Zobacz temat - Kupno MG ZT
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Kupno MG ZT

manuel - Wto Paź 06, 2015 10:53
Temat postu: Kupno MG ZT
Siema.
Ostatnio rozważam zmianę z mojego R75 1.8 z LPG na MG ZT ( tylko sedan).

Patrzyłem coś na mobile.de i innych stronach ale przy tym kursie euro 4.30 to ceny nie są jakieś zachęcające.

Co myślicie o tym ogłoszeniu? :
http://allegro.pl/show_it...7655#86d7b4ab91

I drugie: http://otomoto.pl/oferta/mg-zt-ID4p90wZ.html


Znacie jakieś stronki gdzie można poszukać ciekawych ofert ?

Pss. Mechanicznie MG ZT to to samo co R75 czy są jakieś różnice ? Chodzi mi o dostępność częsći.

Vigoslaw - Wto Paź 06, 2015 12:47

Ten z allegro, niezła beka... taka bogata wersja jak na MG i z tyłu korbki :wtf?:

Wydaje mi się, ze był opisywany...

Ten z otomoto, to straszna bieda i poobijany, kwestia, czy chcesz się w takie rzeczy bawić...

Co do różnic, to są minimalne w zawieszeniu i kompie sterującym, reszta to samo co R75

Pozdrawiam,

V.

longer86 - Wto Paź 06, 2015 13:07

korbotronic idzie za grosze zmienić na elektrykę z tyłu więc z tego powodu nie dyskwalifikowałbym auta
Vigoslaw - Sro Paź 07, 2015 08:09

longer86,

Nie dyskwalifikuje, ale dziwna konfiguracja nieprawdaż? :razz:

Dołożyć bajery do R75 nie jest trudno, sam dobrze wiesz ;)

Pozdrawiam,

V.

longer86 - Sro Paź 07, 2015 09:27

wiem, dlatego szyby el z tyłu to najmniejszy problem jeśli reszta auta w stanie do przyjęcia
manuel - Sro Paź 07, 2015 09:35

A nie uważacie, że 8500 to cena zbyt niska żeby wszystko mogło być tak jak opisane ;) ?
Asia_MG-ZT - Sro Paź 07, 2015 10:00

U nas korby wymieniliśmy z tyłu nie wiem czy 100zł wszystko nas kosztowało ;)
longer86 - Sro Paź 07, 2015 10:02

przy 2.5 pb zawsze moga być jakies kwiatki, a sam kolektor do wymiany to już coś ale pewnie nie wszystko, gdyby było taki eproste to czemu nie robi?
j0zek - Sro Paź 07, 2015 10:08

przecież ten tylny błotnik jest od niebieskiego auta, a cały jest czarny/granatowy, więc jak?
Wspawany błotnik i pomalowany w kolor auta?

Nie widzicie tego ?

manuel - Czw Paź 08, 2015 16:43

No nie wiem nie wiem, dla mnie to zwykła niechlujna robota sprayem :D


[ Dodano: Czw Paź 08, 2015 16:43 ]
Pojawiło się coś nowego w moich okolicach :)
http://allegro.pl/show_it...4084#7242a5b82c

sztopro - Pon Paź 12, 2015 13:21

Jakbym miał hajs to po tego ostatniego sam bym jechał :D dziwi mnie tylko jedna rzecz, któreś MG z kolei i kolejne bez emblematów, co to za zmora?
j0zek - Pon Paź 12, 2015 14:09

sztopro napisał/a:
Jakbym miał hajs to po tego ostatniego sam bym jechał :D dziwi mnie tylko jedna rzecz, któreś MG z kolei i kolejne bez emblematów, co to za zmora?


