Zobacz temat - Trasa Warszawa-Sandomierz, którędy ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Trasa Warszawa-Sandomierz, którędy ?

Pawkaz - Pon Lut 15, 2016 15:30
Temat postu: Trasa Warszawa-Sandomierz, którędy ?
Witam.Niebawem planuje pojechać w celach turystycznych do Sandomierza.Nawigacja podaje mi dwie możliwości dojazdu z Warszawy.
1)Warszawa-Grójec-Białobrzegi-Radom-Skaryszew-Sandomierz.
2)Warszawa-Góra Kalwaria-Kozienice-Zwoleń-Lipsko-Sandomierz.
Którą trasą lepiej pojechać ? Mam tutaj na myśli stan nawierzchni, liczbę pasów, brak korków ( wyjazd będzie w sobotę )
Z góry dziękuje za pomoc :razz: :-)

pelson91 - Wto Lut 16, 2016 19:43

ja bym przez radom kitował, z wawy do radomia godzinka, a dalej jakoś pójdzie. ;)
maciej - Sro Lut 17, 2016 08:14

Ta jest ładniejsza i mniejszy ruch:
2) Warszawa-Góra Kalwaria-Kozienice-Zwoleń-Lipsko-Sandomierz
Po drodze skansen forsowania Wisły z działami i czołgami, ale nawierzchnia słaba, choć już kilkadziesiąt km jest poprawione, i cały czas 1 pas w każdą stronę, do tego w GK czasem się korkuje, ale nie w sobotę.

Ta:
1)Warszawa-Grójec-Białobrzegi-Radom-Skaryszew-Sandomierz
Do Radomia lepiej, jeśli chcesz jechać szybko (ale oglądasz tylko barierki), obwodnica Radomia jest kiepska - po 1 pasie i dużo dziur, a potem tak samo wąsko i dziurawo, jak przez Kozienice, w tygodniu więcej TIRów, ale znów - w sobotę nie ma to znaczenia.

Pawkaz - Pon Wrz 19, 2016 13:43

Odpisuje dopiero teraz, gdyż pojechałem do Sandomierza w ten weekend.Wcześniej nagle plany mi się zmieniły.
Dziękuje za odpowiedzi.
Wybrałem trasę nr 1.
W drodze powrotnej odwiedziłem zamek Krzyżtopór ( w miejscowości Ujazd ), który każdemu polecam jak ktoś interesuje się tą tematyką.
Droga powrotna-Ujazd-Opatów-Ostrowiec Świętokrzyski-Iłża-Radom-Warszawa.
Oczywiście w niedziele wieczorem był lekki zator w okolicach Janek :D

maciej - Wto Wrz 20, 2016 06:51

Pawkaz napisał/a:
W drodze powrotnej odwiedziłem zamek Krzyżtopór ( w miejscowości Ujazd ), który każdemu polecam jak ktoś interesuje się tą tematyką.

To tylko dopiszę, że w niektóre letnie weekendy jest nocne zwiedzanie i jest super. :)
Polecam, bo zamek jest świetnie oświetlony. :)

Pawkaz - Wto Wrz 20, 2016 11:54

maciej napisał/a:
w niektóre letnie weekendy jest nocne zwiedzanie i jest super.

Dobrze wiedzieć.Może kiedyś zawitam jeszcze w te rejony.Póki co w planach mam inne zamki :D :)