Zobacz temat - Zakup telewizora- doradźcie coś!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Zakup telewizora- doradźcie coś!

Dominoz - Czw Cze 09, 2016 17:53
Temat postu: Zakup telewizora- doradźcie coś!
Witajcie.

Mierzę się z zamiarem zakupu telewizora.
Ponieważ ostatni raz telewizor kupowałem 6 lat temu, wypadłem trochę z obiegu, jeśli chodzi o specyfikacje, itd.

Do rzeczy: interesuje mnie przedział 50-55 cali.
Ultra HD? Może być, ale wiem, że to bardzo podnosi cenę.
Zastanawiam się, czy jednak Full HD nie wystarczy, zwłaszcza, że nie wiadomo ile czasu minie, zanim w Polsce będzie możliwy odbiór 4K.
Technologia 3D? Może być, nie musi.
Smart TV? Raczej tak. WiFi obowiązkowo.

Do tego najlepiej 4 łącza HDMI.
Chciałbym wydać nie więcej, niż 3000 zł.

Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/telewiz...6167534044.html
Co myślicie?

Mam nadzieję, że jest tu ktoś, to zna się na takich sprzętach i mógłby coś polecić ;)

Pozdrawiam!

maniaq - Pią Cze 10, 2016 00:00

Tradycyjnie w tych tematach do dzieju odezwij się, a będziesz poinformowany i zakupisz sprzęt od razu :)

inaczej woox serwis z instytucji wspierających ;)

Dominoz - Pią Cze 10, 2016 00:33

Telewizor już zakupiony.
Padło na Samsunga 50 cali ;)

Temat do wywalenia.

bociannielot - Pią Cze 10, 2016 09:18

Dominoz, a nich sobie będzie, może ktoś inny będzie kupował akurat to skorzysta ;-)
sknerko - Pią Cze 10, 2016 10:09

Dominoz, :brawo: :brawo: :brawo: miałem ci wczoraj napisać olej LG kup samsunga ale nie byłem przy kompie i dziś widzę że sam ogarnąłeś jak trzeba. :mrgreen:
longer86 - Pią Cze 10, 2016 10:33

napisał byś coś więcej co za rubina kupiłeś :P
bociannielot - Pią Cze 10, 2016 11:24

longer86, jak to co za rubina? made in ZSRR :D
longer86 - Pią Cze 10, 2016 12:25

Z pilotem na kiju :D
pietjak - Pią Cze 10, 2016 18:02

Jeśli funkcje smart masz gdzieś to tylko Philips 60 cali lub więcej z Ambilight :)
Dominoz - Pią Cze 10, 2016 20:35

Kupiłem dokładnie ten model: https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue50j6200

Ma wszystko, czego potrzebuje :)
Obraz- super wygląda. Smart TV- bardzo szybkie. Dużo szybsze działanie niż w LG.
I do tego fajnie wygląda.

TomC - Sro Cze 15, 2016 20:52

I tak wolę Sony :P
Dominoz - Sro Cze 15, 2016 21:44

Cenowo się nie kalkuluje ;)
Pawkaz - Sro Cze 15, 2016 23:07

W październiku 2013 zakupiłem telewizor Samsunga.Podczas dwu letniej gwarancji był 3 razy w serwisie.2 razy poszła matryca, a raz nie działał głos.Po tych wydarzeniach nie zakupie już niczego tej firmy.
bociannielot - Czw Cze 16, 2016 09:19

Kilka lat temu kupowałem teściom jakiegoś składaka LG jak się okazało, miał usterkę po 2 latach ale dało się naprawić tanio, działa do dziś. Samshit kupiony później przed końcem gwarancji miał już wypaloną matrycę plazmową... nie wiem czemu ludzie chwalą samsunga, ma pewne + jak wszystko, ale trwałość do nich z pewnością nie należy.
sknerko - Czw Cze 16, 2016 10:52

plazma już nie istnieje teraz masz ekrany LED a w tym samsung jest liderem
longer86 - Czw Cze 16, 2016 10:56

