Zobacz temat - [ R75 ] nie działa 3 cylinder
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [ R75 ] nie działa 3 cylinder

niedzia - Wto Paź 06, 2015 15:39
Temat postu: [ R75 ] nie działa 3 cylinder
Witam, od niedawna jestem właścicielką rover 75 2.5 V6 automat. Wszystko było ok, dopóki nie nastąpił wyciek z węża od chłodnicy (poszła para wodna spod maski). Usterka naprawiona - wąż wymieniony.Po tym incydencie przestał działać trzeci cylinder. Sprawdziłam świecę - jest ok, kabel - dobry, została cewka (przełożyłam na inny cylinder i wydaje mi się że jest do wymiany, zamówiłam i na dniach powinnam dostać i zmienić ją). Od tego czasu mój roverek nie ma totalnie mocy , zero przyspieszenia i zauważyłam że chodzi głośniej niż wcześniej. Po usunięciu wszelkich nieszczelności z układu chłodniczego płynu w chłodnicy nie ubywa, z olejem też jest wszystko ok (brak wszelkiego rodzaju nalotu na korku, ubytku czy zmiany koloru). Jestem za granicą i jeżdżenie po mechanikach i wydawanie na darmo pieniędzy na błędne diagnozy trochę jest mi nie na rękę. Czy brak mocy oraz lekkie szarpanie podczas zmiany biegu z 3 na 4 jest normalne przy nie działaniu cylindra? Czy może to być coś innego ? Bardzo proszę o pomoc.
SeniorA - Wto Paź 06, 2015 18:07

na pewno trzeba uruchomić 3 cylinder i rozpiąć połączenie przewodów od skrzyni / cylindryczna wtyczka / i wysuszyć , może dostała się tam woda podczas tej awarii .
niedzia napisał/a:
Czy brak mocy oraz lekkie szarpanie podczas zmiany biegu z 3 na 4 jest normalne przy nie działaniu cylindra?
jest to jeden z objawów.