Zobacz temat - [r75cdt] odglosy po wcisnieciu sprzegla
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75cdt] odglosy po wcisnieciu sprzegla

iron - Sob Maj 21, 2016 20:58
Temat postu: [r75cdt] odglosy po wcisnieciu sprzegla
witam wszystkich mam taki problem bo od dlugiego czasu mialem problem z uciekajacym plynem z ukladu sprzeglowego z racji wymiany pompki przyszedl czas na wysprzeglik i sprzeglo odrazu.
przez ten czas ciagle bylo slychac uciekajacy plyn piski i szum. teraz po wymianie wysprzeglika wszystko mininalnie ucichlo ale cos pozostalo delikatne bzyczenie.
pytanie moje czy tez tak macie czy cos mi sknocili przy wymianie, jak juz wspomnialem od bardzo dlugiego czasu dolewalem plynu do pompki ze zapomnialem czy jakies odglosy wczesniej sie wydobywaly przy wcisnietym sprzegle.
jesli moglbym prosic o wypowiedz innych urzytkownikow czy jakies odglosy sie wydobywaja przy wlaczonym silniku czy poprostu jest cisza.
z gory dziekuje za odp. i odrazu przepraszam jesli jakies bledy ortograficzne popelnilem bo jestem dysortografem/lektykiem a opcja popraw bledy z telefonu mi niedziala.

wellman - Sob Maj 21, 2016 22:32

Przy wciśniętym sprzęgle można usłyszeć różnicę, ale jest raczej minimalna i nie są to z pewnością piski.

Jeśli słyszysz dużą różnicę w dźwięki między wciśniętym a puszczonym sprzęgłem (głośny szum, dudnienie, jakieś metaliczne stuki), to w tej sytuacji zapewne objawy albo kończącego się sprzęgła, albo dwumasy.

No i jeśli musisz ciągle dolewać płynu mimo wymiany pompki i wysprzęglika to zdecydowanie coś jest spieprzone.