Zobacz temat - [R75] kontrolka oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] kontrolka oleju

Adrian75 - Nie Kwi 17, 2016 18:24
Temat postu: [R75] kontrolka oleju
Witam
Wczoraj zauwazylem ze mruga mi kontrolka od oleju jak stalem w miejscu. Sprawdzilem olej bylo mniej niz polowa to dokupilem i dolalem. Dzisiaj znow zaczela mrugac ale tylko na luzie lub wcisnietym sprzegle jak obroty spadna do 500-600. Mial ktos podobny problem ?

sknerko - Nie Kwi 17, 2016 18:32

albo filtr oleju zawalony albo pompa zdycha, zakładam ze silnik jest w dobrej kondycji. Jak jeździsz na Castrolu to opcja pierwsza jest mocno możliwa. Kiedy zmieniałeś olej?
SeniorA - Nie Kwi 17, 2016 20:11

Adrian75 napisał/a:
zauwazylem ze mruga mi kontrolka od oleju jak stalem w miejscu.
jest do sprawdzenia czujnik ciśnienia dla lampki i zawór ciśnienia oleju. Obroty są za niskie, przy prawidłowych ( 780 ) może być dobrze.. Ciśnienie na wolnych to 1.5 bar , a lampka zapala się przy 0,2 do 0.5 bara.
Adrian75 - Nie Kwi 17, 2016 21:45

Olej zmienialem z 5 miesiecy temu jak kupilem samochod. Ale wymienie i tak. Mozliwe ze ten filtr :)

[ Dodano: Nie Kwi 17, 2016 21:45 ]
[/quote]jest do sprawdzenia czujnik ciśnienia dla lampki i zawór ciśnienia oleju. Obroty są za niskie, przy prawidłowych ( 780 ) może być dobrze.

Wystarczy ze lekko przygazuje do 800 obrotow i lampka przestaje mrugac. Tez bede musial to sprawdzic

Rover_75_1_8_t - Pon Gru 23, 2019 22:31
Temat postu: Mrugająca kontrolka ciśnienia oleju.
Witam.
Koledze może ta informacja już nie jest potrzebna ale gdyby ktoś potrzebował jeszcze rozwiązania tego problemu to podaje, że jeśli macie silnik z turbo (jak u mnie 1,8 turbo benzyna) to jest duże prawdopodobieństwo, że to wina wydartej turbiny, przez którą silnik "gubi" ciśnienie oleju. U mnie działo się podobnie, mechanik polecił wymienić czujniki oleju - wymieniłem na nowe ale nic to nie dało. Dopiero jak wysiadło mi turbo zupełnie - rover kopcił jak wariat zrobiłem regenerację. Po montażu sprawnej turbiny problem ciśnienia oleju zupełnie znikł, a do tego przestało praktycznie w ogóle ubywać stanu oleju, a co przed regeneracją turbiny miało miejsce i to w niemałym,stopniu - z pełnego stanu na minimum po przebiegu jakiś 1500 km.