Zobacz temat - ZED160 toksyn
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - ZED160 toksyn

toksyn - Pon Sty 18, 2016 22:53
Temat postu: ZED160 toksyn
MG ZR160
yellow trophy 2002


Zakupiony 5 września 2015 roku, poprzednim właścicielem była kobieta. Auto małymi krokami doprowadzam do stanu, którego nikt by się nie powstydził. Do zed'a dostałem pełna historię napraw na przestrzeni 3lat - nie ukrywam, że pomogło mi to podjąć decyzję o zakupie.



Auto było bardzo mocno zaniedbane. Podsufitka i plastiki całe pożółkłe od papierosowego dymu, fotele oraz panel radia kleiły się aż z brudu, a przednia szyba była cała tłusta bo Pani na szybko próbowała doczyścić ten cały syf plakiem.. Ogólnie istna masakra, do auta wchodziło się z przymusu. Jedynie na podsufitce zostały jeszcze plamy ale co do niej są troszeczkę inne plany niż pranie.





Pogoda w Grudniu dopisywała więc można było coś porobić w garażu. Pomalowałem felgi Spray Plast'em (odpowiednik PlastiDip). Sposób nakładania tego bardzo fajny i prosty a efekt na prawdę zadowalający. Następnym krokiem było przymocowanie nakładek na progi. Wszystkie "zaczepy" były pognite, udało się odzyskać ich kształt i dorobić nowe.




Auto na dzień dzisiejszy prezentuje się znacznie lepiej jak w dzień zakupu. Jednak jest jeszcze trochę do zrobienia. Ostatnio pękła szyba czołowa - w lutym planowana wymiana (na taką z paskiem). Jeździć - jeździ ale jeszcze nie tak jak powinno. Średnie spalanie na poziomie 9-11.5l pb95/100km. W mrozy zawszę odpalało, nawet przy -15*C (https://www.youtube.com/watch?v=67ApfcEP-ik) Poniżej dwa najświeższe zdjęcia zed'a




Przebieg napraw i modyfikacji.
    Październik 2015, czyszczenie układu po hgfie (uszczelka robiona 28.08.15 przez poprzednią właścicielkę), wymiana świec (platynowe NGK), wymiana obu przegubów (METELLI)
    Listopad 2015, przyciemnienie kierunkowskazów wraz z halogenami, sklejenie szkła lewej lampy
    Grudzień 2015, malowanie felg (DUPLI-COLOR [czarny połysk]), poprawienie nakładek na progi, nowe emblematy (maniu48)
    Luty 2016, wymiana przedniej szyby (NordGlass)


PS. Poprzedni temat został usunięty na moją prośbę. Proszę nie wnikać :D

Harry - Wto Sty 19, 2016 07:07

fajnie auto zaczyna wyglądać :wink:
Markzo - Sob Sty 30, 2016 16:05

kiedy swap? :D
Harry - Pon Lut 01, 2016 09:16

ściągnij druga naklejkę tab. rej, bo trafi się służbista i poleci dowód
toksyn - Pon Lut 01, 2016 16:39

Harry napisał/a:
ściągnij druga naklejkę tab. rej, bo trafi się służbista i poleci dowód


Dowód jak dowód, mandat 100-500zł za to. Ostatnio mnie Panowie policjanci uświadomili. W tym tygodniu szyba idzie do wymiany bo pęknięta jest (całe szczęście tutaj też przymknął oko..)

Kermit - Pon Lut 01, 2016 23:25

Bardzo fajna pszczoła. Odnośnie naklejek to raz pod biurem widziałem auto, które miało 4. :wink:
pbskarpy - Sro Lut 03, 2016 15:55

Był mały Roverek, potem Alfa? Teraz to? Dobrze kojarzę?
toksyn - Sro Lut 03, 2016 20:31

pbskarpy napisał/a:
Był mały Roverek, potem Alfa? Teraz to? Dobrze kojarzę?