Ma emblematy tylko kolory wyblakły.
To akurat najmniejszy problem..

sztopro - Pon Paź 12, 2015 16:31

nie no wiadomo że to nie problem tylko jakoś tak zwróciłem na to uwagę
batix - Sob Paź 17, 2015 00:15

Asia_MG-ZT napisał/a:
U nas korby wymieniliśmy z tyłu nie wiem czy 100zł wszystko nas kosztowało ;)


gdzie jak ?? daje 100 i niech mi ktoś zmieni :)

longer86 - Sob Paź 17, 2015 09:25

batix napisał/a:
gdzie jak ?? daje 100 i niech mi ktoś zmieni :)


Kup zestaw podnośniki, przełączniki w tylne drzwi, wiązki w drzwiach i sprawdz czy masz czarne BCU czy beżowe,

wymiana to 1h na strone i to z przerwą na kawę.

praktycznie P&P
i kwestia zakodowania w BCU TOAF'em bo T4 tego nie potrafi

AdaskoC - Sob Paź 17, 2015 09:34

batix, chcesz to Ci skompletuje taki zestaw :-)
manuel - Pon Paź 19, 2015 17:23

Co myślicie o tym:
http://otomoto.pl/oferta/...html#86d7b4ab91

j0zek - Pon Paź 19, 2015 20:33

Daj sobie spokój.

Kolorowa karoseria do tego:
Wymieniony pasek rozrządu?
Przed sprzedażą?

Prosta sprawa- kupiony w cenie złomu z zerwanym paskiem w Szwajcarii, przywieziony do PL, zrobiony pasek i igiełka :)

rafalmis1 - Pon Paź 19, 2015 20:43

A tv i nawigacje dają osobno? :mrgreen:
manuel - Pon Paź 19, 2015 23:17

Ta, też to zauważyłem :(

To w takim razie co myślicie o tym ?
http://allegro.pl/show_it...4084#86d7b4ab91

Niestety nie ma z czego wybierać... w końcu kupię Jaguara X-Type i tak się skończy ;(

j0zek - Pon Paź 19, 2015 23:39

No i wsadzisz za jaguara wiecej kasy i sie przekrecisz przy serwisie, a komfort podrozy podobny do mg.
RADOM, zaglebie handlarzy, niska cena za "igle" ?

na dzien dobry dziwne ogloszenie.

manuel - Wto Paź 20, 2015 00:30

j0zek napisał/a:
No i wsadzisz za jaguara wiecej kasy i sie przekrecisz przy serwisie, a komfort podrozy podobny do mg.
RADOM, zaglebie handlarzy, niska cena za "igle" ?

na dzien dobry dziwne ogloszenie.


no tak właśnie poczytałem że diesel w x-type do bani a benzyna do gazu się nie nadaje..

No ale co zrobić jak nic nie ma do wyboru na otomoto :(

j0zek - Wto Paź 20, 2015 00:33

to nie kupuj na sile i poczekaj az sie cos pojawi
rafalmis1 - Wto Paź 20, 2015 07:47

Przypadkiem jeden nie jest obok drugiego?? Skąd jesteś? Ja mam do Radomia 250 km, oddasz za paliwo, to chętnie się z Tobą wybiorę w tym tygodniu. A nie chcesz mojej R 75??
manuel - Wto Paź 20, 2015 12:38

W Radomiu to ja prawko zdawałem jak mieszkałem w domu rodzinnym :)

A z Warszawy też rzut beretem mam teraz :)

Jeśli masz 2.5 z LPG i automat jak w opisie to byłbym zainteresowany może, daj jakieś info.

batix - Sob Paź 24, 2015 10:01

AdaskoC napisał/a:
batix, chcesz to Ci skompletuje taki zestaw :-)


ale korbki i tak mi na tapicerce zostaną

j0zek - Sob Paź 24, 2015 10:32

batix napisał/a:
AdaskoC napisał/a:
batix, chcesz to Ci skompletuje taki zestaw :-)


ale korbki i tak mi na tapicerce zostaną

Tapicerke bez to sobie kupisz za 20-30 zl sztuke

manuel - Sob Paź 24, 2015 18:00

j0zek - ten co mi podesłałeś bardzo mi się podoba ale niestety nie mam póki co aż takich funduszy - muszę najpierw sprzedać swojego R75. Chyba że zejdziesz trochę z ceny :)
j0zek - Sob Paź 24, 2015 18:33

manuel napisał/a:
j0zek - ten co mi podesłałeś bardzo mi się podoba ale niestety nie mam póki co aż takich funduszy - muszę najpierw sprzedać swojego R75. Chyba że zejdziesz trochę z ceny :)


W tym tygodniu naprawiłem chłodnice intercoolera i po weekendzie oddaję auto do lakiernika, także trochę kosztów mi doszło i nie warto mi sprzedawać za mniej:)

manuel - Sob Paź 24, 2015 19:20

spoko, rozumiem ;)
Także obym szybko opchnął swojego ;)

