Zobacz temat - [R75] Szyba czołowa z 75-tki poliftowej ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Szyba czołowa z 75-tki poliftowej ?

Xcentriq87 - Pon Kwi 18, 2016 19:53
Temat postu: [R75] Szyba czołowa z 75-tki poliftowej ?
Witam czy orientuje się ktoś czy będzie pasowała szyba z rocznika 2004 (polift) to Roverka przed liftem?
prebenny - Pon Kwi 18, 2016 19:55

Wydaje mnie się, że tak. Aczkolwiek jak chcesz wymieniać przednią szybę to wstaw nową. Koszt naprawdę niewiele większy (ok 400 zł ze wstawieniem).
Xcentriq87 - Pon Kwi 18, 2016 20:14

Mam możliwość kupna za przysłowiową flaszke szybę z polifta w idealnym stanie... wyciągnie sam i zamontuje też sam i 300 zł do przodu jakby nie było
wellman - Pon Kwi 18, 2016 20:20

Xcentriq87, w katalogu szyb gdy kupowałem nową miałem do wyboru tylko z czujnikiem deszczu lub bez. Zatem można domniemać, że wszystkie 75 mają taka samą szybę i można śmiało zakładać taka z polifta.
Xcentriq87 - Pon Kwi 18, 2016 20:28

Dzięki za szybką odpowiedz
dawidd - Wto Kwi 19, 2016 22:00

a ile taka nówka z czujnikiem?
radim3k - Czw Sie 03, 2017 10:18

prebenny napisał/a:
Wydaje mnie się, że tak. Aczkolwiek jak chcesz wymieniać przednią szybę to wstaw nową. Koszt naprawdę niewiele większy (ok 400 zł ze wstawieniem).


Odgrzewam temat, dzwoniłem do jednego z warszawskich warsztatów to powiedzieli mi cenę za szybę wraz z wymianą 610zł.

Może ktoś się orientuję w okolicach Raszyn-Warszawa (ochota, włochy) gdzię znajdę solidny warsztat do wymiany szyby czołowej.

prebenny - Czw Sie 03, 2017 11:57

Ja za szybę pod czujnik deszczu (z miejscem ale bez czujnika) płaciłem 450 zł.

Za 'zwykłą' szybę z wymianą chcieli 350 a taką z czujnikiem chyba 600 albo 650.

radim3k - Czw Sie 03, 2017 12:03

Ale jeżeli mam sensor i założę szybę bez to czy wszystko będzie w porządku działać? W jednym warsztacie mi powiedzieli że przestaną działać wycieraczki światła itp.
dawidd - Czw Sie 03, 2017 13:08

Swiatla? To nie renowka i tu nie ma automatycznych świateł. Co do automatycznych wycieraczek to fakt, jeśli czujnik będzie źle przyklejony to nie będą działać prawidlowo
MaReK - Pią Sie 04, 2017 10:11

Czujnik deszczu nie będzie chyba działać prawidłowo. Ponad to wszystkie bebechy będą widoczne ;)
W BMW czujnik zmierzchu też by przestał działać i ew. asystent świateł drogowych - ale te dodatki u nas nie funkcjonują. A szyba z przedlifta i polifta jest taka sama. Różnica tylko w opcji pod czujnik deszczu. Wymiana samodzielna, jeśli się ma pojęcie jak to zrobić nie powinna przysparzać kłopotów, ale... jeśli się ktoś ma zamiar uczyć to odradzam ;)

Ja wymieniałem szybę już 2 razy :) Pierwszy raz szyba czujnkiem wyszła taniej od szyby bez. Gdzieś na forum taki mój wpis jest. Potem doubezpieczyłem szyby do OC. Jak mi gnój zbił kamieniem szybę, to sobie skorzystałem z tej opcji. Robili mi w AutoGlass na trasie toruńskiej w Warszawie.

sTERYD - Pią Sie 04, 2017 13:09

czujnik deszczu nie będzie działać, ale jak odłączysz go , to wycieraczki będą działać jak zwykłe czasówki. Jak wymieniałem szybę to różnica z czujnikiem a bez była chyba 20 pln za nową.
tomi24lbn - Pią Sie 04, 2017 19:52

Aaa tam głupoty piszecie :P , ja ma czujnik na zwykłej szybie i działa bez zarzutu .
Jedynie było widać wszystkie bebechy,na chwilę obecną okleiłem czarną folią :mrgreen:
Kiedyś się może szybę wymieni :D
A i jeszcze przyklejony na klej do montażu armatury sanitarnej :P

dawidd - Sob Sie 05, 2017 07:02

Też mam przyklejony do zwykłej szyby przedniej przez przekładkę silikonową dedykowana do tego i działa, ale w oryginale działa to lepiej