Zobacz temat - [R75] Gabinet dziadka czyli limuzyna do kompletu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R75] Gabinet dziadka czyli limuzyna do kompletu

Winu - Nie Sty 17, 2016 19:01
Temat postu: [R75] Gabinet dziadka czyli limuzyna do kompletu
:mrgreen:
W 90% stałem się posiadaczem R75 z 2000 roku w dieslu. (w 90 bo jutro jedziemy go odebrać) Mam kilka pytań ogólnych i kosmetycznych, bo z techniką jakoś sobie radzę :P
Autko jest klubowe więc zbytnio o stan techniczny się nie obawiam, zdokumentowane jest wszystko łącznie z paragonami za paliwo :mrgreen:

Na razie takie pytanka z gatunku pedantyki użytkowej, pewnie jutro będzie więcej.

1. Chromy - listwy i listewki, czy trzeba o to dbać w jakiś wybitny spsób (lub nie wybitny). Kosmetyków staram się używać dobrych, myjni automatycznych unikam - ale np w takim passacie nowoczesnym chromy spłynęły od myjki i płynu.
Rover stosował te ozdobniki prawdziwe? (lusterka i listwy) należy o to dbać jak o chrom czy nie ?

2. Drewno - pseudo drewno. Wersje są różne - jedne fora twierdzą że drewno jest plastikowe, inne że to lakierowany fornir. W obu przypadkach trzeba o to dbać inaczej - z czego to jest ?

3. Auto ma webasto, sterowane automatycznie z czujnika. Czy istnieje możliwość rozbudowania go do zegarowego sterowania w sposób fabryczny i integracja z climatronikiem ? Czy ono "Gada" z innymi sterownikami w aucie ?

Pewnie jutro pojawię się z innymi pytaniami :cool:

sknerko - Nie Sty 17, 2016 19:15

1. Ja czyszczę cifem i takim specjal mleczkiem (od żony z pracy) jak wiosną lekko czarne plamy mi wyjdą ale tez rzadko wyłażą
2. W 2000r było jeszcze żywe drewno (też mam 2000r) zwyczajnymi środkami czyszczę jak każde inne auto i jest git.
3. rozbudować idzie o sterownik w podłokietniku na stronie klubowej jest gdzieś artykuł i na forum też to jest gdzieś poszukaj w workshop manual . z klimatronikiem tego nie ożenisz

prebenny - Nie Sty 17, 2016 19:21

Ożenisz o tyle, że jak włączysz z pilota webasto to klimatronik włączy nawiew na ostatnie ustawienia.
Winu - Nie Sty 17, 2016 19:24

O to fajnie że jest żywe, i chromy z twojego opisu wnioskuje że też są prawdziwe a nie plasticzane - to dobrze :mrgreen:

Hmmmm... w podłokietniku mówisz... a to może tam zajrzę najpier :mrgreen: . Czy nie było wersji z czujnikiem i zegarem na raz ?

A powiedz mi jeszcze czy pstryczek od trakcji i rolety tylnej jest przeszczepialny z nowszych aut bez większego rzeźbienia ? Bo w sumie tylko tego mu brakuje w/g mojej skromnej wiedzy na temat tego modelu do wersji full wypas

sknerko - Nie Sty 17, 2016 19:47

Roletę dokładasz bez problemu z rówieśnika nawet trzeba kupić półkę z roletą plus przycisk i założyć powinno działać. Co do trakcji to troche gorzej ale w dieslu ponoć łatwiej dużo jak w benzynie. Potrzebny jest sterownik za schowkiem przycisk i nie wiem czy pompa ABS też czy w dieslu niekoniecznie i chyba zaprogramowanie kompem T4 albo TOAFem

[ Dodano: Nie Sty 17, 2016 19:47 ]
Aha i najlepiej z rówieśników brać podzespoły bo nowsze czasem były niekompatybilne elektrycznie albo kolorystycznie.

prebenny - Nie Sty 17, 2016 19:48

Co do webasto. W każdej wersji masz czujnik temperatury. Standardowo webasto startuje w momoencie startu silnika jak jest poniżej +5 stopni na dworze. Do tego jak masz sterownik w podłokietniku to można na daną godzinę ustawić.

