Zobacz temat - [R75]Nie działa tempomat
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Nie działa tempomat

roverr - Pon Maj 23, 2016 09:13
Temat postu: [R75]Nie działa tempomat
Witam nie działa u mnie tempomat.Tzn.Włączam przyciskiem zapala się dioda na zielono,ale tempomat nie reaguje.Po przeczytaniu kilku postów docisnąłem czujnik nad pedałem sprzęgła i dalej nic.Na liczniku nie włącza mi się kontrolka od tempomatu.Silnik 2.0cdti 131km
sknerko - Pon Maj 23, 2016 10:39

to jeszcze czujnik nad pedałem hamulca obejrzyj a dalej to już kompem by trzeba
roverr - Wto Maj 24, 2016 00:19

sknerko napisał/a:
to jeszcze czujnik nad pedałem hamulca obejrzyj a dalej to już kompem by trzeba

Ok dzięki za odpowiedz.A czy kontrolka na zegarach ma się włączyć od razu po wciśnięciu przycisku tempomatu?Jakim kompem to sprawdze??Bo do rovera nikt u mnie w mieście chyba nie ma,a z bmw nie pasuje...

wellman - Wto Maj 24, 2016 00:25

roverr, kontrolka na zegarach zapala się dopiero, gdy tempomat jest aktywny, tj. gdy ustawisz zadaną prędkość z przycisków na kierownicy.

Co dokładnie chcesz sprawdzić? Możesz użyć oprogramowania INPA od BMW (pasuje na pewno) lub - to najlepsza opcja - TOAF-a autorstwa naszego forumowego guru - http://toaf.roverki.eu. Kabelka używasz tego samego, co do INPA-y.

Upewnij się, czy czujnik masz dobrze wciśnięty. Musi dotykać pedału. Miałem u siebie tak, że wyglądał, jakby było wszystko ok, a jednak dało się jeszcze kawałek przesunąć i wtedy wyraźnie >kliknął< na swoje miejsce, co rozwiązało problem z tempomatem. :-)

Marko8379 - Wto Maj 24, 2016 08:48

Witam. Objawy mojego tempomatu to gdy naciskam przycisk RES lub SET+ tylko mrugnie pomaranczowa kontrolka tempomatu na zegarach i znika i i tak za kazdym nacisniecie jednego z tych dwoch guzikow na kierownicy. Czy te objawy naprowadza Was co dolega mojemu tempomatowi?
wellman - Wto Maj 24, 2016 09:44

Marko8379, czyli zdąży się włączyć, ale coś go natychmiast wyłącza. Najprościej byłoby jednak podłączyć pod kompa i sprawdzić, może się w związku z tym jakiś błąd zapisał w DDE.

Jeśli mamy strzelać, to mimo wszystko obstawiałbym któryś z czujników za pedałami. Chociaż... Ty masz benzynę, więc może być jeszcze szereg innych rzecz: pompka lub nawet sterownik tempomatu.

rafalmis1 - Wto Maj 24, 2016 10:20

Marko8379, kiedyś widziadłem, że ktoś pod maską miął odpięty przewód od gruszki koło przepustnicy i robiło się tak jak u ciebie
grota10 - Wto Maj 24, 2016 14:22

tempomat na wyswietlaczu powinien zaswiecic dopiero powyzej 40k/h
MaReK - Sro Maj 25, 2016 15:55

Toż on ma diesla ;) Nie ma żadnych węży podciśnieniowych.
Albo tempomat jest dołożony i działa wadliwie, albo prędkość osiągana jest poniżej 40km/h. Może jest też problem z którymś z czujników ABS. Nie zaświeci się błąd ABS, ale może się zapisać. Do zmonitorowania programem TOAF.

Dotknięcie hamulca/sprzęgła może powodować rozłączanie tempomatu.
TOAF na Zlocie będzie miał odsłonę kolejną i wtedy będzie miał pomiar wartości cyfrowych. Na dziś dzień - trzeba użyć INPA lub T4 :)

Marko8379 - Czw Maj 26, 2016 23:14

MaReK mnie chyba naprowadzil na trop bo mam do wymiany czujnik abs lewego kola wlasnie dwa dni temu przyszedl mi on z allegro bo kontrolki abs mi swieca jak na choince non stop. Wymieniebten czujnik i wtedy zobacze czy problem z yempomatem ustanie. To ze musi byc predkosc powyzej 40km/h aby tempomat zadzialal to wiedzialem bo drugie auto mam tez z tempomatem i tam jest podobnie ze jak sie nie rozpedzi do 40 czy 50km/h to nie zadziala. Dziękuję. Wszystkim za pomoc
roverr - Czw Maj 26, 2016 23:49

Oba czujniki docisnąłem i tempomat dalej nie działa,dodam że czujniki są dosyć luzne i cofają sie dalej niż pedał.Rozumiem że zostaje mi już tylko komputer?
SeniorA - Pią Maj 27, 2016 09:50

MaReK napisał/a:
Toż on ma diesla Nie ma żadnych węży podciśnieniowych.
Marko8379 akurat ma , to jest tak, jak się miesza 2 w jednym.Marko8379,na drugi raz, to pisz o wszystkich nieprawidłowościach bo one są powiązane ( lewy czujnik ABS to prędkość dla tempomatu i ECM ).