Zobacz temat - [R75] nie mogę otworzyć tylnych drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] nie mogę otworzyć tylnych drzwi

bubas83 - Sob Paź 31, 2015 09:32
Temat postu: [R75] nie mogę otworzyć tylnych drzwi
Witam. Kupiłem auto z defektem klamki zewnętrznej. Od środka szło otworzyć normalnie, centralny zamek też otwierał i zamykał. Żona zapomniała i jak wsadziła młodego z tyłu to odruchowo wcisnęła rygiel od blokady rodzicielskiej. Teraz wcale nie idzie otworzyć drzwi :mrgreen: Ma ktoś pomysł jak to ugryźć???
longer86 - Sob Paź 31, 2015 13:27

Ściągnąć boczek drzwi, dostać się do zamka, popchną odpowiednie ciegno, otworzyc drzwi, wymienić zamek/regenerować, poskladac i cieszyć sie z działających mechanizmów. Po dokładniejszy opis zapraszam wytężyć szare komórki i poszukać bo byl ten przykład opisywany juz kilka razy. Pozdrawiam
sash997 - Sob Paź 31, 2015 13:59

ale poco wymieniać zamek jak jest sprawny? pękł tylko plastik przy klamce
AdaskoC - Sob Paź 31, 2015 14:02

longer86 napisał/a:
wymienić zamek/regenerować


sash997 napisał/a:
ale poco wymieniać zamek jak jest sprawny? pękł tylko plastik przy klamce


Dokładnie, pierw trzeba zdjąć boczek i sprawdzić do autku dolega :)

longer86 - Sob Paź 31, 2015 16:51

sash997 napisał/a:
ale poco wymieniać zamek jak jest sprawny? pękł tylko plastik przy klamce


Gdyby pękł tylko plastik przy klamce to wewnętrzna dało by się otworzyć drzwi i rygiel wyskoczyłby do góry, moim zdaniem padł 1 z silniczków. Tez zmagałem sie z taka sytuacja w drzwiach tyle, że w drzwiach przednich, obie klamki nie otwierały po zamknięciu suta pilotem.

Chyba, że pisząc rygiel autor miał na myśli blokadę rodzicielską i w ten sposób odłączył klamkę wewnętrzną, wtedy faktycznie podejrzane zostaje polaczenie klamki zewnętrznej z zamkiem. Tak czy owak na zatrzaśniętych drzwiach trzeba wytargać tapicerkę z drzwi.

AdaskoC - Sob Paź 31, 2015 17:26

longer86 napisał/a:
Tez zmagałem sie z taka sytuacja w drzwiach tyle, że w drzwiach przednich, obie klamki nie otwierały po zamknięciu suta pilotem.


Ja też longer86 kilkukrotnie miałem taką sytuację i różne były przyczyny. Nie wiem czemu tak problematyczne są zamki w 75.

Balas87 - Sob Paź 31, 2015 17:41

Panowie ja już nie wiem ile razy darłem tapicerkę z drzwi, bo albo padł silnik albo cięgno od klamki zewnętrznej źle wyregulowane, albo mechanizm trzeba nasmarować no masakra, średnio co dwa miesiące coś się dzieje z zamkami ach strach pomyśleć co będzie w zimie. Na dzień dzisiejszy został mi tylko wymiana silniczka w drzwiach kierowcy ale narazie nie mam mocy :(
sash997 - Sob Paź 31, 2015 20:45

kolega napisał że od środka mógł normalnie otwierać tylko z zewnątrz nie mógł czyli moim zdaniem to tylko ten felerny plastik w klamce...może kolega napisze po akcji zdejmowania tapicerki
longer86 - Sob Paź 31, 2015 20:53

Faktycznie jest napisane ze chodziło o blokadę rodzicielską. Wiec wersja sash997, bardzo prawdopodobna.
SeniorA - Sob Paź 31, 2015 21:59

AdaskoC napisał/a:
Nie wiem czemu tak problematyczne są zamki w 75.
bo jak się wymienia na używane i nie konserwuje , to tak jest. Ja nie miałem jeszcze problemu z zamkami w moim R ( 126 kkm)
sash997 - Sob Paź 31, 2015 22:09

SeniorA napisał/a:
AdaskoC napisał/a:
Nie wiem czemu tak problematyczne są zamki w 75.

a moim zdaniem to bubel konstrukcyjny jakich kilka, poprostu zrobione zmyślnie aby sie spsuło po określonym czasie(ilości otworzeń i zamknięć)
np w A6 mam oryginalne zamki rok 1999 i 600 000 przebiegu i działają bezproblemowo

Balas87 - Nie Lis 01, 2015 11:08

dokładnie, mało to gdyby dodać jeszcze koszt nowej pompki sprzęgła no już w ogóle klątwa tutenchamona - dobrze że są tazu zamienniki. No i angole ;D
czort - Nie Lis 01, 2015 18:31