Co do trakcji to potrzebna jest pompa ABS z kontrola trakcji, przycisk wewnątrz i aktywacja kompem.

sknerko - Nie Sty 17, 2016 19:50

wrzuć fotki wnętrza i zewnątrz to ci powiem co brakuje do fulla

[ Dodano: Nie Sty 17, 2016 19:50 ]
I obiecałem sobie że zacytuję ci jednego klasyka z forum LH :P "fajną kanapę sobie do lansu sprawiłeś" :mrgreen:

Winu - Nie Sty 17, 2016 19:51

Już szukam fotek - będziemy jutro testować podczas podróży z Malborka :)

sknerko napisał/a:

I obiecałem sobie że zacytuję ci jednego klasyka z forum LH :P "fajną kanapę sobie do lansu sprawiłeś" :mrgreen:


Ano, właśnie dlatego ją kupiłem. Okiełznałem FL L-series, Td4, i mi się zaczęło nudzić :mrgreen:

Na razie mam takie, jutro sfocę bliżej









Wiem że blenda jest nie taka, ale to kwestia kosmetyczna jak właściciel stwierdził, a numer 75 jest w zestawie z autem bo do polerki był zdjęty. Kolega (nicku nie znam niestety) wydaje się być konkretny - więc mu wierzę.

I tak jest najlepszy ze wszystkich jakie widziałem w tym kolorze :roll:

longer86 - Nie Sty 17, 2016 20:02

Jak cdti? Do lansu wystarcza cdt :p
Winu - Nie Sty 17, 2016 20:04

o mam większą fotę wnętrza :


sknerko - Nie Sty 17, 2016 20:10

Namierzono użytkownika https://forum.roverki.eu/profile.php?mode=viewprofile&u=43948
prebenny - Nie Sty 17, 2016 20:10

Trakcje chyba masz (nie jestem do końca pewien od czego jest ten przycisk 'po środku'). Brakuje Ci 1 rzeczy (masz 4 przyciski, max 5).

Na pewno masz grzane :dupa: , tempomat i wydaje mi się, że właśnie trakcję.

sknerko - Nie Sty 17, 2016 20:11

Masz 4 przyciski pod klimatronikiem?
Winu - Nie Sty 17, 2016 20:14

Jutro ci powiem :mrgreen:

Dużo to się kolega nie napisał, ale się potwierdziło to co mówił że dokładał sobie tempomat :grin:

prebenny - Nie Sty 17, 2016 20:16

sknerko wydaje mi się, że 4. Gdyby były 3 to ten środkowy nie byłby tak blisko prawej strony.
sknerko - Nie Sty 17, 2016 20:33

a wiesz jak zrobił "drewienko" może wyciął jak mu wygodnie?.
Winu do fula na pewno brakuje czujnika deszczu (dokładalny jest), składanych lusterek (też da sie dołożyć), szyberdachu, nie widzę parktronika ale może jest i jak masz 4 przyciski to raczej rolety chyba że roleta jest a trakcji nie ma, albo masz tam ino przycisk a reszty nie ma, xenonu i co za tym idzie poziomowania lamp (da sie dołożyć jedno i drugie) i na koniec chyba nie widzę Harman Kardona (dokładalny). No i blenda na klapie jest faktycznie z polifta

adam_26 - Nie Sty 17, 2016 20:55

Ale ten 4 przycisk może być tylko na ściemę żeby dziurę zasłonić, bo jak był dokładany tempomat to mogło być tylko grzanie <dupa> :P ja jak dokładałem to też od razu sobie kupiłem ramkę na 4 z przyciskiem a roletkę się kupi na wiosnę :mrgreen:

[ Dodano: Nie Sty 17, 2016 20:55 ]
Ogólnie nie wiem czy wiesz ale przytuliłeś auto z tego tematu https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100858 tu był oceniany :P za tą kasę poszedł ?? fajnie że będzie dalej na forum ;)

Winu - Nie Sty 17, 2016 21:29

Odnośnie ceny , zobaczymy finalnie przy odbiorze - czyli jutro. Auto znalazłem, pogadałem z właścicielem, SyntaX też polecił bo widział i jeździł...

Źle mu u mnie nie będzie :mrgreen:

No to się nie zastanawiałem, bo to co w ogłoszeniach było to same klepane gruzy...

