Zobacz temat - [MG ZR/ R2] Przerobki ukladu chlodzenia/ogrzewania bez egr
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR/ R2] Przerobki ukladu chlodzenia/ogrzewania bez egr

mentos - Wto Wrz 22, 2015 22:29
Temat postu: [MG ZR/ R2] Przerobki ukladu chlodzenia/ogrzewania bez egr
Witajcie

Sobota minęła pod znakiem prac przy aucie. Miedzy innymi zająłem sie układem dolotowym. A dokładniej wstawiłem nowy dolny waz intercoolera. Zamontowałem zaślpeki egr. Wstawiłem nowa uszczelkę kolektora dolotowego.

W związku z tym, ze spaliny nie będą juz grzały płynu chłodniczego wywaliłem całkiem egr. W końcu skończyły sie problemy z podciśnieniem ;)
Pojawił sie jednak inny problem do rozwiązania - bypass wody dla nagrzewnicy. Aktualnie woda po prostu przepływa dodatkowo wężem chłodnicy egr i można powiedzieć, ze zero ciepła trafia do nagrzewnicy. Domyślam sie ze nie mogę usunąć tego baypassu.
Zastanawia mnie czy mógłbym tutaj użyć węży z benzyny. Ponoć w gumowym łączniku węży znajduje sie odpowiedni zaworek (w załączniku zdjęcie ze znalezionej aukcji). Chyba ze ktoś z was zna jakiś patent z innego auta tak aby kupić nowy ten zaworek? Na angielskim forum widziałem ze montują taki baypass z saaba (http://forums.mg-rover.org/showpost.php?p=4166083&postcount=2) jednak koszt tej części jest zdecydowanie za duży.

Trochę sie rozpisałem.
Będę wdzięczny za sugestie.