Zobacz temat - [R75] Problem z lewa przednia szyba
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z lewa przednia szyba

Krzycho120 - Sob Lut 06, 2016 15:10
Temat postu: [R75] Problem z lewa przednia szyba
Witam, mam proble z lewa przednia szyba, mianowicie:

po nacisnieciu przycisku szyba opada w dol bez problemowo, problem zaczyna sie dopiero wtedy gdy chce podniesc szybe,
gdy naciskam przycisk by podniesc to szyba troszke sie podnosi i zatrzymuje, i zeby zamknac szybe to musze impulsywnie naciskac ten przycisk.

Miał moze ktos juz taki problem, albo wie jak go rozwiazac?

(bylem u znajomego elektryka z tym i mowił ze zle zaprogramowana jest ta szyba ale nie potrafil tego zrobic bo pierwszy raz mial do czynienia z roverem 75)

AdaskoC - Sob Lut 06, 2016 15:17

Sprawdzić krańcówkę wypadałoby. A najprędzej czy jest dobrze wpięta wtyczka.
cin1391 - Sob Lut 06, 2016 15:30

AdaskoC napisał/a:
Sprawdzić krańcówkę wypadałoby.


Co masz na myśli z tą krańcówką? Ja miałem podobnie, jak mróz był, teraz już się zamyka ok, ale ewidentnie szyba od kierowcy idzie z mozołem, pozostałe lekko. Mam silniczek w zapasie, może już czas?

longer86 - Sob Lut 06, 2016 15:34

Jesli ma ramkę z krańcówką to prawdopodobnie była aktywna funkcja zamykanie na raz. Jeśli gdzies pojawiła sie przerwa w obwodzie to dla bezpieczeństwa bcu nie pozwala zamknąć na raz i trzeba skokowo, takie zabezpieczenie co by sobie palców nie poucinać.

Jak kolega wyżej wspomniał sprawdzić połączenia lub przeprogramować ustawienia modułu BCU ;)

MaReK - Sob Lut 06, 2016 16:52

Krańcówka - czyli tzw. ANTI TRAP - czujnik przycięcia. Znajduje się w tym elastycznym plastiku na ramce okna. Musisz zobaczyć czy kabelek nie ugnił albo nie padł ten czujnik. Masz dwa sposoby rozwiązania problemu. Albo naprawisz połączenie - kabel lub wymienisz ramkę z czujnikiem - albo wyprogramujesz opcję podnoszenia okna jednoklikiem.

Niektórzy wstawiają też rezystor, który oszukuje BCU :)
Tylko nie wiem jak im to działa - mi nie chciało :P

W załączniku masz obrazek z RAVE'a.
Kolor kabla, którego musisz szukać oraz złącze 54 pinowe w BCU (PIN 20).

Alex_Tom - Sob Lut 06, 2016 18:11

Było coś podobnego:
https://forum.roverki.pl/viewtopic.php?p=409759

U mnie jest to samo, lecz tylko po deszczu lub myciu auta. Pewnie gdzieś woda dochodzi do kostki.