwin - Pią Kwi 01, 2016 22:12

OŁ JEA !!

Dzięki wielkie całej Ekipie projektu TOAF !! !!!!!!!!!!!!

Jutro zakładam hak, więc może znajdę chwilę czasu na podłączenie cudeńka :mrgreen:

marcin.misek - Pią Kwi 01, 2016 22:29

Jeśli któryś z darczyńców nie dostał dziś wiadomości z TOAF'em niech napisze na PW z adresem email i loginem z paypala.
AfricaTwin - Pią Kwi 01, 2016 23:59

Nie wytrzymałem i już byłem przy autku.

Mam pytanie co do zasady działania samego programu. Czy program po odczycie danych z samochodu przedstawia ustawienia samochodu czy ustawienia domyślne programu ?Przeglądając kolejne moduły nagle zniknął mi dźwiękowy komunikat o włączeniu wstecznego - zamiast gongu mam teraz ciszę. Naprawdę nic nie mieszałem ! Najważniejsze, że DLR włączone i otwieranie tylko drzwi kierowcy za 1 razem naciśnięcia pilota.
Super dzieło PANOWIE !! !

Zdjęcia z błędów dodam jak je obrobię.

Marek, jeśli masz ochotę przetestować program na polifcie w automacie to daj znak sygnał. Podjadę kiedy zechcesz.

wellman - Sob Kwi 02, 2016 00:04

Najlepszy Prima Aprilis jaki miałem w życiu... a przynajmniej lepszego nie pamiętam. :P

AfricaTwin, też mam u siebie 1,8km/h na wszystkich czujnikach przy stojącym samochodzie. Zakładam, że "tak ma być". ;-)

Błąd w module wskaźników może wynikać z jakichś wcześniej dokonywanych modyfikacji w eepromie i powstałem w zwiazku z tym niezgodności sumy kontrolnej. Więc jeśli wszystko działa to bym się tym nie przejmował.

Też mam błąd przy wejściu w SMAC lub SHD, ale to pewnie dlatego, że tych elementów u siebie nie mam :-)

Co mnie zdziwiło - nie mogę połączyć się z modułem SRS, aplikacja nie może go znaleźć. O.o

prebenny - Sob Kwi 02, 2016 00:24

wellman, bo wcześniejsze nie były tak długo przygotowywane ;)
fredup - Sob Kwi 02, 2016 10:38

I wouldn't leave the general launch too long or it will give the T4 lot time to spread stories and frighten people,they are already saying"don't come to us when it goes wrong".
I wouldn't comment further on the website where the moderators edit your posts,lock your threads,and then ban you. Go on MGR and like minded people will follow.
We can get some "How-to-video's" going. :wink:

EDIT:
AND I TOLD YOU SO!
Cytat:

And thread now closed.
April fools day is passed.
The mod/management team are looking at this and will advise accordingly.

Please do not start any more threads about this.

Thank-you

MaReK - Sob Kwi 02, 2016 11:41

AfricaTwin napisał/a:
Mam pytanie co do zasady działania samego programu. Czy program po odczycie danych z samochodu przedstawia ustawienia samochodu czy ustawienia domyślne programu ?

Nie powinien. On tylko robi identyfikację, czyta błędy i ew. pobiera kody ZCS.

AfricaTwin napisał/a:
Przeglądając kolejne moduły nagle zniknął mi dźwiękowy komunikat o włączeniu wstecznego - zamiast gongu mam teraz ciszę.

Tak wszystko sprawdziłeś po każdym module? Może jeszcze czegoś nie masz :)
Sprawdź czy działa Ci powiadomienie o pozostawionych światłach. Jeśli przysłuchasz się bardzo to powinieneś usłyszeć takie "pyrk pyrk pyrk". Masz wersję zegarów z LCD czy bez? Spróbuj wejść w kodowanie zegarów i zmień sobie buzzer high/low.

Błędy programowe, byłoby fajnie jakbyś dopisał szczegóły, w jakich okolicznościach wystąpiły, co kliknąłeś. Nie wszystko da się sprawdzić testując na 4 - 5 samochodach. Dlatego ta wersja obnaży niedoskonałości programu i się je poprawi. Nawet do tego jest strona specjalna, z której możecie skorzystać: http://bugtoaf.roverki.eu/

Co do moduły SRS należy pamiętać, że czasami w naszych R komunikacja z poduchami nie uda się. Wynika to z samego modułu. Może tak być, że nawet na "stole" nie zagada. Ważna jest też informacja, że póki co łączymy się tylko ze sterownikami poduszek w wersjach przedliftowych.

