Zobacz temat - Śmiechy - parkowanie z dala od krawędzi jezdni
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Śmiechy - parkowanie z dala od krawędzi jezdni

Yog-Sothoth - Pon Lut 22, 2016 16:23
Temat postu: Śmiechy - parkowanie z dala od krawędzi jezdni
Panowie, mam ubaw dziś bo znalazłem kartkę za wycieraczką z zarzutem: postój pojazdu z dala od krawędzi jezdni (szczerze mówiąc spodziewałem się zarzutu stania na "trawniku" którego już tam co prawda od dawna nie ma). Poniżej fotka, w związku z czym pytanie ile wynosi "z dala od krawędzi jezdni" bo na moje oko to tutaj jest od tyłka niewiele ponad 20cm :D Z przodu oczywiście ponad 1,5m dla pieszych.
Dominoz - Pon Lut 22, 2016 16:25

Cóż, moim zdaniem auto jest zaparkowane normalnie. Niczym nie odbiega parkowaniem od innych pojazdów na tej ulicy. Ja osobiście nie rozumiem zarzutu.
greg-si - Pon Lut 22, 2016 21:12

Jak masz kartkę to pewnie straż ma foto auta jak stoi.
Zajdź do nich i wyjaśnij.

Yog-Sothoth - Wto Lut 23, 2016 09:54

Powód jest prosty, nie mają źródła radarowego to chodzą po osiedlach i walą mandaty za takie właśnie głupoty. Podejrzewam że jak pójdę i zacznę dyskutować o zasadności wezwania to zmienią kwalifikację na stanie na trawniku.
christopher7 - Wto Lut 23, 2016 11:56
Temat postu: Śmiechy - parkowanie z dala od krawędzi jezdni
Zapewne w tym roku trzeba będzie bardzo uważać nawet w lesie z parkowaniem na chodnikach, deptaniem trawników w lesie, przechodzeniem przez drogę leśną poza pasami, na czerwonym świetle, etc. bo jak im zabrali fotoradary to będą szukać alternatywnych źródeł przychodów.
robsson78 - Pon Kwi 25, 2016 11:20

Czy z tym zarzutem wiążą się jakieś konsekwencje finansowe ?
SyntaX - Pon Kwi 25, 2016 18:59

Ehh Panowie Panowie znaki czytajcie.
Macie znak który wyraźnie pokazuje w jaki sposób należy parkować.
Jest na słupie.
Tak na prawdę w myśl przepisów wszystkie 3 auta parkują nieprawidłowo.
Znak wyraźnie nakazuje parkowanie wzdłuż krawędzi jezdni a nie po skosie.

Znak T-30
Tabliczka wskazująca sposób ustawienia pojazdu względem krawędzi jezdni. Oznacza postój całego pojazdu na chodniku, równolegle do krawężnika.