Zobacz temat - [Freelander] drgania podczas jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] drgania podczas jazdy

Bulway - Nie Maj 29, 2016 22:06
Temat postu: [Freelander] drgania podczas jazdy
Witam,
Mam problem w trakcie jazdy, samochód mocno drży,najbardziej można odczuć na siedzeniu pasażera przy prędkości ok 50-60 km/h i powyżej 120 km/h. Drżenie jest również odczuwalne u kierowcy, cały fotel trzęsie się jakbym miał włączony jakiś masażer. Nie muszę mówić jak upierdliwe jest to uczucie przy dłuższej trasie. Byłem w piątek na przeglądzie, amorki
mają ok 70% zużycia,więc ok. Plus bujanie z amorków byłoby płynne, a tu jest ciągle, szybkie jednostajne drżenie. Zastanawiam się czy to nie jakiś problem z alufelgą, miał ktoś taki problem?

sknerko - Nie Maj 29, 2016 22:24

Visko albo IRD lub dyfer się kończy
SyntaX - Nie Maj 29, 2016 23:13

Nie koniecznie.
Zacznij od przeglądu opon i ich ponownego przeważenia.
Potem zobacz tarcze hamulcowe
Sprawdź podpory
Zobacz przeguby

sknerko - Nie Maj 29, 2016 23:17

nie wyważone koła nie dają efektu przy określonych prędkościach tylko cały czas. tarcze lub podpory to też dobry trop
prebenny - Nie Maj 29, 2016 23:20

sknerko ja tak w c3 miałem przy 70 km/h - całym samochodem trzęsło. Pomogło albo wyważenie kół albo... ponowne ich dokręcenie przy okazji wyważania...
Bulway - Pon Maj 30, 2016 01:12

Opony zmieniałem jakiś miesiąc temu, wyważenie było robione,a trzęsienie na starych i nowych takie samo.
SyntaX - Pon Maj 30, 2016 05:51

Skoro tak zostaje wał i kilka opcji:
- Uszkodzona wiskoza
- Podpory
- Uszkodzony tłumik drgań - wtedy będą ostre wibracje

sknerko - Pon Maj 30, 2016 09:34

prebenny napisał/a:
ponowne ich dokręcenie przy okazji wyważania...
Tak właśnie.
Cytat:
Skoro tak zostaje wał i kilka opcji:
- Uszkodzona wiskoza
- Podpory
- Uszkodzony tłumik drgań - wtedy będą ostre wibracje
Czyli to co pisałem wyżej
Winu - Pon Maj 30, 2016 10:25

aaaa...
Przeguby...
Półosi...

:mrgreen:

Trzepie jak głupie wtedy, jak przednie to fajnie czuć pod pedałami i na kierownicy właśnie :D

sknerko - Pon Maj 30, 2016 10:27

Ale raczej w całym zakresie a nie wybiórczo choć mogę się mylić, i raczej przeguby dają dodatkowe efekty dźwiękowe.
Winu - Pon Maj 30, 2016 10:33

Przegub na granicy wykończenia trzepie nawet na wprost, potrafi się uspokoić w pewnych zakresach prędkości.

Miałem taki w Td4. trzepał budą przy jakichś 70, w okolicy 90 był spokój. I co ciekawe wcale nie strzelał przy skrętach :-|

sknerko - Pon Maj 30, 2016 10:39

Ja czegoś takiego nie przerobiłem więc napisałem że mogę sie mylić
Bulway - Pon Maj 30, 2016 11:39

SyntaX napisał/a:
Skoro tak zostaje wał i kilka opcji:
- Uszkodzona wiskoza
- Podpory
- Uszkodzony tłumik drgań - wtedy będą ostre wibracje


Podczas przeglądu usłyszałem że środkowa cześć tłumika do wymiany bo się kruszy, a drugi ma końcowa cześć zjedzenia i też wymiana. To może być przyczyną?

Dodatkowo mam mocne walniecie w podwoziu przy skrętach, najczęściej jak cofam ostro skręcajac kołem
jest jakby tąpnięcie w podwoziu, a następnie jadąc do przodu prostuje koła mam drugie, coś jakby wralaclo na miejsce naprężenie.

sknerko - Pon Maj 30, 2016 11:50

dyfer lub ird do inspekcji ew. podpory ale one byś słyszał cały czas. może jeszcze mocowanie tylnego wózka do nadwozia, co do tłumika to nie chodzi o wydech, tylko o tą gumę na Visko.
Bulway - Pon Maj 30, 2016 13:35

sknerko napisał/a:
dyfer lub ird do inspekcji

każdy mechanik zrobi czy muszę do kogoś kto ma pojęcie o Freelanderze?

sknerko napisał/a:
ew. podpory ale one byś słyszał cały czas.


nie mam dzwięku przy trzęsieniu, chyba że mówisz o trzaskach (zrobiły się dwa tematy ;/ )

sknerko napisał/a:
co do tłumika to nie chodzi o wydech, tylko o tą gumę na Visko.


OK :oops:

stypkalukasz - Sro Cze 01, 2016 14:31

Ja miałem podobnie.
Okazało się że przegub wewnętrzny był padnięty.

sknerko - Sro Cze 01, 2016 14:37

Bulway napisał/a:
każdy mechanik zrobi czy muszę do kogoś kto ma pojęcie o Freelanderze?
każdy powinien, w IRD trzeba spuścić olej i popatrzeć czy nie srebrny i czy opiłków niuw ma na korku jak jest jedno lub drugie albo oba to szykuj hajs na nowe IRD
Bulway napisał/a:
nie mam dzwięku przy trzęsieniu, chyba że mówisz o trzaskach (zrobiły się dwa tematy )
Podpory wyją, trzaski to może być przegub jak pisze kolega.
SyntaX - Nie Cze 05, 2016 13:30

Podobne objawy u klienta dawał przegub na wale.
Po wymianie cisza i spokój.

sknerko - Nie Cze 05, 2016 13:37

No fakt może byc przegub wału. zapomniałem o nich
AdaskoC - Sro Cze 15, 2016 23:22

Bulway, u mnie kolega ma podobne objawy, przy prędkości ok 60-70 zaczyna auto wpadać w wibracje. Po wyjściu z zakrętu tez jest podobnie przez chwilę. Ma TD4 w automacie, 2006r.

Mam niedługo się tym zająć, ale jak byś wcześniej zdiagnozował problem w swoim aucie to daj znać :)

SyntaX - Czw Cze 16, 2016 08:19

Kolejny klient i kolejny przegub na wale.

U kolegi ze Zgierza natomiast wywalone łożysko dyfra.
Wał możesz wysłać do mnie na sprawdzenie mam do tego odpowiednie maszyny w tym wyważarkę.

AdaskoC - Sob Cze 18, 2016 10:21

Sprzęt jest na miejscu więc wysyłać nie trzeba nigdzie. Tyle że nie mam na to auto czasu kompletnie i mało z nimi mam styczności(choć sam mam identycznego :P )

[ Dodano: Sob Cze 18, 2016 10:21 ]
Auto wrzucone na stanowisko, jednak przegub wewnętrzny. Już śmiga:)