Zobacz temat - [R45] Po wymianie foteli nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Po wymianie foteli nie odpala

Jose45iDT - Wto Mar 15, 2016 19:01
Temat postu: [R45] Po wymianie foteli nie odpala
Witam, mam problem z moim R45. Kupiłem fotele (półskóry) od ZSa i chciałem je wymienić, ale po wymianie fotela kierowcy (nie podpiąłem poduszek) roverek nie chciał już odpalić :(
Objawy jakby nie rozbroił immobilisera :/ Przewód od poduszki bocznej był jedynym podłączonym przewodem. Nic wiecej nie ruszałem. Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyna?

Krzysi3k - Sro Mar 16, 2016 13:12

A masz jakiś sygnał dźwiękowy? Czy po prostu odcięty zapłon?
longer86 - Sro Mar 16, 2016 13:23

akumulator?
Jose45iDT - Sro Mar 16, 2016 21:11

Akumulator w porządku. Kręci jak wściekły, ale nie odpala. Przekaznik po włączeniu zapłonu pstryka jak szalony, a kontrolka od świec i od silnika się nie zapala :/ Żadnego sygnału dźwiękowego nie ma.
Krzysi3k - Sro Mar 16, 2016 22:52

Kręci - to nie immo. Gdyby immo to byś przekręcił kluczyk i nic by się nie działo.

Powiem Ci, że nie wiem co to ma wspólnego z fotelami. Może to nieszczęśliwy zbieg okoliczności, ale wygląda jakby paliwa nie dostawał. Sprawdź bezpieczniki i odkręć wtrysk i zobacz czy przy kręceniu idzie paliwo.

Możesz ew. partyzantkę odstawić i psiknąć plakiem do dolotu :D

Dalej nie ogarniam co to ma wspólnego z fotelami. Odkręcasz i przykręcasz nowe. Jedyne co musisz zrobić "niemechanicznego" i niezwiązanego z odkręceniem i przykręceniem śrubki to podłączyć kable od poduszek.
Nawet jeśli jakieś zwarcie by poszło to ma to niewiele wspólnego z silnikiem i odpalaniem.

Jose45iDT - Czw Mar 17, 2016 10:55

Może być, że zbieg okoliczności ;) Udało się go odpalić, ale nie za każdym razem. Jak juz odpali to pracuje równo i nie gaśnie. Wiec to może jakaś luźna wtyczka przy skrzynce od bezpieczników pod maską. Jeszcze Po sprawdzam wszystkie połączenia przewodów w strategicznych punktach.