Zobacz temat - [ZT-T 2005] Zepsute otwieranie oparcia kanapy ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [ZT-T 2005] Zepsute otwieranie oparcia kanapy ?

najnowszy85 - Wto Maj 03, 2016 22:50
Temat postu: [ZT-T 2005] Zepsute otwieranie oparcia kanapy ?
Witam , Proszę o sugestie apropo złożenia oparcia kanapy . Kilkukrotnie już skladałem to oparcie ale pewnego pieknego razu odmówiło współpracy tzn. Część wieksza , stojąc od tyłu auta część lewa . Przesuwam ten cholerny guzik i nic nie reaguje.Nie zbyt czuję jakiś opór linki czy cos. I stąd moje pytanie :
Jak otworzyć to ustrojstwo ?
Co tam mogło się spie%%% %lic ?
Jak to naprawic ?
Czekam na sugestie ,
Pozdrawiam .
PS: TOURER , KOMBI dla jasnosci ( ZT-T )

rafalmis1 - Sro Maj 04, 2016 09:11

najnowszy85, chętnie bym ci podpowiedział, ale nie mam w tym doświadczenie, ale widziałem, że na forum już jest opis takich sytuacji, poszukaj ;)
Punx - Sro Maj 04, 2016 12:01

Plery od kanapy sprawiają problemy jak jest źle założona dolna część tzn tan "zdejmowany zawias", wystarczy że plastikowe białe nakładki są popękane i już jest problem. Ale nawet jak są sprawne a nie zaskoczy zawias poprawnie to potem jest jazda z otwieraniem/zatrzaskiwaniem.
najnowszy85 - Sro Maj 04, 2016 18:18

Tematy raczej z sedanami , tasiemki , opcje za dopłatą itd.Widzialem - odpowiedzi na moje pytanie brak .Co do tourera nie widzialem , dlatego pytam .Widzę ze wszystkie "drogi" prowadzą do Tomiego . . . :mrgreen:
rafalmis1 - Sro Maj 04, 2016 20:59

najnowszy85, ale zapięcie działa w obu identycznie, są opisane zacięte oparcia i tu nie ma znaczenie czy sedan czy kombi
cin1391 - Czw Maj 05, 2016 12:34

Ja też mam ten problem. Weź sobie drugą osobę do pomocy, wciskajcie na raz oba przyciski od składania kanapy i delikatnie poszarpujcie góra-dół, w końcu puści i uda się.
A przy składaniu trzeba dobrze docisnąć oparcie w dół, aby weszło głeboko w zawias.

zedziczek - Czw Maj 05, 2016 22:08

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=852382