Cjapek - Pon Lis 02, 2015 18:21

manuel napisał/a:
Ta, też to zauważyłem :(

To w takim razie co myślicie o tym ?
http://allegro.pl/show_it...4084#86d7b4ab91

Niestety nie ma z czego wybierać... w końcu kupię Jaguara X-Type i tak się skończy ;(



Odnośnie tego, to może ja coś podpowiem, bo też dzwoniłem, pytałem itp.
Wszystko jest pięknie, autko z bajki, wszystko oryginalne... ale jak zapytałem skąd Pan ma takie śmieszne tablice rejestracyjne, to powiedział, że Szwajcarskie. No i dalej już poszło, bo Szwajcarskie tablice z przodu różnią się od tych z tyłu.

Nie wiadomo co to za numery, tablice samoróbki. Skoro gość sam dorabia tablice rejestracyjne, to raczej wątpliwe jest, że problem sprawia mu wpisanie pierdół do książki serwisowej, czy stworzenie własnej

batix - Pon Lis 02, 2015 22:42

j0zek napisał/a:
batix napisał/a:
AdaskoC napisał/a:
batix, chcesz to Ci skompletuje taki zestaw :-)


ale korbki i tak mi na tapicerce zostaną

Tapicerke bez to sobie kupisz za 20-30 zl sztuke


to daje 200 i ktoś mi zmieni??

longer86 - Pon Lis 02, 2015 22:56

Zmiana korbki na elektryke to w zasadzie p&p, ściągasz boczek, odkrecasz 4 śruby nocujesz podnośnik, podpinasz wiązkę z przełącznikiem w drzwiach i jesli masz czarne bcu to kilka kliknięć. Na kompie żeby to aktywować.
AdaskoC - Wto Lis 03, 2015 06:51

batix, zapraszam do Ciechanowa, gratis będziesz miał robotę:-)
manuel - Wto Lis 03, 2015 22:25

A te czerwony przewijał się już kiedyś czy to faktycznie nowość i warto sprawdzić ?
http://allegro.pl/show_it...8215#86d7b4ab91

j0zek - Wto Lis 03, 2015 22:52

manuel napisał/a:
A te czerwony przewijał się już kiedyś czy to faktycznie nowość i warto sprawdzić ?
http://allegro.pl/show_it...8215#86d7b4ab91


I wierzysz w to, że cena taka śmieszna, bo dostał w rozliczeniu ?:D
Wolne żarty.

Poza tym auto mokre i jak to bywa na lakierze nic nie widać.

rafalmis1 - Sro Lis 04, 2015 07:21

A ja proponuję tak. W sobotę spotkamy się w Rzeszowie w kilka samochodów wiec jak chcesz, namówie towarzystwo i pojedziemy obejrzeć i powiemy co go boli
manuel - Sro Lis 04, 2015 11:40

No jeśli bylibyście w stanie to zrobić to wiadomo :mrgreen:

Tylko jak ja się odwdzięczę ? :|

lucrah - Sro Lis 04, 2015 12:30

Mogę oglądnąc tego Rovera w Trzydniku, mam dość blisko.
manuel - Wto Lis 10, 2015 08:34

byłoby super :)

[ Dodano: Wto Lis 10, 2015 08:34 ]
j0zek napisał/a:
manuel napisał/a:
j0zek - ten co mi podesłałeś bardzo mi się podoba ale niestety nie mam póki co aż takich funduszy - muszę najpierw sprzedać swojego R75. Chyba że zejdziesz trochę z ceny :)


W tym tygodniu naprawiłem chłodnice intercoolera i po weekendzie oddaję auto do lakiernika, także trochę kosztów mi doszło i nie warto mi sprzedawać za mniej:)


Oferta z maila nadal aktualna ;) ?

sztopro - Pon Lis 30, 2015 16:41

http://otomoto.pl/oferta/...s-ID6yeimX.html

A co to takie ładne i tanie?

