Zobacz temat - [200] Sprężyna zamka tylnej klapy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200] Sprężyna zamka tylnej klapy

SpectreLN - Pon Lip 04, 2016 22:24
Temat postu: [200] Sprężyna zamka tylnej klapy
Mam taki problem: zamarzł mi zamek tylnej klapy (bagażnik oczywiście). Na bank poszła sprężynka, która jest w środku zamka (zapadka chodzi w obie strony jak chce, czyli nie "sprężynuje", nie powraca do swojej pierwotnej pozycji). Moje pytania brzmią: Czy jestem w stanie - po zdemontowaniu zamka - rozłożyć go na części pierwsze i złożyć? Czy idzie tą sprężynkę jakoś "dorobić"? Drugie pytanie stąd, że zamki na znanym portalu aukcyjnym ma ceny z kosmosu i zbyt dobrze nie wyglądają...
Gwoli wyjaśnienia: Czemu pytam o to w lipcu? Do tej pory sobie jakoś radziłem, ale nawarstwiło mi się tyle problemów, że jak zacznę od zamka, to będzie to dobry start.

wlodzimierz_10 - Wto Lip 05, 2016 10:48

Możesz zamek rozebrać. Wciśnij cienkimi wkrętakami ząbki które wchodzą w obudowę (z boku obudowy dwa otworki kwadratowe) i obróć. Sprężynki pasują od zamka YALE, YETI. Jak będziesz składał to nie używaj żadnych smarów. Pomimo tego że otwierasz zamek z pilota to należy od czasu do czasu przekręcić go kluczem, zapobiegnie to blokowaniu się zamka.
SpectreLN - Wto Lip 05, 2016 11:28

Dzięki wielkie. Wszystko już wiem. Pojawia się jednak problem sprężynki - nigdzie nie znajdę starych drzwi, żeby ją wymontować... Jedyne, co znalazłem w sieci, to zestaw naprawczy do zamka Gerda i nie wiem, czy to będzie pasować. Zamieszczam link: http://www.zamkisklep.pl/...zw-6000-sx.html
Byłbym wdzięczny za spojrzenie i poradę.

robsson78 - Wto Lip 05, 2016 17:25

30 zł. + 15 wysyłka :o
Za takie coś to rozbój w biały dzień.
Wymontuj zamek i oddaj do punktu gdzie dorabiaja klucze.

SpectreLN - Wto Lip 05, 2016 18:28

robsson78 napisał/a:
30 zł. + 15 wysyłka :o
Za takie coś to rozbój w biały dzień.
Wymontuj zamek i oddaj do punktu gdzie dorabiaja klucze.


Mówisz, że mają tudzież dorobią taką sprężynkę?

robsson78 - Wto Lip 05, 2016 21:24

Mowię że zajmują się nie tylko dorabianiem kluczy do zamków ale również dorabianiem zamków do kluczy, naprawą zamków itd...