Fredup, relax ;)

The machine has already started and nobody to stop her :)

In the next version TOAF will function to restore the original values based on files from T4.

Pozdrawiam i zachęcam do testowania.
Niebawem ruszy strona z działem DOWNLOAD i tam będzie już do pobrania obecna wersja lub poprawiona o zgłoszenia tych co mają już dostęp do niej.

christopher7 - Sob Kwi 02, 2016 12:17

Tak się zastanawiam..., moze TOAF zasłużył na założenie kompletnie nowego wątku poświęconego tylko i wyłącznie jemu? Tak żeby go oddzielić od tego: [r75] Bmw scanner a parametry pracy silnika.
longer86 - Sob Kwi 02, 2016 12:28

christopher7, 3/4 tego wątku jest o toafie :D . Ktos tu o bmw scanner wspominał? 8)
MaReK - Sob Kwi 02, 2016 12:56

Tak będzie. TOAF dostanie podwieszony temat tylko i wyłącznie w grupie R75/ZT.
Ten temat zostanie zamknięty z linkiem do nowego tematu.

Poczekajmy jeszcze chwilę, aż ukończę dział DOWNLOAD.

klimasonor - Sob Kwi 02, 2016 18:44

Toaf z moim silnikiem 1.8 sie nie komunikuje "EngineModuleNotFound" wyświetla się na dolnym pasku.
Łączy z - LCM, BCU, EWS, IKE, SRS, ABS/ACS. Pozostałych modułów pewnie nie posiada mój
Roverek

Pozdrowienie dla twórców Toafa

longer86 - Sob Kwi 02, 2016 20:31

Ja dla informacji potwierdzam lacznosc z srs, czego nie udalo mi sie dokonać u j0zka
AfricaTwin - Sob Kwi 02, 2016 20:37

Marku, postaram się jeszcze raz przelecieć wszystkie moduły. Teraz już będę zaopatrzony w karteczkę i ołówek i zapiszę w razie błędów okoliczności.

Tak jak wcześniej pisałem, mogę do ciebie podjechać, byś zrobił dla was kopie zawartości modułów w moim autku. R75, polift, kombi, 2.0 CDTi, automat.

stronka bugtoaf nie bangla

pozdrawiam

MaReK - Sob Kwi 02, 2016 21:00

AfricaTwin napisał/a:
Marku, postaram się jeszcze raz przelecieć wszystkie moduły. Teraz już będę zaopatrzony w karteczkę i ołówek i zapiszę w razie błędów okoliczności.

Spoko ;) Ew. jutro zrobimy małego spota u Ciebie :)

AfricaTwin napisał/a:
Tak jak wcześniej pisałem, mogę do ciebie podjechać, byś zrobił dla was kopie zawartości modułów w moim autku. R75, polift, kombi, 2.0 CDTi, automat.

Jak tylko mm poprawi backup z PDC i przejrzy kod pod kątem błędów.

AfricaTwin napisał/a:
stronka bugtoaf nie bangla

Poprawiłem link - prawidłowy to http://bugtoaf.roverki.eu/

Penfold7 - Nie Kwi 03, 2016 02:02

Hello I'd just like to say a big thank you for TOAF :smile:
xROnx - Nie Kwi 03, 2016 09:07

Czy toaf ma mozliwosc ustawien 3 mrugniec kierunkowskazow tzw tryb autostradowy?
sebol11 - Nie Kwi 03, 2016 09:32

xROnx, nie ma i wydaje mi się ,że takie coś można osiągnąć tylko dokładając "obcy" moduł.
sash997 - Nie Kwi 03, 2016 09:54

no niema możliwości ustawień 3 mrugnięć ale ma możliwość ustawień 2 mrugnięć tylko ta opcja niestety nie działa po włączeniu
prebenny - Nie Kwi 03, 2016 10:17

sash997 to nie są jako tako 'dwa' mrugnięcia tylko 'jedno podwójne' (i to nie kierunkowskazy tylko awaryjne). Ot coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=mhZDpIcnJmQ
sash997 - Nie Kwi 03, 2016 10:37

aha no to sory za zament, ale ten opis w programie jest troche niejednoznaczny że chodzi o awaryjne :D zaraz napisze punxowi żeby sobie sprawdził jak mu awaryjne świecą :D
MaReK - Nie Kwi 03, 2016 10:49

Jakbyś dołożył moduł świateł z BMW E46 CI:36, wtedy możesz więcej funkcji sobie zakodować. Między innymi tzw. kierunki autostradowe (3 kliknięcia).