Ricardus - Pon Lis 30, 2015 17:20

Zastanawiają mnie srebrne listwy progowe i nie mogę się dopatrzeć co wyświetla komputer. Niefabryczna końcówka wydechu, spasowanie tylnych lamp do sprawdzenia (najbardziej widać na otwartym bagażniku) Ogólnie ze zdjęć trudno coś wyczytać i trzeba obejrzeć. Przebieg mało prawdopodobny na tyluletnie auto z Niemiec :)
adam_26 - Pon Lis 30, 2015 17:43

fotele są po lifcie a auto nie :P ładny jest ale może np dlatego że cały był malowany ;) takie fotele chce u siebie mieć :roll: w taki przebieg nie wierzę :D
Ricardus - Pon Lis 30, 2015 18:20

A kiedy był lift, bo w swoim miałem takie same a miałem 2002 rok ?? ?
j0zek - Pon Lis 30, 2015 20:35

adam_26 napisał/a:
fotele są po lifcie a auto nie :P ładny jest ale może np dlatego że cały był malowany ;) takie fotele chce u siebie mieć :roll: w taki przebieg nie wierzę :D


Jak po lifcie?? Przed liftem też takie fotele z alkantara są.

Ricardus, lifting był jakoś pod koniec 2003 roku.

AdaskoC - Pon Lis 30, 2015 21:18

adam_26, fotele poliftowe w ZT są o wiele ładniejsze :)
Ricardus - Pon Lis 30, 2015 22:56

No właśnie zgłupiałem z tymi fotelami, ale już mi się rozjaśniło ;)
Cjapek - Wto Gru 01, 2015 11:07

Autko nieopłacone :)
sztopro - Wto Gru 01, 2015 11:09

Ile opłaty? Zastanawiam się czy znajdzie się kiedyś egzemplarz który zostanie pochwalony a nie skrytykowany, zaczynam wątpić czy to auto da się w ogóle kupić...
prebenny - Wto Gru 01, 2015 11:13

sztopro nikt nie sprzedaje dobrego samochodu. A jak już to na pewno nie po niższej cenie.

Jak chodzi o zadbany to kolega scareface sprzedaje 2.0 V6 https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100602

Cjapek - Wto Gru 01, 2015 11:36

@sztopro ja też szukam, jest ciężko :D

opłaty wyjdą spore, bo to 2,5. Coś koło 1800 sama akcyza+ dolicz serwis, którego na 100% nikt ci przed sprzedażą nie zrobił

Ricardus - Wto Gru 01, 2015 11:59

sztopro napisał/a:
Ile opłaty? Zastanawiam się czy znajdzie się kiedyś egzemplarz który zostanie pochwalony a nie skrytykowany, zaczynam wątpić czy to auto da się w ogóle kupić...


Prosisz o poradę, więc staramy się wyszukać wady i przedstawić ewentualne koszty związane z naprawami. Pozostaje pytanie ile chcesz wydać na samochód i czy stać cię na jego późniejsze utrzymanie ?
Wszyscy chcemy kupić idealne auto za małe pieniądze, a to niestety prowadzi do tego, że możemy się rozczarować stanem pojazdu. Trudno teraz kupić samochód w cenie do 10000pln w dobrym stanie, bo właściciele jeśli nie są fanami marki nie inwestują drugie tyle w naprawy i fachowy serwis. Jest to raczej normalny objaw, związany z ekonomią gospodarstwa domowego. Jeśli auto zaczyna kaprysić to właściciel stara się je sprzedać i tyle. Ja osobiście od jakiegoś czasu staram się trzymać samochód nie więcej niż 1,5 roku, bo wtedy jest szansa sprzedać takie auto za podobne pieniądze jakie się na nie wydało. Dam Ci przykład: kupiłem wiosną Alfę Crosswagon z myślą o sprzedaży po 12 miesiącach, kupiłem ją w dobrych pieniądzach z kilkoma usterkami, ale ze świadomością, że muszę włożyć w nią dużo pieniędzy. No i włożyłem ponad 4 tyś myśląc,że doprowadziłem ją do super stanu, a wczoraj padło mi koło pasowe wału i alternator. Takie ryzyko zawsze jest w używanym samochodzie i musisz się z tym liczyć. Nie odzyskam nigdy tych pieniędzy, ale nowy właściciel będzie miał naprawdę konkretnie zrobiony samochód, a ja przez ten rok tez w zasadzie jeżdżę spokojnie i tak ja podchodzę do motoryzacji. Mam też przeczucie, że zadbane MG będą już raczej trzymały cenę i w psich pieniądzach trudno je będzie kupić. Konkluzja jest taka: jak nie zainwestujesz to nie będziesz się cieszył, a okazja zdarza się jak trafienie w totka :)

