Zobacz temat - Dominoz- Rover 75 CDT.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - Dominoz- Rover 75 CDT.

Dominoz - Czw Lip 07, 2016 11:22
Temat postu: Dominoz- Rover 75 CDT.
Po 10 miesiącach na forum postanowiłem założyć temat o moim Roverze 75.

Auto kupiłem 1 września 2015 roku w Gdyni.
Poprzedni właściciel zmienił przód na MG, oraz przemalował całego na biały kolor- łącznie z oryginalnymi felgami 18 cali od MG. Wygląda to bardzo fajnie. Szkoda tylko, że nie pomalował środka, który jest w poprzednim kolorze- srebrnym.

Samochód w bardzo dobrym stanie technicznym. Na razie nic poważnego się nie dzieje. Jedynie jakieś eksploatacyjne sprawy.

Co do zrobienia?

1. Za 4 dni jadę zmienić przeguby- od początku, jak auto jest w moim posiadaniu terkoczą przy skręconych kołach. Obecnie się to nasila, więc trzeba zadziałać.
2. Za 2 tygodnie jadę do lakiernika. Po małej kolizji (koleś wjechał mi w tył) do malowania tylny zderzak + kawałek klapy.
3. Planuję obszyć podsufitkę alcantarą. Obecnie szukam jakiegoś fajnego tapicera. Poprzedni właściciel wyprał ją karcherem, klej puścił i wygląda to bardzo nieestetycznie.
4. Planowałem także założyć stację multimedialną 2DIN GMS. Ale tu jeszcze decyzja nie zapadła.
5. Polerowanie przednich lamp. Ponieważ mam ksenony trzeba o to zadbać. Zdarza się, że w nocy kierowcy z przeciwka pomrugają długimi ;)
6. Zastawiam się także nad zakupem jakiś ładnych foteli od MG ZT. Niestety na razie nic ciekawego nie mogę znaleźć. Szukam dalej :)

To na razie tyle.
Pozdrowienia! :)

longer86 - Czw Lip 07, 2016 11:38

To kupujesz podsufitkę czy kleisz świeżą?
Dominoz - Czw Lip 07, 2016 11:42

longer86 napisał/a:
To kupujesz podsufitkę czy kleisz świeżą?

Chciałem kupić- była wystawiona taka spod Gniezna.
Jednak dzwoniłem dzisiaj i koleś powiedział, że jest lekko podniszczona na bokach...więc zrezygnowałem i nie pojechałem po nią.

Znalazłem takiego tapicera: http://tapicer-samochodowy.firmy.net/
Dzwoniłem, ale nie odebrali. Napisałem maila z pytaniem o koszta i czy to w ogóle możliwe.

Trafiłem na jakieś forum BMW i tam ktoś właśnie obszył alcantarą podsufitkę. Bardzo fajnie to wygląda. Ciekawe jakie koszta tego mogą być? Tam ktoś pisał, że zapłacił 350 zł.
Zastanawiam się tylko, czy czarną dać, czy ewentualnie jakąś jaśniejszą...? Zobaczymy co odpiszą ;)

sknerko - Czw Lip 07, 2016 11:54

Dominoz napisał/a:
Zastanawiam się tylko, czy czarną dać, czy ewentualnie jakąś jaśniejszą...? Zobaczymy co odpiszą
Co wy macie z tymi czarnymi sufitami przecież to jak w grobowcu. Tak z ciekawości, ile jest aut co maja czarne sufity fabrycznie?
longer86 - Czw Lip 07, 2016 12:05

sknerko napisał/a:
Tak z ciekawości, ile jest aut co maja czarne sufity fabrycznie?


większość seatów leonów cupra, to samo z audi S line
BMW e46 m3

o i nawet w bentleyu spapugowali po mnie pikowanie drzwi i skórzany pas na podsufitce ;)

http://www.automotorblog....ental-GT-10.jpg

Dominoz - Czw Lip 07, 2016 12:23

Jeszcze nie zdecydowałem jaki kolor.
Mam nadzieję, że tapicer da mi jakieś wskazówki, może jakieś fotki mają...
Jak nie odpisze do jutra, to będę próbował dzwonić, albo po prostu tam pojadę.