Żeby otworzyć te drzwi, po uprzednim zatrzaśnięciu poprzez blokadę rodzicielską faktycznie musisz zdjąć tapicerkę, da się bez uszkodzeń, Później musisz ręką dostać się do cyngla odpowiedzialnego za otwarcie klamką z zewnątrz, który pewnie Ci się poluźnił na tym plastikowym łączniku, w który wchodzi pręcik od klamki zewnętrznej. Ciagniesz za to co na zdjeciu oznaczone i powinno się otworzyć...
bubas83 - Nie Mar 13, 2016 14:36

Dzięki za odpowiedzi :) Jutro się tym zajmę i napisze co i jak. Pozdro :mrgreen:

[ Dodano: Nie Mar 13, 2016 14:36 ]
No i tak zleciało, ze dopiero dzisiaj sie tym zająłem. I lipa. Ogólnie to idzie odblokować tą blokadę po ściągnięciu tapicerki bo wtedy jest na wierzchu. Tylko że ciągnę za ten cyngiel w środku i zero reakcji. Centralny normalnie działa (podnosi i opuszcza pręcik) a dzwi nie idzie otworzyć. Wszystko niby całe. Ani linką od wewnętrznej klamki ani tym cięgnem od zewnętrznej nie idzie. Nawet jak poruszam tym cyckiem co z samego zamka wychodzi to nie działa. Podejrzewam że coś w środku zamka sie popsuło. Idzie jakos to awaryjnie otworzyc? Ogólnie to jest lipa bo obiecałem szwagrowi że go w piątek do ślubu zawiozę i musze to szybo ogarnąć. Ktos ma jakiś pomysł?????

aimp12 - Nie Mar 13, 2016 17:29

bubas83, miałem to samo, czort dobrze pisze.
Męczyłem się dużo czasu zanim się skapnąłem o co biega. Musisz wyregulować pręcik, który wchodzi w ten biały plastik, na prawo od czerwonego zaznaczenia na zdjęciu. Musi się on podnieść na tyle aby zwolnić blokadę. Możesz go ruszyć ręką do góry, po czym powinieneś otworzyć drzwi.
Przynajmniej u mnie tak było :D

bubas83 - Nie Mar 13, 2016 17:36

No właśnie że ruszam ręką i nic to nie daje.
aimp12 - Nie Mar 13, 2016 17:42

Spróbuj włożyć ten pręcik do plastiku jeżeli masz wyjęty. Wkręcaj go/zakładaj na różne długości aż do skutku. Powinno pomóc
bubas83 - Nie Mar 13, 2016 21:15

Pręcik jest na swoim miejscu. Ale myślę że regulacja nic nie da, skoro ruszam tym cynglem z obudowy zamka i nic.
prebenny - Nie Mar 13, 2016 21:23

A miałeś wciśnięty mechanizm od 'ochrony rodzicielkiej'? Znaczy ten cyngielek żebyś od wewnątrz nie mógł otworzyć drzwi? Co prawda nie wiem czy to coś zmienia przy rozbebeszeniu drzwi ale trop warty weryfikacji ;)
bubas83 - Pon Mar 14, 2016 05:41

Tak. Próbowałem na różne sposoby z blokadą. Teraz myślę czy by nie odpiąć cięgna zewnętrznej klamki, bo może ono blokuje mechanizm że nie rusza się na tyle, żeby otworzyć drzwi.
SeniorA - Pon Mar 14, 2016 13:24

bubas83, ustaw blokadę rodzicielską w górnym położeniu (jak jest ściągnięta tapicerka to jeszcze uszczelkę i jest dojście) i teraz albo otworem rewizyjnym z klapką w osłonie ( do zapinania linki ),albo po ściągnięciu części tylnej osłony ( jest na zatrzaskach, odpinać zaczynając przy gniazdku wtyczki) , trzeba przesunąć w dół dźwignię plastikową która jest powyżej zaczepu linki od klamki i na osi dźwigni od linki klamki.
bubas83 - Pon Mar 14, 2016 14:23

Czyli mam zdjąć pokrywkę od obudowy zamka? Ok, pod wieczór spróbuję. W końcu jakas konkretna podpowiedz. Napisze co i jak wieczorem. Dzięki.
SeniorA - Pon Mar 14, 2016 15:02

bubas83 napisał/a:
Czyli mam zdjąć pokrywkę od obudowy zamka?
tak
bubas83 - Pon Mar 14, 2016 20:46

Drzwi otwarte :mrgreen: Odczepiłem cięgno od klamki zewnętrznej i udało się. Widocznie jakoś blokowało. A juz byłem uzbrojony w małe lusterko i latarkę żeby tą obudowę ściągać :| Na szczęście nie musiałem. Teraz dopiero zauwazylem że ten plastik od regulacji jest poklejony na jakiś klej i nie idzie regulować cięgna. Wyskoczyło do góry przy klamce i juz nie mogłem założyć. Pojechałem szybko kupić używany zamek z wszystkimi cięgnami i plastikami co tam przychodzą i jutro będę wymieniał. A stary wykorzystam bo mi od kierowcy strony silniczek padł i tylko kluczykiem otwieram. Wielkie dzięki za pomoc panowie. Pozdro :grin: