Zobacz temat - [Rover 214] Brak dwójki przy redukcji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214] Brak dwójki przy redukcji

Paltamos - Sro Mar 16, 2016 17:39
Temat postu: [Rover 214] Brak dwójki przy redukcji
Dzień dobry ! Od jakiegoś tygodnia występuje u mnie problem braku możliwości wrzucenia biegu nr 2 przy redukcji. Nie ma problemu z dwójką, wrzucając ją z jedynki, jednak np. z trójki jest to możliwe jedynie stojąc - wówczas bieg wchodzi bez problemu. Nie występuje żadne zgrzytanie, po prostu opór uniemożliwiający wbicie biegu.

Mam nadzieję, że ktoś z Was miał lub słyszał o podobnym problemie i wspólnie uda nam się go rozwiązać :)

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi !
Pozdrawiam !

BigBoyPL - Sro Mar 16, 2016 18:58

Spróbuj na początek przy takiej redukcji wbić z 3 luz i puścić sprzęgło a następnie z luzu wbić 2.
Paltamos - Czw Mar 17, 2016 12:55

Witam Pana,
dzisiaj próbowałem tak zrobić - niestety, bez rezultatu. Zauważyłem jeszcze jedną ciekawa rzecz, mianowicie chcac zredukować z 3 na 2 jeśli ochylę dalikatnie dźwignię zmiany biegów w kierunku jedynki (nie wrzucając jej) to wówczas wbijam dwójkę bez problemu.

Znajomy mechanik wskazał synchronizator jako przyczynę, ale bez pewności i odesłał mnie właśnie do tego forum bo może być " myczek" ta tego rodzaju dolegliwość :)

Czy zna ktoś może ten "myczek" ? :-)

sknerko - Czw Mar 17, 2016 13:35

zobacz wodzik który idzie od gałki biegów do skrzyni czy czasem nie ma luzów, miałem podobnie w landroverze i po jakimś czasie biegi zaczęły chodzić dobrze za to gałka latała na boki jak żyd po pustym sklepie

[ Dodano: Czw Mar 17, 2016 13:35 ]
na problemy z synchronizatorami często pomaga zmiana oleju w skrzyni na MTF94

TOREK513 - Sob Mar 19, 2016 18:46

Witam serdecznie :) wg mnie synchronizator może być tego przyczyną (w końcu wszystko kiedyś się zuzyje), ale na twoim miejscu również sprawdzilbym czy nie masz jakiś łuków przy mechanizmów zmiany wodzikow, bo skoro mówisz że próbując wbić jedynkę a po te, dwójkę i ta dwójka wchodzi bez problemu to też może być to :) . Synchronizator to powinna być ostatecznosc bo żeby go wymienić to jest dosc sporo zabawy :) czekam na rozwoj sytuacji i przyczyny :)
sknerko - Sob Mar 19, 2016 21:00

raczej poszukałbym używanej skrzyni w dobrym stanie niż rzeźbił z synchronizatorem