Zobacz temat - [220SDi] Awaria czujnika cofania i świateł STOP
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220SDi] Awaria czujnika cofania i świateł STOP

predatoraf - Pon Maj 30, 2016 17:52
Temat postu: [220SDi] Awaria czujnika cofania i świateł STOP
Witam, dzisiaj całkiem przypadkiem okazało się, że nie działają mi światła STOP, oraz wsteczny. Odpaliłem samochód, włączyłem wycieraczki z przodu, wbiłem wsteczny i... wycieraczka z tyłu nie chodzi, nie świeci się również światło wstecznego, więc podejrzewam, że to czujnik.
Światła stop też nie działają i tutaj też podejrzewam czujnik, ewentualnie bezpiecznik.

Czy ktoś z kolegów wymieniał już samodzielnie owe czujniki?
Który bezpiecznik odpowiada za światła stop?

Z góry dziękuję za pomoc.

Rafał

Adrian - Pon Maj 30, 2016 19:48

Wiązka tylnej klapy też jest podejrzana. I to bardziej. :wink:
predatoraf - Czw Cze 02, 2016 17:58

Światła stop już naprawione, wymieniłem czujnik i tutaj uwaga: Jeżeli będziecie zamawiali do swojego Rovera, to zwróćcie uwagę na ilość pinów na czujniku. U mnie są 4 i takie czujniki były montowane do wersji z tempomatem! Po wypięciu czujnika praktycznie przestaje działać gaz, po dodaniu gazu samochód lekko przyśpiesza, a po chwili obroty spadają. Trudno tak gdziekolwiek dojechać ;)
Remigiusz - Czw Cze 02, 2016 21:07

predatoraf, Tak sie dzieje bo w SDI ECU myśli ze jedziesz z górki i włącza tryb suwowy :wink: Tak samo jak blednę żarówki stopu zamontować tez czasem do takiego czegoś prowadzi.

Tam jak jest uklad rozwarty to sie tak dzieje i wystarczy dwa piny ktore ida do ecu zerwac ze soba i tryb znika :-P

predatoraf - Pią Cze 03, 2016 17:27

Chyba rzeczywiście winowajcą jest wiązka :/ Wymieniłem czujnik świateł STOP i te nadal nie działają. Jeżeli chodzi o wsteczny, to czujnik też raczej sprawny, bo po wypięciu wtyczki nie działa prędkościomierz (gdyby był walnięty to prędkościomierz cały czas by nie działał)

Czy mógłbym prosić o instrukcję co rozmontować, żeby dobrać się do wiązki?

NoPE - Pią Cze 03, 2016 17:53

predatoraf napisał/a:
Chyba rzeczywiście winowajcą jest wiązka

Od tego miałeś zacząć

predatoraf - Pią Cze 03, 2016 18:08

Mając do wyboru wymianę czujnika w 5min, a grzebać w kablach, wybrałem opcję 5min :) Niestety nie tędy droga
NoPE - Pią Cze 03, 2016 22:29

Sprawdzenie wiązki to 50 sekund, chłopie!
predatoraf - Sob Cze 04, 2016 02:00

W takim razie czy mogę prosić o informację na co rzucić okiem.?
bociannielot - Sob Cze 04, 2016 09:52

predatoraf, otwórz klapę :D w gumowej osłonie bedziesz miał przewody i im się przyjrzyj :-)
predatoraf - Pią Sie 19, 2016 22:04


bociannielot - Sob Sie 20, 2016 09:21

predatoraf, to chyba nie kącik o istnieniu złotego pociągu tylko porady techniczne, nie? wklej to np do swojego wątku o wyprawach nie tu, ok? ;>