Zobacz temat - [R75] radio, głośniki? KONKRETNIE
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] radio, głośniki? KONKRETNIE

cin1391 - Wto Lut 16, 2016 20:30
Temat postu: [R75] radio, głośniki? KONKRETNIE
Witajcie. Trochę czasu minęło, mamy 2016 rok, wiele wątków odnośnie sprzętu CA jest już nieaktualnych, a że trochę zarezerwowałem kasy, to czas ruszyć.

Rok temu wygłuszyłem przednie drzwi matami bitumicznymi, jednak nie tykałem osprzętu. Maty SPORO dały. Czas na wymianę sprzętu.

1. Jakie radio pod budżet 200 - 400 PLN - im mniej tym lepiej, ale oby było przyzwoicie. Wytyczne - dobre brzmienie i USB. Może nie mieć napędu CD. Wystarczy 1DIN.

2. Jakie głośniki na przód w cenie 200 - 400 PLN / parę - im mniej tym lepiej, ale oby przyzwoicie grały. Myślę, że wystarczy mi para dobrych wooferów, tweeterów fabrycznych bym nie ruszał. Nie ruszałbym również wiązki, bo chyba nie ma potrzeby.

3. Czy dystanse MDF są konieczne? Czemu nie mogą być fabryczne plastikowe? Jaka płynie korzyść z tej zmiany?

4. Co zrobić, aby w dołożonym radiu działało sterowanie z kierownicy?

5. Jaka przejściówka kabla antenowego, aby radyjko działało?

6. Gdzie można kupić ramkę na radio 1DIN z taką kieszonką?

Ogólnie całość ma wyglądać tak: wymieniam seryjnego Alpine na jakieś przyzwoite radio 1DIN ze wzmocnieniem około 4x50W (wejście USB, bez CD), wymieniam przednie woofery na jakieś przyzwoite, nie tykam instalacji audio, nie wymieniam kabli.

W perspektywie wygłuszę również tylne drzwi i wrzucę jakieś lepsze woofery. Póki co tylko radio i przednie drzwi :)


Być może dubluję temat, być może zaraz ktoś rzuci się na mnie, że nie używam szukajki, ale jak wspomniałem na początku - większość wątków jest bardzo nieaktualna, a poza tym mam konkretne parametry tego, co chcę zrobić.

Z góry dziękuję :)

manuel - Sro Lut 17, 2016 01:23

moim skromnym zdaniem jeśli nie planujesz wygłuszać drzwi wkładać wzmacniacza i masz tak mały budżet to nie ma co wogóle ruszać głośników.
Miałem kiedyś car audio JBL głośniki + wygłuszenie + wzmacniacz blaupunkt
Teraz mam standardowe wszystko w MG ZT + SONY 2 DIN dotykowe z takim bajerem jak zamiana tylnych głośników w subwoofer ( zwrotnica w radiu ) i naprawdę gra prawie tak jak to car-audio

cin1391 - Sro Lut 17, 2016 08:08

manuel napisał/a:
moim skromnym zdaniem jeśli nie planujesz wygłuszać drzwi wkładać wzmacniacza i masz tak mały budżet to nie ma co wogóle ruszać głośników.
Miałem kiedyś car audio JBL głośniki + wygłuszenie + wzmacniacz blaupunkt
Teraz mam standardowe wszystko w MG ZT + SONY 2 DIN dotykowe z takim bajerem jak zamiana tylnych głośników w subwoofer ( zwrotnica w radiu ) i naprawdę gra prawie tak jak to car-audio


Drzwi mam wygłuszone. Wszystko lepiej zagra od tego, co wsadzone jest seryjnie. Te kartonowe wooferki i radio Alpine ze śmiesznym wzmocnieniem bodajże 12W na kanał nie ma prawa grać dobrze.

Nie potrzebuję tuby w bagażniku, żeby cała wieś słyszała jak trzeszczy mi tablica rejestracyjna. Chcę uzyskać pełniejszy dźwięk. Wiem, że takim kosztem się da.

Na pewno są tu ludzie, co już kombinowali z CA i używali sprzętu z różnych półek cenowych, więc właśnie ich proszę o podpowiedzi.