P.S. Podepnie mi ktoś temat? ;)

j0zek - Czw Lip 07, 2016 13:12

Cytat:
5. Polerowanie przednich lamp. Ponieważ mam ksenony trzeba o to zadbać. Zdarza się, że w nocy kierowcy z przeciwka pomrugają długimi ;)


Prędzej bym obstawiał, że masz źle ustawione lampy i za bardzo w górę świecą.

[ Dodano: Czw Lip 07, 2016 13:12 ]
longer86 napisał/a:
sknerko napisał/a:
Tak z ciekawości, ile jest aut co maja czarne sufity fabrycznie?


większość seatów leonów cupra, to samo z audi S line
BMW e46 m3

o i nawet w bentleyu spapugowali po mnie pikowanie drzwi i skórzany pas na podsufitce ;)

http://www.automotorblog....ental-GT-10.jpg


Longer tylko to są sportowe fury i lepiej to pasuje, a do słabego pontonu R75 to średnio czarne wszędzie ładować. We większości limuzyn jest jasne dostojne wnętrze - porównuję do limuzyn, bo podobno R75 to limuzyna :shock:

Dominoz - Czw Lip 07, 2016 13:14

j0zek napisał/a:
Prędzej bym obstawiał, że masz źle ustawione lampy i za bardzo w górę świecą.

Kilka tygodni temu robiłem przegląd i podobno jest wszystko ok. Koleś mierzył jakimś urządzeniem.
Poza tym lampy są absolutnie do spolerowania- widać, że są już lekko zmatowione i pełne delikatnych rysek.

j0zek - Czw Lip 07, 2016 13:21

Dominoz napisał/a:
j0zek napisał/a:
Prędzej bym obstawiał, że masz źle ustawione lampy i za bardzo w górę świecą.

Kilka tygodni temu robiłem przegląd i podobno jest wszystko ok. Koleś mierzył jakimś urządzeniem.
Poza tym lampy są absolutnie do spolerowania- widać, że są już lekko zmatowione i pełne delikatnych rysek.


Teoretycznie i tak moga ciut inaczej świecić u mnie na przeglądzie też niby było ok, ale powiedziałem mu, żeby ustawił, bo demontowałem lampy i były faktycznie za wysoko.

Ale skoro masz dużo rys itd, a wcześniej były już. np lakierowane bezbarwnym to całkiem możliwe, że mikro ubytki w lakierze powodują załamywanie się światła.

Dominoz - Czw Lip 07, 2016 14:29

Przeguby przyszły.
W poniedziałek zmieniam ;)

longer86 - Czw Lip 07, 2016 15:53

j0zek napisał/a:
Longer tylko to są sportowe fury i lepiej to pasuje, a do słabego pontonu R75 to średnio czarne wszędzie ładować. We większości limuzyn jest jasne dostojne wnętrze - porównuję do limuzyn, bo podobno R75 to limuzyna :shock:


Jak coś nie pasuje to że to limuzyna, jak cos pasuje to że to jednak nie lkimuzyna, każdy gada inaczej, równie dobrze mozna napisać że niebieski lakier to pasuje do imprezy a nie do Twojej "limuzyny" usportowionej.

To czy coś pasuje zależy od właściciela, gusty są jak doopa każdy ma swoją, dominoz ma białe sportowe kombi z wnętrzem 75 i też mu się podoba.

kto kiedykolwiek napisał że czarne wnętrze to sportowe auto? to zadanie na poziomie szkoły podstawowej, zinterpretuj, co autor miał na myśli.... a mógł myśleć inaczej niż milion ludzi na świecie, ale odpowiedz będzie błędna bo nie wpadłeś na interpretacje jakiej nauczyciel wymaga.