Tak i nie "to" tylko mój żółty pussywagon :D

j0zek - Czw Lut 04, 2016 21:02

Kiedy stacja multimedialna wleci ?:P
toksyn - Czw Lut 04, 2016 21:08

A będziemy myśleć bo mam wolny tablet 8" ale to zobaczymy.. ;) dziś go opłukałem i zobaczyłem coś takiego... kolejne pęknięcie szyby tym razem w innym miejscu.. jakieś pojęcia od czego to może być? bo jutro wymieniam tą szybkę i nie chciałbym mieć znów jakichś jaj...


Markzo - Czw Lut 04, 2016 21:55

A szybe masz ori? może była wklejana ponownie i jest spartaczona robota?
slax - Czw Lut 04, 2016 21:59

Albo rant rdzewieje...
toksyn - Pią Lut 05, 2016 05:51

W to, że ta szyba jest ori to zaczynam wątpić. Może i jest ori ale z innego ZRa bo rocznik niby się zgadza. Zobaczymy dzisiaj co tam Pan powie ;-)
Harry - Pią Lut 05, 2016 07:25

a na "ramie"szyby nie masz korozji ?
sknerko - Pią Lut 05, 2016 08:26

No przecież na tej fotce widać przyczynę, ruda po boku bezwzględnie do wyczyszczenia. Tak samo miałem w poldasie
toksyn - Pią Lut 05, 2016 15:48

Szyba wymieniona, na ramie trochę nalotu było - chłopaki z Nordglassu oczyścili, zabezpieczyli i wkleili nówkę - różnica taka, że seryjna szyba nie miała paska przeciwsłonecznego a ta ma ;-)


longer86 - Pią Lut 05, 2016 16:38

Tu tu tuu tunnning :)
+5 pkt do mocy

Ale przyznaje pasek zawsze przydatny niższym kierowcom :p

leszczu - Sob Lut 06, 2016 16:21

Zawsze możesz trochę usztywnić nadwozie rozpórką.
toksyn - Sob Lut 06, 2016 17:50

leszczu napisał/a:
Zawsze możesz trochę usztywnić nadwozie rozpórką.


wiem wiem, może niebawem się pojawi.
Jaki kolor widzicie pod maską? Niebieski z góry odpada ze względu na miejsce zamieszkania, żółto-niebieskie barwy na tym osiedlu nie wchodzą w grę :D

longer86 - Sob Lut 06, 2016 18:01

Przy Twoich kolorach to dałbym neutralny czarny, ewentualnie żółty tylko czy nie za dużo żółtego, lub 3 opcja polerowana srebrna
marcinmarcin - Sob Lut 06, 2016 18:23

longer86 napisał/a:
Tu tu tuu tunnning :)
+5 pkt do mocy

Ale przyznaje pasek zawsze przydatny niższym kierowcom :p
taki pasek dobra rzecz, wiem coś o tym :)
prebenny - Sob Lut 06, 2016 21:28

Ja bym chyba dał czarny - do felg będzie pasować ;]
toksyn - Nie Lut 07, 2016 11:21

Felgi prawdopodobnie będą przemalowywane bo przy zmianie opon panowie mi z rantów dipa ściągną na bank :D tym samym dipem tylko, że w takim kolorze https://www.youtube.com/watch?v=9w7mlAtCjxU więc myślę, że środek będzie coś pod kolor tych felg ;)
Markzo - Nie Lut 07, 2016 12:40

toksyn napisał/a:
coś pod kolor tych felg

nie rób tego, lepiej czarne zostaw...

toksyn - Nie Lut 07, 2016 17:16

Markzo napisał/a:
toksyn napisał/a:
coś pod kolor tych felg

nie rób tego, lepiej czarne zostaw...

czarne koła + czerwono pod maską? :)

flapjck1 - Nie Lut 07, 2016 17:36

Pod maska tez czarny,moze jakies pojedyncze detale tylko czerwone
longer86 - Nie Lut 07, 2016 17:56

