Zobacz temat - [R75] Pompa paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pompa paliwa

Adrian75 - Pią Kwi 08, 2016 12:52
Temat postu: [R75] Pompa paliwa
Witam
Mam pewien problem otóż od 2 dni zauwazylem że samochod strasznie sie trzesie przy ruszaniu i zmianie biegow na wyzszy jak bym za malo gazu dodawal. Trzesienie jest charakterystyczne jakbym jechal za wolno na wiekszym biegu. Czy to oznacza ze pompa paliwa ( przy silniku) siada ? Mial ktos podobne objawy ?
Pozdrawiam

cin1391 - Pią Kwi 08, 2016 13:20

Prędzej świadczy o awarii układu sprzęgła, dwumasy, ewentualnie poduszek silnika.
Adrian75 - Pią Kwi 08, 2016 14:47

Miechanik zaś mowil ze to pompa paliwa/ wtryskowa gdyz z niej leci caly czas ropa. Gdy wcisne do konca pedal gazu zaczyna drzec az nabierze powyzej 3-4 tys obrotow. Nie moge dynamicznie ruszyc ani przyspieszyc bo zaczyna sie trzas jak bym ruszal bez gazu chociaz mam wcisniety pedał do polowy lub wiecej. Tylko ciekawi mmie to ze wczesniej tak nie bylo tylko teraz sie zaczelo robic jak odebralem od mechanika auto bo wymienial wysprzeglik. Pedal sprzegla strasznie wysoko lapie na samym koncu. Wczesniej lapal mi od polowy nawet wczesniej przez co ruszalem na pol sprzegle i zdejmowalem noge jak juz plynnie ruszyl, a teraz gdy puszcze calkowicie to dopiero samochod rusza. Dodam ze kupilem wysprzeglik metalowy jak czytalem na forum. Pompka tez nowa. Nie wiem juz o co chodzi.
prebenny - Pią Kwi 08, 2016 14:49

Przydałoby się podpiąć kompa i sprawdzić ciśnienie.
cin1391 - Pią Kwi 08, 2016 14:49

Adrian75 napisał/a:
Tylko ciekawi mmie to ze wczesniej tak nie bylo tylko teraz sie zaczelo robic jak odebralem od mechanika auto bo wymienial wysprzeglik.


No i już masz odpowiedź. Na bank coś z wysprzęglikiem. Ciekawe czy dobrze odpowietrzyli układ :)

Adrian75 - Pią Kwi 08, 2016 15:25

Czyli rozumiem ze jak zle odpowietrzyl uklad to moga byc takie objawy ? Bo zle zamontowany wysprzeglik to nie wydaje mi sie.
longer86 - Pią Kwi 08, 2016 18:36

złe odpowietrzenie skutkowało by problem z wbiciem biegu a auto ruszało by już na początku jak zaczyna puszczać pedał a nie jak ściagnie już nogę z pedału...

Ja podejrzewałbym że coś źle zmontowali

huberto8 - Pią Maj 13, 2016 14:16

Witam,mam pytanie co do pompy paliwa w baku,chodzi mi dokładnie o jej prace,jakiś czas temu wymieniana była na nowa,chodzi mi o jej prace czy powinno byc ja słychac czy nie,u mnie jest cisza ale auto smiga bez problemu
karol77787 - Pią Maj 13, 2016 20:27

huberto8 napisał/a:
Witam,mam pytanie co do pompy paliwa w baku,chodzi mi dokładnie o jej prace,jakiś czas temu wymieniana była na nowa,chodzi mi o jej prace czy powinno byc ja słychac czy nie,u mnie jest cisza ale auto smiga bez problemu


Ja musiałem się dobrze wsłuchać żeby ją usłyszeć jak ściągniesz kanapę dopiero ją lepiej słychać

sknerko - Sob Maj 14, 2016 22:16

Cytat:
jak ściągniesz kanapę dopiero ją lepiej słychać
Albo jak posłuchasz przy odkręconym wlewie
huberto8 - Wto Maj 17, 2016 11:56

ściągana była i nic nie słyszę,sprawdzę jeszcze przy odkręconym wlewie i zobaczymy mam nadzieje ze ok:)
karol77787 - Czw Maj 19, 2016 10:36

to że jej nie słychać to żaden problem:) gorzej jakby nie działała:)
huberto8 - Pon Maj 23, 2016 11:40

Sprawdzałem przy odkręconym wlewie i tez nic nie słyszę nie mam pojęcia czy ona działa czy nie ale tak jak pisałem auto smiga:)