Zobacz temat - Zniżki ubezpiecznia OC.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Zniżki ubezpiecznia OC.

Dominoz - Pon Lis 02, 2015 23:07
Temat postu: Zniżki ubezpiecznia OC.
Witajcie.

Mam taką sprawę...
Nigdy nie miałem ubezpieczania OC wykupionego "na siebie".
Od roku 2009 zawsze byłem właścicielem pojazdu, a mój ojciec współwłaścicielem- i to na niego było wykupione OC na wszystkich moich samochodach (wiadomo- on miał 60% zniżki).
Czy w takim razie mi przysługują jakieś zniżki, skoro jestem właścicielem samochodów od 6 lat i nigdy nie było na nich żadnej szkody, ale OC było na współwłaściciela- czyli mojego ojca?
Jak to wygląda pod względem prawnym?

Pozdrowienia ;)

longer86 - Wto Lis 03, 2015 08:15

Jeśli jesteś wpisany w poprzednich oc to zbierały Ci się zniżki
Dominoz - Wto Lis 03, 2015 16:40

longer86 napisał/a:
Jeśli jesteś wpisany w poprzednich oc to zbierały Ci się zniżki

Ok...a jak dostać jakieś potwierdzenie tego, że mam zniżki?
Czytałem o jakimś piśmie, które trzeba gdzieś tam wysłać...
Auta zawsze miałem ubezpieczone w Allianz Direct.

P.S. Longer- jak tam moje mapki? ;)

longer86 - Wto Lis 03, 2015 17:36

Jak miałeś w Allianz i nadal chcesz w Allianz to maja podgląd na poprzednie polisy i na tej podstawie wylicza.

Ja zawsze bralem najtańsze oc w takich biurach gdzie oferują kilka firm, tez nigdy nie bylo problemu i sami sobie sprawdzali wg historii ostatnich polis. Możesz tez zadzwonic jako ubezpieczający na infolinie i wg podanych danych z dowodu osobistego powinni wyslac na maila zaświadczenie o przysługujących zniżkach za dany okres ubezpieczenia.

Mapki takie zbliżone do cdti z tego co patrzylem, zawsze można coś pociągnąć w górę, tylko nie wiem jak się to ma do automatu, musze Marka podpytać co wrzucal w automaty

Dominoz - Wto Lis 03, 2015 20:55

longer86 napisał/a:
Mapki takie zbliżone do cdti z tego co patrzylem, zawsze można coś pociągnąć w górę, tylko nie wiem jak się to ma do automatu, musze Marka podpytać co wrzucal w automaty

W sumie nie chodzi mi już o większą moc- ta mi zupełnie wystarcza. A nie chciałbym rozwalić skrzyni biegów od nadmiaru mocy.

Chodziło mi tylko o to, żeby jakieś totalne g**** nie było wgrane ;)

mfind - Wto Lis 03, 2015 21:33

Dominoz napisał/a:
longer86 napisał/a:
Jeśli jesteś wpisany w poprzednich oc to zbierały Ci się zniżki

Ok...a jak dostać jakieś potwierdzenie tego, że mam zniżki?
Czytałem o jakimś piśmie, które trzeba gdzieś tam wysłać...

Zniżki są zapisywane w bazie UFG z której pobiera dany każdy ubezpieczyciel podczas obliczania składki :) Czyli teraz bez problemu możesz skorzystać z porównywarki lub multiagencji i na podstawie Twojego imienia, nazwiska i PESEL zostaną zaczytane zniżki do kalkulacji. Także nie ma potrzeby pobierania informacji przez pisma itp :P

Pozdrawiam,
Łukasz

longer86 - Wto Lis 03, 2015 23:18

Mocy nigdy nie brak dopóki nie pojedziesz lepszym :p i banan na twarzy...
Gaminium43 - Nie Lis 22, 2015 23:59

Super, dzięki za rady :)
rtcars - Sro Gru 30, 2015 12:31

Najlepiej iść do multiagencji ubezpieczeniowej ja korzystam i jestem zadowolony