Cjapek - Wto Gru 01, 2015 12:13

@sztopro
sprawdź ceny tutaj. Włąsnie dlatego sprowadzane są podejrzane
http://fahrzeuge.autoscou...sk-Button&dtr=s


2 sprawa, że w DE aby legalnie sprzedać/kupić auto właściciel musi oddać tablice do urzędu komunikacji, więc nie wiem jak oni zwożą auta z tablicami

prebenny - Wto Gru 01, 2015 12:14

Ricardus trafia w sedno sprawy.

I znowu powtórzę się po raz 55 - 75 to fajny i tani w zakupie samochód jak na to co sobą prezentuje. 'Problemy' zaczynają się w momencie napraw, bo mimo, że jest tańsze od aut tej samej klasy to koszty napraw są podobne (nie wyższe, nie niskie) i wielu ludzi po prostu nie raczy sprawdzić i policzyć czy ich na taki samochód stać. Ja w ciągu roku w swojego na same naprawy prawie 10 tyś włożyłem (a nie kupiłem szrotu za 6 tyś) ale robię ten samochód typowo pod siebie i nie będę go sprzedawał, bo mi się to po prostu nie opłaci. Tyle rzeczy zrobiłem, że parę lat spokoju powinno być (z tymi najdroższymi rzeczami) a za 4-5 lata to i 5 tyś nikt mi pewnie za niego nie będzie chciał dać.

sztopro - Wto Gru 01, 2015 12:20

Nie, spokojnie. Nie jestem głupi, budżet jaki będę przewidywał to około 15000 zł jeśli trafi się z LPG lub do 12000 jeśli bez. Prosta sprawa. Zaczynam się tylko i wyłącznie martwić bo nie mam żadnej alternatywy a na MG ZT napaliłem się bardzo mocno a tak mam że jak się napalę to nie mogę odpuścić.
manuel - Wto Gru 01, 2015 12:25

to widzę że masz tak samo jak ja :)
W razie co - ja już swój egzemplarz zakupiłem. Jak skończę serwis to się pochwalę co i jak ;)

Dominoz - Wto Gru 01, 2015 12:36

sztopro, ja np kupiłem swojego Roverka spontanicznie- nawet nie byłem zalogowany na forum. Akurat miałem szczęście- poprzedni właściciel wsadził w niego naprawdę sporo kasy- np wtryski Bosch za 4500 zł, czy dwa kompletny alufelg z nowymi oponami. Jak kupiłem od niego auto, to jechał ze mną jeszcze do swojego mechanika, aby zapłacić mu za zmianę oleju w silniku, oleju w skrzyni biegów+kompleksowa obsługa klimy (900 zł- zapłacił z mojej kasy, którą dałem mu za auto).
Do tego okazało się ostatnio na szarpakach, że mam nowe amortyzatory (każdy po 85%) i sprężyny.

Sam zrobiłem tylko hamulce tył+zmiana zacisku. Obecnie mam do wymiany tylko tuleje wahacza+łączniki stabilizatora, co zamknie się w 400 zł. I tak naprawdę auto igła.
Jednak wiadomo, że samochód, który ma swoje lata może w każdej chwili się zepsuć. Ważne tylko, żeby jak najmniej było do naprawy "na start" ;)

j0zek - Wto Gru 01, 2015 13:00

sztopro napisał/a:
Nie, spokojnie. Nie jestem głupi, budżet jaki będę przewidywał to około 15000 zł jeśli trafi się z LPG lub do 12000 jeśli bez. Prosta sprawa. Zaczynam się tylko i wyłącznie martwić bo nie mam żadnej alternatywy a na MG ZT napaliłem się bardzo mocno a tak mam że jak się napalę to nie mogę odpuścić.


Zapomnij o ZT w bdb stanie za 12 tys.

