Zobacz temat - [All] Czym przykleić tapicerkę
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [All] Czym przykleić tapicerkę

piterazim - Czw Gru 17, 2015 08:14
Temat postu: [All] Czym przykleić tapicerkę
Witam.
Mam w moim R75 problem z odpadającym materiałem tapicerki. Głównie na tylnej części fotela kierowcy oraz na poszyciu słupków przy szybach. Całość rozwarstwia się na tej cienkiej warstwie gąbki.
Jak to najlepiej przymocować? zeskrobać gąbkę i czymś na nowo przykleić?

dzelo23 - Czw Gru 17, 2015 08:19

Są kleje tapicerskie w spreju. Poszukaj na forum jak ludziki podsufitki kleją to na pewno da Ci jakiś obraz jak to ugryźć.
bioly - Czw Gru 17, 2015 10:32

Strzykawka, igla i klej i powinno byc ok
Harry - Czw Gru 17, 2015 12:05

musisz usunąc gąbkę i kupić klej w spray do tapicerki lub inny.
jak nie usuniesz gąbki to za jakiś czas będziesz miał ten sam efekt

BigBoyPL - Czw Gru 17, 2015 19:58

Jak podsufitka w 75 jest tak samo skonstruowana jak w 25 (ramka, gąbka, materiał) to można sobie podarować działanie punktowe.
AdaskoC - Czw Gru 17, 2015 21:08

BigBoyPL napisał/a:
Jak podsufitka w 75 jest tak samo skonstruowana jak w 25 (ramka, gąbka, materiał) to można sobie podarować działanie punktowe.


Kleiłem w 75 na wiosnę część nad głowa kierowcy. Użyłem kleju w sprayu. Trzyma do tej pory, nic nie czyściłem gąbki itp. Auto pod chmurką stoi. Już prawie rok minął :)

longer86 - Czw Gru 17, 2015 21:17

Stosowalem 2 kleje w sprayu do tap drzwi, puszka za 25 zl jakis no name srednio i puścił po jakimś czasie, szarpnalem sie na supermocny klej do tapicerki firmy tesa, w sprayu kupiłem w leroyu za jakies 50 zl, odpukać po roku nic nie odpada. ;)
SyntaX - Czw Gru 17, 2015 21:57

Ja oddaję do zaprzyjaźnionego tapicera.
Za podsufitkę w Landku kolegi powiedział 100zł
Dobrał materiał niemal identyczny jak oryginał.
Wszystko ładnie i estetycznie.
Dodatkowo dogadali się że za 250zł poszył na fotele pokrowce na miarę.
Spasowane są naprawdę idealnie - Wygląda jak fabryczna tapicerka.
Auto zyskało fajny świeży wygląd za małą kasę.
Landek 2000r L-Seria 5D z szyberdachem.

BigBoyPL - Sob Gru 19, 2015 15:50

Ja mam na temat podsufitki własną teorię.
Materiał jest produkowany razem z gąbką i tak zostaje przygrzany a nie przyklejony do formy.
Jeśli gąbka zacznie się kruszyć to już praktycznie jest pozamiatane.
Przy zdzieraniu gąbki robią się kulki i trzeba wyprać podsufitkę itp.
Dodatkowo jak ktoś jeździ z odklejoną podsufitką przez kilka lat to może już nie ułożyć materiału tak jak powinien być.

piterazim - Pon Gru 21, 2015 12:10

Spray już kupiłem. Jak przyślą to będę działał. dzięki za porady
Dominoz - Pon Gru 21, 2015 12:20

longer86 napisał/a:
Stosowalem 2 kleje w sprayu do tap drzwi, puszka za 25 zl jakis no name srednio i puścił po jakimś czasie, szarpnalem sie na supermocny klej do tapicerki firmy tesa, w sprayu kupiłem w leroyu za jakies 50 zl, odpukać po roku nic nie odpada. ;)

Longer- u mnie też jest problem z podsufitką...
Czy jakoś na wiosnę znajdziesz chwilę, żeby pomóc mi ogarnąć temat? ;)

longer86 - Pon Gru 21, 2015 14:40

Podsufitke najpierw musze sam podkleić bo robiłem drzwi tylko i na nowym materiale, Ty w tourerze masz lepiej bo podsufitke możesz wyciągnąć przez bagażnik. Do wiosny sporo czasu
christopher7 - Wto Gru 22, 2015 09:43
Temat postu: [R75] podsufitka
czy mógłby się ktoś podzielić doświadczeniami co do procedury wyjmowania podsufitki z R75 sedan bez jej uszkodzenia ?
longer86 - Wto Gru 22, 2015 10:23

Mysle tez o tym, i nie przychodzi mi nic do głowy, chyba ze wykręcić przednie fotele i wyjdzie przez tylne drzwi po przekątnej, ale nie próbowałem jeszcze
tomii620si - Wto Gru 22, 2015 10:30