Kolektor wydechowy czerwony ;)

Może trzeba by zapytać co ma miec inny kolor pod tą maską. Może nietypowo w zieleń. Do żółtego fajny kontrast

toksyn - Nie Lut 07, 2016 18:04

Rozpórka, pokrywa zaworów, altek, jakieś skrzyneczki może
slax - Nie Lut 07, 2016 18:30

Karol, osprzęt zostaw w spokoju, oczyść tylko dobrze :D Pomalujesz np altek i potem będzie z niego złazić farba... Jak zrobisz ładnie dekiel zaworów, do tego posprzątasz cała komorę ew te rozpórkę w kolor to będzie wystarczająco imho :D
longer86 - Nie Lut 07, 2016 18:43

Na altek jest fajny sposób tylko ciezka robota, w lagunie zrobiłem papierem ściernym i pasta polerska, byl ogień :) mogę poszukać fotki jak chcesz
slax - Nie Lut 07, 2016 19:05

longer86, Na błysk? Poka foto :D
longer86 - Nie Lut 07, 2016 19:40

nie był skończony bo to robota dla więźnia, ktory ma nadmiar czasu, ale było to tak:



slax - Nie Lut 07, 2016 20:02

no to już wiem nad czym będę pracował :D
toksyn - Pon Lut 08, 2016 19:22

slax napisał/a:
no to już wiem nad czym będę pracował :D


+1 haha :D tylko u mnie dojscie troche gorsze ale damy rade :D

prebenny - Czw Lut 18, 2016 20:24

łup
toksyn - Czw Lut 18, 2016 20:50

Dziś dzień odebrałem auto od gazownika. Różnicy w jeździe na gazie nie ma żadnej, auto zbiera się tak samo jak na Pb, nie dusi się ani nie szarpie. Zobaczymy co czas pokaże :)


marcinmarcin - Czw Lut 18, 2016 21:02

a tak z ciekawości spytam, nie lepiej Ci jeździ na ori filtrze? z tego co pamiętam każda próba "modów" dolotu kończyła się w 160 ucieczką co najmniej kilku koni...
toksyn - Czw Lut 18, 2016 21:13

W mojej sytuacji gdy VVC nie jest sprawne, to mi to bez znaczenia. Powiem szczerze, wiem, że są dowody na to w postaci wykresów. Ja tego nie odczuwam. A stożek to chwila uniesienia w Norauto :D
MD - Pią Lut 19, 2016 00:12

toksyn, na dobrze założonym gazie auto nie ma prawa pracować inaczej niż na benzynie.

A tak BTW - bo dla mnie wciąż czwartek - wszystkiego najlepszego! Oby Ci się ten żółtek sprawował. :D

toksyn - Pią Lut 19, 2016 05:35

MD napisał/a:
toksyn, na dobrze założonym gazie auto nie ma prawa pracować inaczej niż na benzynie.

A tak BTW - bo dla mnie wciąż czwartek - wszystkiego najlepszego! Oby Ci się ten żółtek sprawował. :D


Dzięki wielkie :D

longer86 - Pią Lut 19, 2016 09:27

Wczoraj w pozku widzialem żółtka, mowie sobie co tu toks robi... Do kobity jakiejś przyjechał na gazie, podjeżdżam a tam blachy FZ...

Ja czekam na vvc jestem ciekaw jak to pogania ;)

toksyn - Pią Lut 19, 2016 14:52

longer86 napisał/a:
Wczoraj w pozku widzialem żółtka, mowie sobie co tu toks robi... Do kobity jakiejś przyjechał na gazie, podjeżdżam a tam blachy FZ...