a ja mam bezawaryjny 8 letni zabytek LG i ogólnie zadowolony jestem z tej marki, samsung jak dla mnie jest przereklamowany a jego popularność wśród nabywców razi mnie tak samo jak ideał o vw... ohy ahy a konkurencja tak samo dobra w niższej cenie ot tyle mojego zdania
sknerko - Czw Cze 16, 2016 11:03

gadacie jak bycie mieli tych samsungów z 50 szt. każdy :wink: Akurat w domu mam 4 samsungi eksploatowane intensywnie i wszystko działa jak należy, u żony w hotelu są same Samsungi i też nie ma z nimi kłopotu, a na dokładkę powiem że firma w której pracuję sprzedaje też TV i jak się spsują to muszą trafić najpierw do nas i my wysyłamy do serwisu fabrycznego, nie pamiętam żebym widział choć jednego samsunga w serwisie, za to LG stadami

[ Dodano: Czw Cze 16, 2016 11:03 ]
muszę się zgodzić z Dłuższym w sprawie porównania Samsunga do VW choć jeżeli chodzi o awaryjność to VW przoduje

TomC - Czw Cze 16, 2016 18:58

Dominoz napisał/a:
Cenowo się nie kalkuluje ;)

Jednak ja wolę dopłacić i mieć nie samsunga, mieć android a nie tizen, mieć lepiej wyglądający telewizor dlatego kupiłem nie samsunga. :D

sknerko - Czw Cze 16, 2016 21:03

TomC napisał/a:
mieć android
Do którego mało co można doinstalować
TomC - Czw Cze 16, 2016 23:02

sknerko napisał/a:
TomC napisał/a:
mieć android
Do którego mało co można doinstalować

Widać że nie masz... Ja mam doinstalowane to co potrzebuję i wszystko działa bardzo dobrze.

pietjak - Pią Cze 17, 2016 08:56

Ja mam już trzeciego philipsa - każdy po ok. 4 lata - Pierwszego kupowałem z wystawy w Media - Beż żadnych awarii.

Polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=HP7s8zzaCm8

A poszerzenie sceny gdy mam telewizor na pustej ścianie jest takie, że sąsiedzi oglądają ze swoich tarasów mecze ze mną :)

sknerko - Pią Cze 17, 2016 12:04

TomC napisał/a:
Widać że nie masz... Ja mam doinstalowane to co potrzebuję i wszystko działa bardzo dobrze.
Taaaaaa.... masz operę z flashem? nie rozśmieszaj mnie, bo sony bardzo okroiło sklep. wiem bo mam taki pod opieką
Dominoz - Pią Cze 17, 2016 12:54

sknerko, wiesz może czy jest możliwość udostępnienia ekranu z laptopa do TV bez podłączenia HDMI? Istnieje w ogóle takie coś?
bociannielot - Pią Cze 17, 2016 12:57

sknerko, co Ty taki anty androidowy jestes ;p i tak na bank zrobi sie z nim wiecej niz z systemem samsunga :-)
sknerko - Pią Cze 17, 2016 15:07

Cytat:
sknerko, co Ty taki anty androidowy jesteś i tak na bank zrobi sie z nim więcej niż z systemem samsunga
Nie jestem anty androidowy, jestem anty wynalazkom sony w TV bo mi weekend zepsuł ten telewizor a przy tym wypierdzielił partycje na 3 dyskach 1T i musiałem dane odzyskiwać, a do tego tak sony okroiło sklep że ni chu.... nie mogliśmy zainstalować tego co chłop chciał mieć w TV. Zapewne więcej zrobisz jak na systemie samsunga z małym ale, musisz mieć czas i cierpliwość bo system samsunga jest przy tym sony odrzutowcem.
Dominoz napisał/a:
sknerko, wiesz może czy jest możliwość udostępnienia ekranu z laptopa do TV bez podłączenia HDMI? Istnieje w ogóle takie coś?
o ile się nie mylę to tylko jak jest proc intela który ogarnia system intel WIDI

[ Dodano: Pią Cze 17, 2016 15:07 ]
Co do TV sony jak myślicie czemu Sony chce się tego działu pozbyć? Android w TV jest próbą ratowania interesu z reszta marna próba bo nadal nie wzrosła im sprzedaż do poziomu rentownego

zahrah - Czw Wrz 22, 2016 12:57

a również mam philipsa i polecam;)