W naszym module nie da się tego zrobić nawet przestawiając kombinacje bitów.

christopher7 - Nie Kwi 03, 2016 10:55

Ma ktoś pomysł jak to interpretować? Co wam się wyświetla w module SRS?
MokraWoda - Nie Kwi 03, 2016 11:01

A ja mam takie pytanko. Jaki interfejs byście polecili zakupić? :]
MaReK - Nie Kwi 03, 2016 11:06

Gdzie się podziały napisy na górnych zakładkach?
TO są błędy zapamiętane czy aktualne? Najlepiej zrobić teraz Clear i wyłączyć włączyć zapłon sprawdzając kolejny raz odczyt błędów.

[ Dodano: Nie Kwi 03, 2016 11:06 ]
Cytat:
A ja mam takie pytanko. Jaki interfejs byście polecili zakupić? :]

Najprostszy oparty na FTDI np. do INPA albo do VAGów. Przy tym drugim należy tylko zmostkować piny 7-8.

wellman - Nie Kwi 03, 2016 11:29

MaReK, zauważyłem, że napisy na górnych przyciskach są niewidoczne w Win 10 64-bit, ale jak uruchomiłem TOAF na starym laptopie z Win XP to jest ok.
christopher7 - Nie Kwi 03, 2016 12:32

MaReK, Niestety napisy nie wyświetlają się w win10/64bit. Jeśli chodzi o te błędy w SRS to oczywiście to sprawdzałem -> po wykasowaniu błędy wyskakują ponownie.
klimasonor - Nie Kwi 03, 2016 13:03

U mnie też brak napisów, Win7 64-bit.
MaReK - Nie Kwi 03, 2016 15:24

Okej. U mnie na win7 32bit jest okej. Ale i na Win7 64 bit było okej w wersji -1 od premierowej puszczonej pocztą. Więc sam już nie wiem o co chodzi. Ale marcin.misek ma jakieś podejrzenia i próbuje to wyeliminować.

christopher7, a na zegarach ikonka od poduszek się świeci?
A jeśli się nie świeci to zrób autotest zegarów i zobacz czy owa ikonka się zapala.

christopher7 - Nie Kwi 03, 2016 15:32

MaReK, na zegarach standardowo ikonka się świeci Jak to w R75 występuje problem niekontaktującej wtyczki pod fotelem. Tyle, że wtedy powinno chyba zgłaszać tylko niską rezystancję poduszki fotela :|
dukat11 - Nie Kwi 03, 2016 15:37

MaReK napisał/a:
Gdzie się podziały napisy na górnych zakładkach?


u mnie na win10 64bit też brak napisów.

Jeśli chodzi o poduszki to w momencie wejścia w moduł od razu wywala bład zwarcia, na liczniku zapala się kontrolko i po skasowaniu muszę wyłączyć stacyjkę i jest ok

MaReK - Nie Kwi 03, 2016 15:45

Wejście w tryb diagnostyki dla modułów SRS lub ABS skutkuje zaświeceniem się ikonki na zegarach. Po zakończeniu diagnostyki oraz wyłączeniu/włączeniu zapłonu ikona powinna zgasnąć. Co do zwarcia? Daj pełny opis. W moim module SRS nie ma żadnych błędów prócz takich, które okazyjnie łapie fotel - słynne kostki :)

Potwierdzam, windows 7 64 bit pro nie daje literek w zakładkach...

marcin.misek - Nie Kwi 03, 2016 15:45

dukat11 napisał/a:
Jeśli chodzi o poduszki to w momencie wejścia w moduł od razu wywala bład zwarcia, na liczniku zapala się kontrolko i po skasowaniu muszę wyłączyć stacyjkę i jest ok

Jeśli wchodzisz w poduszki to zawsze pojawi się kontrolka poduch na blacie.
Po diagnozie nalezy ponownie uruchomic stacyjkę.
Tak samo diagnoza ABS powoduje zapalanie się kontorlki ABS/Trakcji/Hamulca

dukat11 napisał/a:
u mnie na win10 64bit też brak napisów.


Jak na razie wszystkie błędy z brakiem napisów są na wersjach 64bit...
pracuje nad rozwiązaniem tego problemu... oraz innych zgloszonych..

klimasonor - Nie Kwi 03, 2016 15:56

U mnie w SRS takie błędy wyskakują, kasowanie nie pomaga.