Ja czekam na vvc jestem ciekaw jak to pogania ;)


Ta, do Patrycji z blablacara :D

VVC w marcu nie odpuszczę, o ile mi szyba żadna nie pęknie i znów się pojawią niespodziewane wydatki :D

longer86 - Sro Lut 24, 2016 15:26

wazzup?
toksyn - Sro Lut 24, 2016 16:01

Ostatnio z nudów pojechałem na zlot integracyjny MotoMania Pomorze, gdzie spotkaliśmy się przy okazji z chłopakami z 3city. Ogólnie to wieś śpiewa i tańczy. Plusem to, że fajnie było znów spotkać się z Vigiem, Photomakerem, Pyrosem i pogadać. Robili zdjęcia i załapałem się na kilku a jako gratis dorzucam wspólne foto z trzema kupami :)


Khonju - Czw Lut 25, 2016 17:23

No ładny ten twój piczomagnes ;)
toksyn - Sob Mar 19, 2016 15:56

Wiosna idzie to trzeba coś porobić pod garażem :) Dziś padło na założenie belki wzmacniającej, której nie było :) Oczywiście jak to z odkręcaniem śrub od zderzaka z jedną nie mogłem dać sobie rady i męczyłem się z godzine.. :) no ale przy użyciu "trochę" siły - uległa :D

Fotka przed i po założeniu :-)



Kupione też zostały dwie letnie opony, bieżnik po 6.5-7mm z 2014 roku więc mam nadzieje, że chwile polatają :)

W kwietnie zmienię gumy na letnie i odmaluje felgi. Będą czarne z małym dodatkiem :) Możliwe, że wpadnie też rozpórka kielichów to przy okazji posprzątam nieco pod maską i też zrobi się bardziej "kolorowo" no i w maju widzimy się na letnim zlocie :)

Harry - Nie Mar 20, 2016 17:33

felgi lepiej wrzuć w grafit
toksyn - Pią Kwi 08, 2016 20:21

Maniek zarzucił kiedyś pomysłem, żeby metalizerem czarną felgę potraktować. Chciałem ulepszyć ten pomysł i kupiłem 4 puchy metalizera złoty brąz. Jako baza miała być czarna felga. Nieumyślnie zdjąłem dyszę do rozpylania ze spraya myśląc, że to zatyczka a potem się dziwiłem co mi tak chlapie i robi zacieki, całe szczęście, że kolor tak czy siak mi się zazbyt nie widział



szybka decyzja, pojechałem do Norauto po 3 puchy czarnego połysku, tej samej marki co nakładałem w zimę i od razu wziąłem się do roboty. Całe szczęście w miarę gładko poszło ściąganie tego z felgi i można było malować :)



Nałożyłem 4 warstwy czarnego połysku (1 pucha) i postanowiłem zaryzykować skoro leżały jeszcze 3 puszki metalizera.. Nałożona średnia warstwa po to by felgi się mieniły w słońcu i nie znikały tak jak w przypadku czarnych, oto efekt



A tak wyglądał plac boju.. :mrgreen:


prebenny - Pią Kwi 08, 2016 21:46

Efekt końcowy całkiem całkiem :ok:
longer86 - Pią Kwi 08, 2016 21:56

no i elegancko.... jestem ciekawy jak w słońcu będą wyglądały
Gekus - Pią Kwi 08, 2016 22:11

Dobre to :smile:
Markzo - Sob Kwi 09, 2016 00:51

całkiem fajnie wyszło ;)
Harry - Sob Kwi 09, 2016 21:43

a moim zdaniem średnio to wygląda
toksyn - Sro Kwi 13, 2016 06:17

Korci mnie by pomalować każdą felgę jeszcze 1-2 warstwami tego metalizera, jak myślicie? Zostało 2.5 puchy i tak się zastanawiam, bo w mocnym słońcu fele się fajnie mienią ale gdy go nie ma to są po prostu czarne.. :)
longer86 - Sro Kwi 13, 2016 08:31

Maluj... Jak to sie mówi : One kozie death
toksyn - Sob Kwi 16, 2016 14:05

One kozie death i się stało, pogoda dopisała nałożone po 2 warstwy tego złotego ustrojstwa na koło. Zdjęcia robione przy zachmurzeniu, w słońcu się ładnie mienią :)


