Zobacz temat - [MG ZT-T] Nie działa spryskiwacz szyb ani xenonów.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT-T] Nie działa spryskiwacz szyb ani xenonów.

turuss - Sro Lut 03, 2016 23:35
Temat postu: [MG ZT-T] Nie działa spryskiwacz szyb ani xenonów.
Witam.
Mam problem ze spryskami szyb oraz świateł, mianowicie wczoraj jeszcze wszystko dobrze działało, dziś kiedy chciałem spryskać szybę niestety okazało się ze pompka nie działa. nie wydawała z siebie żadnego dźwięku... wymontowałem, sprawdziłem na krótko i pompka działa.
Prąd (+) jest na wtyczce od pompki po przekręceniu stacyjki, tyle ile sam wywnioskowałem sterowana jest podaniem masy i wtedy się uruchamia pompka.
rozebrałem manetkę przy kierownicy, blaszki które się tam znajdują nie wyglądają na wytarte ani w żaden sposób uszkodzone.
Miał ktoś kiedyś coś takiego ? co zrobić ? co sprawdzić ?
Z góry Dziękuję za pomoc

MaReK - Czw Lut 04, 2016 00:05

Bezpieczniki F8, F7, F6 (nie pamiętam który teraz) oraz F30 nad nogami pasażera.
Jeśli masz fabryczne Xeny to pompki powinieneś mieć dwie, a do tej na światła przekaźnik, który też tam w puszce siedzi. Możesz też przejrzeć wiązkę i piny na kostkach. Tam czasami panują trudne warunki, może wiązka ucierpiała. Sprawdziłbym też punkty masowe okoliczne. Tak przy okazji. A jak wszystko będzie okej, to jeszcze bym się przyjrzał modułowi komfortu - on tym zarządza - nie spodziewam się, ale może on padł :)

turuss - Czw Lut 04, 2016 00:13

piny w kostkach i bezpieczniki są ok. a np wiesz może jak uruchomić spryskiwacz szyby poprzez podanienie masy przy manetce? nie wiem połączenie jednego pinu z drugim? którego?
Może jednak czegoś się nie dopatrzyłem czegoś w manetce, i po prostu puścić jakoś sygnał.. ?

MaReK - Czw Lut 04, 2016 00:19

Poniżej obrazek, który może Ci pomóc. Jednak zakres bezpieczników jest większy (od F5 do F12) - te sprawdź na wszelki wypadek. Pamiętaj, że to że prąd jest na wtyczce od pompy to jeszcze nie wszystko. Tym steruje BCU i jeśli do niego dojdzie zasilanie może Ci zadziałać układ.
turuss - Czw Lut 04, 2016 11:11

bezpieczniki ok, pompka xenonów działa, sam już więcej nie wymyśle, prowizorycznie podłączyłem pompkę xenonów do pompki spryskiwacza szyb. Jutro mam podjechać do mechanika w Krakowie wiec zobaczymy co wymyśli. Dziś jak przez telefon mu opowiedziałem to co się dzieje to powiedział że ma dziś własnie umówionego gościa z MG ZT-T z takim samym przypadkiem, :)
Jak będzie naprawione to dam znać co było przyczyną.
Dzięki za pomoc !

christopher7 - Czw Lut 11, 2016 21:43

turuss, I jak wyglądała diagnoza tego mechanika do którego się wybierałeś?
turuss - Pią Mar 04, 2016 10:53

jak narazie Ni jak... mechanik mnie spławił ze względu na brak czasu.
a narazie nie miałem czasu jezdzić po innych. Podpięty mam sprysk na przewodzie od xenonów i narazie sobie jakos radze.
Jak naprawie to się odezwę ;)