Zobacz temat - [R45 iDT 2005r] Jaki płyn chłodniczy?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 iDT 2005r] Jaki płyn chłodniczy?

Kobi84 - Wto Kwi 19, 2016 19:07
Temat postu: [R45 iDT 2005r] Jaki płyn chłodniczy?
Hej.
Zamierzam wymienić płyn chłodniczy.
Szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi. Otóż w instrukcji do auta jest napisane by stosować płyn na bazie glikolu etylenowego. Problem w tym że mam zakupiony płyn K2 Kuler G12/12+ który jest na bazie glikolu monoetylowego. Zaś występuje jeszcze K2 Kuler Long life G12 który jest na bazie glikolu etylenowego Czy mogę zastosować ten płyn po uprzednim przepłukaniu układu? Czy muszę kupić coś na bazie etylenowego?

Dr.Stein - Sro Kwi 20, 2016 10:28

Kulera marki K2 ja osobiście wylalbym w kanał Ale oczywiście czegoś takiego zrobić nie można.
Ja osobiście polecam płyn PRESTONE w żółtej butli. Kilkukrotny rekordzista w rankingu Auto Świat, wspaniałe właściwości i od ponad 5 lat używany przezemnie. Osobiście polecam płyn chłodniczy PRESTONE.

Kobi84 - Sro Kwi 20, 2016 12:25

Ja niestety już kupiłem Kulera i wylać mi go szkoda. Prestone miałem wcześniej i też nie narzekałem. Niestety jakiś czas temu mechanik wymienił mi na coś niewiadomego pochodzenia i teraz chcę wymienić całość po swojemu. Dr.Stein dlaczego odradzasz K2? Masz jakieś doświadczenia?
szoso - Sro Kwi 20, 2016 13:23

Ja miałem zalane Petrygo, później Prestone i G12 tylko nie wiem jakiej marki. Dla mnie płyn jest płyn, auto nie jest nowe, bym się zagłębiał w szczegóły i zastanawiał. Dziury w bloku nie wypali.
Kobi84 - Sro Kwi 20, 2016 15:18

szoso, i to chyba będzie najlepsze podsumowanie tematu :)
Dr.Stein - Czw Kwi 21, 2016 14:53

http://plynysamochodowe.c...ajlepiej-kupic/

W każdym razie prestone jest dłużej na rynku niż kuler i wolę zaufać sprawdzonemu produktowi który dowiódł swoją wartość nad innymi plynami.

janio - Czw Kwi 21, 2016 19:11

A może taki płyn jak w tym linku?
http://oleje.istore.pl/pl...t-longlife.html
Prawdopodobnie taki preferuje fabryka.

Kobi84 - Sob Kwi 23, 2016 18:47

Płyn zalany i działa :) Dzięki za porady.