W ABS mam błąd



Podczas kasowania wyskakuje taki błąd i toaf się zawiesza, można go wyłączyć tylko w Menadżerze zadań.



borsuk88 - Nie Kwi 03, 2016 16:59

Kurde piękna rzecz ten Program! wielki szacunek dla wszystkich , którzy przy jego powstaniu pomagali! Czekam cierpliwie kiedy i ja stanę się posiadaczem tego programu , bo trzeba parę spraw sprawdzić i naprawić w moim R-!
MaReK - Nie Kwi 03, 2016 17:10

To już we wtorek może się zdarzyć :P
adam_26 - Nie Kwi 03, 2016 17:14

Ja właśnie założyłem konto na paypalu :D czekam aż mi dojdzie kasa z banku żeby puścić darowiznę :P
MaReK - Nie Kwi 03, 2016 17:17

adam_26, super ;) Ale to niczego nie przyspieszy jeśli o to Ci chodziło ;)
Wersja będzie dostępna dla wszystkich w dziale download na stronie.

marcin.misek - Nie Kwi 03, 2016 17:46

Cytat:
U mnie w SRS takie błędy wyskakują, kasowanie nie pomaga.

masz błąd 9000 - tego błędu nie da sie usunąć.. zawsze bedzei powracacał.
Prawdopodobnie sterownik jest uszkodzony, albo naprawa sterownika albo wymiana.. A świeci się na stałe kontrolka poduch ?

klimasonor napisał/a:
W ABS mam błąd

Usuwam ten błąd... w sensie wywalanie sie programu..

adam_26 - Nie Kwi 03, 2016 18:03

MaReK napisał/a:
adam_26, super ;) Ale to niczego nie przyspieszy jeśli o to Ci chodziło ;)
Wersja będzie dostępna dla wszystkich w dziale download na stronie.
Jasne że nie, ale TOAF wzbudza tyle pozytywnych emocji, że się cieszę że mogę w taki sposób go wspomóc ;) I tym chciałem się podzielić :D a ogólnie to nawet byłem szczęśliwym testerem, ale teraz czekam na wersję openową :D Swoją drogą to brawa dla Was za prawidłową taktykę, najpierw testerzy, teraz kolejni a w openie pójdzie już TOAF dopracowany praktycznie bez bugów :brawa:
longer86 - Nie Kwi 03, 2016 19:40

Bez bugow się nie da, zbytnio to się rozroslo, i pojawi sie pewnie kilka wersji zanim do tego się dojdzie. Swoja droga modul srs jest powalony bo wykazuje blad poduszki foteli lewy i prawy... Ruszam kostka (jedna u kierowcy) i znikają oba bledy i srs sie nie świeci...
dukat11 - Nie Kwi 03, 2016 20:12

marcin.misek napisał/a:
Jak na razie wszystkie błędy z brakiem napisów są na wersjach 64bit...
pracuje nad rozwiązaniem tego problemu... oraz innych zgloszonych..


Jak dla mnie to nawet bez porawek program jest genialny. Koniec walki z INPĄ i BMW scanerem :) . I do tego działa bez żadnej instalacji

cin1391 - Nie Kwi 03, 2016 20:27

Panowie,

dziś stestowałem TOAFa i wielkie Wam dzięki! Jakby trzeba było w jakiś sposób pomóc, wesprzeć, cokolwiek, to chętnie pomogę. Oczywiście jak będzie potrzebna kasa na rozwój, to sypnę groszem :D

Potwierdzam problem z brakującymi tekstami w zakładkach -Windows 7 Ultimate 64-bit.

Mi się łączy ze wszystkimi modułami, które posiadam w aucie. Sporo tam błędów się kryło, wyczyściłem wszystko, jutro sprawdzę, co się pojawi :)

Pytanie mam do Twórców - kiedy pozostałe parametry pracy? Tzn ciśnienia doładowania, etc? Bo póki co widziałem tylko parametry wtrysków.

marcin.misek - Nie Kwi 03, 2016 20:50

cin1391 napisał/a:
kiedy pozostałe parametry pracy?

To moze mała instrukcja obsługi Live Data:
W oknie z odczytami life data po lewej jest jeda list ( wtryskiwcze ) po prawej ( wartosci)
Klikając PPM na liste jest do wyboru ( Dodaj,Edytuj,Usuń).
Pojawi sie okienko w ktorym mozemy to stworzyc sobie liste parametrów które chcemy odczytywac..
Potem zapisz.. i podgladamy..
W kazdym module w ktorym jest live data, tak to działa.

Przy czym w DDE nie nalezy łączyc wtryskiwaczy z innymi parametrami.
Jednym slowem jesli wtryskiwacze . to tylko one..
I starac sie nie dawac wiecej niz 10 parametrów na raz do odczytu..

longer86 - Nie Kwi 03, 2016 21:18

Mysle ze warto dodac Te instrukcje do toafa juz w samym programie
Angole nie są zbyt bystrzy.