Ricardus - Wto Gru 01, 2015 13:17

j0zek napisał/a:
sztopro napisał/a:
Nie, spokojnie. Nie jestem głupi, budżet jaki będę przewidywał to około 15000 zł jeśli trafi się z LPG lub do 12000 jeśli bez. Prosta sprawa. Zaczynam się tylko i wyłącznie martwić bo nie mam żadnej alternatywy a na MG ZT napaliłem się bardzo mocno a tak mam że jak się napalę to nie mogę odpuścić.


Zapomnij o ZT w bdb stanie za 12 tys.


Też miałem to napisać. Gaz+ rozrząd pochłonął twoją kasę a reszta gdzie? A niestety na 99% będzie jeszcze trochę do zrobieniav :( Obawiam się, że ZT z LPG to minimum 14000/15000 w jako takim stanie

longer86 - Wto Gru 01, 2015 14:03

Dominoz napisał/a:
że mam nowe amortyzatory (każdy po 85%) i sprężyny.


To akurat o niczym nie świadczy bo mam amory z przodu których nie ruszałem przynajmniej przez 5 lat jak mam auto i nadal mają 78-80 %

j0zek - Wto Gru 01, 2015 16:01

longer86 napisał/a:
Dominoz napisał/a:
że mam nowe amortyzatory (każdy po 85%) i sprężyny.


To akurat o niczym nie świadczy bo mam amory z przodu których nie ruszałem przynajmniej przez 5 lat jak mam auto i nadal mają 78-80 %


Dokladnie. Ja na przegladzie mialem z przodu oba po 86%, gdzie jeden wylany totalnie. Aktualnie mam z przodu amorki kupione zajechane uzywki za 15 zl i na stacji wyszlo 78:D

manuel - Wto Gru 01, 2015 16:04

j0zek napisał/a:
longer86 napisał/a:
Dominoz napisał/a:
że mam nowe amortyzatory (każdy po 85%) i sprężyny.


To akurat o niczym nie świadczy bo mam amory z przodu których nie ruszałem przynajmniej przez 5 lat jak mam auto i nadal mają 78-80 %


Dokladnie. Ja na przegladzie mialem z przodu oba po 86%, gdzie jeden wylany totalnie. Aktualnie mam z przodu amorki kupione zajechane uzywki za 15 zl i na stacji wyszlo 78:D


to tym mi się nie chwaliłeś jak chciałeś sprzedać :P

Ricardus - Wto Gru 01, 2015 16:27

manuel napisał/a:
j0zek napisał/a:
longer86 napisał/a:
Dominoz napisał/a:
że mam nowe amortyzatory (każdy po 85%) i sprężyny.


To akurat o niczym nie świadczy bo mam amory z przodu których nie ruszałem przynajmniej przez 5 lat jak mam auto i nadal mają 78-80 %


Dokladnie. Ja na przegladzie mialem z przodu oba po 86%, gdzie jeden wylany totalnie. Aktualnie mam z przodu amorki kupione zajechane uzywki za 15 zl i na stacji wyszlo 78:D


to tym mi się nie chwaliłeś jak chciałeś sprzedać :P


Dobre :)

Cjapek - Wto Gru 01, 2015 16:42

"auto bez nakładu finansowego" :mrgreen: :P
j0zek - Wto Gru 01, 2015 18:31

manuel napisał/a:
j0zek napisał/a:
longer86 napisał/a:
Dominoz napisał/a:
że mam nowe amortyzatory (każdy po 85%) i sprężyny.


To akurat o niczym nie świadczy bo mam amory z przodu których nie ruszałem przynajmniej przez 5 lat jak mam auto i nadal mają 78-80 %


Dokladnie. Ja na przegladzie mialem z przodu oba po 86%, gdzie jeden wylany totalnie. Aktualnie mam z przodu amorki kupione zajechane uzywki za 15 zl i na stacji wyszlo 78:D


to tym mi się nie chwaliłeś jak chciałeś sprzedać :P


Nowe/stare są w trakcie dziwnej reklamacji, natomiast jest to typowa część eksploatacyjna, więc trudno abym miał wszystko kupić nowe do sprzedaży.
Znajdź auto totalnie bez wkładu własnego po zakupie i z ceną nie niszczącą mózgu :P
Na szczęście reszta tego typu części jest ok i kasy wydawać nie muszę :)

R75 - Wto Gru 01, 2015 21:18

odnośnie czarnego mg zt:

tył wyższy od przodu, coś nie tak ze sprężynami ?

bagażnik z polifta, brak napisów, ogólne tył podejrzany...

j0zek - Wto Gru 01, 2015 22:32

R75 napisał/a:
odnośnie czarnego mg zt:

tył wyższy od przodu, coś nie tak ze sprężynami ?

bagażnik z polifta, brak napisów, ogólne tył podejrzany...


po czym twierdzisz, ze bagaznik z polifta?

