Zobacz temat - [R 45] klamki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 45] klamki

pawelbn89 - Czw Sty 28, 2016 18:27
Temat postu: [R 45] klamki
Witam.

Czy klamki od Rovera 420 pasują do Rovera 45? Jeśli chodzi o wygląd to widać jedynie różnice w srebrnym uchwycie, a czy w środku też czymś różnią się?

gregor13 - Czw Sty 28, 2016 20:18

Raczej jest to samo, choć nie dam sobie głowy uciąć :mrgreen:
iktorn73 - Czw Sty 28, 2016 21:37

Jest to samo. Pasują również od Hondy Civic 5HB. Jeśli wyrwała się śruba to sklej na dobry klej dwuskładnikowy,oczywiście klamkę ze śrubą a nie z drzwiami :) . Nie musisz rozbierać drzwi :) . Mi trzyma już pół roku :) . Pozdrawiam
gregor13 - Czw Sty 28, 2016 22:52

iktorn73 napisał/a:
Mi trzyma już pół roku :) . Pozdrawiam


Mi już trzyma ponad 3 lata :P

pawelbn89 - Pią Mar 25, 2016 11:45

Czy ktoś z Was ma zamontowaną klamkę z allegro? Chodzi mi o taki zamiennik za ok 30 zł. Jakiej on jest jakości, czy ten chrom z klamki po jakimś czasie odpada? Bo nie wiem, czy jest sens starą ratować, czy kupić nową i polakierować.
Rov45 - Pią Mar 25, 2016 16:58

Mnie problem z klamkami dopadł 3 razy. Została jeszcze jedna oryginalna od prawych tylnych drzwi i tak czekam kiedy pęknie :D Dużo się naczytałem na forach, żeby to zaspawać, skleić, itp. Może ktoś skleił klamkę i trzyma mu to 10 lat, u mnie tak ni było. Dlatego wszystkie klamki które kupiłem to właśnie były zamienniki za 30zł z allegro. Nie kupuj żadnych używek, bo po pierwsze ciężko to dostać, a po drugie zawsze jest spękana i to wywalanie pieniędzy w błoto. Powiem Ci tak:
- kupując klamkę z allegro pamiętaj, że ten uchwyt chromowany jest trochę inny niż oryginalny, bardziej płaski i mniej wygodny w otwieraniu. Co do jakości wykonania nie wiem czy coś odchodzi z czasem czy nie, bo ja chrom przełożyłem od oryginalnej klamki tej króra mi pękła. Da się to zrobić i wszystko pasuje.
- jeśli kupujesz klamkę czarną pamiętaj, że ma ona inny odcień czerni niż np kolor mojego auta. Klamka jest matowa. Ja kupiłem 200ml farby za 20zł, starczyło to na 3 klamki i jeszcze zostało. Lakiernik za przemalowanie klamek (oczywiście ze zdjętym chromem ;p ) skasował mnie 15zł/sztuka.
- każdy zamiennik klamki od przednich drzwi pasażera ma otwór na kluczyk, w moim aucie tego nie było i trzeba było to zaspawać.

Reasumując ja rozwiązałem to tak, może sprawę skomplikowałem, może przepłaciłem, ale wszystkie klamki wyglądają jak oryginalne, otwierają się lekko i mam pewność że są dobrze przykręcone.

MARQS - Nie Mar 27, 2016 09:31

Zamiennik firmowany przez dtb jest ok. Wystarczy zamienić oryginalną chromowaną rączke i działa.
pawelbn89 - Pon Maj 09, 2016 14:25

Czy ta klamka z aukcji jest identyczna w porównaniu do oryginalnej pod względem kształtu i mocowań? Oddałem auto do lakiernika i lakiernik twierdzi, że ta klamka nie pasuje... :/

Link do klamki, którą kupiłem:
http://allegro.pl/rover-4...5025258689.html

MARQS - Pon Maj 09, 2016 14:46

http://allegro.pl/klamka-...6063157419.html

Już kilka razy dokonałem zakupu u tego sprzedawcy i wszystko OK. Polecam, klamka z pewnością będzie OK, tylko poszukaj interesującej cie strony oraz przodu czy tyłu.

pawelbn89 - Pon Maj 09, 2016 17:44

Kupiłem klamkę do drzwi od kierowcy i lakiernik zadzwonił i mówi, że otwory nie pasują :/
MARQS - Pon Maj 09, 2016 17:48

Podałem link od którego sprzedawcy kupiłem zamiennik. Twój zakup jest jakiś dziwny.
pawelbn89 - Wto Maj 10, 2016 21:24

Ja szukałem klamki od drzwi kierowcy i klamka musi być z otworem na zamek. Twoim zdaniem czym różni się ta z twojego linku od tej co kupiłem?

Czy klamka do rovera 45 różni się od klamek od serii 400 oprócz jasnego uchwytu?

MARQS - Sro Maj 11, 2016 07:22

Ręce opadają, podałem tylko link u jakiego sprzedawcy klamki są OK. Wystarczy zobaczyć na jego aukcjach gdzie ma klamki do przodu z otworem na wkładke. CZY TO TAKIE TRUDNE ?

[ Dodano: Sro Maj 11, 2016 07:22 ]
Jest jeszcze jedna możliwość, gdy ktoś nie ufa zamiennikom za 50 zł, może kupić oryginalną z rozbiórki za 100 zł.