Markzo - Sob Kwi 16, 2016 14:45

Cos jakby fajnie :P
Dominoz - Sob Kwi 16, 2016 14:55

No toksyn...z takimi felami, to jest szansa, że nie pojedziesz na zlot z dmuchaną lalą... :lol:
longer86 - Sob Kwi 16, 2016 16:14

Jeszcze tylko wlepka JDM fan :D jest ok.
MD - Sob Kwi 16, 2016 18:21

Toksiu, wyszło Ci to. Naprawdę mi się podoba. :D
toksyn - Nie Kwi 17, 2016 01:52

Dominoz napisał/a:
No toksyn...z takimi felami, to jest szansa, że nie pojedziesz na zlot z dmuchaną lalą... :lol:


wątpie :( :chlip: :chlip:

slax - Nie Kwi 24, 2016 21:37

łup
toksyn - Nie Kwi 24, 2016 21:50

slax napisał/a:
łup


dzięki ziomek :D


Ostatnio zauważyłem, że auto słabiej hamuje... i to w sytuacji pod bramkowej :evil: dobrze, że było gdzie odbić.. a oto sprawca :|



Pogoda dopisała wpadło też kilka zdjęć z tej okazji. Tak się prezentuje właściciel i samochód na dzień dzisiejszy :D












longer86 - Nie Kwi 24, 2016 21:58

Felgi ok... Kolorek niezły wyszedł.. Pierwsza foto ... Juz nie młody ale ciągle gniewny :p

A środkowe foty byly by ok, gdyby nie ten cień na pól maski...

Markzo - Nie Kwi 24, 2016 22:18

Pierwsza fota z Tobą ma najwiekszy potencjał, tylko Ty tam troche przeszkadzasz xD ładnie się prezentuje ZR ;)
Dominoz - Nie Kwi 24, 2016 22:41

toksyn, śliczne foteczki, po prostu mIoOoOoOdzIooo!!! :lol:

Autko cacy, właściciel...no.

Harry - Pon Kwi 25, 2016 09:14

a ja i tak uważam, że felgi blee :D
toksyn - Pon Maj 02, 2016 11:15

Tunel pod Martwą Wisła w Gdańsku odwiedzony nocą, telefon zbyt blisko komory silnika, na żywo ZR gada dużo dużo przyjemniej :-)

https://www.youtube.com/watch?v=eNdDAtkgf5M

Vigoslaw - Pon Maj 02, 2016 16:35

toksyn,

Toksiu tylko benzyne i gaz tracisz :P

Pozdro,

Vig

Dominoz - Pon Maj 02, 2016 17:00

Ograniczenie do 50 km/h jest ;)
greg-si - Pon Maj 02, 2016 19:16

Dominoz napisał/a:
Ograniczenie do 50 km/h jest ;)

Mam głupie skojarzenia:


:D

toksyn - Sro Wrz 14, 2016 06:31

greg-si napisał/a:
Dominoz napisał/a:
Ograniczenie do 50 km/h jest ;)

Mam głupie skojarzenia:
Obrazek

:D


https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

:D

Auto cały czas jeździ, wymienione świece, kable, oleje i filtry. Zdałem sobie sprawę, że auto już ponad rok w moich rękach a niestety średnio jego stan się prezentuje.. Ale przystępujemy do działania plan do wiosny jest prosty:

*w pierwszej kolejności VVC,
*regeneracja felg,
*sprężyny ~20mm w dół
*czarna podsufitka

wpadnie też airbox od użytkownika addb1, czekam tylko na rure dolotową dla zimnego powietrza oraz tłumik końcowy od diesla - mam nadzieje, że to mój końcowy jest przepalony a po wymianie dzwięk będzie nieco bardziej basowy..

Markzo - Sro Wrz 14, 2016 22:01

toksyn napisał/a:
*w pierwszej kolejności VVC,

nie wierzę ;)

Miał być swap, co z T?