Zobacz temat - uszczelka termiczna pod kolektor ssacy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - uszczelka termiczna pod kolektor ssacy

tomii620si - Nie Maj 15, 2016 15:58
Temat postu: uszczelka termiczna pod kolektor ssacy
Witam.
Pytanie za 100% punktów..

Jak bede składał Rovera to juz raczej z FMIC, bandażami na wydechowym oraz na dolotach powietrza po przepustnice :)

I kumpel podrzucił mi taka myśl: uszczelka termiczna pod kolektor ssacy

czy to ma sens ?
Bo ssacego juz nie bede owijał bo to nie bedzie wygladać i czy taka uszczelka faktycznie robi na tyle robote, że oddzieli ciepła głowice od ssacego gdzie chciałbym aby byla jak najniższa temperatura ;)

slax - Nie Maj 15, 2016 20:16

daj pożądną zbrojona uszczelkę pood kolektor i bandaz na kolektor i downpipe i nie kombinuj nie potrzebnie tomeczku :D
tomii620si - Nie Maj 15, 2016 21:02

ale bandaz na ssacy ? bedzie slabo wygladac.. na wydechowy i downpipe idzie bandaz.. na caly dolot tez ale do przepustnicy a potem mowie o uszczelce pomiedzy ssacy a glowice :)
slax - Nie Maj 15, 2016 21:16

ale po co bandaz na dolot? bez przesady :D
tomii620si - Nie Maj 15, 2016 21:22

jak odgradzac termicznie to od a do z ;P
Markzo - Pon Maj 16, 2016 05:50

Bandaz na dolot nie bardzo sie nadaje, raczej powinieneś użyć czegoś co odbija ciepło -> http://fmic.pl/dei/36349-...0cm-x-30cm.html coś w ten deseń ;)

A przekładkę między głowicę a kolektor ssący można zrobić z PTFE :) jak najbardziej odizolujesz termicznie kolektor od głowicy, różnice z tego co wiem bardzo duże - czuć gołą ręką. Jednak jak to się przekłada na osiągi, nie mam pojęcia ;)

tomii620si - Pon Maj 16, 2016 14:09

Nie no gadałem z gosciem który miał kilka projektów i według niego bandaż na dolocie coś tam daje a ta folia to bedzie jakiś festyn :P

Bandaż na pewno bedzie - sprawdzony temat haha

Tylko co to jest ten PTFE o.O - aaa.. teflon :) nie szło tak od razu ? hihi
Tzn gdzie to badziewie dostac - bo jak cena nie bedzie wywalała z butów to zaryzykuje i modzim od podstaw.. Nawet o takie pierdółki które może w calokształcie cos dadzą.. Bede mial zapasowy zestaw wałków wiec wiesz ^^

Jeszcze FMIC musze znaleźć bo moj nie wchodzi .. :-|



znalazłem taka oferte:

http://allegro.pl/teflon-...rs_socket_id=16

Moga wyciąc teflon jako uszczelke (tylko zamawiałbym chyba 3mm) - Marek - Myslisz ze to uszczelni kolektor ? Czy raczej maas uszczelniająca z jednej i drugiej a to jako przekładka ?