Zobacz temat - [All] Podnośnik żaba - za co bezpiecznie podnosić?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [All] Podnośnik żaba - za co bezpiecznie podnosić?

NoPE - Nie Sty 31, 2016 18:04
Temat postu: [All] Podnośnik żaba - za co bezpiecznie podnosić?
Kupiłem podnośnik do 2,5t typu żaba plus kobyłki i nie mam pojęcia za co mogę podnieść auto (MG ZR i PEUGE 106) by niczego nie napochać.
Czy przód ZR'a mogę podnieść za belkę w miejscu gdzie wspawane jest ucho holownicze?
A z tyłu za co?
Proszę o wskazanie uniwersalnych, miejsc bo chcę też podnosić inne auta - Peugeot 106 i Peżot 106 ;)
Wczoraj wymieniałem olej i na naszych trapezowych podnośnikach to tragedia.

sTERYD - Nie Sty 31, 2016 22:00

To wszystko masz napisane w instrukcji.
NoPE - Nie Sty 31, 2016 22:28

Instrukcji obsługi lewarka czy auta?
Remigiusz - Nie Sty 31, 2016 22:36

NoPE napisał/a:
ucho holownicze

To nie ucho holownicze, napisane masz to w instrukcji to jest punkt do mocowania auta na lawecie i tyle. Nie jest zalecane tam holowanie :wink:

NoPE - Nie Sty 31, 2016 22:37

Nie chcę holować tylko podnieść auto w tym miejscu.
sTERYD - Nie Sty 31, 2016 23:07

w instrukcji auta oczywiście masz punkty podparcia lewarka. Wygląda na to, że w R200 są tylko po bokach.
NoPE - Nie Sty 31, 2016 23:32

No nic. Wzmocnień poszukam później w RAVE.
Harry - Pon Lut 01, 2016 09:18

jak najbliżej punktów do podnoszenia unosisz, i później kobyłka w miejsce do tego przeznaczonego
NoPE - Pon Lut 01, 2016 22:21

W RAVE są wyszczególnione miejsca do podnoszenia.
Remigiusz, nie miałeś racji. To jest ucho holownicze i można w tym miejscu podnosić przód auta. Holować też. Z tyłu podobnie.
Wynika też, że kobyłek nie powinno się podstawiać pod miejsca w progach (3,4,5,7). To są wzmocnienia wyłącznie pod podnośnik samochodowy do uniesienia auta podczas awaryjnej wymiany koła.
Poniżej zrzuty - szczególnie sekcja workshop jack
Podnośnik warsztatowy pod 1 lub 2, a kobyłki odpowiednio: 6 lub 8


Remigiusz - Wto Lut 02, 2016 00:16

NoPE, To sobie wez kiedys instrukcje auta do reky strona 145 od R25 :P

Podnosić można tam auta tego nie mówiłem ze nie można :wink:

[ Dodano: Wto Lut 02, 2016 00:16 ]
A tak na serio nigdy MG/R nie podnosiłeś do góry ? :-|

NoPE - Wto Lut 02, 2016 23:20

Remigiusz napisał/a:
A tak na serio nigdy MG/R nie podnosiłeś do góry ?

Nie, byłem gupi i oddawałem auto do mechanika. Niedawno zmądrzałem :-|

Instrukcję znam bardzo dobrze i w zestawieniu do RAVE znajdzie się kilka rozbieżności.
To co cytujesz odnosi się do lawety i platformy. Nie potrafię tego dokładnie przetłumaczyć ale poprzednia strona (146) mówi na co zwracać uwagę podczas holowania na 4-ech kołach. Te pierwsze zdanie wtedy zaprzecza temu. Ponadto niby za co trzeba by było holować skoro wg sekcji 'Towing for recovery' można? Wydaje mi się, że nie rozumiemy tak dobrze angielskiego.

Teraz to już to kicham i posłużę się RAVE.