No my tak robilismy u kumpla w BMW.. Fotele out.. Kanapa też (choc to nie bylo do konca potrzebne) i wlaśnie po przekątnej :)
christopher7 - Wto Gru 22, 2015 10:39
Temat postu: [All] Czym przykleić tapicerkę
Podobno przy odpowiednim złożeniu oparć foteli też się daje. Ciekaw jestem, czy komuś w ten sposób się to udało bez wyciągania na siłę i mocnego zginania podsufitki ?
Preto52 - Wto Gru 22, 2015 13:41

Dokładnie, też jestem tego ciekaw...
natsu9 - Wto Gru 22, 2015 15:11

Były problemy bez wyciągnięcia fotela, a szkoda czasu bo 4 śruby to 5min roboty. Kleiłem już 2 różne podsufitki i za każdym razem stary materiał do niczego się nie nadawał, więc chcecie dobrze i na długie lata to kupujecie materiał z gąbką który był zgrzewany sprzedawca też będzie miał klej to kupujemy (tapicerski w spreju najlepiej (marketowe do tkanin się nie nadają bo w aucie temperatura))

Pewnie ktoś kto będzie to robił poszuka na necie turtoriall albo coś ale dopisze co wiem ;)
(starą zedrzeć, zeskrobać gąbkę co została, można gąbka z papierem sciernym)
Ale uważajcie jak kładziecie materiał nie naciągać go w żadna stronę (najlepiej 2 osoby) delikatnie kłaść od środka gładka powierzchnia jest fajna cyrki zaczynają się przy słoneczkach tam ostrożnie wciskać materiał od zewnątrz żeby nie naciągać tego co już przykleiliście.
Warto też pracować w rękawiczkach tych z materiału bo łatwo sobie wybrudzić ten materiał.

Robota fajna i prosta a mi każdy tapicer marudził i chciał za to 300 i więcej pieniędzy...

longer86 - Wto Gru 22, 2015 21:41

Kiedyś w astrze kleiłem podsufitkę w kombi fajna, robota, za grosze kupiłem piankowany material i jak to głupi szczeniak, przykleiłem go na klej do kasetonów :p trzymało elegancko.. Do wiosny dojrzeje z decyzja to będę działał z podsufitką w kolorze czarnym
NoPE - Sro Gru 23, 2015 23:31

W R25 i ZR podsufitka wyjdzie przez bagażnik?
BigBoyPL - Sob Gru 26, 2015 11:46

Jak wszystko odkręcisz to wychodzi ;]
Harry - Sob Gru 26, 2015 11:47

NoPE napisał/a:
W R25 i ZR podsufitka wyjdzie przez bagażnik?


tak na str. masz mój artykuł o wymianie podsufitki

NoPE - Sob Gru 26, 2015 15:56

I nawet zdjęcia są :) Robota wydaje się prosta.
To jeszcze ostatnie pytanie: gdzie kupić materiał na podsufitkę? Najlepiej od razu taki z gąbką jak na filmiku poniżej


[ Dodano: Sob Gru 26, 2015 15:56 ]
Dobra, znalazłem na allegro. Wcześniej niewłaściwą frazę wpisywałem.

BigBoyPL - Sob Gru 26, 2015 18:33

Nie drap tej gąbki w samochodzie taka rada ode mnie ;]
NoPE - Sob Gru 26, 2015 22:02

W niektórych miejscach sama się kruszy. Czemu jej nie usuwać? Klej mi nie złapie i robota bezcelowa.
longer86 - Sob Gru 26, 2015 22:15

Nie drapać w samochodzie bo to upierdliwe jest do sprzątania. Ja z boczkow drzwi drapałem druciakiem na wiertarce schodziło aż milo, ale pól piwnicy uwalone.

Co do materiałów wpisz w googla materiał na podsufitkę z pianką, wyskoczy kilka stron, przeglądałem na pierwszej lepszej materiały od okolo 18 do 40 zl za mb Walek ma zazwyczaj 140 cm. Różne materiały, nawet dziurkowany itd.

NoPE - Nie Gru 27, 2015 00:14

Aaaa, w tym sensie.
Nie no to chyba jasne. Nie pytałbym o wyciągnięcie przecież.
Co myślicie o jasny popiel chyba właśnie dziurkowana jak pisze longer? Ostatnie zdjęcie (w nowym oknie kliknięcie powiększa).

christopher7 - Wto Lut 23, 2016 09:29
Temat postu: [All] Czym przykleić tapicerkę
Zastanawiam sie jak by ten materiał wyglądał w R75 z jasnym beżowym wnętrzem zamiast oryginalnego materiału na podsufitce/boczkach. Co sądzicie?
longer86 - Wto Lut 23, 2016 10:33

Spójrz w mój temat jak wygląda taki czerwony na boczkach



christopher7 - Wto Lut 23, 2016 11:04

longer86, bardzo ładnie to wyszło... Gdzie kupowałeś?, sam robiłeś?. Skaj pikowany wygląda na tyle grubo, że chyba już żadnej pianki nie trzeba podklejać. :idea:
Harry - Wto Lut 23, 2016 11:09

na podsufitke i boczki.kupuje się materiał z gąbką.
Materiały pikowane są dostpne, ale nie jako taknina samochodowa, a do obijania mebli

longer86 - Wto Lut 23, 2016 11:14

Zgadza sie, na podsufitkę kupie piankowany czarny , na boczki natomiast kupisz w swarzedzu, hurt agmamito na wrzesińskiej, okolo 22 zl mb.
Harry, ten pikowany to faktycznie materiał z meblowki ale jest zgrzewany z taka fizelina pod spodem, po naklejeniu jest miękki , ma juz ponad rok u mnie i trzyma sie dzielnie ;)

christopher7 - Wto Lut 23, 2016 11:41

longer86, A to czerwone pikowane obicie masz też od nich bo nie mogę na stronie odnaleźć takich faktur. Ja swojego R75 mam w jasnym beżu i rozważam taką pikowaną beżową jak zdjęcie powyżej lub coś gładkiego. Tyle, że zawsze dobrze obejrzeć materiał w realu. Podsufitki R 75 mają trochę zagięć i materiał musi być dość elastyczny
longer86 - Wto Lut 23, 2016 11:59

Oo sorry faktycznie agmamito ma gladka i male ecokaro 2x2. Mi gość załatwia z hurtowni Mati, poszukam wzornika i Ci napisze. Szukaj po pik albo karo 4x4
Co do podsufitki to wpisz w googlach material piankowany na podsufitkę, wyrzuci hurtownie, eco sie nie nada bo za sztywna brdzie

christopher7 - Wto Lut 23, 2016 12:04

longer86, spodobała mi się na podsufitkę ta beżowa pikowana bo wygląda na dosyć miękką, łatwą w położeniu. Przy idealnie gładkim materiale każde zagięcie, nierówność jest bardzo widoczna a pikowanie powinno chyba ładnie to maskować.
longer86 - Wto Lut 23, 2016 12:43

Przyjrzyj sie moim boczkom, pod raczka sie marszczy, ta fizelina pod spodem jest zgrzewana ze skorka tylko w miejscu pikowania i na zagieciach jeden materiał względem drugiego inaczej sie uklada, możesz próbować, ale mysle ze trudno bedzie to wyprowadzić... Mam jeszcze troche tego czerwonego gdzies wiec jak chcesz to Ci pokaże.

Na Twoim miejscu na podsufitkę wybralbym: http://m.hurtowniatapicerska.pl/item/373231

christopher7 - Wto Lut 23, 2016 14:06

longer86, Ok, przy okazji sobie obejrzę. Tę z linka czarną zamierzasz sobie dać na podsufitkę?
longer86 - Wto Lut 23, 2016 14:29

Bez dziurek gładką i czarna z czerwonym szwem
christopher7 - Nie Lut 28, 2016 09:56

NoPE, podałbyś link do tych podsufitek do których załączałeś zdjęcie? Ta beżowa wygląda nawet nieźle. Wstawiał to ktoś u siebie? Pytanie co lepiej wyglądałoby na suficie skóra/skaj czy materiałowa :|
Muody - Pią Lut 24, 2017 18:33

Odkopałbym temat, czym przykelić tapicerkę DRZWI, odchodzi mi na boczkach i nie wiem jak się do tego zabrać... muszę wszystko rozbierać? czy jakiś dobry klej na igłę i pod tapicerke czy jak?
longer86 - Pią Lut 24, 2017 22:33

Ciężko bedzie Ci znalezc klej na igle ktorym byś to przykleil bez śladów, tym bardziej ze pianka ktora podklejony byl materiał się zlasowala, przykleisz to odpadnie w innym miejscu
whet - Wto Wrz 26, 2017 21:48

dzelo23 napisał/a:
Są kleje tapicerskie w spreju. Poszukaj na forum jak ludziki podsufitki kleją to na pewno da Ci jakiś obraz jak to ugryźć.


Jakiś sprawdzony producent?

mis_dj - Wto Paź 12, 2021 14:10

Obecnie jestem na etapie renowacji "klasyka" mojej żony. Wymieniam poszycia drzwi w wolnym czasie. Niestety poszczególne części poszycia drzwi są ze sobą zgrzewane. Aby okleić boczki trzeba te połączenia trwale rozerwać, potem odkręcić uchwyt. Dopiero wtedy można wymienić poszycie. Po wymianie trzeba to z powrotem poskładać miejsca zgrzewane na krótkie blachowręty (nie da się tych części z powrotem zgrzać). Powodzenia.
dawidd - Wto Paź 12, 2021 17:17

Mala rada: przy składaniu plastyk do plastyku w CarAudio żeby nie piszczało - smaruje się wszystko uszczelniaczem polimerowym.
Odwdzięczy ci się to na dziurach gdy tapicerka nie będzie hałasować