Dawidovs - Sro Lut 17, 2016 10:24

cin1391, dystanse mdf warto wrzucić bo te plastikowe rezonują i pierdzą
Mam takie i wiem co mówię. Nadal jednak przy większym basie drga osłona plastikowa głośnika w boczku, nie za bardzo mam pomysł co z tym gównem zrobić, pewnie nie obejdzie się bez demontażu boczka i rozklejeniu tego dziadostwa, na razie nie wiem..
Wiązki bym nie ruszał, ja zmieniałem na głośniki DB160 bodajże i grają baaardzo przyzwoicie.
Radio mam 2 DIN dedykowane chińskie więc ci nie pomogę ale gra elegancko.
Niestety dla mnie brakowało basu więc wrzuciłem wzmaka i suba do bagażnika - nie jest to tuba tylko głośnik robiony w skrzyni z bass refleksem - miodzio. Nie łupie basem tylko mruczy.
Tylnych głośników nie ruszałem. Syki zmieniałem bo miałem w zestawie do głośników ze zwrotnicami.

longer86 - Sro Lut 17, 2016 11:59

Osłony glosnikow można rozkleić i ewentualnie skręcić na male śrubki z podkładką metalowo gumowa
manuel - Sro Lut 17, 2016 12:52

To tym bardziej jeśli nie potrzebujesz basu to pełnię dźwięku uzyskasz na fabrycznych głośnikach ale lepszym źródle dźwięku które sprawi że poczujesz "przestrzeń".
cin1391 - Sro Lut 17, 2016 13:58

manuel napisał/a:
To tym bardziej jeśli nie potrzebujesz basu to pełnię dźwięku uzyskasz na fabrycznych głośnikach ale lepszym źródle dźwięku które sprawi że poczujesz "przestrzeń".


bassu potrzebuję w rozsądnych ilościach, większych nieco niż daje fabryka, a o pełnię dźwięku, to chodziło mi o pełnię pasm, w tym niskich. Ale nie jestem audiofillem, chcę tylko, aby nagłośnienie było przyzwoite.

NoPE - Sro Lut 17, 2016 19:10

Jazda zagłusza niskie częstotliwości i praktycznie w całym tym szumie słychać tylko trochę średnich i wysokie.
Hertz DSK lub ESK. Kilkuletni zestaw DSK mam na sprzedaż (110zł). Nie katowane..

Jakieś żaluzje masz do Alpine, bo takie radyjko chciałem polecić. Radio FM ma prawie jak fabryczne zestawy (chodzi mi o jakość obierania synagłu).

Ad.4 Radio z takimi funkcjami i ciągnąć kablelki
Ad.5 Ta właściwa do nowego radia. JASO-ISO albo wcale.
Ad.6 Allegro, Norauto?

haszczyc - Sro Lut 17, 2016 23:02

a dopnę się do tematu i zapytam czy znacie kogoś bądź jakiś zakład który takie audio zrobi mi w okolicach Śląską bądź z Kraków okolice? :) bo samemu pruć nie mam ochoty bo się na tym nie znam hm?
cin1391 - Czw Lut 18, 2016 08:14

NoPE napisał/a:
Jakieś żaluzje masz do Alpine, bo takie radyjko chciałem polecić.


seryjny Alpine do mocarzy nie należy (12W na kanał) i raczej lepszych głośników nie pociągnie :)

NoPE - Pią Lut 19, 2016 00:36

cin1391 napisał/a:
eryjny Alpine do mocarzy nie należy (12W na kanał) i raczej lepszych głośników nie pociągnie

Aha, w takim sensie. Masz rację.

haszczyc, z Zabrza i Skalika nie znasz?

longer86 - Pią Lut 19, 2016 09:48

Cin... Radyjko w tym budżecie to większość nowych firmowej zagra lepiej od tego fabrycznego. Co do zakupu możesz poszukać używki, trafisz taniej lepszy model, tym bardziej jeśli z usb lub karta pamięci , odpada problem zajechanego napędu ;) warto pomyśleć, aby byly wyjścia rca na wzmacniacz ;)
cin1391 - Pon Lut 22, 2016 10:49

longer86 napisał/a:
Cin... Radyjko w tym budżecie to większość nowych firmowej zagra lepiej od tego fabrycznego. Co do zakupu możesz poszukać używki, trafisz taniej lepszy model, tym bardziej jeśli z usb lub karta pamięci , odpada problem zajechanego napędu warto pomyśleć, aby byly wyjścia rca na wzmacniacz


Sęk w tym, że ja w ogóle nie jarzę tego tematu. Mam możliwość kupienia Blaupunkt Tokyo 110 (usb i sd, bez napędu) za 80 zł. Znajomy mówi, że jak na cenę jest spoko. Ale w necie opinie niezbyt dobre.