Dzięki sknerko za opis :)

Na szyberdachu mi akurat niezbyt zależy, czujniki parkowania są

Doczytałem się w postach że to wersja connoisseur se , czyli roleta powinna niby być na miejscu - zweryfikuję to dokładnie.

sknerko - Nie Sty 17, 2016 22:33

Winu napisał/a:
wersja connoisseur se , czyli roleta powinna niby być na miejscu
to nic nie znaczy ja też mam taką a rolety nie miałem z tym ze mój to sztuka z wystawy salonu trochę bardziej niż standard wyposażona
adam_26 - Pon Sty 18, 2016 17:05

i jak przytaszczyłeś dziada do domu :mrgreen: ??
prebenny - Pon Sty 18, 2016 18:55

Winu zaginął więc pewnie jak to na 'szczęśliwego' posiadacza 75 przystało czeka na lawetę ;)
Winu - Pon Sty 18, 2016 19:50

Jeszcze taszczę, ale podróż do warszawy minęła całkiem sympatycznie. :mrgreen:

W trakcie małej przerwy zapytuję
- Czy komputer (duży) można bez większej rozróby przerobić z języka Niemieckiego na inny którego komendy nie brzmią jak rozkaz rozstrzelania - np angielski ?

-Rolety nie ma, przycisku nie ma, są 4 na panelu - trakcja, tempomat, fotel prawy i lewy

prebenny - Pon Sty 18, 2016 20:03

Język można zmienić na T4 albo TOAFem.
Winu - Pon Sty 18, 2016 21:19

No dobra - dotarłem ;)

Podróż upłynęła całkiem sympatycznie. Przyśpiesza że aż miło (mapowany na 140 kuni).
W trasie w/g komputera wziął 7,5 l na 100 km.

Oczywiście opis w stylu "stan kolekcjonerski" to nadużycie - ale to u nas w kraju norma :roll: . Jak by nie można było napisać stan dobry.

Z minusów:
-Czarna taśma zbrojona zamiast zaślepek na listwach dachowych.
-Braki w liniach na wyświetlaczu komputera
-Bagażnik otwiera się z kluczyka, z kabiny robi "dum dum dum" i tyle
-Jeden kluczyk rozwalony. Jest ale pilot kaputt, nie ma switcha od otwierania.
-Szyba przednia lekko źle wklejona, jest szpara na uszczelce na górnej krawędzi (tam gdzie się schodzi)
-Listwy progowe nie przyczepione - połamane spinki

Dziwi mnie że jakiekolwiek uruchomienie czegoś elektrycznego typu fotel ect powoduje przygasanie światełek. AKumulator ma niby nowy 75 Ah

Więcej na razie nie dopatrzyłem. Wszystkie elektryczne bajery działają - lustra grzeją, fotele grzeją i się przemieszczają, ATC bez problemów, klima mrozi, webasto zobaczę z rana. Wszystkie zamki i szyby działają - chociaż ze dwa piszczą.
Skóra w bardzo dobrym stanie, kierownica do odświeżenia.

Dwa komplety felg alu 15" i 17" opony znośne, aku nowe.

Odnośnie niejasności w wyposażeniu:
-Jest Harman-Kardon. Są napisy na głośnikach w drzwiach i na głośniku na tylnej półce.
-Rolety elektrycznej nie ma, przełączniki pod ATC są 4.
-Ma światła dzienne (uruchamiają się po przekręceniu kluczyka jak pokrętło jest na "0"
-Jest jakiś rodzaj poziomowania, bo widać jak światła po uruchomieniu silnika robią ruch góra dół - więc nie wiem czy miał xenony i ktoś je zdemontował czy nie. Lampy są bez sprysków, klasyczne z fakturą rozpraszającą.

Na lakierze kilka płytszych rysek.
Ogólnie rzecz biorąc pojazd rokujący, napewno najlepszy z tych które widziałem więc nie narzekam. Ogólnie (pomijając aspekt mechaniczny, to pierdoły) Do poprawienia jak każdy z kraju, resztę zrobimy po mojemu :P . Mechanicznie oceni Mariusz418, ale większych wycieków nie widać, zbiera się, działa, jeździ.
Będzie żył ;)

prebenny - Pon Sty 18, 2016 21:28

Ruch góra dół jest standardowy nawet bez samopoziomowania (nie wiem czy to test silniczków czy co).
Winu - Pon Sty 18, 2016 21:33

Mhm, rozumiem.

