Zobacz temat - [R 45] problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 45] problem

pawelbn89 - Pon Sty 18, 2016 21:21
Temat postu: [R 45] problem
Mam kilka problemów w moim aucie proszę o poradę, co tak wstępnie może byćic h przyczyną:
1. Jak włącze światłą awaryjne, to na przemian migają mi kontrolki zielone strzałki z czerwoną kontrolką ładowania akumulatora;
2. Czasami prawy kierunkowskaz momentami szybciej miga;
3. Co może być przyczyną, że dwa biegi od nawiewu nie działają;
4. Nadmuch mimo, że ustawie temperaturę na maxa to nie grzeje tak mocno a jak troszke zmniejsze, to na przemian raz wieje ciepłe powietrze, a po chwili chłodne

IROLA - Pon Sty 18, 2016 21:31

Cytat:
3. Co może być przyczyną, że dwa biegi od nawiewu nie działają;


czyli nie działają biegi 1 i 2 - odpowiedz : "przepalone rezystory/niektórzy opisują je jako : sprężynki/" - na forum jest wiele tematów, jeżeli nie znajdziesz to napisz poszukam mojego. Naprawa jest banalnie prosta, moje działają już od 6 lat.

Znalazłem, jednak to nie był mój temat - moje zdjęcie to strona druga.

Co do punktów 1 i 2 to szukałbym zwarcia w instalacji.
Punkt 4 - to może coś z dźwigniami przy nagrzewnicy - zaglądnij (jeżeli masz garaż, będzie przyjemniej)?

pawelbn89 - Pon Sty 18, 2016 21:42

ok dzięki :) a orientujesz się jakie powinny być rozmiary felg i opon do silnika 1.8 benzyna?
IROLA - Pon Sty 18, 2016 21:45

Felgi - nie, ale na 100% znajdziesz info na forum. Na stronie klubowej tutaj poczytaj
sTERYD - Pon Sty 18, 2016 22:38

ad 1 masa do silnika/ alternatora. Może po prostu alternator słabo dokręcony.
ad 2. któraś żarówka nie łączy. Przerywacz to zwykły układ IB więc na zmniejszenie obciążenia poniżej normy skutkuje szybszym cyklem.

tomekk_nt - Sro Sty 20, 2016 07:18

pawelbn89 napisał/a:
ok dzięki :) a orientujesz się jakie powinny być rozmiary felg i opon do silnika 1.8 benzyna?


W temacie obok wczoraj wrzucałem linka do rozpiski zalecanych rozmiarów felg i opon z instrukcji. Przy rozmiarze felg nie ma podziału na silniki, natomiast przy ciśnieniu opon już warto zwrócić na to uwagę.

Poniżej linki:
- zalecane rozmiary felg i opon
- ciśnienia opon