[ Dodano: Pon Lut 22, 2016 10:38 ]
Ktoś coś powie na ten temat?

Pioneer MVH-181UB

[ Dodano: Pon Lut 22, 2016 10:49 ]
Czy może to:

JVC KD-X220

Dominoz - Pon Lut 22, 2016 16:36

Myślę, że w cenie 200-250 zł wystarczy kupić radio dobrej firmy i tyle. A w takim przedziale cenowym szału tak, czy siak nie będzie. Ja w poprzednich autach miałem dwa razy radia JVC- za około 300 zł i byłem zadowolony. Nie gubiły fal, płyty ładnie czytały, USB działało bez zarzutu. Jeśli Tobie wystarczy taki sprzęt i co najważniejsze- masz tak mały budżet, to zbyt wiele nie wymyślisz :)
cin1391 - Pon Lut 22, 2016 18:36

Dominoz napisał/a:
masz tak mały budżet, to zbyt wiele nie wymyślisz


Budżet mam, ale nie potrzebuję dyskoteki. Kasę wolałem włożyć w dwumasę i cały zespół sprzęgłą i wtryskiwacze :P

A Audio - chcę, aby grało nieco lepiej niż seria.

Dominoz - Pon Lut 22, 2016 18:41

cin1391, wszystko gra lepiej niż seria ;)
longer86 - Pon Lut 22, 2016 20:36

Zajrzyj na allegro radio cd mp3 z usb, alpine cdu 9882ri. Generalnie uważam alpine za jedna z lepszych marek. Sa 3 takie radia w przedziale do 400 zl. Jest gniazdo usb, w razie w sa złącza rca do wzmacniacza
cin1391 - Wto Lut 23, 2016 10:01

Dobra, zakupiłem Pioneera MVH 181 UB :) Zobaczymy jak to będzie.
Dominoz - Wto Lut 23, 2016 15:03

cin1391 napisał/a:
Dobra, zakupiłem Pioneera MVH 181 UB :) Zobaczymy jak to będzie.

No i dobrze. Na pewno odczujesz różnicę w dźwięku. Nawet najgorsze radio za 100 zł gra pewne lepiej niż seryjne badziewie. Ja też niedługo zmienię. Szykuje się na to od 3 miesięcy. Z tym, że ja będę zakładał stację multimedialną 2 din.

cin1391 - Wto Lut 23, 2016 15:16

Dominoz napisał/a:
cin1391 napisał/a:
Dobra, zakupiłem Pioneera MVH 181 UB Zobaczymy jak to będzie.

No i dobrze. Na pewno odczujesz różnicę w dźwięku. Nawet najgorsze radio za 100 zł gra pewne lepiej niż seryjne badziewie. Ja też niedługo zmienię. Szykuje się na to od 3 miesięcy. Z tym, że ja będę zakładał stację multimedialną 2 din.


Sprzedawca zrezygnował ze sprzedaży, bo "sprzęt został skradziony". W związku z tym zaszalałem i kupiłem JVC DPX306BT 2DIN :D

Dominoz - Wto Lut 23, 2016 15:26

Chyba Kenwood, a nie JVC?

Powiem Ci, że dałeś ciała...za podobną kwotę masz kolorowego GMS z dotykiem...

Edit: to kupiłeś? http://allegro.pl/radio-k...5785480951.html

longer86 - Wto Lut 23, 2016 15:29

Coś chyba pokreciles bo wg googla taki model ma kenwood a nie jvc ;)
cin1391 - Wto Lut 23, 2016 16:27

Sorry, popaprało mi się, bo miałem brać jvc. Wziąłem kenwooda
Dominoz - Wto Lut 23, 2016 16:30

cin1391 napisał/a:
Sorry, popaprało mi się, bo miałem brać jvc. Wziąłem kenwooda

Ile dałeś?
Jeśli tyle, ile na aukcji, którą podałem, to trzeba było wziąć to: http://allegro.pl/gms-632...5777442226.html

sknerko - Wto Lut 23, 2016 18:07

Z przykrością muszę się zgodzić z Dominoz, słyszałem w norauto tego kenwooda i dupy nie urywa za to gms gra zajefajnie nawet na oryginalnych głośnikach a ten model ma nawet 36 bitowy przetwornik uff....
Dominoz - Wto Lut 23, 2016 18:19

cin1391, mogłeś poczytać sobie na temat stacji multimedialnej 2din w temacie na forum, skoro już chciałeś wydać tyle kasy.
GMS prócz tego, że lepiej gra, to jeszcze ma GPS i wyświetlacz dotykowy...wygląda na pewno atrakcyjnej na desce rozdzielczej.

cin1391 - Wto Lut 23, 2016 19:22

Dominoz napisał/a:
cin1391, mogłeś poczytać sobie na temat stacji multimedialnej 2din w temacie na forum, skoro już chciałeś wydać tyle kasy.
GMS prócz tego, że lepiej gra, to jeszcze ma GPS i wyświetlacz dotykowy...wygląda na pewno atrakcyjnej na desce rozdzielczej.


Nic nie stracone. Anulowałem zamówienie w sklepie internetowym.

Zrażony jestem do multimedialnych stacji dotykowych, bo pamiętam, jak to chodziło u znajomego - latencja jak na pierwszych smartfonach, jakość brzmienia słaba.

To powiedzcie mi konkretnie, skoro już zdecydowałem się wywalić tego tysiaka na zabawkę - brać to, czy w tej cenie jest jeszcze coś lepszego?

http://allegro.pl/nawigac...5993298446.html

I powiedzcie mi coś na temat:

1. Co muszę mieć, aby działało sterowanie z kierownicy z tym GMSem?
2. Co muszę mieć, aby działała nawigacja? Pewnie wykup automapy i zakup anteny GPS?

Dominoz - Wto Lut 23, 2016 19:30

Nawigacje wgrywasz na karte pamięci i dziala.
Żadnej anteny nie musisz kupować.

cin1391 - Wto Lut 23, 2016 20:56

Znalazłem jeszcze takiego GMSa
http://allegro.pl/gms-632...5991786735.html

Widzę, że jest tańszy i różni się nieco interfejsem. O co kaman?

[ Dodano: Wto Lut 23, 2016 20:56 ]
Dominoz napisał/a:
GMS prócz tego, że lepiej gra


Skąd wiesz, że lepiej gra? W sumie wolałbym aby radio lepiej grało, niż miało 100000 funkcji, z których nie będę korzystał ;)

sknerko - Wto Lut 23, 2016 21:43

cin1391 napisał/a:
Skąd wiesz, że lepiej gra?
Ja wiem bo mam GMS i słuchałem Kenwooda.
Mam wprawdzie gms 6401 ale ten niższy model ma lepszy przetwornik. R óżnica miedzy tym gms z nowym interfejsem jest taka że parę rzeczy mu wycieli osłabili leciutko wzmacniacz i zabrali pilota podczerwieni reszta jest ta sama. Obsługa dotykowca w moim jest niesamowita lecz wiem ze ten niższy model jest troszke wolniejszy i czasem sie "zamyśli" ale generalnie nie jest źle. Navi w nich chodzi tak ze jeszcze tak szybkiej navi nie widziałem. Gra niesamowicie poczytaj w tamtym wątku o 2 din bo parę osób słyszało u mnie. Tu masz link do kompletu z ramką i wszystkim do gościa co znim negocjowałem cenę. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5809908663 Zadzwoń do niego i sie potarguj bo ja urwałem 100pln . W tamtym wątku o 2 din jest więcej opisu. Ten niższy model wiele gorszy od mojego nie jest bo na forum alfy też go zachwalali.

[ Dodano: Wto Lut 23, 2016 21:43 ]
Na gms.pl masz wszystko co trzeba instrukcje obsługi filmiki porównania

cin1391 - Wto Lut 23, 2016 21:58

sknerko, no i zacząłem się zastanawiać, czy to radio jest warte swojej ceny :P Czy za 500 zł nie kupię zwykłego radia, bez wyświetlacza, ale grającego lepiej? Bo w sumie na dźwięku najbardziej mi zależy.