Gdzie w PL kupujecie takie bzdety jak kołki do tapicerek, obudowy do pilotów. I płytkę od pilota też będę chciał.

Telewizor nie robi :P , przerabia się to na DVB-T ?
W nawigację wejść nie umiem, nawet opcji nie znalazłem - jest do tego płyta ponoć na PL?

longer86 - Pon Sty 18, 2016 21:34

Jak z kabiny słychać dum dum przy otwieraniu bagaznika to wyreguluj odboje, poeksperymentuj, ale stawiam,że musisz je wykręcić, co do przygasania lampek, zainteresuj sie czy klemy sa dobrze dokręcone, posprawdzaj punkty masowe... Takie podstawy ;)
SyntaX - Pon Sty 18, 2016 21:40

No to Panie Profesorze Pan Dr pomoże i zrobimy go po naszemu :mrgreen: :mrgreen:
Winu - Pon Sty 18, 2016 21:43

No, jutro zacznę głębiej grzebać, bo dzisiaj już ciemno. to mu zobaczę te klemy i webasto, aczkolwiek kręci dość żwawo ;)

Zasada działania klapy rozumiem jest taka że zamek elektrycznie odpuszcza i klapa ma odskoczyć.

adam_26 - Pon Sty 18, 2016 21:53

Winu napisał/a:
Gdzie w PL kupujecie takie bzdety jak kołki do tapicerek, obudowy do pilotów. I płytkę od pilota też będę chciał.
tu najbardziej pomoże AdaskoC polecam szybko solidnie i tanio :P https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100848
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100849
:mrgreen:
Język można jeszcze BMW scanerem zmienić, ale jeszcze jak masz radio z nawigacją to jak się zmieni język w nawigacji to powinien ci się zmienić w kompie pokładowym ;)

Winu - Pon Sty 18, 2016 21:56

W istocie, język się zmienił na bardziej ludzki ;)
prebenny - Wto Sty 19, 2016 07:25

Nowe spinki w norauto to koszt 6-12 zł za 10 sztuk.
sknerko - Wto Sty 19, 2016 09:44

Winu napisał/a:
-Braki w liniach na wyświetlaczu komputera

W Zielonej Górze jest facet co naprawia te wyświetlacze. Na forum jest gdzieś o nim
Winu napisał/a:
-Jeden kluczyk rozwalony. Jest ale pilot kaputt, nie ma switcha od otwierania.
Obudowa na allegro za grosze i są już najczęściej w komplecie microswitche które należy przylutować w odpowiednie miejsce. Ważne żeby w obudowie pestka immo była
Winu napisał/a:
Dziwi mnie że jakiekolwiek uruchomienie czegoś elektrycznego typu fotel ect powoduje przygasanie światełek. Akumulator ma niby nowy 75 Ah

Sprawdzić masę na blachówie tą co idzie z AKU a potem tą co idzie cieńszym kablem na ABS
Winu napisał/a:
-Jest jakiś rodzaj poziomowania, bo widać jak światła po uruchomieniu silnika robią ruch góra dół - więc nie wiem czy miał xenony i ktoś je zdemontował czy nie. Lampy są bez sprysków, klasyczne z fakturą rozpraszającą.

Wszystkie tak maja to test silniczków ale dzięki temu jak założysz xenony to nikt nie czepia sie poziomowania :P
Winu napisał/a:
I płytkę od pilota też będę chciał.

Płytkę napraw bo piloty ciężko się dopisuje do tego auta ale ponoć TOAF to rozwiąże
Winu napisał/a:
Telewizor nie robi , przerabia się to na DVB-T ?

Gdzieś sie natknałem że tuner można wymienić na cyfrowy ale konkretów nie znam, na forum BMW dorabiaja z takich domowych tunerów i podłączają pod wejście Video
Winu napisał/a:
W nawigację wejść nie umiem, nawet opcji nie znalazłem - jest do tego płyta ponoć na PL?
jak płyta w napędzie zadziała to opcja się pojawi, ale i tak najpierw musi auto wiedzieć że jest w Polsce choć jak mniemam kiedyś już ktoś navi używał i działała to może ruszy zaraz. Navi i całe radio idzie spolszczyć a najlepiej wymienić na zestaw z BMW E46, ekran 16/9 z cd czy DVD i napęd navi z BMW DVD, tuner radiowy też w betkach lepszy był.
Winu - Wto Sty 19, 2016 10:03

