Zobacz temat - [R45] lift climatronic
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] lift climatronic

dawid257 - Czw Kwi 14, 2016 18:13
Temat postu: [R45] lift climatronic
witam.. mam taki problem w swoim R że po wciśnieciu na klimatroniku przycisku do nawiewu tylko na szybe silniczek od regulacji za mało sie porusza i nie przestawia na szybe tylko wieje na nogi.. rozebrałem silniczek niby wszystko ok ścieżki ok na tych krańcówkach.

czy to będzie wina panelu climatronica?? da sie go jakoś zresetować czy cos??? silniczek chodzi tylko w małych zakresach.

także jak ktoś miał podobny problem to prosze o pomoc bo wydaje mi się że pare dni temu normalnie działał nawiew na szybe..

i jeszcze jedno. wie ktoś może od czego są tam za konsolą 3 przekaźniki/? bo jeden to wiem ze od obiegu wew drugi chyba od wentylatora a trzeci? czy cos może być związane z tym??

[ Dodano: Czw Kwi 14, 2016 18:13 ]
temat do zamknięcia bo udało sie uporać z usterką.. przy włączaniu zapłonu przytrzymałem ktoryś przycisk na panelu i wyświetliło sie cos i pozniej silniczek zaczął działać w większym zakresie

Kobi84 - Pon Kwi 18, 2016 10:23

dawid257, A który przycisk dokładnie i jaka kolejność? Może uruchomiłeś jakiś tryb kalibracji. Przydało by się wiedzieć jak.
dawid257 - Pon Kwi 18, 2016 11:58

właśnie nie wiem bo jakoś różnie naciskałem i taki inny obraz sie pojawił na wyświetlaczu niż zwykle także jakoś sie musi dać w to wchodzić tylko nie wiadomo jak..

a jeszcze takie pytanie mam. Tobie też climatronic działa tak że albo dmucha dość ciepłym powietrzem nawet gorącym tylko sobie siłą nadmuchu steruje bardziej albo zimnym?? bo z tego co zauważyłem to ten silniczek od klapki właśnie od nagrzewnicy ustawia mi sie tylko w końcowych położeniach i też sie zastanawiam czy to nie jest problem że ktoś poprzedni coś przycisnął

Kobi84 - Pon Kwi 18, 2016 13:01

U mnie dmucha tak samo aż do osiągnięcia ustawionej temperatury. Tzn. Jeśli na zewnątrz jest 5 stopni a ja ustawie 20 to dmucha gorącym aż we wnętrzu osiągnie ustawioną temp. Tak samo jest gdy na zewnątrz 30 a ja ustawie 17 to dmucha zimnym aż do osiągnięcia ustawionej. Potem sobie już miesza. W tym modelu to chyba normalne. Dlatego ja nie używam nigdy klimy w trybie auto bo zawsze dmucha nie tka jak bym sobie tego życzył. Zawsze sam ustawiam co chcę.