Wytyczne to przede wszystkim:
1. dźwięk, wzmocnienie, equalizer
2. USB, SD [może nie być napędu CD w ogóle]
3. opcjonalnie Bluetooth
4. cała reszta bajerów.

Dominoz - Wto Lut 23, 2016 22:36

Z tego, co mówił sknerko, to GMS gra bardzo dobrze- stąd wiem. Interesuję się tym, bo sam chcę kupić ten sprzęt.
Zapewne przy jeszcze jakiś dobrych głośnikach efekt jest jeszcze lepszy.
Poza tym zastanów się, czy R75 nie będzie wyglądał po prostu atrakcyjniej z dużym wyświetlaczem dotykowym? Takie zwykłe radio, co gorsze z tą koszmarną ramką 1din (nie ta z polifta) jednak odbiera ciut z estetyki ;)

sknerko - Wto Lut 23, 2016 22:56

Jeżeli moj 24 bitowy przetwornik gra jak marzenie na zwykłych głośnikach to wyobrażam sobie jak gra 36 bitowy, wątpię żebyś dostał za połowę ceny radio z taką jakością dźwięku bo jak mówiłem bylem w norauto i posluchalem kilku modeli na dobrych głośnikach i moje nie odbiega jakością a większość przewyższa . A navi ktora jest w gms działa że nie mam słów
christopher7 - Wto Lut 23, 2016 23:49
Temat postu: [R75] radio, głośniki? KONKRETNIE
Potwierdzam, gms 6401 u sknerko gra bardzo fajnie. Poza tym to najszybsza navi jaką widziałem. Sam się zastanawiam, czy za jakiś czas z Alpine Symphony na coś takiego się nie przesiądę. Co do tych przetworników to zastanawiam się czy w ogóle różnica 24 vs 36 bitów będzie słyszalna.
cin1391 - Sro Lut 24, 2016 07:50

Ok, wjeżdżam na na allegro po GMSa, będzie na Was! :D

Drzwi przednie wygłuszone matami GMS, wskoczą dystanse MDF i głośniki Hertz DSK 165 ze zwrotnicami i tweeterami. I zobaczymy jak to pohula :)

Ramkę 2din już mam. Zastanawiam się gdzie umiejscowić antenę GPS. Widziałem w Tutorialu zrobionym przez kogoś (być może SeniorA), że wrzucił antenkę za radiem na stelaż. Ale czy to nie ograniczy jej efektywności? Nie lepiej wrzucić gdziś pod podsufitkę?

sknerko - Sro Lut 24, 2016 08:23

Ja zrobiłem tutorial do GMSa i antena jest za radiem na rurze (bo magnetyczna jest) i odbiera nawet pod dachem z szybkością błyskawicy

[ Dodano: Sro Lut 24, 2016 08:23 ]
cin1391 napisał/a:
Ramkę 2din już mam.
To tym bardziej uderz do tego gościa co ci podałem bo był bardzo skłonny do negocjacji i gdybym nie brał ramki i kabli to cena w aukcji była by poniżej 900 pln
cin1391 - Sro Lut 24, 2016 08:54

sknerko napisał/a:
Ja zrobiłem tutorial do GMSa

A to przepraszam :)

Dobra, kupuję :)

sknerko - Sro Lut 24, 2016 09:27

Polecam starszy model bo jednak lepszy jest i do tego ładniejsze menu moim zdaniem, i no i cena nieco wyższa ale skądś się to bierze :)
cin1391 - Sro Lut 24, 2016 10:13

sknerko napisał/a:
Polecam starszy model bo jednak lepszy jest i do tego ładniejsze menu moim zdaniem, i no i cena nieco wyższa ale skądś się to bierze


W czym jest lepszy poza innym menu?:)

sknerko - Sro Lut 24, 2016 11:38

Teraz nie mam czasu poszukać a już raz to przerabiałem. Poszukaj na stronie GMS.pl instrukcji obsługi i porównaj czego nie ma w nowszym a jest w starszym. tam jeszcze był pdf z porównaniem wersji. Na pewno nowszy ma słabszy wzmacniacz i tuner radiowy nieco gorszy (mimo że Philips w obu to coś tam zmienili) to akurat wiem od gościa co sprzedaje bo z nim rozmawiałem.