:mrgreen: dziękuje za wskazówki :)

Cytat:
W Zielonej Górze jest facet co naprawia te wyświetlacze. Na forum jest gdzieś o nim

Faceta od zegarów już znalazłem, wydłubię je jak tylko zrobi się trochę cieplej (żeby czegoś nie połamać przy okazji)

Cytat:
Obudowa na allegro za grosze i są już najczęściej w komplecie microswitche które należy przylutować w odpowiednie miejsce. Ważne żeby w obudowie pestka immo była

Obudowy na allegro znalazłem, na ebay-u też. Co prawda nie mają na przycisku znaczka rover, ale tego chyba nie da się kupić - są tylko całe kluczyki. Pestki od immo obie są.

Z innych drobiazgów:
- Trzaśnięcie klapą bagażnika powoduje wyświetlenie komunikatów o spalonych żarówkach tyłu i ich zanik na chwilę. Pewnie jakaś masa ?
-Czytając instrukcje, doszedłem że powinien komunikować np o niskim stanie płynu do spryskiwaczy, w zbiorniku sucho - komunikatu brak, czyli pewnie czujniczek w zbiorniczku.

Pytanie kontrolne:
Dorobienie składanych lusterek - co by się przydało bo parking ciasny- z kabiny wymaga jak w FL wiązek w drzwi (oprócz rzecz jasna lusterek i panelu sterującego) czy w Roverze byli bardziej leniwi i kabelki są?

sknerko - Wto Sty 19, 2016 15:24

Winu napisał/a:
Obudowy na allegro znalazłem, na ebay-u też. Co prawda nie mają na przycisku znaczka rover, ale tego chyba nie da się kupić - są tylko całe kluczyki.
Nawet w Anglii na rimmerbros.co.uk są chyba tylko z gładkim przyciskiem i fabrycznie od któregoś roku były gładkie.
Winu napisał/a:
- Trzaśnięcie klapą bagażnika powoduje wyświetlenie komunikatów o spalonych żarówkach tyłu i ich zanik na chwilę. Pewnie jakaś masa ?
Szukaj na forum problem spalonej żarówki, generalnie płytka w blendzie nad tablica spieprzona i trzeba naprawić albo wymienić, choć wymiana na długo nie pomoże, najlepiej polutować przewody.
Winu napisał/a:
-Czytając instrukcje, doszedłem że powinien komunikować np o niskim stanie płynu do spryskiwaczy, w zbiorniku sucho - komunikatu brak, czyli pewnie czujniczek w zbiorniczku.
Z moich doświadczeń w tym temacie to szukaj przerwy w przewodach do czujniczka lub jego braku, a czasem jak u kumpla, zaciera się magnesik w zbiorniczku który załącza kontaktron i wtedy cały zbiornik do wymiany.
Winu napisał/a:
Dorobienie składanych lusterek - co by się przydało bo parking ciasny- z kabiny wymaga jak w FL wiązek w drzwi (oprócz rzecz jasna lusterek i panelu sterującego) czy w Roverze byli bardziej leniwi i kabelki są?

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=884231#884231

Winu - Wto Sty 19, 2016 17:16

W klapie mam spaloną żarówkę to widzę... ale czy w tym wozie (dziwił się bardzo nie będę) ma to wpływ na działanie kierunkowskazów i ogólnie lamp tylnych

Jak zamknę (aaa poczyniłem pierwszą naprawę, bo już się otwiera bagażnik :P ) to nie ma tylnych kierunków przez chwilę... muszę 2x manetką włączyć żeby przestało szybko migać (jak spalona żarówka) i wraca do normy :-|

sknerko - Wto Sty 19, 2016 19:11

Winu napisał/a:
W klapie mam spaloną żarówkę to widzę... ale czy w tym wozie (dziwił się bardzo nie będę) ma to wpływ na działanie kierunkowskazów i ogólnie lamp tylnych
Nie ma wpływu
Cytat:
Jak zamknę (aaa poczyniłem pierwszą naprawę, bo już się otwiera bagażnik ) to nie ma tylnych kierunków przez chwilę... muszę 2x manetką włączyć żeby przestało szybko migać (jak spalona żarówka) i wraca do normy
sprawdź i dokładnie popraw styk na gnizdach żąrówek tylnych lamp a już przede wszystkim wtyk w te gniazda mam to samo w 75 zięcia
SyntaX - Sro Sty 20, 2016 08:45

Ja w 75 maluję to grafitem bo tam prawie zawsze te styki lecą.
Ten typ tak ma.