Do tego jest chyba problem z odczytem zcs. Kiedys dzialalo... Teraz pokazuje mi ze nic nie mam w konfigu. I mam silnik kv6 1.8

marcin.misek - Nie Kwi 03, 2016 21:48

longer86 napisał/a:
I mam silnik kv6 1.8

Sprawdz pod maske.. moze ktos podmienił na tak iwynalazek ;]

A tak na powaznie.. to ciagle ma z tym problemy,raz dziala raz nie ;/

christopher7 - Nie Kwi 03, 2016 21:56

Czy komuś udało się połączyć z sukcesem z webasto?
xROnx - Nie Kwi 03, 2016 22:08

longer86 napisał/a:
Mysle ze warto dodac Te instrukcje do toafa juz w samym programie

Też o tym pomyślałem. Można wtedy (choć trochę)uniknąć popsucia sobie auta poprzez nieodpowiednie kliknięcia - ja się trochę obawiam o siebie i swoje MG ;)

marcin.misek - Nie Kwi 03, 2016 22:14

Cytat:
Czy komuś udało się połączyć z sukcesem z webasto?

Na razie nikomu... nie wiem czemu ;/ cos jest nie tak ;/

longer86 - Nie Kwi 03, 2016 22:21

Marcin... A gdyby zrypac skrypt z inpy? Inpa laczyla z webasto

[ Dodano: Nie Kwi 03, 2016 22:21 ]
Albo większości nie laczy bo maja odcięty can przez to ze siało bledami

christopher7 - Nie Kwi 03, 2016 22:27

longer86 napisał/a:


[ Dodano: Nie Kwi 03, 2016 22:21 ]
Albo większości nie laczy bo maja odcięty can przez to ze siało bledami

Jest jednak nadal mniejszość bez odciętego CAN która też się nie łączy...

wellman - Nie Kwi 03, 2016 22:28

longer86, przed chwilą sprawdziłem, też mi się nie łączy. Mam sterownik naprawiany przez Sash997. Na tę okazję podłączyłem K-bus do Webasto. INPA się łączy, TOAF niestety nie...

...ale co tam webasto, jest BCU! <3

sash997 - Nie Kwi 03, 2016 22:38

ja wczoraj sie łączyłem z webasto u punxa,tylko trzeba pamiętać że są 2 rodzaje sterowników w piecach i prawdopodobnie marcinmisiek miał do dyspozycji jeden ten pochodzący z bmw bo taki ma punx i z takim toaf sie łączy, moim zdaniem nie potrzebnie jest dodany ten sterownik do toafa,bo na tym samym kablu śmiga serwisowy program webasto thermo test obsługujący oba sterowniki występujące w roverze ale rozumiem że ekipa twórców programu dąży do kompleksowej obsługi wszystkich sterowników występujących w R75/ZT
MaReK - Nie Kwi 03, 2016 23:44

Dobra. Wieczorny spot u AfricaTwin się udał.
Pikanie na czujniku parkowania naprawione. Tutaj podziękowania dla Sterdyda, który mimo późnej pory zdecydował się na wycieczkę do auta i zrzut zawartości modułu... Było gorąco, AfricaTwin widział już wycieczkę na T4, ale... okazało się, że błąd był nie w tym module co szukaliśmy. Przestawiło się jakimś cudem kodowanie w module IPK. PCD Sounder z Deactive na Active :) Po zmianie z powrotem czujniki gadają ;)

Co do instrukcji obsługi programu. Myślę, że warto to zrobić, ale nie wiem czy w programie. Zbyt dużo tekstu, który nie będzie kompresowany. Lepiej, zrobić instrukcję na stronie WWW. Widzę tutaj nawet kilku ludzi do pomocy :P

Co do błędów - będą jeszcze przez sporo czasu. Nawet T4 posiada jakieś niedociągnięcia i potrafi się podczas kodowania czy odczytu sterowników wysypać tak, że potrzebny restart maszyny ;) Najważniejsze jednak, aby program nie zrobił żadnych szkód.

Myślę, że dobrym pomysłem będzie wstawienie adresu do bugów oraz kanału FB jako kontaktu z autorami. To będzie lepsza forma komunikacji niż po forach, na których jeszcze niekoniecznie nas chcą widzieć :P

Co do webasto jest ono dla mnie zbędne, bo go nie mam :P
Jednak jak słusznie zauważył sash997 - byłoby pysznie, gdyby TOAF ogarniał wszystko co do tyczy R75/ZT.

marcin.misek - Pon Kwi 04, 2016 00:43

Dlatego powtarzam raz jeszcze, przed jakąkolwiek zmianą zróbcie BACKUP danych...
PDC,IKE,BCU,SRS,LCM - w tych modułach już działa Backup, niedługo dodam kolejne...
Najważniejszy backup to chyba od BCU, bo bez tego cięzko będzie odzyskać skasowane piloty jak kogoś poniesie fantazja;]

Raz jeszcze

najpierw BACKUP, potem zmiany...

dukat11 - Pon Kwi 04, 2016 00:48

marcin.misek, ale wtedy znika dreszczyk emocji :) .