[ Dodano: Sro Lut 24, 2016 11:38 ]
brak pilota i gorsza regulacja podświetlenia w nowym. I coś mi świta że któryś miał matowy ekran a drugi błyszczący ale nie wiem który

cin1391 - Sro Lut 24, 2016 12:14

Ok, już wszystko wiem. Zakupiony ten starszy model z 2015 roku, bo rzeczywiście ma lepszy wzmak, lepszy tuner radiowy i fajniejszy interfejs.

Teraz pytanie, bo zupełnie mi z głowy wypadło, do anteny potrzebne mi przejście BMW - ISO, czy BMW - DIN?

Druga sprawa - każda kamerka cofania będzie współpracować? Nawet te chińczyki z alledrogo?

No i kwestia sterowania z kiery - plug&play, czy rzeźba?

sknerko - Sro Lut 24, 2016 18:46

odpowiem wieczorem

[ Dodano: Sro Lut 24, 2016 18:46 ]
U mnie nie potrzeba było żadnego przejścia antena w gniazdo antenowe a iso w kostki radia.
Sterowanie z kiery jest plug & play jedynie trzeba w radiu zaprogramować w instrukcji jest jak to podłączyć ja przedłużyłem kable i wpiąłem w oryginalne kostki w tutorialu jest opisane.
Kamery powinny działać dowolne jedynie w instrukcji poszukaj jak je aktywować jak co to moge cos podpowiedziec ale jak już bedzie konkret

cin1391 - Czw Lut 25, 2016 09:33

sknerko napisał/a:
odpowiem wieczorem

[ Dodano: Sro Lut 24, 2016 18:46 ]
U mnie nie potrzeba było żadnego przejścia antena w gniazdo antenowe a iso w kostki radia.
Sterowanie z kiery jest plug & play jedynie trzeba w radiu zaprogramować w instrukcji jest jak to podłączyć ja przedłużyłem kable i wpiąłem w oryginalne kostki w tutorialu jest opisane.
Kamery powinny działać dowolne jedynie w instrukcji poszukaj jak je aktywować jak co to moge cos podpowiedziec ale jak już bedzie konkret


Dzięki bardzo za odpowiedzi :) Mam nadzieję, że odnajdę się w tych przewodach od sterowania, bo w wątku o montażu radyjka napisałeś, że w szarej kostce ISO są 2 niebieskie kabelki - rozumiem, że obojętnie który połączę z którym ze sterowaniem w Radiu?

sknerko - Czw Lut 25, 2016 09:41

cin1391 napisał/a:
napisałeś, że w szarej kostce ISO są 2 niebieskie kabelki - rozumiem, że obojętnie który połączę z którym ze sterowaniem w Radiu?
tak obojętne który niebieski jedynie w radiu trzeba wpinać w masę sterowania opisane GROUND i KEY A od sterowania, bo są dwa KEY i masa
cin1391 - Czw Lut 25, 2016 09:45

I jeszcze ostatnie pytanie - który kabel w Roverku jest od radia FM? Bo u mnie są dwa - jeden grubszy, a drugi cieńszy.

Szukam przejściówki na zwykły DIN i zastanawiam się, która to będzie:
http://allegro.pl/przejsc...6008838128.html
czy
http://allegro.pl/redukcj...5840288490.html

sknerko - Czw Lut 25, 2016 12:34

Oba sa do radia FM jedynie że cienkim zbierało informacje Trafic.
Ciebie interesuje grubszy kabel i pierwsza z podanych przejściówek

cin1391 - Pią Lut 26, 2016 11:57

sknerko, bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)

]
Mam jeszcze jedno pytanie.

Zakupiłem głośniki Hertz DSK 165 - woofery + tweety + zwrotnice. Czy naprawdę warto wymieniać tweetery na te z DSK?

Czy konieczne jest podpinanie zwrotnic, czy wystarczy woofery za woofery, a tweetery za tweetery powymieniać?

Jak jest zrobiona oryginalna instalacja w R75 - czy kable idące do tweetów podają taki sam sygnał, jak te do wooferów, czy są cięte np częstotliwości?

