Zobacz temat - [R45] Ustawienie rozrządu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Ustawienie rozrządu

xrzysiek_p - Wto Kwi 26, 2016 08:26
Temat postu: [R45] Ustawienie rozrządu
Dzień dobry,
Mój początek na forum i niestety od razu proszę o pomoc, ale od początku:

Roverek (silnik: seria L ) nagle zgasł i już nie zapalił - trafił do mechanika gdzie usterka została zdiagnozowana: padł sterownik pompy. Niestety mechanik nie chciał się podjąć naprawy więc auto trafiło do garażu...
Po poczytaniu i zapoznaniu się z tematem sterownik został wycięty i wysłany do regeneracji.
Po zamontowaniu sterownika i kilku próbach odpowietrzenia i odpalenia samochodu samochód odpalił, ale układ paliwowy nadal się zapowietrzał.
Okazało się, że winna jest metalowy przewód z baku, który miał pęknięcie.
Układ paliwowy został uszczelniony więc rozpoczynamy całą zabawę od nowa..

Niestety tym razem podczas prób prawdopodobnie przeskoczył rozrząd (miał iść do wymiany przed tym jak padł sterownik :evil: )

Proszę o pomoc i instrukcję jak ustawić rozrząd w tym silniku bo niestety nie znalazłem instrukcji mimo kilku godzinnych prób.

Pozdrawiam wszystkich ROVEROWYCH jeźdźców

Kobi84 - Sro Kwi 27, 2016 20:18

Cześć. Przesyłam screeny z Rave. Ja ustawiałem rozrząd zgodnie z tą instrukcją i jest OK. To całkiem proste tylko przyrząd do naciągania sprężyny musiałem zrobić ale to 10 minut.

[ Dodano: Sro Kwi 27, 2016 20:18 ]
Dodawane załączniki są w odwrotnej kolejności więc zapisz je sobie zgodnie z nazwami.

xrzysiek_p - Czw Kwi 28, 2016 11:29

Dzięki za screeny i za pomoc.
Kobi84 - Pią Kwi 29, 2016 13:32

Nie ma za co :) Daj znać czy się udało.
iktorn73 - Pią Kwi 29, 2016 14:07

A ja ze szwagrem bez przyrządu i bez RAV :) ,według znaków i tyle.
Kobi84 - Pią Kwi 29, 2016 14:21

Ustawienie tego rozrządu jest naprawdę proste. Oczywiście prze przyrządu też się da bo on tylko odciągnąć napinacz pozwala. To ogromna zaleta tego silnika.