Zobacz temat - [MG ZS] Malowanie felg stalowych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [MG ZS] Malowanie felg stalowych

maniaq - Sro Paź 30, 2013 15:30
Temat postu: [MG ZS] Malowanie felg stalowych
Wpadl mi do glowy pomysl, poniewaz mam na zime stalowki 15" i nie mam zamiaru tego zmieniac, bo stalowka = niski koszt felg i opon + balon na zime chroni kregoslup i zawieszenie ;)

Ale.. stalowki mam w czarnym kolorze i wyglada to srednio. Pomyslalem zeby pomalowac je. Z zapotrzebowania kupilem niedawno kompresor i pomyslalem, zeby obleciec tez te felgi.

Szukalem natchnienia co do koloru i wymyslilem http://plastidip.pl/sklep...-paleta-kolorow orange blaze - jaskrawy pomarancz.

czy ktos posiada kola w zwariowanym kolorze i moglby sie pochwalic - MG tylko, bo w sieci innych furek od groma ---> ?
Moj ZS- to czarnuch , a wlasciwie antracyt ;)

kruszon - Sro Paź 30, 2013 15:48

maniaqu, zrob sobie symulacje w PS albo innym tego typu i zobacz. Przy PD bedzie dosc dobrze oddawalo bo to mat. Opinii na temat takiego koloru w ZSie z czerwonymi wstawkami we wnetrzu nie chce nawet wyrazac ;)
maniaq - Sro Paź 30, 2013 15:54

czerwone wstawki do niczego nie pasuja, ale felga czerwona to... jakos mi sie nie widzi, to ma byc smieszne kolo na zime, wystarczy ze smutna mamy pogode ;) Stalowka na torze bedzie fajnie wygladala w takim zakreconym kolorze ... tylko jakim ?
kruszon - Sro Paź 30, 2013 15:55

Jak to jakim? Czarnym :D :D:D
maniaq - Sro Paź 30, 2013 16:19

czarny juz jest , mat nawet tez, bo juz przelatala ta felga conieco ;) ale wlasnie chce zmienic. Chce cos kolorowego, cos wesolego, cos co wywola usmiech jak bede na niego patrzyl :) Bo balon fajny jest, jezeli chodzi o przyspieszanie - nowe poklady mocy odnajduje po mocno kejacej oponie letniej :D

Symulacje poprobuje, ale nie mam teraz jak :/ jak ktos ma photoshopa to sie usmiecham, fote mojego bandyty nawet w watku o fotach - offtopic- mozna znalezc :D

bociannielot - Sro Paź 30, 2013 16:26

kolor na stalusach to dla mnie taki bieda tuning :roll: no ale Twój ZS maniaq, Twój wybór :roll:
maniaq - Sro Paź 30, 2013 16:28

jak giac to satlowke na torze, alu niestety za mocno dostalyby po dupie w polskich warunkach drogowych, gdzie drogi ulegaja naturalnej biodegradacji. :)

Myslalem o bilaych ale biale mam alu ori, wiec jakas odmiana musi byc :D

TO nie ma byc high life, to ma byc fun, nie bede startowal w konkursach pieknosci, ma byc ciekawie i kolorowo ! tylko sie sam nie moge zdecydowac co do koloru :/

bociannielot - Sro Paź 30, 2013 16:36

maniaq napisał/a:
ma byc ciekawie i kolorowo !
no ok prejedzie taki bocian i pomysli bieda tuning, tylko to Ci chcę zakomunikowac.
maniaq napisał/a:
jak giac to satlowke na torze, alu niestety za mocno dostalyby po dupie w polskich warunkach drogowych,

Pier...nie miałem alu 16ki cały zimowy sezon i gdyby nie finanse (czyt. gdyby mi moja pozwoliła :D ) to teraz też bym na alu pomykał całą zimę - ze stalówkami zimą łatwiej o przygodę niż z alusami.