Jak Cię to pocieszy to masz przykład dostojnej limuzyny - ROLLS ROYCE Phantom z czarnym sufitem i ledami, ah dostojnie, ale to pewnie sporotowa limuzyna

j0zek - Czw Lip 07, 2016 18:28

Cytat:
Jak coś nie pasuje to że to limuzyna, jak cos pasuje to że to jednak nie lkimuzyna, każdy gada inaczej, równie dobrze mozna napisać że niebieski lakier to pasuje do imprezy a nie do Twojej "limuzyny" usportowionej.


po pierwsze, taki kolor wyszedł fabrycznie, po drugie to nie "limuzyna" tylkozwykłe auto segmentu D i po trzecie nie usportowiona. To w skrócie.

Dominoz - Pią Lip 08, 2016 12:33

Nie spamujcie mi tu!
;)

[ Dodano: Pią Lip 08, 2016 12:33 ]
Dzisiaj byłem u tapicera- bardzo fajny gość.
Przyjechałem i od razu zabraliśmy się za wywalanie podsufitki.
Wspólnymi siłami- 20 minut i zrobione.

W przyszłym tygodniu odbieram nowo obszytą podsufitkę. Zdecydowałem się na normalny materiał w jasnym kolorze- a więc będzie jak w oryginale.

Obecnie czuje się jak w czołgu, mając nad sobą blachę dachu... :)

j0zek - Pią Lip 08, 2016 13:10

Wygłusz przy okazji dach :D
MD - Pią Lip 08, 2016 13:26

Popieram Józia, pakuj na dach usztywnienie i piankę. Nie będziesz aż tak słyszeć wiatru, pomoże też w deszczu. Ogólnie, będzie lepiej. :D
prebenny - Pią Lip 08, 2016 14:17

Średnio widzę sens wygłuszania dachu jak nie masz dobrze wygłuszonych nadkoli ani drzwi... Jasne coś to da ale na pewno więcej dadzą drzwi, nadkola i w przypadku diesla komora silnika...
MD - Pią Lip 08, 2016 15:01

prebenny, dobrze. Ale jak później dogłuszy dół, to będzie narzekać, że miał okazję, a tu deszcz dudni i wiatr wieje.

W E39, na dach fabrycznie są naklejone kawałki kartonu (jak ze zwykłego pudła), dwie warstwy. Ale mając wszystko na wierzchu najlepiej byłoby usztywnić blachę i dać coś, co pochłonie dźwięki - piankę lub filc.

longer86 - Pią Lip 08, 2016 15:08

Przerost formy nad treścią. W trakcie jazdy bardziej mu bedzie po szybach i uszczelkach świszczeć niz wiatr po dach gdzie podsufitka nie dość ze ma ze 3-4 mm to przyjdzie na nią najprawdopodobniej materiał z 5 mm pianką pod spodem ktora spełni swoja funkcje lepiej niz ta sprzed 15 lat.

Dominoza to auto ma dostarczyć na salę koncertową, a nie sie w nią zmienić

Chciałbym widzieć i czuć ten karton z bmw po pierwszej zimie kiedy para skrapla sie na blaszanym dachu...

Dominoz - Pią Lip 08, 2016 15:14

longer86 napisał/a:
Dominoza to auto ma dostarczyć na salę koncertową, a nie sie w nią zmienić

Najczęściej, to przyjeżdża po mnie autokar...
Ale Roverkiem też się zdarza na koncerty jeździć :)

Jak Longer mówi- wygłuszenie nie jest mi do niczego potrzebne. I tak posiadam najgorsze radio z możliwych przy fabrycznym, kiepskim nagłośnieniu...więc bez przesady :)

Moja podsufitka była w fatalnym stanie. Jak zdjęliśmy ją poza auto, to nawet pianka się w rękach kruszyła. Coś strasznego. Tak to jest jak się tapicerkę czyści karcherem pod ciśnieniem. A potem auto zamyka i nie pozwala wyschnąć w żaden sposób.
Już nie mogę doczekać się efektu. W magazynie pokazywał mi koleś podsufitkę, jaką zrobił do BMW 5, 2012 rok. Ekstra robota.