A ta poważnie to pierwsza rzecz do zrobienia.

marcin.misek - Pon Kwi 04, 2016 01:17

dukat11 napisał/a:
ale wtedy znika dreszczyk emocji :) .

Jak zaczynałem zabawę z BCU to po wywaleniu działania pilotów odpuściłem sobie zabawę na kilka tygodni...
To były emocje bo wtedy nie wiedzialem jak to przywrócic ;] Ale udało się ;]

MaReK - Pon Kwi 04, 2016 01:30

marcin.misek napisał/a:
Jak zaczynałem zabawę z BCU to po wywaleniu działania pilotów odpuściłem sobie zabawę na kilka tygodni...
To były emocje bo wtedy nie wiedzialem jak to przywrócic ;] Ale udało się ;]


Nie oszukuj... Od pierwszych dni miałeś backup :P
Nigdy nie odpuściłeś na tak długo zabawy :P
Emocje były - nawet przy liczeniu sum :)

Generalnie to był ciekawy i owocny rok pracy nad programem.
Od edytora BCU do TOAF'a ;)

AfricaTwin - Pon Kwi 04, 2016 02:20

Dzięki Marku za support i że Ci się chciało :mrgreen: tak po nocy w niedzielę ...
Hak zamontowany, wiązki do gniazd 7 i 13 pin przeprowadzone, wiązki do tylnych lamp podciągnięte, ale niestety nie podłączone :cry: W prawej lampie kolorki się zgadzają z RAVE, a w lewej niestety nie. Postanowiłem przełożyć podłączenie, pewnie na przyszły weekend i rozpoznać kabelki. Mam trochę dość na dzisiaj. Hak, serwis klimatyzacji, wymiana łączników stabilizatora no i ta Sytuacja z PDC :D - wystarczy tych emocji !

Marku jeszcze raz dziękuję i pamiętaj, że moje autko na testy się pisze :mrgreen:
Jeśli chcesz pomocy przy wuwuwu nie ma problemu :D
Steryd jeśli się kiedyś przetniemy % gwarantowane.

malyk1990 - Pon Kwi 04, 2016 04:37

Program bajka :) ale mam pytanie odnośnie świateł DRL z długich, czy jest możliwość ustawienia ze zaświecą po odpaleniu , a nie od razu po zapłonie??Z góry dzięki za info. Pozdrawiam
Markzo - Pon Kwi 04, 2016 06:07

malyk1990 napisał/a:
ale mam pytanie odnośnie świateł DRL z długich, czy jest możliwość ustawienia ze zaświecą po odpaleniu , a nie od razu po zapłonie??Z góry dzięki za info. Pozdrawiam

jest, któryś program świateł trzeba włączyć - skandynawski? czy coś takiego, pare lat temu ktoś mi to odpalil przez t4 ;) zapalają się lampy po odpaleniu ;) myślę, że toaf może tak samo to zrobić ;)

MaReK - Pon Kwi 04, 2016 07:33

Markzo, mieszasz pojecie DRL (długie z mocą 30%) z automatycznie wlaczanymi światłami mijania po uruchomieniu silnika. Co do DRL nie ma póki co takiej funkcji jak po silniku i nie wiem czy będzie. Tak samo ma to rozwiązane BMW.
xROnx - Pon Kwi 04, 2016 07:50

MaReK napisał/a:
Myślę, że warto to zrobić, ale nie wiem czy w programie. Zbyt dużo tekstu, który nie będzie kompresowany. Lepiej, zrobić instrukcję na stronie WWW.>

O to to to :)
Czy bez zmiany BCU na te z poliftowych jest możliwe włączenie opcji otwierania klapy bagażnika z pilota w przedliftach (75 i ZT)?

longer86 - Pon Kwi 04, 2016 09:34

jak dobrze pamietam musisz mieć BCU 1521 lub 1522 i wtedy możesz zrobić otwieranie klapy jak w serii
cin1391 - Pon Kwi 04, 2016 10:10

Panowie, takie błędy mi TOAF wynalazł. Coś niepokojącego w tym widzicie?

http://pokazywarka.pl/bledytoaf/

MaReK - Pon Kwi 04, 2016 12:03

Już wiem jaki musi być fetaure do TOAFa ;) Zrzut błędów do logu i wklejenie tych błędów tu na forum. Może nawet zrobię do tego przycisk... bo to się nie da oglądać ;)

Błędy w BCU zawsze będą bo on łapie wszystko co mu się wydaje podejrzane. Przymarznięta szyba przy próbie otwarcia, kilkarazy wciskanie zamykania na zamkniętym aucie, próbę wyzwolenia alarmu, wycieraczki itp. itd. Także skasowałbym i dopiero od tego momentu śledził.

