Zobacz temat - [Rover 200] Ciągłe zapowietrzanie się układu chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200] Ciągłe zapowietrzanie się układu chłodzenia

Ellis - Czw Paź 22, 2015 23:25
Temat postu: [Rover 200] Ciągłe zapowietrzanie się układu chłodzenia
Witam, mój Rover nagrzewa się.
Po odpowietrzaniu, co robiłem już pare razy, znowu sie zapowietrza. Po odpowietrzaniu działa normalnie, po wyłączeniu i włączeniu auta znowu się za jakis czas nagrzewa. Wymieniłem termostat, czujnik temperatury i korek zbiorniczka. Po pierwszym/drugim uruchomieniu po odpowietrzaniu obie gumowe rury są ciepłe, później już tylko ta górna. Przy płukaniu układu odkreciłem też cieńszy wąż wychodzacy od obudowy czujnika temperatury i dmuchalem w niego no i ciężko szlo jakby cos tam zalegalo.
Jakieś pomysły? Zasyfiona nagrzewnica? Termostat do wymiany?

leszczu - Wto Paź 27, 2015 15:20

W jaki sposób odpowietrzasz układ ??
Ellis - Pon Lis 02, 2015 13:51

Odkręcam śrubkę, ale zauważyłem, że cieknie mi z kolektora ssącego płyn i dzisiaj będę wymieniał uszczelkę zobaczę czy to pomoże.

[ Dodano: Pon Lis 02, 2015 13:45 ]
Wymieniłem uszczelke pod kolektorem i zrobilem ze 150 km bez grzania i nagle mi sie zgrzal co ciekawe wskazowka od temperatury rosnie jak zaczyna sie troche grzac i sie wdepnie w gaz a pozniej jak sie go pusci i zaczynaja spadac obroty to sie zatrzymuje wskazowka i jak leciutko wcisne i przytrzymam pedal gazu utrzymujac w miare niskie obroty to spada i tak w kolko, o co moze chodzic? Moj rover miaal wymieniana uszczelke pod glowica przez poprzedniego wlasciciiela i ciekawi mnie czy reszta podzespolow mogla byc nie wymieniona pod nowy typ uszczelki i przez to tak sie grzeje?

[ Dodano: Pon Lis 02, 2015 13:51 ]
A moze glowica nie byla planowana? Mialoby to wplyw?