MD - Pią Lip 08, 2016 16:04

longer86, karton nie wyglądał źle mimo, że samochód jest z 2002 roku. Tak oni to robili - wygląda jak prowizorka. Poza tym praktycznie R75 i E39 są braćmi. Jedyna zauważalna różnica jest za boczkami - pianka w E39 jest nieco grubsza i sztywniejsza niż w R75. Ilość gąbki pod wykładziną czy nawet miejsca, w których klejono maty usztywniające. Cóż. 75 robiło BMW i to widać. :D
Dominoz - Pon Lip 11, 2016 17:11

Żadnego wygłuszenia nie robię.
Nie jest mi to do niczego potrzebne :)

P.S. Może mi ktoś wyjaśnić czemu mój temat jest cały czas gdzieś na dole? :)

[ Dodano: Pon Lip 11, 2016 17:11 ]
Przeguby zrobione.
Pod koniec tygodnia odbieram nowo uszytą podsufitkę ;)

arekqq - Pon Lip 11, 2016 21:14

Dominoz, Umówiłeś się już co do kosztów?
Też bym chętnie skorzystał- i to razem ze słupkami, bo tam też słońce nie posłużyło- zastanawiałem się nad samodzielnym przedsięwzięciem, ale chyba jednak oszczędzę sobie nerwów

Dominoz - Pon Lip 11, 2016 22:31

arekqq, owszem.
Koszt obszycia podsufitki, to 500 zł z montażem i demontażem.
Ponieważ mi się spieszyło, to również sam poodkręcałem kilka śrubek, żeby demontaż nie trwał zbyt długo.

Słupki- nie wiem. Ale to koszt zapewne około 50 zł sztuka. Jak będę odbierał od tapicera, to mogę zapytać.

longer86 - Pon Lip 11, 2016 23:14

arekqq napisał/a:
zastanawiałem się nad samodzielnym przedsięwzięciem, ale chyba jednak oszczędzę sobie nerwów


jeśli masz zdolności manualne to rób sam, koszty zamkną się na pewno niżej niż 500 ;)

Dominoz - Pon Lip 11, 2016 23:36

longer86 napisał/a:
jeśli masz zdolności manualne to rób sam, koszty zamkną się na pewno niżej niż 500 ;)

Long, ja wychodzę z założenia, że jak mam sobie zaoszczędzisz wyjmowania, jeżdżenia i myślenia nad wszystkim i do tego mam zaoszczędzić 100/200 zł, to wolę wspierać polskich przedsiębiorców, mięć święty spokój i zapłacić tak, żebym niczym się nie martwił, a miał fajny efekt :)

Mam nadzieję, że środa/czwartek odbiorę podsufitkę.

longer86 - Pon Lip 11, 2016 23:43

Dominoz napisał/a:
Long, ja wychodzę z założenia, że jak mam sobie zaoszczędzisz wyjmowania, jeżdżenia i myślenia nad wszystkim i do tego mam zaoszczędzić 100/200 zł, to wolę wspierać polskich przedsiębiorców, mięć święty spokój i zapłacić tak, żebym niczym się nie martwił, a miał fajny efekt :)


Nie zaprzeczam, też wspieram przemysł, kupując materiały ;)

kwestia zawsze typu kto ile chce przeznaczyć, jestem ciekawy wykonania, materiał znalazłeś zbliżony do oryginału?

