Zobacz temat - [R200] Problem z rozrusznikiem, gdzie on jest ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Problem z rozrusznikiem, gdzie on jest ?

madammimi - Pon Lut 08, 2016 22:22
Temat postu: [R200] Problem z rozrusznikiem, gdzie on jest ?
Witam

mam problem ze swoim roverkiem gdyż rano pojechałam jak co dzień do pracy , lecz po pracy mój roverek nie chce odpalić, jak przekręcam stacyjkę i i chce odpalić to nie kręci nic tylko słychać charakterystyczne cyknięcie i delikatnie przygasa mi podświetlenie zegara, narzeczony powiedział że prawdopodobnie rozrusznik sie zawiesił, bądź coś związanego z bendixem i powiedział żebym delikatnie stuknęła czymś w rozrusznik lecz ja nie wiem gdzie on jest dlatego proszę o pomoc w tej sprawie... Być może temat się powtórzył ale nie mogłam znaleźć mojego problemu... dlatego proszę jeśli możecie nakierujcie mnie gdzie znajduje sie dokładnie ten rozrusznik bądź podeślijcie zdjęcie gdzie się znajduje... aha nie jestem zwolenniczką odpalania na "popych" ponieważ chłopakowi za tak zwanym sto pierwszym razem nie udało sie na popych odpalić i przekręcił rozrząd, jestem kumatą dziewczyną i nie obce mi naprawy przy autach dlatego dziękuję za pomoc

ROVER 200 1.4 Si 16v benzyna

pozdrawiam

Banned_Admin - Wto Lut 09, 2016 08:37

Rozrusznik znajduje się przy połączeniu skrzyni biegów z silnikiem po prawej stronie....ma kształt hmmm Pałki Martadeli :mrgreen: o długości max 20 cm i dochodzi do niego jeden przykrecany kabel. Najlepiej poproś drugą osobą o przekrecanie stacyjki a ty zlokalizujesz gdzie coś cyka pod maska :P
sTERYD - Wto Lut 09, 2016 09:13

https://www.roverki.eu/zr...ch-serii-k.html
robsson78 - Wto Lut 09, 2016 10:11
Temat postu: Re: [R200] Problem z rozrusznikiem, gdzie on jest ?
madammimi napisał/a:
słychać charakterystyczne cyknięcie i delikatnie przygasa mi podświetlenie zegara

Po przekręceniu stacyjki elektromagnes dostaje impuls i wyrzuca bendix (zębatka) stąd te cyknięcie ale brak prądu lub masy uniemożliwia przekręcenie bendixem aby uruchomić silnik.
Prawdopodobne najczęstsze przyczyny, zużycie lub zawieszenie szczotek, zaśniedziałe lub zardzewiałe nakrętki przy rozruszniku, urwane połączenie masy miedź- aluminium w rozruszniku.
Dawał wcześniej jakieś objawy ?