Zobacz temat - [MG TF] Stabilizator przód
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MG TF] Stabilizator przód

endriuuxd - Czw Lis 05, 2015 22:26
Temat postu: [MG TF] Stabilizator przód
Witajcie :D
Niedawno się przedstawiałem i chwaliłem nowym nabytkiem :-)
No i ostatnio naszło mnie aby zajrzeć sobie w kanale na spód auta itp. a tu niezbyt miła niespodzianka.
Jeden łącznik stabilizatora był urwany, a drugi ledwo się trzymał. Zamówiłem więc łączniki ale ogólnie rzecz biorąc nie mogę ich dopasować..
Przykładam stare końcówki i też nie hu hu .. Nic nie pasuje.

Stabilizator jest za bardzo przesunięty do przodu auta i nie można przykręcić go do łączników.

Próbowałem lekko go podgiąć ale to jest materiał bardzo sprężynujący i nici z tego. A nawet jakbym go naciągnął i jakimś cudem załapał łącznik to pewnie prędko oberwałaby się tuleja i dupa.

Moje teoria brzmi, że poprzedni właściciel musiał gdzieś zahaczyć stabilizatorem i się zgiął, bo po mocowaniach było widać, że są przesunięte ale to wyprostowałem.

A moje pytanie brzmi czy może ktoś podesłać zdjęcie jak wygląda fabryczny?
Lub jak to u was wyglądu pod spodem razem z połączeniem z łącznikami.

natsu9 - Wto Lis 24, 2015 10:11

jak się jeździło bez staba? może spróbuj na koziołkach bez kół a jak byłby gdzieś walnięty to by ci więcej rzeczy pokrzywiło ;[
endriuuxd - Czw Gru 10, 2015 12:18

Właśnie przy zakrętach lub gwałtownym ruchu kierownicą był niestabilny ale nie spodziewałem się, że takie coś się tam stało :)

Temat załatwiłem w inny i tańszy sposób. Kupiłem używany stabilizator od MG F i zakupiłem nowe łączniki LMI37008 , tak tylne od Audi A6, Passata B5 :D

Efekt? Pasują jakby od tego były :-)

Wszystko sprawuje się wyśmienicie i co najważniejsze, nie zapłaciłem kosmicznych pieniędzy za łączniki dedykowane..