Winu - Czw Sty 28, 2016 13:48

Tak jak by ktoś chciał popatrzeć - stan kolekcjonerski :-| :mrgreen: .
Ocenę jakości człowkeka który to sprzedał pozostawiam do swobodnej oceny środowiska :roll:

Na szczęście auto nie jest przegnite, i stanowi fajną bazę do odbudowy. Ale opisanie tego jako stan kolekcjonerski - to chyba tylko pod tym kątem że stać i patrzeć bo lepiej nie jeździć.

Z ciekawostek - ów człowieczek posiadał to autko rok - to co w nim zrobił, to filtry, oleje, piasta i po tym auto zostało pogonione.

Niezbyt mnie to oczywiście rusza, bo już dwa auta odbudowałem od trupa do stanu hmmm - nawet nie wiem jak ich stan obecnie nazwać :D

Publikuję w ramach rozrywki :twisted:
A koledzę życzę równie "kolekcjonerskiego" auta z niemiec do przewozu rodzinki.












i rzeczy do zrobienia:

1,TARCZE PRZÓD+KLOCKI
2,TARCZE TYŁ +KLOCKI
3,ŁĄCZNIK PRAWY
4,SPRĘŻYNY TYŁ -
5,SPRĘŻYNY PRZÓD
6,WYDECH KOŃCOWY
7,PODUSZKA DOLNA SILNIKA
8,TERMOSTAT-
9,PRZEWODY HAMULCOWE -
10,ŁOŻYSKO LEWY TYŁ
11,ORINGI INTERCOOLERA-2 X
12,ŚWIECE ŻAROWE 4 SZT+ WYKRĘCENIE URWANEJ
13,KIERUNKOWSKAZY PRZECIWMGIELNE I HALOGENY – NAPRAWA WIĄZKI ELEKTRYCZNEJ
14,CZYTNIK NAWIGACJI -TRZEBA SZUKAĆ NA ALLEGRO UŻYWKI
15,FILTR POWIETRZA
16,FILTR KABINY
17 GÓRNE MOCOWANIE AMORTYZATORA

Buda zdrowa, będzie żył - na pewno lepiej niż przez ostatni rok :mrgreen:

SyntaX - Czw Sty 28, 2016 14:00

Hmm od 10 min myślę co napisać skoro to miał być ten stan kolekcjonerski od klubowicza.
Chyba podsumuje to tak:
https://www.youtube.com/watch?v=qy03EDdDsBw

prebenny - Czw Sty 28, 2016 14:02

No to po prostu perełka forumowa.
Winu - Czw Sty 28, 2016 14:02

Klubowicz to też z niego taki był że napisał tu 3-4 posty...
Nie wiem na ilu był zlotach - ale raczej auto kupił, rok pojeździł i jak trzeba było zainwestować PLNy to pogonił.

Tak jak mówię - grunt że blacha dobra. Chociaż o chamskiej rysie przez pół drzwi maskowanej zaprawką w pędzelku też zapomniało się wspomnieć ;]

prebenny - Czw Sty 28, 2016 14:04

Spoko Winu spójrz w mój garaż albo Pelsona - zobaczysz ile my wydaliśmy na 75 i co Cię ewentualnie czeka :P Chociaż z tego co rozumiem odchodzi Ci koszt mechanika więc zawsze cośtam taniej.
Winu - Czw Sty 28, 2016 14:07

Spoko, moje dwa FL swoje kosztowały, więc inwestycji się nie boje... :D , kontakty są rozpracowane, warsztat z mechanikiem też jest. Ożywimy go :) , zwłaszcza że go polubiłem.

Natomiast perfidia ludzka mnie niebywale drażni :evil:

Ja osobiście zajmuje się tylko kabelkami, lakierem, wnętrzem, dodatkami itp. Grube prace mechaniczne zostawiam warsztatowi.