Dominoz - Wto Lip 12, 2016 00:06

longer86, akurat tapicer miał właściwie identyczny, jeśli chodzi o kolor.
Początkowo chciałem alcantare...Ale powiedział, że z tym jest koszmarnie dużo roboty. Mówił, że robił raz w życiu i zajęło mu to strasznie dużo czasu, bo ponoć nie jest "posłuszna" aby dopasować się do kształtu. To właściwie podwoiłoby koszty.
Jak będę miał założoną podsufitkę, to dam oczywiście fotki.

longer86 - Wto Lip 12, 2016 09:29

alcantare mam ja, faktycznie jest mało posłuszna , ciężko naciągnąć i marszczy się w rogach ;)
arekqq - Wto Lip 12, 2016 20:33

longer86 napisał/a:
jeśli masz zdolności manualne to rób sam, koszty zamkną się na pewno niżej niż 500 ;)

Mam według mnie dosyć wysokie- bardziej się rozchodzi o czas ;)
I druga, nawet ważniejsza, sprawa- jak gdzieś jakaś niedoróbka będzie to będę się na siebie wkurzał- a tak zrzucę na kogoś :D
A ja nie lubię być zły na siebie :)

Brat - Wto Lip 12, 2016 21:50

500 zł troszkę dużo, choć wiem że w takich cenach oscylują wymiany. Mnie taka cena kiedyś przeraziła więc 4 lata temu wymieniałem obicie podsufitki z szarego na czarne w moim bmw e39, koszty łączne 110 zł (czarny materiał i klej) i +/- 4-5 h pracy, efekt był naprawdę świetny. Jedynie przy rogach były maleńkie zmarszczki których nie było widać z pozycji siedzącej za kółkiem. Dokładnie 3 miesiące temu wymieniałem obicie sufitu w audi a3 mojej narzeczonej i koszty łączne to 80 zł. 60 zł za materiał podsufitkowy szary z allegro (oczywiście ten z gąbką) i klej 20 zł. Znów 4-5 h pracy, tym jednak razem już wprawa z wymiany z bmw dała o sobie znaki i w a3 podsufitka wyszła jak fabryka. Czasem nie warto dawać zarobić innym bo orżną Cię jak za zboże. Szkoda że nie próbowałeś sam. Może w kolejnym aucie zdecydujesz się na "zrób to sam" :wink:
Dominoz - Wto Lip 12, 2016 22:08

Brat, nie zabieram się za rzeczy, na których się nie znam :)
Wolę oddać w ręce tapicera, zapłacić i mieć dobrze wykonaną robotę.

Ciufa - Sob Lip 16, 2016 20:48

Up
maniu48 - Sob Lip 16, 2016 20:49

up
Dominoz - Sro Lip 20, 2016 18:29

Podsufitka gotowa.
Wyszła bardzo ładnie. Jest nieco jaśniejsza od reszty wnętrza, więc za jakiś czas dam obić słupki i osłony przeciwsłoneczne, aby były w tym samym kolorze.

Potem wstawię więcej zdjęć.
P.S. Czy ktoś mi powie czemu mój temat jest na szarym końcu strony? :)

[ Dodano: Sro Lip 20, 2016 18:29 ]
Dzisiaj odebrałem auto od lakiernika.
Zrobione bardzo dobrze.

Potem pojechałem z prebenny do jego lakiernika zostawić jego Roverka i pojechaliśmy do niego zmieniać żarówki w kierunkowskazie przednim. Jak się okazało- cały jest do wymiany, bo żarówka nie wchodzi do końca, przez to nie styka. Bennemu udało się jakoś ją wcisnąć tak, że na razie działa...ale obawiam się, że nie za długo tak będzie :)

Poniżej kilka zdjęć.
Pozdro!