Te błędy które masz wynikają z konfiguracji, której moduł nie rozumie ;)
Np. LSM może masz DRLe, a w IKE masz prędkościomierz elektroniczny.

Nie widzę tutaj nic niepokojącego.

Pozdrawiam,

cin1391 - Pon Kwi 04, 2016 12:56

MaReK, wiesz co mnie zastanawia? Szyba pasażera przednia nie chce się zamykać. Tzn zamyka się, ale muszę wciskać przycisk pulsacyjnie. Nie mogę wcisnąć i przytrzymać, tylko muszę pstrykać, aby się zamknęła.
A jeszcze z miesiąc temu nie było tego problemu ;/

Za to w TOAFIE jak wejdę w tryb testowy BCU i wybiorę zamykanie szyby pasażera, to pięknie jedzie płynnie do góry.

Problem z przerywaniem zamykania występuje zarówno przy wykorzystaniu przycisku na konsoli kierowcy jak i pasażera.

PS: co oznacza błąd "Zacisk R uszkodzony"? :D

longer86 - Pon Kwi 04, 2016 12:58

zmień w ustawieniach bcu szyba pasażera jedno pstryknięcie czy jakoś tak nie pamietam dokładnie, nie masz ramki z sensorem anti trap i przez to nie zamyka się płynnie,

Zacisk R? hmmm jak to w LSM to pewnie od wstecznego biegu...

Mogą wystepować błędy w tłumaczeniu, ale byc może to od włącznika świateł wstecznego. trzeba by sprawdzić w wersji angielskiej jak brzmiał ten błąd

cin1391 - Pon Kwi 04, 2016 13:00

MaReK napisał/a:
Np. LSM może masz DRLe, a w IKE masz prędkościomierz elektroniczny.


Zgadza się. Ty mi zaprogramowałeś prędkościomierz elektroniczny, a TOAFem włączyłem sobie DRL :D

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2016 13:00 ]
Cytat:

zmień w ustawieniach bcu szyba pasażera jedno pstryknięcie czy jakoś tak nie pamietam dokładnie, nie masz ramki z sensorem anti trap i przez to nie zamyka się płynnie,


Ale wcześniej tego problemu nie miałem. I szyba zamykała się jednym klikiem.
U pasażera nie ma antitrap. Jest u kierowcy.

:(

longer86 - Pon Kwi 04, 2016 13:02

toafowi zdarza się (sporadycznie, ale niestety zdarza się) że zmieni bez wiedzy użytkownika jakies ustawienie, poprawisz to w kodowaniu BCU i będzie elegancko, wszystko wróci do normy
cin1391 - Pon Kwi 04, 2016 13:16

A te błędy SRS? Co zapłon wyświetla mi Airbag Fault. Poprawiałem kostki pod fotelami i nic.
Za to ktoś zaślepił mi dwie kontrolki na desce, bo nie świeci się ani AirBag ani Ręczny :D

MaReK - Pon Kwi 04, 2016 16:06

No to pewnie dlatego ;) Jak wchodzisz w tryb diagnozowania SRS, to powinien zaświecić ikonkę na desce. Jak wchodzi w kontrolę ABS i live data powinien zapalić ABS oraz kontrolkę zaciągniętego hamulca ręcznego.

Co się świeci, a co nie możesz sprawdzić robią AUTOTEST w IKE.

Co do BCU i opcji one shot, być może nieopatrznie zmieniłeś sobie tę opcję zapisałeś i wyłączyłeś program. Później wyszło co wyszło i nie pamiętasz, że zrobiłeś zmianę i kliknięcie w SAVE.

cin1391 - Pon Kwi 04, 2016 21:30

MaReK napisał/a:
Co do BCU i opcji one shot, być może nieopatrznie zmieniłeś sobie tę opcję zapisałeś i wyłączyłeś program. Później wyszło co wyszło i nie pamiętasz, że zrobiłeś zmianę i kliknięcie w SAVE.