R75 - Wto Gru 01, 2015 23:27

listwa, przed liftem była taka:

https://ssli.ebayimg.com/00/s/NTkyWDk1MA==/z/9LEAAOSwcBhWUhvW/$_86.JPG

j0zek - Wto Gru 01, 2015 23:35

Nie rób sobie już jaj na wieczór..
Na tylnej klapie są 3 wersje - taka jak załączyłeś, taka jak w tym czarnym oraz spoiler..

Klapa poliftowa wygląda tak:
http://i53.tinypic.com/1scu9c.jpg

Masz znaczek ZT pod listwą ozdobną.

sknerko - Sro Gru 02, 2015 08:53

Uważajcie bo czarnego sprzedaje handlarz który nasza markę ogarnia bardzo dobrze, sam u niego kupowałem R75. Koleś bardzo dobrze wie jak zamaskować wady.
Stas190 - Sro Gru 02, 2015 09:17

j0zek napisał/a:
Nie rób sobie już jaj na wieczór..
Na tylnej klapie są 3 wersje - taka jak załączyłeś, taka jak w tym czarnym oraz spoiler..

Klapa poliftowa wygląda tak:
http://i53.tinypic.com/1scu9c.jpg

Masz znaczek ZT pod listwą ozdobną.



Szeroki spoiler występował tylko w polifcie a znaczek ZT na dole nie jest integralnym elementem klapy jak i spoiler.Można te elementy przekładać z klapy poliftowej do przedliftowej,spoiler pasuje p&p w oryginalne otwory a znaczek ZT jest po prosu przyklejony na piankową taśmę dwustronną :wink:

j0zek - Sro Gru 02, 2015 12:28

To rozumiem, ze wszyscy ktorzy w przedliftowych zt190 maja spoiler to sobie dolozyli?:D
Stas190 - Sro Gru 02, 2015 15:24

Chodzi Ci o ten duży mocowany z góry klapy ? jeśli tak to takie spoilery były w przed i po lifcie ale w wersji MG ZT 190 +
j0zek - Sro Gru 02, 2015 18:36

Stas190 napisał/a:
Chodzi Ci o ten duży mocowany z góry klapy ? jeśli tak to takie spoilery były w przed i po lifcie ale w wersji MG ZT 190 +


No taki jak jest na klapie tego czarnego (co prawda ma na klapie blendę szeroką i spojler i wiejsko oba razem wyglądają)

Pisałem wcześniej już, że są 3 rodzaje na klapie z tyłu: Spojler z góry klapy, szeroka blenda, oraz taka krótka.

Auto z ogłoszenia to 2.5 V6 i klapa jest jak najbardziej ok.

Jedynie tłumik z tyłu zmieniony na niefabryczny, ale to nie wada jeśli dźwięk jest w granicach rozsądku. Lepszy taki tłumik nowy niż stary dziurawy, albo cały rudy.

Stas190 - Sro Gru 02, 2015 19:32


sztopro - Sro Gru 02, 2015 19:54

http://sprzedajemy.pl/mg-...12?source=right

Proszę, znajdźcie mi tu jakieś wady :)

longer86 - Sro Gru 02, 2015 20:01

prawe przednie drzwi, zdjęcie nr 3 mają ciemniejszy odcień
j0zek - Sro Gru 02, 2015 20:39

Skontaktuj się najpierw ze sprzedawcą, bo ogłoszenie dodane było pół roku temu, a wcześniej już trochę stał:)
Dawidovs - Czw Gru 03, 2015 08:37

Jak prawie każdy MG - totalny golas. Dobrze że duży wyświetlacz ma..
sztopro - Czw Gru 03, 2015 10:11

Dobra, odpuszczam narazie temat bo i tak chwilowo słabo z kasą no i trochę mnie nastraszyliście, trzeba chyba szukać czegoś innego
Ricardus - Czw Gru 03, 2015 10:14

