Zobacz temat - [R75] Interpretacja błędów Toaf
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Interpretacja błędów Toaf

Tequila - Sob Cze 04, 2016 22:57
Temat postu: [R75] Interpretacja błędów Toaf
Proszę o interpretację błędów 1 i 3.


zdzichu - Nie Cze 05, 2016 10:42

P 0340 - czujnik połoźenia wałka rozrządu lub jego obwód. Dwa pozostałe to grzałka drugiej sondy lambda. Lub obwód.
Tequila - Nie Cze 05, 2016 22:55

A gdzie jest druga sonda? Pierwsza jest na kolektorze? Co to jest grzałka sondy?
dj_darco - Nie Cze 05, 2016 23:40

Grzałka sondy to element wbudowany na stałe w sondę który podgrzewa ją do temperatury roboczej, dawniej sonda zaczynała pracę dopiero gdy spaliny ją nagrzały. ale to w samochodach z poprzedniej epoki :)
dzelo23 - Pon Cze 06, 2016 06:25

Druga jest za katalizatorem.
Tequila - Pon Cze 06, 2016 08:26

OK, zerknę. Może coś z kostką. A jak nie to trzeba będzie kupić :???:
Arczibald - Pią Mar 03, 2017 12:58

Panowie, gdzie szukać przyczyny błędów jak niżej?
Co do tempomatu to czujniki przy pedałach wymienione i odpowiednio ustawione

prebenny - Pią Mar 03, 2017 13:18

1 błąd - albo masz upalone świece albo przekaźnik świec żarowych (znajduje się w obudowie ze sterownikiem silnika w podszybiu po stronie pasażera).

Co do tempomatu to albo sterownik uszkodzony albo zwarcia poszukaj.

Skasuj te błędy i zobacz 'czy wrócą'.

Arczibald - Pią Mar 03, 2017 13:40

Wracają :(
Tempomat przestał działać po wymianie zawieszenia przód - jakiś związek???

A czy te błędy mogą mieć jakiś związek z poniższymi błędami?

MaReK - Pią Mar 03, 2017 14:38

Skasuj błędy i zobacz co wróci. Miałeś problem z prądem, z aku i zasilaniem. Niektóre moduły pogłupiały.

Co do sterownika silnika zobacz czy prawidłowo odczytuje Ci kodowanie oraz kody ZCS. W kodowaniu sprawdź obroty na biegu jałowym. Jeśli będzie 0 lub liczba dodatnia to okej, a jeśli będzie -255 to coś jest nie tak. Pewnie będzie trzeba zrobić restart komputera silnika.

Arczibald - Pią Mar 03, 2017 14:43

A jak sprawdzić to kodowanie? Biegły w tym nie jestem :(
Zaiste, aku był wymieniany bo stary padł na amen

MaReK - Pią Mar 03, 2017 14:52

Wejdź w ENIGNE->KODOWANIE-> daj ODCZYT i zobacz jakie będą wyniki.

[ Dodano: Pią Mar 03, 2017 14:52 ]
Tempomat z zawieszeniem nie powinien mieć wiele wspólnego (chyba, że masz problem z ABS). Natomiast jeśli ktoś zbyt mocno podciągnął pedał sprzęgła/hamulca to mógł odsunąć czujniki od pedałów. Masz w LiveData w silniku Digital Live Data? Jeśli tak, to zobacz czy wysterowanie tempomatu działa (włącz go na konsoli) i sprawdzaj po kolei czy przyciski funkcjonują, czy naciśnięcie pedału sprzęgła i hamulca daje zmiany na ekranie z 0/1 .

Arczibald - Pią Mar 03, 2017 19:27

Tak zrobię. Rano biorę się do podłączenia. Dziękuję MaReK, zrobię jak piszesz. Zobaczymy co wyskoczy
prebenny żarowe sprawdzę chociaż w mrozy odpalał bez problemu. Jesli bedą OK to szukamy dalej ;)

prebenny - Pią Mar 03, 2017 19:47

Arczibald to już nie są stare klekoty gdzie bez świec kaput. Common Rail mi przy -15 bez zająknięcia odpalał przy 2 spalonych świecach ;)
Arczibald - Pią Mar 03, 2017 19:53

No to najprawdopodobniej szykuje się wydatek na świeczki. Pewnie też do webasto bo kopci jak jasny gwint. Ludzie uciekają z parkingu myśląc, że auto się pali :)
prebenny - Pią Mar 03, 2017 20:43

Webasto najpierw przeczyść i sprawdź siatkę czy jak to to tam się nazywa.
Arczibald - Czw Mar 16, 2017 17:25

Jeszcze do niego nie zaglądałem. Nawet nie wiem od czego zacząć. W zasadzie już po zimie wieć najpewniej do tematu wrócę jesienią. Teraz po zawieszeniu czas na elektronikę i silnik.

[ Dodano: Czw Mar 16, 2017 17:24 ]
Panowie, położyła mnie grypa po wieczornych próbach z kompem :-(
Tak czy inaczej coś musiałem źle wgrać do PC bo niby łączy z autem ale nic nie pokazuje.
A zrzuty robił mi swoim komputerem siemion_.
Muszę dokładnie sprawdzić co z moim PC jest nie tak. Do tematu wrócę.
Teraz zmagam się z poważniejszym problemem ale by nie zaśmiecać opiszę w innym wątku.

[ Dodano: Czw Mar 16, 2017 17:25 ]
Panowie, położyła mnie grypa po wieczornych próbach z kompem :-(
Tak czy inaczej coś musiałem źle wgrać do PC bo niby łączy z autem ale nic nie pokazuje.
A zrzuty robił mi swoim komputerem siemion_.
Muszę dokładnie sprawdzić co z moim PC jest nie tak. Do tematu wrócę.
Teraz zmagam się z poważniejszym problemem ale by nie zaśmiecać opiszę w innym wątku.