Z góry dzięki za odpo :)

sknerko - Pią Lut 26, 2016 13:34

Warto wymienić komplet i dać zwrotnice. nie widziałem na własne oczy ale tu na forum gdzieś czytałem że tweetery są przez kondensator podłączone ale pewności nie mam bo na schemacie nie ma nic na ten temat

[ Dodano: Pią Lut 26, 2016 13:34 ]
a miałem te głośniki z zwrotnicami w R200, dawały rade naprawdę wyśmienicie

longer86 - Pią Lut 26, 2016 15:01

Jeśli jest kondensator to w samym tweeterze, na kablach nie ma nic... Zwykle rozgałęzienie
christopher7 - Nie Lut 28, 2016 06:43
Temat postu: [R75] radio, głośniki? KONKRETNIE
W R75 w oryginalnej konfiguracji każdy wysokotonowy wyposażony jest w kondensator. W przypadku Harman&Kardon analogicznie tylko kondensatory sa inne. Na wiązce audio nie widac żadnych kondensatorów chyba że schowali je w jakimś wyjątkowo wrednym miejscu.
sknerko - Nie Lut 28, 2016 11:51

Sprawdziłem bo akurat wczoraj boczki do mnie dojechały i kondensatory są w samym tweeterze, instalacja to same kable i wtyczki. Jak bym miał wymieniać głośniki to bym zostawił oryginalne kable w spokoju, jedynie główny dopiął do zwrotnicy a dalej poprowadził sobie nowe, zawsze by była możliwość przywrócenia serii.
christopher7 napisał/a:
W przypadku Harman&Kardon analogicznie tylko kondensatory sa inne.

Co znaczy inne? inna pojemność? czy wygląd?

wellman - Nie Lut 28, 2016 12:36

cin1391, spokojnie możesz podmienić tweetery na te z DSK, mam tak u siebie i nie żałuję, wydają się piszczeć lepiej niż HK, które miałem oryginalnie. :-) Użyłem też zwrotnic dołączonych do zestawu, zrobiłem dokładnie jak napisał sknerko.
NoPE - Nie Lut 28, 2016 15:07

Zwrotnica powinna składać się z cewki i kondensatora o dobrze wyliczonych parametrach.
Sam kondensator to wg mnie półśrodek rzutujący na jakość brzmienia.
Ja zamontowałbym cały dedykowany zestaw.

cin1391 - Nie Lut 28, 2016 19:18

Witajcie. Wszystko złożone do kupy. Dystanse MDF dedykowane R75 pasują świetnie i są naprawdę solidne.

Zamontowałem cały zestaw DSK i nie żałuję - brzmienie naprawdę fajne. Tłusty kick-bass, całkiem czysty niski bass, góra krystaliczna. Rewelacja.

Radio GMS trochę mnie wkurza, bo mistrzem szybkości działania nie jest, ale jakość brzmienia jest naprawdę fajna. Wzmocnienie wystarczające, aby pociągnąć DSK z pazurem.

Wygłuszone przednie drzwi nadały całości mocy. Jednak drzwi kierowcy zaczęły mi niepokojąco trzeszczeć przy niskich i mocnych bassach - trzeszczą środkowe mocowania boczka - takie dwie wypustki metalowe, które są niechlujnie przynitowane do drzwi. Chyba je rozwiercę i skręcę gipsiakiem, klejąc pod spód butyl, aby nie rezonowało.

Mniejsza o to.
Jutro przyjdzie mi ramka 2DIN do radia. Już je ogarnąłem właściwie, brakuje tylko ramki.

Antenę GPS wrzuciłem na sufit nad lampką kabinową -kabla starczyło NA STYK.
Mikrofon na kolumnę kierowniczą na wprost zegarów.

Zastanawiam się tylko, jak przymocować radio? Półkieszeń montażowa jest naprawdę mała, a jest tam ogromna dziura. Jak ją przytwierdzić? Do czego? Do ramki plastikowej, która mi przyjdzie? Jakoś średnio to wszystko widzę, heh.

sknerko - Nie Lut 28, 2016 19:54

nasze radia nie są mocowane w zaden sposób. Poprostu gumowy kołek wchodzi z tyłu w otwór a przód unieruchamia ramka 2DIN jedynie trzeba odpowiednio wykręcić gumowy kołek żeby ramka zaparła radio o ścianę za radiem. Nie używaliśmy kieszeni ani ramek co sa z radiem bo nie trzeba

[ Dodano: Nie Lut 28, 2016 19:54 ]
NoPE napisał/a:
Zwrotnica powinna składać się z cewki i kondensatora o dobrze wyliczonych parametrach.
Sam kondensator to wg mnie półśrodek rzutujący na jakość brzmienia.