W ramach większej groteski analiza tekstu ogłoszenia :D

Cytat:
Witam! Na sprzedaż przepiękny Rover mod. 75 w kolorze czarnym. Egzemplarz ten jest zachowany w stanie kolekcjonerskim.

W istocie, służy do kolekcjonowania w garażu, bo lepiej nie jeździć

Cytat:

posiada obecnie profesjonalnie przeprowadzoną polerkę

Chyba papierem ściernym, albo środkiem z Tesco z promocji, bo rysa maskowana pędzlem raczej po polerce nie występuje

Cytat:
Od początku mam zebrane wszystkie rachunki związane z wymianą części w tym samochodzie. M.i.n nowy przepływomierz czy tylnia piasta w lewym kole. Świeżo zmieniony olej wraz z filtrem. Należę do miłośników clubu Rover Polska, gwarantuję że osoba która jest poważnie zainteresowana zakupem tego cacka będzie zadowolona w 100%.

:haha: . dwa lub trzy rachunki za filtry i kilka paragonów za paliwo (bodaj 5) , łożysko z tylnej piasty właśnie idzie do wymiany... Czy jestem zadowolony w 100% hmmm, niech pomyślę :mrgreen:

Cytat:
Auto po mimo wieku beż największych wad, bezwypadkowe. Właściciel zwolniony jest z kosztu naprawy rozrządu, ponieważ silnik jest na tzw "łańcuszku". Samochód tankowany wyłączniem paliwem diesel dynamic na stacji LOTOS (posiadam rachunki). Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny.

Spoko, połamane 3 sprężyny z 4, rozkład tylnego wydechu, zgnita wiązka przednich świateł że ledwo działały, hamulce w agonii i sparciałe przewody hamulcowe, spalone 4 świece żarowe, uwalony termostat, to faktycznie nie są duże wady :roll:
O takich rzeczach jak połamane lusterko, czarna taśma zamiast zaślepek, urwanych kieszonkach na fotelach i listwach już wcześniej pisałem .

Kolorytu doda jeszcze ten cytat kolegi w wątku odnośnie rzeczonego auta

pelson91 napisał/a:
taak, przepiękny egzemplarz, wydaje mi się, że warty jest kasy, miałęm okazję rozmawiać z włąścicielem niejednokrotnie, wygląda na to, że poważnie go traktował i nie oszczędzał na niczym. ;)


Hłe hłe hłe . Oczywiście to nie pod adresem kolegi pelsona91, po prostu pozory mylą... nawet bardzo :razz:

longer86 - Czw Sty 28, 2016 19:36

a może auto w między czasie zmieniło właściciela i Pele nie z tym rozmawiał, sprężyny to akurat częsta przypadłość, Co do termostatu to nie wiem dlaczego napisałeś tam 350 zł kup zamiennik fatimexu ;) wyjdzie 250 zł taniej ;) wydech hmm no z moim tak źle aż nie jest ale widzę że przepalają się w tym samym miejscu.

Ale życzę samozaparcia ;) mój żyje juz ze mną 5 lat i ciągle coś w nim dłubię :) jak nie coś co wymaga wymiany to modyfikacje, więc idzie żyć...

Stan kolekcjonerski - może gość pracuje w skupie metali kolorowych i znalazł perełkę :P

Winu - Czw Sty 28, 2016 20:41

Auto nie zmieniło właściciela, bo ma jeden jedyny wpis w książce pojazdu ;)

Samozaparcia mi nie brakuje :D od 8 lat żyję z Land Roverami, zamienniki nie zbyt lubię przy kwocie która jest wymagana aby doprowadzić go do ładu to nic nie zmienia :)

Rozumiem że że sprężyny to przypadłość modelu - wszystko jest ok, to używane stare 15 letnie wozidło , ale nie opisuje się i nie zachwala się auta przy którym przez rok jego posiadania nie zrobiło się nic poza jego wyeksploatowaniem :razz:

Niemniej zaskakuje mnie fakt że naprawdę dobrze się prowadził pomimo połamanego zawiasu ;)

sknerko - Czw Sty 28, 2016 21:59

Winu napisał/a:
Niemniej zaskakuje mnie fakt że naprawdę dobrze się prowadził pomimo połamanego zawiasu
Pomyśl jak będzie po naprawie :mrgreen: Jak go kupiłem to stwierdziłem jedno: angole tak go zrobili, żeby maskował usterki przed użytkownikiem i dopiero jak jest już agonia, to się dowiadujesz że coś niedomaga.
longer86 - Czw Sty 28, 2016 23:46

mój idealny nie jest a śmiga się przyjemnie.
zamiennik mam osobiście u siebie i śmigam na nim już od roku, nie stwierdzono żadnych efektów ubocznych, moim zdaniem to to samo tylko bez naklejki rover na opakowaniu. 250 zł to już przynajmniej cześć wydatku na sprężyny ;) nie namawiam, ale trochę tu trochę tu i się uzbiera sumka, która już będzie robiła różnicę przy ogólnym rachunku ;) od tego jest forum

Winu - Nie Sty 31, 2016 19:09

Wozidło jeździ i żyje - fakt teraz to jest dopiero cisza i komforcik :mrgreen:

Zostąły do zrobienia drobiazgi
-Wyświetlacz zegarów - wyślemy na wiosnę,
- Braki w spinkach tapicerki, zaślepkach na dachu.
- Jedno lusterko nie grzeje i jest nadłamane, więc chyba zmienię oba na składane elektrycznie.
-Zacisk lewy przód do kupienia, bo nie da się ruszyć odpowietrznika.
- Maty do grzania tyłka bo zostały resztki grzania zamiast tego co powinno być.
- Zobaczymy co będzie z kołami na lato.
- Urwane kieszonki na oparciach foteli przednich :?:
- Detaling, czyli muszę go wypieścć po swojemu :mrgreen:

sknerko - Nie Sty 31, 2016 19:17

Winu napisał/a:
- Urwane kieszonki na oparciach foteli przednich
poszukaj gdzieś tych elementów z kieszeniami na allegro, albo całe fotele (mogą być z R45) i przełóż

[ Dodano: Nie Sty 31, 2016 19:17 ]
Winu napisał/a:
Maty do grzania tyłka bo zostały resztki grzania zamiast tego co powinno być.
może tylko termostaty polutować trzeba
SyntaX - Nie Sty 31, 2016 19:20

Pracujesz w TVN idź do kolegów z TVN Turbo dorwij Adama Klimka i powiedz mu "Posuń się dzieciaku" :mrgreen: :mrgreen:
paolinio - Wto Lut 02, 2016 21:23

sknerko napisał/a:
poszukaj gdzieś tych elementów z kieszeniami na allegro, albo całe fotele (mogą być z R45) i przełóż

sknerko, czy jesteś zorientowany na ile te fotele z 45 są kompatybilne z 75?

sknerko - Wto Lut 02, 2016 23:15

są zamienne w 100%, to te same fotele ale tylko przednie. Mam w domu na sprzedaż czarne welurowe z R45
Winu - Wto Lut 09, 2016 13:06

Heloł,
W związku z powolnym odszczurzaniem gabloty pojawiły się kwestie:

- Jedna z żarówek w podświetleniu tablicy nie działa nawet pomimo wymiany. W związku z tym zapewne cała blenda do wymiany jak czytałem na forum (nie ma zasilania żarówki).

Powinienem kupić tą z napisem "Rover" czy tą ze znaczkiem do mojego rocznika ?
W sieci widziałem kombinacje:
-Znaczek na klapie, napis rover na blendzie
-Znaczek na klapie i na blendzie
-Znaczek tylko na blendzie, klapa gładka.

:roll:

Rzecz druga - mam namiar na parę lusterek elektrycznych od polifta - wejdzie bez przeróbek ?

longer86 - Wto Lut 09, 2016 13:31

Odkręć blendę i polutuj kable wywal plytki drukowane.

Pierwsze roczniki miały napis rover i znaczek na klapie. Blenda ze znaczkiem na niej jest od polifta.

Mówiąc elektryczne. Masz na myśli składane? Technicznie podejds, tylko chyba musisz miec przycisk od skladania na panelu sterowania szybami

sknerko - Wto Lut 09, 2016 15:04

Lusterka plug&play jedynie trzeba dorobić instalacje w drzwiach i panel z przyciskiem składania luster. Co do blendy jak masz logo na klapie to fabrycznie blenda z napisem rover bez logo. lampkę najlepiej wyjąć płytkę drukowaną i polutować nity przy pomocy specjalnego topnika, albo pozbyć się płytki i polutować przewody do lampek bezpośrednio.