prebenny - Sro Lip 20, 2016 18:58

Prawa autorskie za zdjęcie - 10 mln poproszę ;)
sknerko - Czw Lip 21, 2016 08:52

Najwyżej prawa do wizerunku a i tak za wiele za swój nie dostaniesz :hahaha:
I czy ja tam nie widzę słynnej skrzynki narzędziowej by prebenny :mrgreen:

prebenny - Czw Lip 21, 2016 08:55

sknerko napisał/a:
I czy ja tam nie widzę słynnej skrzynki narzędziowej by prebenny :mrgreen:


Kiedyś więcej sław w niej było. Ale parę odeszło, parę się przekręciło a jeszcze inne połamały na scenie... ;)

Dominoz - Czw Lip 21, 2016 22:50

sknerko napisał/a:
I czy ja tam nie widzę słynnej skrzynki narzędziowej by prebenny :mrgreen:

Jak ją zamknąłem i potem wziąłem do ręki, to usłyszałem tylko takie przewalające się klamoty wewnątrz :)
Lata świetności ma zapewne za sobą...ale nadal się przydaje.

A tak longer86 przyłapał mnie dzisiaj pod domem ;)

bociannielot - Wto Lip 26, 2016 15:48

o ginekolog :-) nawet nie wiedziałem Domi :)
Dominoz - Wto Lip 26, 2016 15:50

W piątek, podczas jazdy w trasie uderzył mi kamień w szybę- chyba spod kół jadącego przede mną tira. Od razu pojawił się odprysk wielkości opuszka małego palca.

Dzisiaj wsiada do auta i mam to... (zdjęcie).
Szyba do wymiany.
I znowu 350 zł w piz....

longer86 - Wto Lip 26, 2016 15:53

Oł, gdybyś podjechał od razu na sklejenie to by trzymało pewnie, oczywiście jesli nie w polu widzenia kierowcy.

Tak jest z naszymi skarbonkami

Dominoz - Wto Lip 26, 2016 15:56

longer86 napisał/a:
Oł, gdybyś podjechał od razu na sklejenie to by trzymało pewnie, oczywiście jesli nie w polu widzenia kierowcy.

Jest dokładnie po prawej stronie- na samej górze.

A w czwartek jadę na krótki urlop...muszę unikać policji ;)
Wymienię dopiero za 2 tygodnie.

longer86 - Wto Lip 26, 2016 16:02

Obyś sobie roadstera bez szyby nie zrobił
MD - Wto Lip 26, 2016 16:20

Eh. Dlatego mam szybowe ubezpieczenie - 60 do 100zł na rok i wymiana dowolnej szyby z dowolnego powodu - przy udowodnieniu wkładu własnego zwrot 10% kosztów. Bardzo się przydaje. Tacie uratowało to tyłek, gdy spod tira strzelił kamień w szybę za 1500zł. :D Nie potrzeba wtedy żadnych numerów itd. - proszę wymienić, koniec tematu.
Dominoz - Wto Lip 26, 2016 16:36

Chyba będzie trzeba pomyśleć o takim ubezpieczeniu. To drugi przypadek w moim życiu, że muszę szybę wymieniać od kamienia.
W czwartek jadę na wieś pod Międzychód. Może gdzieś tam na miejscu znajdę jakiegoś szybiarza ;)

Markzo - Wto Lip 26, 2016 17:07

Uuuuu bolesna sprawa :/
sknerko - Wto Lip 26, 2016 19:16

Domi wstaw sobie taka i za jednym zamachem doposażysz auto http://allegro.pl/rover-7...6341202772.html

[ Dodano: Wto Lip 26, 2016 19:16 ]
i w sumie nie daleko a nawet tanio ci przywiozą

Dominoz - Wto Lip 26, 2016 19:17

sknerko, myślałem nad tym, ale czujnik deszczu mnie wkurza w samochodach mojej dziewczyny, jak i ojca. Dla mnie zbędna sprawa :)
sknerko - Wto Lip 26, 2016 19:23

http://www.express-szyby.pl zapytaj u nich wymieniali mojemu sąsiadowi chyba 80pln za robotę wziął

