Zobacz temat - [R75]Sprzęgło i wysprzeglik SRL.Czy warto?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Sprzęgło i wysprzeglik SRL.Czy warto?

roverr - Pią Gru 04, 2015 21:46
Temat postu: [R75]Sprzęgło i wysprzeglik SRL.Czy warto?
Witam czy ktoś zakładał do siebie sprzęgło i wysprzeglik firmy SRL?Czy warto to kupować? Czy coś innego polecacie?
Pozdrawiam

BetJar - Pią Gru 04, 2015 22:07

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100438&start=20
Wysprzęglik TAZU.

MaReK - Sob Gru 05, 2015 00:06

Sprzęgło mam SLR'a - podobno gwarancja do bramy ;)
Jeździ do dzisiaj, ale niestety przy obciążeniu (np. podjazd pod krawężnik, wzniesienie) powoduje, że tarcza się ślizga, a przy tym strasznie śmierdzi. Nie spalenizną, jak zwykle przyjarane sprzęgło śmierdzi tylko takim starym bąkiem ;)

longer86 - Sob Gru 05, 2015 00:11

Poprawka SRL , bo z mercedesa slr'a sprzęgła chyba nie masz, jak śmierdzi starym bąkiem a produkują to turasy, to może sprzeglo organiczne z camel kaka.

Sorry musiałem :mrgreen:

Tak btw Ten SRL to chyba nienajgorsza firma, mam ich wahacze prawie rok i jeszcze się nie poddały

roverr - Sob Gru 05, 2015 01:22

MaReK napisał/a:
Sprzęgło mam SLR'a - podobno gwarancja do bramy ;)
Jeździ do dzisiaj, ale niestety przy obciążeniu (np. podjazd pod krawężnik, wzniesienie) powoduje, że tarcza się ślizga, a przy tym strasznie śmierdzi. Nie spalenizną, jak zwykle przyjarane sprzęgło śmierdzi tylko takim starym bąkiem ;)


Było tak od początku? wysprzeglik tez srl?ja ogólnie to bym kupił oryginał i się nie zastanawiał ale to anglik i max będę nim jeździł rok wiec nie chce przepłacać. Choć badziejstwa tez nie mogę założyć bo rocznie robie 50tys km.

[ Dodano: Sob Gru 05, 2015 01:22 ]
Może się jeszcze się wypowie ktoś kto ma założone sprzęgło i wysprzeglik SRL?

prebenny - Sob Gru 05, 2015 04:40

Jak nie chcesz mieć problemów załóż wysprzęglik TAZU. Ja w zeszłym roku LUKa przerabiałem i TAZU. LUK wytrzymał 2 miesiące i 1000 km a TAZU jeździ już prawie rok.
dawidd - Sob Gru 05, 2015 06:58

MaReK napisał/a:
tylko takim starym bąkiem

gdzieś o tym pisałem na forum przy r416. Po założeniu sprzęgła valeo miałem tak samo, ale tylko podczas cofania - tak śmierdziało ze trzeba było okno otwierać. Po paru latach trochę to ustąpiło, ale zaraz po założeniu byla tragedia. Jak kogoś obcego wiozłem to unikałem jak ognia cofania :) albo trzeba było sie tłumaczyć ;)

[ Dodano: Sob Gru 05, 2015 06:58 ]
co do firmy srl - raczej unikam, wahacz wytrzymał mi ok roku i w tym czasie zrobiłem może z 10-15 tys.

sknerko - Sob Gru 05, 2015 14:50

dawidd napisał/a:
co do firmy srl - raczej unikam, wahacz wytrzymał mi ok roku i w tym czasie zrobiłem może z 10-15 tys.
To tylko napis an opakowaniu, córka kupiła sprzęgło tej firmy i w kartonie był LUK
Balas87 - Sob Gru 05, 2015 16:22

srl nie warto.
MaReK - Sob Gru 05, 2015 18:20

Wydaje mi się, że problemem smrodu może być fakt, że zapomniałem założyć gumowej osłony na rewizję koła dwumasowego. Być może to śmierdzi tak stamtąd i leci na górę - jak każdy smród :) Faktycznie, przy cofaniu też to występuje.

Ślizgania jako takiego nie ma, żeby obroty rosły a prędkość nie wzrastała. Samo sprzęgło wyglądało solidnie, a po przejechaniu już ponad 4 tyś. km nie wskazuje żadnych złych objawów. Wysprzęglik założyłem BritPartsa zakupionego w Tomateam. Pompkę sprzęgła - odpukać - mam oryginał, który sobie sam przeserwisowałem jakieś 4,5 roku temu. Tyle, że staram się raz w sezonie przepuścić przez układ płyn.

Przy moim stylu jazdy i grzebaniu w mapach komputera silnika, skoro to sprzęgło wytrzymało już 4 tyś. km - nie jest najgorsze ;)

sknerko napisał/a:
To tylko napis an opakowaniu, córka kupiła sprzęgło tej firmy i w kartonie był LUK

Widocznie Chińczyk pomylił opakowania przy pakowaniu towaru z taśmy ;)

sknerko - Sob Gru 05, 2015 19:05

MaReK napisał/a:
Widocznie Chińczyk pomylił opakowania przy pakowaniu towaru z taśmy
Te chińczyki to chyba wiedzą co będę kupował :P bo kiedyś kupiłem wysprzeglik noname a dostałem AP,teraz sprzęgło, ciekawe co następne się trafi
roverr - Pon Gru 07, 2015 14:11

ok wiec zdecydowałem się na sprzęgło National i wysprzeglik tazu . Gdzie mogę taki zestaw kupić najtaniej?ma ktoś jakieś namiary?
Najtaniej jak znalazłem to 390zl z wysylka sprzeglo i 350zl z wyslka wysprzeglik tazu .

dawidd - Pon Gru 07, 2015 17:09

340 wysprzeglik z przesyłka pobraniem jak zadzwonisz i zamówisz u tazu, telefon na stronie producenta
roverr - Wto Gru 08, 2015 12:55

dawidd napisał/a:
340 wysprzeglik z przesyłka pobraniem jak zadzwonisz i zamówisz u tazu, telefon na stronie producenta

Właśnie dzwoniłem do Tazu.Pompka +wysprzeglik 650zl z wysyłka także dobra cena,starają się chłopaki .
Podaje numer do tazu:784500885
Można złożyć zamówienie sms-em.
A sprzęgło National gdzie kupie najtaniej?

[ Dodano: Wto Gru 08, 2015 12:55 ]
Czy przy wymianie sprzęgła i wysprzeglika coś jeszcze trzeba wymienić? Jakieś uszczelki uszczelniacze?