Czego mu jeszcze brakuje żeby nie być golasem ? Grzanego tyłka, składanych lusterek, rolety... Ale poza tym to faktycznie golas :oops: Ale macie wymagania :)
sknerko - Czw Gru 03, 2015 12:18

TC i tempomatu przede wszystkim potem grzania pupska a na końcu roleta i lustra, mógłby mieć jeszcze parktronik, elektryczne fotele z pamięcią lub bez, lusterko fotochrom, navi....
Ricardus - Czw Gru 03, 2015 15:26

No fakt. Bez tego to lipa, i sąsiad będzie się śmiał z golasa ;)
sknerko - Czw Gru 03, 2015 15:40

Cytat:
No fakt. Bez tego to lipa, i sąsiad będzie się śmiał z golasa
Oprócz TC i tempomatu masz wszystko w swoim plus jeszcze nie wspomniany czujnik deszczu i sugerujesz że jest ci to zbędne? ;)
Ricardus - Czw Gru 03, 2015 15:59

sknerko napisał/a:
Cytat:
No fakt. Bez tego to lipa, i sąsiad będzie się śmiał z golasa
Oprócz TC i tempomatu masz wszystko w swoim plus jeszcze nie wspomniany czujnik deszczu i sugerujesz że jest ci to zbędne? ;)


W obecnym samochodzie nie mam połowy tych dodatków i nie płaczę.

To co mam obecnie:
ABS
ESP
Klimatyzacja dwustrefowa
Elektryczne regulowane i podgrzewane lusterka
Radio CD
Elektryczne szyby przednie i tylne
Regulowana kierownica
Skrzynia biegów z 6-cioma przełożeniami
6 poduszek powietrznych
Podgrzewane fotele

Wychodzę z założenia, że kupując auto w takim przedziale cenowym wolę zwrócić uwagę na stan samochodu niż dodatki które oferuje. MG nie są samochodami w których można przebierać i jeśli nie ma kilku "bajerów" a jest w dobrym stanie to moim zdaniem nie jest przekreślony i daje nam to dodatkowy argument do negocjacji ceny :)

longer86 - Czw Gru 03, 2015 17:40

Tym bardziej, ze na obecna chwilę co raz prościej auto doposażyć. Człowiek przyzwyczaja się do wygody, ale dopóki czegos nie zazna to nie wymaga. Podobny wątek już tu byl o tym
aimp12 - Czw Gru 03, 2015 19:23

@Ricardus
Tak poza tematem. 6 biegowa skrzynia? Wychodziły w ogóle MG i Rover z 6 biegowym manualem?

j0zek - Czw Gru 03, 2015 19:53

aimp12 napisał/a:
@Ricardus
Tak poza tematem. 6 biegowa skrzynia? Wychodziły w ogóle MG i Rover z 6 biegowym manualem?


Ricardus od jakiegoś czasu jeździ Alfą

aimp12 - Czw Gru 03, 2015 23:02

To wszystko jasne :)
Ale odnośnie pytania, to nie było wersji 6 biegowych, prawda?

longer86 - Czw Gru 03, 2015 23:04

były, 5+R ;)
Dominoz - Czw Gru 03, 2015 23:27

longer86 napisał/a:
były, 5+R ;)

Potwierdzam! Ja mam taką wersję! :D

j0zek - Czw Gru 03, 2015 23:33

R - oczywiscie rakietowy :mrgreen:
Dominoz - Czw Gru 03, 2015 23:36

j0zek napisał/a:
R - oczywiscie rakietowy :mrgreen:

Ja mam jeszcze SR, czyli sportowo- rakietowy! ;)
Aczkolwiek tak w sumie...szósty bieg by się przydał w 75 ;)

manuel - Wto Gru 08, 2015 12:09

Dzięki za pomoc w tym temacie. Zakupiłem jednego z omawianych:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=901065#901065

rychhhu - Sro Gru 16, 2015 13:49

wydaje mi się, że już się przewijał, ale nie moge znaleźć, oglądał ktos? może ktoś go bardziej zna, albo co możecie powiedziec na jego temat?

http://olx.pl/oferta/mg-z...D5-IDbcvOF.html