[ Dodano: Wto Lip 26, 2016 19:23 ]
Przeciez nikt nie zmusza cie do używania go w aucie a może z czasem by ci podpasował

Pawkaz - Wto Lip 26, 2016 19:47

Ubezpieczenie szyb to bardzo dobra opcja.Dwóch znajomych skorzystało.Jeden, gdy właśnie kamyczek uderzył i po 15 km cała szyba była niczym pajęczyna, a drugiemu petarda podczas Sylwestra ją uszkodziła.
sknerko - Wto Lip 26, 2016 20:03

Pawkaz napisał/a:
Ubezpieczenie szyb to bardzo dobra opcja.
może tak, może nie ja przejechałem już ponad milion kilometrów i nigdy szyby nie wymieniałem więc......

[ Dodano: Wto Lip 26, 2016 20:03 ]
swoja droga kamień z koła może wystrzelić w zasadzie chyba tylko z tira a mnie uczyli że za tirem to trzeba trochę dalej jechać (i kamieniem dostałem, owszem ale w dach) i najszybciej jak to możliwe go minąć. stosuje się do tego i jakoś na razie nie żałuję.

Dominoz - Wto Lip 26, 2016 20:24

sknerko napisał/a:
najszybciej jak to możliwe go minąć. stosuje się do tego i jakoś na razie nie żałuję.

Ja również się do tego stosuję, przede wszystkim dlatego, że lubię dynamicznej jechać. Jednak w piątek o 13stej na trasie w okolicach Pniew to nie takie proste. Zwłaszcza, jak tirów tam takie ilości...

Dominoz - Wto Lip 26, 2016 22:59

Znalazłem 10 firm wymieniających szyby na terenie Poznania.
Jutro od rana dzwonie i pytam, czy mnie jutro przyjmą ;)
Szanse są małe, ale warto spróbować.

Dominoz - Sro Lip 27, 2016 00:22

MD napisał/a:
Dominoz, skoro w takiej lichej Częstochowie Nordglassa miałem od ręki, to i Ty coś znajdziesz. :D

No ooooby ;)
Działam od rana ;)

Dominoz - Sro Lip 27, 2016 10:52

Obdzwoniłem 10 firm.
Tylko jedna mogłaby mi zmienić dzisiaj szybę, ale koszt 480 zł. Żart jakiś...

[ Dodano: Sro Lip 27, 2016 10:52 ]
Jednak się udało.
Na 12stą jadę zmienić szybę :)

pelson91 - Sro Lip 27, 2016 10:55

Dominoz, to normalna cena. Ja płaciłem też coś koło 500zł w Nordglass.
Dominoz - Sro Lip 27, 2016 12:02

pelson91 napisał/a:
Dominoz, to normalna cena. Ja płaciłem też coś koło 500zł w Nordglass.

Ja w nordglass szyba z wymiana 390 + osłona przeciwdeszczowa 50 + nowe wycieraczki 50 = 490 zł.

longer86 - Sro Lip 27, 2016 12:57

Dominoz napisał/a:
słona przeciwdeszczowa 50


w sensie jakiś daszek nad szybą? co by na nią nie padało? :D

Dominoz - Sro Lip 27, 2016 13:12

longer86, nie :P
Warstwa jakiegoś czegoś, która chroni szybę przed wodą i zabrudzeniem.
Dodatkowo ponoć mniej zużywa wycieraczki.

[ Dodano: Sro Lip 27, 2016 13:12 ]
Fachowo to się nazywa hydrofobizacja szyby. :)

MD - Sro Lip 27, 2016 13:19

Dominoz, ta powłoka nie ma większego sensu. Przez pewien czas nakładałem ją samodzielnie, ale widać tu dwa problemy.

