Zobacz temat - [R45] Układ chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Układ chłodzenia

Wii - Sro Mar 02, 2016 13:21
Temat postu: [R45] Układ chłodzenia
Cześć mam do was zapytanie z pod korka zbiorniczka wyrównawczego wylewa mi ciągle płyn wymieniłem korek na nowy kupiłem preparat do czyszczenia u układu chłodzenia ale dalej to samo i pierw mi ogrzewanie znika a po chwili wskaźnik temperatury skacze na maksa i znika mi minimum 1,5 l płynu kupiłem też termostat już ale niestety tu na forum nie znalazłem miejsce jego położenia i czy prawidłowy kupiłem jak by ktoś mógł mi napisać gdzie go znajdę i czy kupiłem dobry był bym bardzo wdzięczny i ewentualnie co jeszcze mam zrobić by pozbyć się uporczywej usterki
z góry dziękuje


Rover 45 2.0 idt 1999//2000 101 KM
to link do niego
http://www.ebay.de/itm/26...K%3AMEBIDX%3AIT

-_Zielarz_- - Sro Mar 02, 2016 19:48

Kolego, byc może załatwiłeś się jak ja kiedyś (możesz poszukać mojego Roverka w dziale "Nasze auta", tam opisane wszystko dokładnie).

Nie mniej w skrócie :

- użycie środka do udrażniania układu chłodzenia poskutkowało u mnie zaklajstrowaniem do reszty starej już chłodnicy, pompy wody i termostatu.

- podczas wymiany wyżej wymienionych elementów dodatkowo miałem przedmuchane kanały cieczy w bloku silnika na wszelki wypadek

- korek również wymieniałem, zamówiony w IC do mojego modelu - chiński zamiennik jak się okazało z plastiku, który po 2 miechach użytkowania zaczął się odkształcać i zeskakiwać - założyłem stary i nie ma problemu (szukaj więc używanego oryginału choćby z całym zbiorniczkiem).

Mam nadzieję, że może choć część problemów Ciebie nie dotyczy, ale kiepsko to widzę.

Wii - Sro Mar 02, 2016 20:06

Będę to sprawdzał ale największym problemem dla mnie jest teraz odnalezienie termostatu czy znajduje się w chłodnicy oleju czy schowany w przewodach układu chłodzenia ... i czy ten termostat co kupiłem będzie pasował do mojego ...
-_Zielarz_- - Sro Mar 02, 2016 20:13

A to musisz zobaczyć, sądzę że ty masz na chłodnicy oleju, a nie jak ja w R420 na wężach.

Poczytaj tu i linki tam zawarte :

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49052&highlight=gdzie+jest+termostat

szoso - Czw Mar 03, 2016 16:06

Pokazany termostat nie jest do twojego silnika, możesz go oddać.
Wii - Pią Mar 04, 2016 19:25

Już sam nie wiem co to może być termostat wywalony skręcony układ przeczyszczony korek nowy nie mam pojęcia co to może być jeszcze , może ktoś miał podobny problem ? nie wiem może jakiś zator się zrobił ? jutro octem będę go przepychał bo już inne pomysły mi do głowy nie przychodzą chyba że ktoś ma inny pomysł ....
iktorn73 - Pią Mar 04, 2016 19:42

A nie oadła Ci uszczelka pod głowicą? Objawy by się zgadzały niestety.

[ Dodano: Pią Mar 04, 2016 19:42 ]
Miało być "padła"

Wii - Pią Mar 04, 2016 20:21

uszczelkę sprawdzałem jest ok nie ma przedmuchów