maniaq - Sro Paź 30, 2013 16:45

Ja planuje jak czas i $ pozwoli polatac po torze po sniegu. Po ulicy jak sie zna dziury w okolicy idzie przejezdzic i nawet na 17 - tylko niebiescy moga kontorlowac prromile bo sie jedzie tropem weza ;)

Mam bdb opony i felge stal na zime , wiec nie chce kombinowac ze zmiana opon i kol. Stad pomysl pomalowania tego co jest. Mam felgi 17 do upalania na lato odlozona, moze te tez prysne, jak sie okaze ze wyglada przyzwoicie i poradze sobie z malowaniem :D

w weekend sprobuje zrobic symulacje w gimpie :)

Markzo - Sro Paź 30, 2013 16:50

pomarańcz albo oczojebny zielony (x power green)? choć przy cenach alusów 4x100 wolałbym jednak alu ;)
maniaq - Sro Paź 30, 2013 17:39

zamieniac stal 15 , na alu 15 imho bez sensu, na upalaniu rozne rzeczy sie dzieja, a latwiej stal podprostowac niz alu.

takze tematu zamiany na 16 alu nei rozwaza, na 17 za niski profil i za drogie opony. DOjezdze setup ktory mam na stali i wtedy moze pomyslimy ;)

Narazie pytanie bez odpowiedzi jest - ktory kolor do stalowki 15 " :D

bociannielot - Sro Paź 30, 2013 21:32

maniaq napisał/a:
amieniac stal 15 , na alu 15 imho bez sensu
to tak jak dla mnie malowac na oczoyebny kolor stalusy, prawda jest taka ze srednio to wygląda, ale jak juz pisałem Twój ZS zrobisz jak zechcesz :) . Pozdro Maniaku :) .
Harry - Sro Paź 30, 2013 21:34


ja sobie tak pomalowałem. Co do czarnego auta to bardziej bym widział coś w zieleni

Brt - Czw Paź 31, 2013 09:47

wygląda jak koło do craschtestów ;)

a co do koloru, to ja bym walnął taki jakis fiolet ... nie bedzie bardzo oczojebny ale i nie będzie już czarny ;)

SyntaX - Czw Paź 31, 2013 11:26

Ja mam komplet opon MT typowo na teren.
Felgi pomalowałem czarnym połyskiem z dodatkiem fioletowego brokatu.
Efekt jest rewelacyjny.

maniaq - Pią Lis 01, 2013 09:44

No moje moje te fele, ale podpytuje, moze kots malowal ? bo widzialem juz szprychy MG w zloto subaru malowane, wiec wiele mnie juz nie zdziwi :D

Ja tam mam dystans i o wies tuning posadzenia mnie lataja, ma byc wesoly akcent, a nie szpachla i spojlery ;)

Dzieki Bocian za opinie, bo powoduje ze jeszcze raz sie zastanawiam , ale ciagle odpowiedz jest - tak chce pomalowac te felgi :D

Zrobie symulacje kiedys, w tygodniu, albo przyszly weekend pewnie bym chial prysnac je :D

Kozik - Nie Lis 03, 2013 08:56

ja juz przechodzilem przez ten okres ;)


maluj na bialo jak chcesz szał i uśmiech to maluj na różowy oczo...bny kolor

maniaq - Nie Lis 03, 2013 10:39

konkret odp Kozik :D

Symulacje moze sie uda zrobic jak usiade do swojego kompa :)

Kozik - Nie Lis 03, 2013 11:36

maniaq, ja malowałem fluorescencyjnym różowym ale niestety kolor po 3-4 miesiącach już nie był fluorescencyjny tylko przeźroczysty, dlatego później zastosowałem pomarańczowy podkład i kolor zostawał na dłużej, przechodził w pomarańczowy ale nadal rzucał się w oczy,
pelson91 - Nie Lis 03, 2013 11:39

malowanie felg bez zdejmowania opon to dobre wyjście? bo też bym pomalował czarną stal na zimę, dokładnie jak ma kolega Harry, bardzo mi się to podoba ;)
leszczu - Nie Lis 03, 2013 11:43

Dobrze obklejasz oponę i tyle. :wink:
Markzo - Nie Lis 03, 2013 11:45

w zs ostatnio malowałem bez zdejmowania kapci ;)
Kozik - Nie Lis 03, 2013 13:38

pelson91 napisał/a:
malowanie felg bez zdejmowania opon to dobre wyjście?


da się ale trzeba dokładnie obkleić opony

pelson91 napisał/a:
bo też bym pomalował czarną stal na zimę, dokładnie jak ma kolega Harry, bardzo mi się to podoba ;)


nie żartuj w 75? to będzie szczyt bezguścia bo 75 ma dużo chromu

gammathough - Nie Lis 03, 2013 18:11

No to stalówy do pochromowania i z bani :mrgreen:

A tak serio- to nie widzę zbytnio sensu w malowaniu felg stalowych na inny kolor niż biały/czarny.

pelson91 - Nie Lis 03, 2013 18:13

to może srebrzanką je pociągnę i będzie git :mrgreen:
kruszon - Pon Lis 04, 2013 10:47

Co do zdejmowania kapci do malowania - widzialem w necie jak ktos rozkladal talie kart miedzy felge a opone. :) Dziala :)
A przy okazji mozna mala partyjke zrobic ;) Byle przed malowaniem... :)

maniaq - Pon Lis 11, 2013 16:27

Wypiaskuje, pomaluje, zobaczymy. Byly czarne i wygladalo to srednio, biale mam alusy 17 na lato i wlasnie co nowego bym chcial, wiec kombinuje, pomalowac musze, bo ruda wylazi :/
toksyn - Pon Lis 11, 2013 19:33

maniaq, jak pomalujesz to daj znać, bo na lato mam zamiar swoje walnąć w biały mat albo czarny mat, za pomocą plastidip własnie ;) także, czekam na relacje :)
maniaq - Pon Lis 11, 2013 20:00

W ciagu najblizszych 2 tyg pewnie podrzuce foty ;) Pistolet do piaskowania nie dojechal. Poza tym jestem chory i zalegam w lozku wiekszosc dnia, albo przed kompem.

Jak dojde do siebie i znajde chwile, to psikne i pokaze tutaj caly postep prac.

Remigiusz - Pon Lis 11, 2013 20:06

maniaq, Jaki pistolet do piaskowania kupiłeś sobie :?: :wink: Jestem tez ciekaw efektu bo kolorowe felgi na zimowa porę to jak znalazł :wink:
pelson91 - Pon Lis 11, 2013 20:10

maniaq, bardzo jestem ciekaw efektu. :) mam i swoje do pomalowania i chciałbym zobaczyć jak się piaskuje i maluje, dasz znać? ;)
maniaq - Sro Lis 13, 2013 12:17

porobie foto reportaz, kupilem pistolet - z aledrogo SSP z dysza porzadniejsza 240 pln, bo poczytalem, ze sie szybko koncza w tych tanich, ja bede mial pare rzeczy do zrobienia kolo domu i wolalem jak kupowac, to juz cos ze sredniej polki, co by bylo trwalsze i komfort roboty lepszy ;)

takze mam kompresor , pistolet do piaskowania i malowania :D komplet do roboty, tylko malo czasu na te roboty :/

bociannielot - Sro Lis 13, 2013 12:59

maniaq, w tym $$$ bys mial calkiem fajne aluski na zime :) .
maniaq - Sro Lis 13, 2013 14:20

M czym kolo domu porobie robote >? alusami? :P Na alusy nie mam cisnienia na zime, wogole :)

Jak mi magik z kwadratowego kola po KJS wyprostowal mlotkiem , to na wywazarce dolozyl 10-5 gram olowiu i byla IDEALNA ! Tomi i Perez swiadkami :D

z prostowaniem alu, nie jest juz tak fajnie. A ja wole jezdzic , niz wygladac jakbym jezdzil ;)

bociannielot - Sro Lis 13, 2013 14:37

maniaq, tez mi prostowali stal młotkiem, z tym ze alu trudniej pogiąc tazke nie wiem czemu Wy ciagle bronicie tych stalusów że łatwo się prostuje, tylko dlatego ze łątwo je się tez gnie :) .
maniaq - Sro Lis 13, 2013 15:12

Oj an upalaniu roze rzeczy sie dzieja ;) JA pisalem, ze mam bdb opony 15 " i takie mam jzu stalowki, wiec nie napinam sie na alu, jak za ta kase , moge pojechac na upalanie :D

To wole poupalac, niz patzrec na ladne felgi.

Sprzet do malowania potrzebuje w innych celach,nie tak, ze cale przedsiewziecie tylko dla kolo ;)

Markzo - Sro Lis 13, 2013 15:13

co kto lubi, ja zostaje przy alu na zime ;) oz'ty dają rade ;)
maniaq - Sob Lis 23, 2013 18:04

Jakbym mial, to pewnie tez bym zostawal, to wlasnie jest cale sedno sprawy ;)

[ Dodano: Sob Lis 23, 2013 18:02 ]
Zrobione , nie bez porblemow, otoz plastidip jest dosc gesty i nalezy go rozcienczyc - chyba , ze kupi sie juz gotowca, bo i takie sa na rynku. Ja mialem porblem poniewaz nie znalem jeszcze dobrze pistoletu, ani proporcji najlpeszych do malowania, jak gesta powinna byc farba. Problemem okazalo sie i za gesto i za rzadko.

Za gesto powodowal, ze pistolet zaczynal pluc malymi drobinkami a nie mgielka, stad na feldze male "paproszki z farby" Za mocno rozcienczony powodowal splywanie i rozpuszcanie juz polozonej warstwy :/

No ale nauka nie poszla w las.

Jak wyglada sami ocencie :D ja sie jeszcze nie przyzwyczailem, ale chyba jest ok. jutro w dzien moze sie zdecyduje czy mi sie podoba czy nie :D

[ Dodano: Sob Lis 23, 2013 18:04 ]
kolejne pstryki z prac.

kolejno z paproszkami,

splywajaca farba pod spodem, bo kolejnymi warstwami staralem sie zamaskowac ;)

i na koniec pokazane collnite i QD poorboysa = lusterko na lakierze as 2002 rok :)

Kozik - Sob Lis 23, 2013 18:09

ładnie maniaq pod kolor kierunkowzkazów pomalowałeś ;)
Remigiusz - Sob Lis 23, 2013 18:15

Mogłeś zrobić sobie fote z pomarańczowym swetrem przy aucie fajny motyw by wyszedł :D

Kolor czy ja wiem jakoś dziwnie do ZS coś mi brakuje :razz: Ale sam efekt malowania na feldze fajnie to wychodzi :wink:

maniaq - Sob Lis 23, 2013 18:15

Dopiero jak zalozylem to zauwazylem ;) Wilgoc juz na aucie, bo pozno robilem, dlatego taka maska w macie wyszla :D

Plastidip jest matowy, nie wiem czy polysk nie wygladalby lepiej... pozyjemy zobaczymy ;)

Markzo - Sob Lis 23, 2013 23:38

hmm... jakoś tak dziwnie ;) strasznie "wąski" się zrobił przez jasne koła z dużym et ;)
maniaq - Nie Lis 24, 2013 00:33

Remi - ta... sie smialem, ze jeszcze spoilery i lusterka zrobie bedzie mial ksywe "łatek" :D

Markzo - bo ja wiem czy waski, na stali generalnie wyglada nieco jak bieda auto ;) ale w poaranczy przynajmniej weselej :D

gammathough - Nie Lis 24, 2013 04:13

Maniaq, IMHO malowanko lepiej będzie wyglądać na alusach...

Akurat tą tezę fotami potwierdziłeś.

Kwestia gustu, no offence :)

Markzo - Nie Lis 24, 2013 08:06

chyba fajniej by ori 17 w pomaranczy wygladaly :D
maniaq - Nie Lis 24, 2013 11:20

Alez panowie, ja sie z wami zgadzam totalnie :D Tylko ja mialem stalowki z zimowkami do pomalowania, psiknalem je przed pomarancza w miejscach gdzie wychodzila ruda - oczywiscie piaskowanie najpierw tych miejsc- czarnym kolorem.

Wiec jak mi sie nie bedzie podobac to po prostu zdejme pomarancz, dlatego wybralem plastidipa ;)

bociannielot - Nie Lis 24, 2013 11:56

maniaq, przyznaj się kryzys wieku średniego ;-) , pomalowanie ładnie wyszło efekt taki jak chłopaki piszą :) . Pozdro :) .
maniaq - Nie Lis 24, 2013 12:48

Bocian... rozszyfrowales mnie , na prosiaka w carbio mnie nie stac to chociaz z felgami zaszaleje ;)
bociannielot - Pon Lis 25, 2013 09:33

maniaq napisał/a:
na prosiaka w carbio mnie nie stac to chociaz z felgami zaszaleje
no to juz wiem co mnie czeka za kilka lat bo tez mi brakuje na prosiaka ;)
maniaq - Pon Lis 25, 2013 11:56

Powiem tak, dziwnie wyglada za dnia w sloncu, dlatego, ze to mat. W tym kolorze- takim zarowkowym- byloby ok, ale chyba wolalbym polysk... tylko polysk bylby na stale a tego nie chialem , nie bedac pewnym koloru. O_o

Musze sie przyzwyczaic :D

pelson91 - Pon Lis 25, 2013 12:24

jak masz piaskarkę to co za problem wypiaskować i pomalować znów na inny kolor jak by ten się nie przyjał? ;)
kruszon - Pon Lis 25, 2013 21:34

maniaq, no nie wiem, czy to wyglada... chetnie na zywo zobacze. Troche jakbys mial dojazdowki zalozone ;) Pewnie lepiej to niz bialy wyglada... jak juz mowa o wczesnym kryzysie wieku sredniego. You know what I mean... :twisted:
tomi_zog - Wto Lis 26, 2013 10:44

maly tutorial Renowacja felg stalowych – poradnik.
http://www.czarprlu.pl/?p=286

fajny kolorek felg z roverka do lavety
http://www.czarprlu.pl/?p=1144

ja do roverka kolor LQW stalowki pomalowalem na RAL 6018
a do srebrnego tico stalowki w kolorze RAL 5015, zeby bylo kolorowo na zime a nie ponuro
u mnie w okolicy felgi po piasku i lakier proszkowy
koszt 50zl za felge

maniaq - Pią Lis 29, 2013 21:50

widzisz pelson jakbys doczytal, to bys wiedzial, ze popsikalem je na czarno, a potem psiknalem plastidipem na pomaranczowo, wiec w kazdej chwili zdejme gume z felgi i bedzie czarna, bez piaskowania ;P

Kruszon, pcozekaj do spota.

Tomi_zog - ta zielen fajna ale mi sie pomarancz na tym aucie bardziej komponuje, do kierunkow chociaz, od foteli az tak sie nie rozni... myslalem przez chwile, ale to lepiej w polysku wyglodaloby, a plastidip jest w macie ...

bociannielot - Sob Lis 30, 2013 09:52

maniaq napisał/a:
myslalem przez chwile, ale to lepiej w polysku wyglodaloby, a plastidip jest w macie ...
do go psiknij bezbarwnym :D .
maniaq - Pon Gru 02, 2013 23:43

Nie chce, bo chce miec mozliwosc powrotu do czarnych jak mi sie znudzi ;)
gammathough - Wto Gru 03, 2013 00:55

Sugerowałbym skierowanie się do "złota". Z racji tego, że wg relacji oponiarza felgi zimówek (alusy) kwalifikują się do piaskowania, sam zasugeruję lakiernikowi "złoty subaru" :)

Czekam na gromy :D

maniaq - Wto Gru 03, 2013 14:06

byl kolega z legionowa, ktory pomalaolwal na zloto do niebieskiego ZS-a ... imho srednio :) bo nawiazanie zbyt oczywiste ;)
bociannielot - Wto Gru 03, 2013 15:29

Subaru wersja bieda :ok: jeszcze tylko duży spoiler i polew na forum subaru gwarantowany :ok: .
gammathough - Sro Gru 04, 2013 18:56

:mrgreen: łyknęliście to jak pelikany

nie no, opcja bieli raczej wchodzi w grę. Bo widziałem ten kolor na jakimś ZS-ie i wyglądało bardzo ładnie

maniaq - Sro Gru 04, 2013 23:26

moze na moim :D zajrzyj do watku foto w offtopic ;) Serie 17 na lato mam w bieli na czarnuchu :D tzn - antracyt powinienm powiedziec ;)
bociannielot - Czw Gru 05, 2013 10:05

maniaq napisał/a:
Serie 17 na lato mam w bieli na czarnuchu
ze względy na wyżej wspomniany kryzys wś czekamy na wersję z oczo*ebnym zielonym bądź różem :) .
maniaq - Czw Gru 05, 2013 10:25

kurde to ten kryzys mam juz od 2007, kiedy to zakupilem pierwszego ZR-a, a felgi wedruja do kazdego kolejnego auta :rotfl:

a powaznie, to smiesznie wyglada ZS na pomaranczowej stali, zawsze sie lapie, ze jestem zaskoczony, ze sa pomaranczowe jak na niego spojrze :D bo byl zawsze szarobury w zime :D

bociannielot - Czw Gru 05, 2013 10:30

przyzwyczaisz się :wink:
toksyn - Pon Lut 03, 2014 15:11

kolego jak sie trzyma ten plastidip? Myślicie, ze na alusach sezon wytrzyma?
Kozik - Pon Lut 03, 2014 18:15

Toksyn, letni z pewnością przy odpowiednim dbaniu ale zimowy to może być różnie, kamienie piasek itp
bioly - Pon Lut 03, 2014 19:42

Toksyn napisał/a:
kolego jak sie trzyma ten plastidip? Myślicie, ze na alusach sezon wytrzyma?


Moim zdaniem lepiej juz pomalowac sprayem

maniaq - Nie Lut 09, 2014 16:32

Moze w weekend umyje czarnucha, to napisze jak sie maja felgi ;) Bo zasyfiony do blota i soli :/

[ Dodano: Nie Lut 09, 2014 16:32 ]
W sumie nie specjalnie oszczedzalem, dbalem o felgi, bo dluszszy czas nei mylem auta, bo nie bylo jak i keidy...

Dzis umylem i wyglada na to ze plastidip trzyma sie dzielnie :) Malowalem sam, wiec wiekszosc niedorobek wynikala z nieumiejetnego malowania - kupilem z rozpedu puszczke do rozcienczania, jak sie okazalo rozcienczanie musi byc w dobrych proporcjach, zeby nie splywal, albo nie plul glutami pistolet, wiec to bylo moim problemem. Kupisz spray plastidip to nie bedziesz mial dylematu ;)

Nie chcialem zwyklym lakierem, bo nie wiedzialem czy mi sie spodoba taki kolor.

Ale jest wesolo i narazie zostaje :)

lato biale 17, zima pomaranczowe 15 stalowki :D

toksyn - Nie Lut 09, 2014 23:17

bioly napisał/a:
Toksyn napisał/a:
kolego jak sie trzyma ten plastidip? Myślicie, ze na alusach sezon wytrzyma?


Moim zdaniem lepiej juz pomalowac sprayem


Nie chce sprayem bo nie wiem czy mi się będzie podobać - wizualizacje to jedno a efekt w realu to drugie ;P

maniaq - Nie Lut 09, 2014 23:30

Przypomne ze plastidip jest matowy ! co ma znaczenie ;)
toksyn - Wto Lut 11, 2014 19:28

maniaq napisał/a:
Przypomne ze plastidip jest matowy ! co ma znaczenie ;)

Dla mnie to plus, bo chcę czarny mat ;))