Wycieraczki będą ją wycierać i tak i tak, dlatego lepiej kupić taką powłokę po to, by nanieść ją na obszary nieprzecierane oraz boczne szyby. Woda będzie z nich szybciej uciekać - sprawdzone, polecam. :)

Druga sprawa. Substancja hydrofobowa - im lepsza, tym gorsza tak naprawdę. Pióra wycieraczek są delikatne, potrzebują nawilżenia. Taka powłoka całkowicie osusza szybę, przez co wycieraczki pracują na sucho, dopóki nie wytrą powłoki lub samych siebie.

Jak napisałem - powłoki hydrofobowe (jakiekolwiek) mają faktyczny sens na szybach bocznych, tylnej itd. Ewentualnie w autach o dość nieopływowym kształcie, jak Scenic mojego taty. :D W 75 na końcu maski jest wygięcie, powietrze leci nad szybą, więc kropelki nie uciekają w zbyt efektowny sposób, przez co trzeba czasem używać wycieraczek... no i o tym już pisałem. :P

Dominoz - Sro Lip 27, 2016 16:19

Szyba wymieniona.
Do tego wykupiłem w Nordglass ubezpieczenie na rok w razie awarii.
Fajne w sumie, bo za 60 zł można raz wymienić szybę całkowicie za darmo niezależnie od okoliczności uszkodzenia, a także podczas tego roku można naprawiać odpryski w nieskończoność.

adam_26 - Czw Lip 28, 2016 19:00

A sprawdzali teraz jak wygląda aktualnie szyba ?? :P czy nie patrzą :D
Dominoz - Pią Lip 29, 2016 12:39

adam_26, nie rozumiem pytania...
bociannielot - Pią Lip 29, 2016 15:06

Dominoz, chodzi zapewne o TU, czy mozesz podpisac z pękniętą szybą :D
Dominoz - Pią Lip 29, 2016 15:29

Napisałem wyraźnie, że ubezpieczyłem w Nordglass- czyli w firmie, która mi wstawiała nową szybę :) nie wiem wiec co by mieli oglądać? :P
toksyn - Pon Sie 08, 2016 19:58

upam :)
Dominoz - Pon Sie 08, 2016 20:02

toksyn, dzięki.

Dzisiaj mój Roverek zrobił mi niemiłą niespodziankę.
Najpierw podczas jazdy w trasie kierownica zaczęła strasznie ciężko chodzić. Na postoju w ogóle nie dało się prawie ruszyć kierownicą, a podczas jazdy raz lepiej, raz gorzej.
Okazało się, że pompa do wymiany. Musze kupić razem z kołem, bo jest ono luźne i hałasuje na wolnych obrotach.

Druga sprawa: przestały działać na raz kierunkowskazy przód + czujnik temperatury zewnętrznej. Po konsultacji z prebennym oddałem auto do elektryka. Zapewne jakieś zwarcie nastąpiło. Na pewno nie pomaga brak połowy nadkola z lewej strony auta...

No jak nie urok, to... :)

longer86 - Pon Sie 08, 2016 20:38

Jak nie dział czujnik temp i kierunki to pewnie cos z kostka, bo to jedna wiązka;)

Kolko powinno być przykręcone do pompy... Na 3 śrubki.

Dominoz - Pon Sie 08, 2016 20:41

longer86 napisał/a:
Kolko powinno być przykręcone do pompy... Na 3 śrubki.

Na razie auto u elektryka. Jak odbiorę to sprawdze.
Jest możliwe, że koło się poluzowało i przez to pompa daje radę tylko podczas jazdy?
Słyszalny jest też taki nieciekawy hałas na wolnych obrotach.

longer86 - Pon Sie 08, 2016 20:55

Moze kolo pąsowe powiedziało dość, stad hałas?
Dominoz - Pon Sie 08, 2016 23:13

longer86 napisał/a:
Moze kolo pąsowe powiedziało dość, stad hałas?

Mam nadzieję, że nie...z tego, co widzę to już większy koszt :)

Najpierw wymienię pompę wspomagania z kołem i zobaczymy co będzie.