Marek, nie o to kaman. Jak wcisnę i przytrzymam przycisk aby zamknąć szybę pasażera, to ona robi mały skok i staje. Muszę pykać cały czas przyciskiem i żabkując zamknąć szybę :( Jakby ją coś blokowało. A nic nie blokuje.

prebenny - Pon Kwi 04, 2016 21:31

cin1391 tak 'działa' ta opcja jak nie masz ramki z czujnikiem (a mam 90% pewności, że nie masz ;) ).
MokraWoda - Pon Kwi 04, 2016 21:53

A mi tak się dzieje z szybą kierowcy. Ale, jeżeli otworzę szybę na jakieś 1/3 to zamknie się dobrze, ale jak niżej to już muszę pstrykać żeby ją zamknąć, aż dojdzie do tego poziomu 1/3 i już idzie normalnie w górę.
prebenny - Pon Kwi 04, 2016 21:54

MokraWoda to już raczej wina silniczka (tak samo mam/miałem z tylną prawą szybą).
MaReK - Pon Kwi 04, 2016 23:31

Tak jak napisał prebenny :)
dawidd - Wto Kwi 05, 2016 07:52

BCU mierzy na bieżąco pobierany prąd przez silnik szyby, im opór szyby większy tym większy pobierany prąd. Jak dojedzie do końca, przekracza ustawiony próg i wyłącza zasilanie. Jeśli masz szybę chodząc z dużymi oporem lub sama przekładnię/silnik lub upalone 1 uzwojenie w silniku to własnie skokowo będzie chodzić
cin1391 - Wto Kwi 05, 2016 08:40

prebenny, MaReK, macie rację! Wyłączyłem oneshot szyby pasażera i zaczęła działać normalnie :D

Można dołożyć krańcówkę do szyby pasażera? :) Jest tam gdzieś kostka, podłączenie?

Punx - Wto Kwi 05, 2016 08:45

Ja dołożyłem ale to nic nie dało, wiązka jest ale ponoć w BCU jest obsługa tylko jednej szyby bocznej na "one touch"

Jak kiedyś byłem u Jowiego na T4 to naopowiadał mi że miał klienta u którego wszystkie 4 szyby były zrobione tak że zamykały sie na jeden klik ... albo coś mu sie pokręciło i źle zapamiętał albo było to zrobione jakos inaczej niż przez BCU ... może w wersji VP były takie bajery ?

longer86 - Wto Kwi 05, 2016 09:34

nie da się... w BCU jest tylko 1 pin na anti trap drzwi kierowcy. a szkoda bo jak ktoś wyżej wspomniał w testach szyb w TOAF można zamknąc szybe na raz
Punx - Wto Kwi 05, 2016 09:40

A nie da się pod ten pin podpiąć 2 drzwi ? Mało prawdopodobne aby w tym samym czasie była sytuacja gilotynowania jednocześnie głowy pasażera i kierowcy :)

Chociaż jak turbany zawitają do Pollandii to kto wie czy nasze auta nie będa wykorzystywane w egzekucjach :)

MaReK - Wto Kwi 05, 2016 09:58

W/g mojej rozpiski pinów dla 54-pinowej wtyczki C0660 wychodzi, że

piny: 20, 21 to kolejno: anti-trap kierowca, anti-trap pasażer.

Punx - Wto Kwi 05, 2016 10:09

Ja mam antitrapa w drzwiach pasażera i wiązkę z anglika (w bagażniku), bo jak była podłączona to przyciski działały na odwrót :)

Czyli jest szansa żeby mieć dwa antitrapy, tylko trzeba by pomichrac w kabelkach ?

prebenny - Wto Kwi 05, 2016 10:13

yyy a czemu w Rave na tej kostce C0660 jest 'dziura' między 20 i 23 pinem? :p
MaReK - Wto Kwi 05, 2016 13:00

To, że we wtyczce nie ma przewodu nie oznacza, że jak się go tam podłączy to nie będzie działać ;)
prebenny - Wto Kwi 05, 2016 13:19

Nie no MaReK tak się pytam, bo dziwne, że w RAVE opisu nie ma ;)
MaReK - Wto Kwi 05, 2016 15:29

Może dlatego, że dla RAVE'a kierowca jest tylko jeden, niezależnie od strony ;)
Widziałem kilka razy auta, którym się podnosiły szyby obie przednie na raz - w sensie jednoklikiem do góry ;)

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2016 15:29 ]
Myślę, że ten temat się już wyczerpał.
Zamykam go i dyskusję na temat programu TOAF przenoszę do nowego, przyklejonego na górze wątku.

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101967