Zobacz temat - [all]Kolor płynu do wspomagania - jakaś różnica ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [all]Kolor płynu do wspomagania - jakaś różnica ?

tomii620si - Sob Kwi 23, 2016 00:49
Temat postu: [all]Kolor płynu do wspomagania - jakaś różnica ?
Witam. Mam takie pytanie ogólne odnośnie koloru płynu do wspomagania..
Jest jakaś różnica pomiedzy kolorami płynów do wspomagania ... tzn płynami o róznych kolorach, dlaczego pytam ?

Obecnie w tym Ti mam czerwony płyn do wspomagania i wspomaganie chodzi całkiem nie źle.. Jest całkiem sztywno ale bez przegięcia ale w poprzednim 620ti miałem zielony ? i tam wspomaganie było beton.. Nie ważne czy kreciłem kierownicą na parkingu czy przy 100km/h na KJS.. Kierownica chodziła zawsze tak samo betonowo..

I teraz pytanie - czy ta róznica to efekt róznicy w płynach czy po prostu poprzedni Ti miał coś spartolone ?

Jaka jest róznica miedzy dextronem II a III ? I co polecacie do 620Ti ?

TomaszM - Sob Kwi 23, 2016 08:01

Myślę że różnica jest i ciężko będzie znaleźć kogoś, kto odważył się lać coś innego niż mówi instrukcja celem eksperymentu i powie jak układ się zachowuje na czymś czego nie powinno się wlewać do układu. Wymień płyn na zgodny z instrukcją (pewnie czerwony DII ale sprawdź) i tyle ;)

Cytat:
Jaka jest róznica miedzy dextronem II a III ? I co polecacie do 620Ti ?

DIII to następna, nowsza ewolucja DII, na niektórych płynach DIII jest napisane, że nadaje się do układów, gdzie zalecany jest zarówno DII jak i DIII.

tomii620si - Sob Kwi 23, 2016 12:34

Nie :) nie mam zamiaru nic zmieniać, ewentualnie dolać bo mam tyćko mało ale mam czerwony.. Pewnie DII.

Raczej chodzi mi o róznice miedzy nimi - czy np. plyn zielony z pewnie innego skladu etc jest gestszy i dlatego mi tam wszystko ciezej chodziło czy jak ?
Powiem szczerze, że musze poszukac po PDF co idzie w serii do R600 ale to juz osobny temat.