Cewka to filtr dolno przepustowy a kondensator górno, w jaki sposób sam kond bez cewki ma rzutować na brzmienie (jeśli jest prawidłowo dobrany)?
Konensator ogranicza żeby tylko wysokie częstotliwości szły na tweeter i tyle. Cewka powoduje że nisko-średniotonowy nie dostaje wysokich do przetworzenia, których i tak nie odtworzy bo nie da rady więc cewka konieczna nie jest. Bez kondensatora wysokotonowe mogą pójść z dymem bo one są w stanie odtworzyć niższe częstotliwości i wtedy będą przesterowane.

christopher7 - Nie Lut 28, 2016 20:34

sknerko, Jak będę miał je w ręku to sczytam parametry. Wizualnie są do odróżnienia właśnie po kondensatorze i numerze. Widziałem kiedyś na allegro spryciarza który wsadzał w sam koszyk z napisem Harman Kardon standardowy tweeter Rovera i sprzedawał to jako głośniki premium. Jak ktoś to kupił to zapewne teraz uważa,że tweetery H&K grają tak samo jak seryjne Rovera :smile:
sknerko - Sob Mar 05, 2016 17:29

cin1391 ogarnąłeś już radio na tip-top? jak tak to napisz wrażenia, może jakieś fotki, i chętnie bym się dowiedział czy navi w tej tańszej stacji też jest tak szybka. co do wolniejszego interfejsu jak pisałeś, to ja brałem droższą stacje bo sprzedawca powiedział że 6401 działa płynnie i się nie zawiodłem.
cin1391 - Nie Mar 06, 2016 20:11

sknerko napisał/a:
cin1391 ogarnąłeś już radio na tip-top? jak tak to napisz wrażenia, może jakieś fotki, i chętnie bym się dowiedział czy navi w tej tańszej stacji też jest tak szybka. co do wolniejszego interfejsu jak pisałeś, to ja brałem droższą stacje bo sprzedawca powiedział że 6401 działa płynnie i się nie zawiodłem.


Tak, już ogarnąłem. Radio prezentuje się świetnie. Gra fajnie. Logo startowe Rover robi wrażenie. Brzmienie jak najbardziej ok - czysto i tłusto. Sterowanie z kierownicy działa. Fajny EQ, jakość rozmów przez BT wyśmienita.

Nawigacja - po wciśnięciu przycisku trzeba czekać około 3s zanim się włączy. Potem kolejne 5s się ładuje. Natomiast sam sygnał GPS po włączeniu i wykrycie położenia to dosłownie 2-3s czyli szybko.

Nakręcę krótki filmik i wrzucę na YT, jak to hula. Tymczasem dwie fotki :)

Dominoz - Nie Mar 06, 2016 22:22

Bardzo fajnie to wygląda.
Dobrze, że zdecydowałeś sie na GMSa. Ja powoli dojrzewam do tego ;)

sknerko - Pon Mar 07, 2016 09:24

No fajnie że navi też w tym niższym modelu zapitala że aż iskry idą
christopher7 - Pon Mar 07, 2016 15:48

cin1391, wyglada to teraz super. W tym wozie po prostu musi być 2din z dużym kolorowym wyświetlaczem. Z tyłu też wygłuszałeś i dawałeś hertze?
cin1391 - Wto Mar 08, 2016 09:17

christopher7 napisał/a:
cin1391, wyglada to teraz super. W tym wozie po prostu musi być 2din z dużym kolorowym wyświetlaczem. Z tyłu też wygłuszałeś i dawałeś helixy?


Z przodu weszły Hertze DSK 165.3 ze zwrotnicami i tweeterami.

Z tyłu jeszcze nic nie robiłem, ale w planach podobna akcja jak z przodem - wygłuszenie, dystanse, jakieś dobre woofery, ale już gwizdków nie będę zmieniał.

:)

NoPE - Wto Mar 08, 2016 21:44

:brawo: :ok: